Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7892
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6951 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Dobar dorucak pici :thumbup:

Bolje nego prosjecni balkanac, 500g hljeba uz kojekakve mazalice.
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#6952 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mufa1 »

Ma nema cega nema, Ovaj dorucak hladno ima skoro 800 kalorija, skoro 40gr masti, 60gr proteina i ostatak su UH.. Previse masti za jedan dorucak, ravno pola kolicine dnevnog unosa za osobu koja ima 100kg..
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7892
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6953 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Ljudi su jos uvijek uvjereni da su masti nezdrave za organizam :-D
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#6954 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mufa1 »

Naravno da nisu nezdrave, samo najvise kalorija nose, 1gr masti je 8kcal.. kad ovoliko masti pojede za dorucak pa pri tom misli da ih ne jede nikako, sta mislis koliko ce ih pojesti za ostale obroke.. ide to lagano na preko 100-120gr masti..
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#6955 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Babbuka »

shape of despair wrote: 24/11/2023 14:46
banjaluka078 wrote: 24/11/2023 14:11 Taj svrbež, ako je po dlanovima i dabanima, ti može biti signal od jetre da je opterećena. Potvrđeno iskustvom. Riješi se slatkiša radije nego slanog.
Nije, po leđima. Primjetio sam da se pored slatkog ponašam ko zombi doslovno, jebote koja droga. Odosmo sa teme
Dok sam bio gojazan, imao sam strašan svrbež po leđima. Kako sam sletio težinom, i svrbež se drastično umanjio.

Da li ima veze sa ugljikohidratima, ne znam. Jeo sam mnogo tijesta, slatko nikad nisam jeo.

Zanimljivo.
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#6956 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Babbuka »

pici wrote: 13/12/2023 09:35 Doručak. Ćaj, dva krastavca, jedno jaje, pet pilecih medaljona, dvije kriske dimljenog i mladog sira. To je to, nema hljeba, soli, šečera, masti. Čista zdrava hrana
Mladi sir je svakako poželjan zbog proteina, ja jaja cijepam samo bjelance i pileća i pureća prsa pečem bez ulja. Mislim da medaljoni, pogotovo panirani, nisu najbolji izbor.
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#6957 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Babbuka »

Idemedosumom wrote: 13/12/2023 10:07 Ljudi su jos uvijek uvjereni da su masti nezdrave za organizam :-D
Često ljudi pomiješaju babe i žabe kada je u pitanju skidanje kilograma.

Ja sam ih skinuo tako što sam birao manje zlo, u mom slučaju je to bio ekstreman režim i promjena dnevne rutine u kojoj sada odvojim vrijeme za ishranu, makar trpile obaveze.

Sada kada sam blizu ciljane težine i skidanje nije prioritet, na prvo mjesto stavljam kvalitet i raznovrsnu hranu.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6958 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Sto bi 5 komada pilecih medaljona na maslinovom ulju bio problem, kao i kriska dimljenog sira. Nema masnoce kaskica jedna mala ma ni toliko, secera nema, bijelog brasna nema, jaje cisti protein, ovo sve nije ni 400-500 kalorija, koje istopim za 15 minuta vjezbe radeci samo trbusne a za bucice, sklekove, biciklo da ne govorim, istopim se ko sladoled. Prije sam jeo dva jajeta i dvije kriske sira i ubandacim se poslije pet minuta vjezbe.


Image
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6959 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Najveci nosioci masti su cipsevi, smokiji, grisiniji itd. TUC onaj jebeni pojedite citav, koda ste pola litre ulja sasuli u zeludac.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6960 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Idemedosumom wrote: 13/12/2023 10:01 Dobar dorucak pici :thumbup:

Bolje nego prosjecni balkanac, 500g hljeba uz kojekakve mazalice.
Ma pusti ih nemaju pojma. Da lezim po citav dan ovo bi mi bilo da potrosim do kupit novine i nazad. Mnogi se ibrete za masnoce, naravno nisu dobre kolicinksi enormno al se moraju ubacivati. Popij jednu kolka kolu i pojedi na maslacu troje jaja. Garantujem da ce se salo vise stvoriti od jebene kole nego od margarina i jaja. Kola od o.33l ima deset kasikica rafiniranog secera, jetra moze dnevno filtrirati 4 kaskice, sve preko toga ide u salo. Šečer je ubica za debljanje. Pricam s likom koji je imao preko 130kg i sad smrsao na nekih 105kg, reko jel to dijeta i vjezba, kaze jok, samo izbacio bijeli hljeb, gazirano i slatko. Evo kaze vidis, spade samo od sebe. :shock: :?
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#6961 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mufa1 »

Tesko za povjerovati, ali jos uvijek postoje ljudi koji vjeruju da ako se dobro iznoje, da direktno tope salo..
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6962 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Sa 140kg spao na 95kg, pa i vise. U jednom momentu vagao 92kg i svi mi rekli da izgledam bolesno, ispijeno, zeleno zuta koza itd. Trening ujutro sat i po, navece sat i po, svaki dan. Kolicinski izbacio hranu i izbacio posve ŠEČER, gazirano, bijlo brasno, crveno meso i brzu hranu. Uglavnom bandacio se od treninga i dijeta i uspio sletiti. Tri mjeseca slabo radio vjezbe, nisam nesto posebno jeo ali navece uz film grickalice i to me je udebljalo nekih 5kg, Sad sam na 98-99kg i ide to posteprno dole uz trening nekih sat do sat i po jedan dnevno i bez grickalica. Grickalice su stetocine posebne vrste.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6963 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Image

Image



Ove tri vjezbe radim svaki dan po 100 komada svaku i jos dvije slabije vjezbe po 30 komada. Ledja mokra pa na to 30 komada ruskog tvista pa 30 komada 2x6kg bucica bicepsa. I slag na tortu 25 komada sklekova pa deset minura bicikla i tako pola sata-sat. Sta mislite koliko trebam pojesti da bi ovo odradio. Tegla kečapa i majoneze nebi mi bila dovoljna. :mrgreen:
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#6964 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mufa1 »

3 sata treninga svaki dan, realno nebi smio imati vise od 60 kila.. :run: :run:
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6965 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Nije sve u skidanju kila vec i oblikovanju tijela. Zasto da budem 60 kila štiglic kad mogu imati mišiće i atletsku gradju. Unosis paritetno uz trening i hranu koja te nabije misicima. Zato su tu jako vazni proteini i masti koje guraju salo u misice. Ne topi se vec ide u masu misica. Kako bi inace uradio seriju 2x6kg dvadeset komada iznad glave. Treba snage za te stvari.

Jos jedna vjezba nju preferiram ljeti na balkonu. Jako teska i treba biti uvjezban sa sklekovima i noge bas ojacane.

Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#6966 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Babbuka »

pici wrote: 13/12/2023 11:41 Sa 140kg spao na 95kg, pa i vise. U jednom momentu vagao 92kg i svi mi rekli da izgledam bolesno, ispijeno, zeleno zuta koza itd. Trening ujutro sat i po, navece sat i po, svaki dan. Kolicinski izbacio hranu i izbacio posve ŠEČER, gazirano, bijlo brasno, crveno meso i brzu hranu. Uglavnom bandacio se od treninga i dijeta i uspio sletiti. Tri mjeseca slabo radio vjezbe, nisam nesto posebno jeo ali navece uz film grickalice i to me je udebljalo nekih 5kg, Sad sam na 98-99kg i ide to posteprno dole uz trening nekih sat do sat i po jedan dnevno i bez grickalica. Grickalice su stetocine posebne vrste.
Dobar si. Ja sam sa 150 sišao na 98 :D

i to bez vježbe
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6967 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Babbuka wrote: 13/12/2023 13:58
pici wrote: 13/12/2023 11:41 Sa 140kg spao na 95kg, pa i vise. U jednom momentu vagao 92kg i svi mi rekli da izgledam bolesno, ispijeno, zeleno zuta koza itd. Trening ujutro sat i po, navece sat i po, svaki dan. Kolicinski izbacio hranu i izbacio posve ŠEČER, gazirano, bijlo brasno, crveno meso i brzu hranu. Uglavnom bandacio se od treninga i dijeta i uspio sletiti. Tri mjeseca slabo radio vjezbe, nisam nesto posebno jeo ali navece uz film grickalice i to me je udebljalo nekih 5kg, Sad sam na 98-99kg i ide to posteprno dole uz trening nekih sat do sat i po jedan dnevno i bez grickalica. Grickalice su stetocine posebne vrste.
Dobar si. Ja sam sa 150 sišao na 98 :D

i to bez vježbe
:thumbup: Bravo svaka čast. Moze bez vjezbe samo to ide sporije i pocne koža visiti jer se rastegla od debljine. Ja sam to isao brzinski. Kako drugacije covjek izgleda poslije debljine a i zenske te drugacije gledaju :mrgreen:
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#6968 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Babbuka »

pici wrote: 13/12/2023 14:04
Babbuka wrote: 13/12/2023 13:58
pici wrote: 13/12/2023 11:41 Sa 140kg spao na 95kg, pa i vise. U jednom momentu vagao 92kg i svi mi rekli da izgledam bolesno, ispijeno, zeleno zuta koza itd. Trening ujutro sat i po, navece sat i po, svaki dan. Kolicinski izbacio hranu i izbacio posve ŠEČER, gazirano, bijlo brasno, crveno meso i brzu hranu. Uglavnom bandacio se od treninga i dijeta i uspio sletiti. Tri mjeseca slabo radio vjezbe, nisam nesto posebno jeo ali navece uz film grickalice i to me je udebljalo nekih 5kg, Sad sam na 98-99kg i ide to posteprno dole uz trening nekih sat do sat i po jedan dnevno i bez grickalica. Grickalice su stetocine posebne vrste.
Dobar si. Ja sam sa 150 sišao na 98 :D

i to bez vježbe
:thumbup: Bravo svaka čast. Moze bez vjezbe samo to ide sporije i pocne koža visiti jer se rastegla od debljine. Ja sam to isao brzinski. Kako drugacije covjek izgleda poslije debljine a i zenske te drugacije gledaju :mrgreen:
Za 6 mjeseci. Nisam mogao vježbati zbog ozljede. U Februaru ću nadam se moći, tad me zanima samo kondicija.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6969 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Dobar si, meni je za sest mjeseci uz dijete i manje vjezbe trebalo sa 140kg da spadnem na 111kg. Prekinuo preko ljeta i jesen i udebljao se na 118kg. Onda prosle godine od januara do juna zapeo i restrikcijom hrane i ubojitim vjezbama skinem sa 118 na 95kg pa i na 92kg. Zato sam razvio micice ko tayson, plocice na stomaku i vene mi poiskakale i na nogama i na rukama, ono bas se razvalio. Sad sam na 98kg i pomalo ubacujem trening. Uglavnom zajeb je u grickalicama navece ce uz film.
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#6970 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Babbuka »

pici wrote: 13/12/2023 14:21 Dobar si, meni je za sest mjeseci uz dijete i manje vjezbe trebalo sa 140kg da spadnem na 111kg. Prekinuo preko ljeta i jesen i udebljao se na 118kg. Onda prosle godine od januara do juna zapeo i restrikcijom hrane i ubojitim vjezbama skinem sa 118 na 95kg pa i na 92kg. Zato sam razvio micice ko tayson, plocice na stomaku i vene mi poiskakale i na nogama i na rukama, ono bas se razvalio. Sad sam na 98kg i pomalo ubacujem trening. Uglavnom zajeb je u grickalicama navece ce uz film.
Moj problem su bili to što sam inače krupne japije (sad sam poprilično vitak sa 98kg na 183cm), nekad trenirao i intenzivno fizički radio pa time i jeo mnogo, a na to sve apneja u spavanju. Sve se sastavilo i nabubrio na hlače 44 početkom ove godine. Sad nosim 32, ali prvo se nasmijem prije nego ih obučem, ne ide mi nikako u glavu da mogu stati u njih :D
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6971 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Babbuka wrote: 13/12/2023 14:34
pici wrote: 13/12/2023 14:21 Dobar si, meni je za sest mjeseci uz dijete i manje vjezbe trebalo sa 140kg da spadnem na 111kg. Prekinuo preko ljeta i jesen i udebljao se na 118kg. Onda prosle godine od januara do juna zapeo i restrikcijom hrane i ubojitim vjezbama skinem sa 118 na 95kg pa i na 92kg. Zato sam razvio micice ko tayson, plocice na stomaku i vene mi poiskakale i na nogama i na rukama, ono bas se razvalio. Sad sam na 98kg i pomalo ubacujem trening. Uglavnom zajeb je u grickalicama navece ce uz film.
Moj problem su bili to što sam inače krupne japije (sad sam poprilično vitak sa 98kg na 183cm), nekad trenirao i intenzivno fizički radio pa time i jeo mnogo, a na to sve apneja u spavanju. Sve se sastavilo i nabubrio na hlače 44 početkom ove godine. Sad nosim 32, ali prvo se nasmijem prije nego ih obučem, ne ide mi nikako u glavu da mogu stati u njih :D
32 broj pantola :shock: uhh to je bas struk ko glista. Ja nosim 36 i kad sam bio na 92kg bile mi velike i probao 34 broj, knap. Uglavnom menije to to. Mozda zbog previse trbusnih su mi ojacali trbusni i tako mi je struk ojacan kao i butine i noge. Ne ganjam manekensku figuru vec ono solidnu atletsku. Ne stoji mi ni kad sam premrsav, sav sam ispijen u zuto zelen, tako mi i svi kazu. Ovako sam Ok. A najbitnije odlicno se osjecam.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6972 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Pandakonda »

Pozdrav forumasi. Imam pitanje vezano za pića sa 0% šećera. Naime pokusavam smrsati i kao većina prvo sam kreno rezati šećere i hljeb. Međutim ono sto mislim da mi najteze pada su sokovi, jer sam nekako navikao bilo to da sam gledam filmove ili ako je neko druzenje, uvijek moram imati nesto da pijem. To u 99% bude neki sok i sad zelim da se full prebacim na zero sugar pića. Da li su ona stvarno 0% i necu se ugojiti od njih ili je to neka marketing prevara ?

Ono sto sam do sada cuo kod zero sugar pića je to da se jako brzo ogladni od toga i da to ustvari daje ljudima utisak da ne "rade" kako je reklamirano. A ona ustvari nemaju nikakvih problema samo treba znati iskontrolisati glad i naviknut se.

Također koliko mislite da je odrzivo da se covjek odrekne secera ? Gurman sam i stvarno volim hranu a pogotovo slatko. Mislim da bih mogao sigurno jedan period izgurati bez secera dok kilaza ne sleti ali nisam optimista da bi do kraja zivota mogao bez slatkog.
User avatar
mayab
Posts: 27402
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#6973 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mayab »

Nemaš pojma kako sam se brzo još nekada davno navikao na kafu bez šećera , a i čajeve , samo se treba odlučiti
User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6974 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Pandakonda »

mayab wrote: 30/12/2023 21:45 Nemaš pojma kako sam se brzo još nekada davno navikao na kafu bez šećera , a i čajeve , samo se treba odlučiti
Problem nije u seceru kao seceru, nego jer volim poslastice :D Kafu ne pijem svakako a pića sa 0 sećera mi odgovaraju. Problem je kod konkretnih slatkih jela kao sto su kolaci, cokoladice itd.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15840
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6975 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by problemnatravunu »

Pandakonda wrote: 30/12/2023 22:00
mayab wrote: 30/12/2023 21:45 Nemaš pojma kako sam se brzo još nekada davno navikao na kafu bez šećera , a i čajeve , samo se treba odlučiti
Problem nije u seceru kao seceru, nego jer volim poslastice :D Kafu ne pijem svakako a pića sa 0 sećera mi odgovaraju. Problem je kod konkretnih slatkih jela kao sto su kolaci, cokoladice itd.
Ma isti sam, ja se u životu nisam mogao navući na cigare , niti na alkohol (konzumiram ga , ali nema opijanja) , niti na travu :mrgreen: , ali brate najteže mi pada da poslije dobrog jela ne zasladim kvalitetno :lol:
Post Reply