Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26726 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

cccccc wrote: 29/12/2023 22:09 Jel zna neko da li su ovo neka veca ostecenja na autu bila?

https://yourimageshare.com/ib/86yR4EaxnE

I ovo u bosni vlasnik kaze da je u star line radio redovni servis. I servis ulja u mjenjacu

https://yourimageshare.com/ib/dPjfzjSCnx
Pisala bi zabilježena kilometraža na cv pri tom 'redovnom servisu' ako ga je doista radio. A nema nikakve logike da bude zavedeno pod štetom, vjerovatnije je da je neka muljaža, iako ova šteta nije nešto veliko.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26727 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:12
konektovan wrote: 29/12/2023 21:56 Joj ono nesto prigovara bmw-u a za mazdu od 120 000 KM mora kupiti dodatnu izolaciju od buke.. :lol:
Sreca nema kvacila na citrusu, da ti se ne prepoli papucica :zzzz:

Ima i pretplata za asistent dugih svjetala, bolje sutite vi svabolizci.
Hakovaće ruje hakeri, a zvučnu izolaciju koje nema ne mogu hakovat ni izmislit :D
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26728 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Nisam svabolizac,..ali ljudi su broj 1 u auto industriji. Koliko god volio neke marke automobila, od svaba pocinje i zavrsava sva ponuda. Sta god zelis od auta,..kod njih to mozes naci.
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26729 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

canvra888 wrote: 29/12/2023 22:14
Pisala bi zabilježena kilometraža na cv pri tom 'redovnom servisu' ako ga je doista radio. A nema nikakve logike da bude zavedeno pod štetom, vjerovatnije je da je neka muljaža, iako ova šteta nije nešto veliko.
Zadnja zabiljezena kilometraza 2014te 56201
Sad ima 247 000
Pa malo cudno
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26730 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

cccccc wrote: 29/12/2023 22:16
canvra888 wrote: 29/12/2023 22:14
Pisala bi zabilježena kilometraža na cv pri tom 'redovnom servisu' ako ga je doista radio. A nema nikakve logike da bude zavedeno pod štetom, vjerovatnije je da je neka muljaža, iako ova šteta nije nešto veliko.
Zadnja zabiljezena kilometraza 2014te 56201
Sad ima 247 000
Pa malo cudno
Ne ulazim u to je li originalna kilometraža, ali ako je radio servis u Starline, nema razloga da ne bude zabilježeno i na cv.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26731 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 29/12/2023 22:14
kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:12
konektovan wrote: 29/12/2023 21:56 Joj ono nesto prigovara bmw-u a za mazdu od 120 000 KM mora kupiti dodatnu izolaciju od buke.. :lol:
Sreca nema kvacila na citrusu, da ti se ne prepoli papucica :zzzz:

Ima i pretplata za asistent dugih svjetala, bolje sutite vi svabolizci.
Hakovaće ruje hakeri, a zvučnu izolaciju koje nema ne mogu hakovat ni izmislit :D
Kad se uhvatite neceg ko mutavi, opet je ima vise nego na skodi ili hyundai-u.
Napise se fino dobra stvar koju bih licno uradio za male pare a oni ko divlji, kutija izolacije 50-100 maraka, to vam je citav mjesec pretplate za desni zmigavac :zzzz:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26732 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 29/12/2023 21:35 ide korveta
zr1 :thumbup:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26733 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 29/12/2023 22:16 Nisam svabolizac,..ali ljudi su broj 1 u auto industriji. Koliko god volio neke marke automobila, od svaba pocinje i zavrsava sva ponuda. Sta god zelis od auta,..kod njih to mozes naci.
Nisi, eto ja sam.

Daj mi od svaba ono sto CX-60 daje za 55k€ ?
Dobices kurac, plasticnog seata sa 4 klipa.
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26734 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

canvra888 wrote: 29/12/2023 22:20 Ne ulazim u to je li originalna kilometraža, ali ako je radio servis u Starline, nema razloga da ne bude zabilježeno i na cv.
Na to sam i ja mislio. Nije mi cudno sto je toliko presao nego ako je vec nesto zabiljezeno kod nas u servisu zasto onda nije i kilometraza zabiljezena. Zato i pitam jel moguce da ima "nekog svog" u ovlastenom pa da nesto muljaju. Kome vise vjerovati
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26735 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:22
canvra888 wrote: 29/12/2023 22:14
kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:12

Sreca nema kvacila na citrusu, da ti se ne prepoli papucica :zzzz:

Ima i pretplata za asistent dugih svjetala, bolje sutite vi svabolizci.
Hakovaće ruje hakeri, a zvučnu izolaciju koje nema ne mogu hakovat ni izmislit :D


Kad se uhvatite neceg ko mutavi, opet je ima vise nego na skodi ili hyundai-u.
Ma to je samo jedna od stvari, možemo se opet uhvatiti za anemične benzinske motore, nije frka :D
to vam je citav mjesec pretplate za desni zmigavac :zzzz:
Meni vala nije, ja novog BMW-a kupio nisam, a i da jesam, tu su ruje, kažem ti :kiss:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26736 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Kitu ce otkljucati kad sve ide preko benvej servera.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26737 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

cccccc wrote: 29/12/2023 22:25
canvra888 wrote: 29/12/2023 22:20 Ne ulazim u to je li originalna kilometraža, ali ako je radio servis u Starline, nema razloga da ne bude zabilježeno i na cv.
Na to sam i ja mislio. Nije mi cudno sto je toliko presao nego ako je vec nesto zabiljezeno kod nas u servisu zasto onda nije i kilometraza zabiljezena. Zato i pitam jel moguce da ima "nekog svog" u ovlastenom pa da nesto muljaju. Kome vise vjerovati
Moguće je, ali ne mora značiti. Imao sam sličnu situaciju sa Brčko Gas ovlaštenim.

Znam da ti možda to nije zgodno, ali najbolje bi bilo sa vlasnikom auta otići lično do bilo kojeg Starline-a pa da se u 6 očiju vidi ko tu mulja. Vjerovatno jedini način da saznaš istinu.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26738 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:29 Kitu ce otkljucati kad sve ide preko benvej servera.
A BMW-ovi serveri inače neprobojni :lol:
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26739 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

canvra888 wrote: 29/12/2023 22:31
Moguće je, ali ne mora značiti. Imao sam sličnu situaciju sa Brčko Gas ovlaštenim.

Znam da ti možda to nije zgodno, ali najbolje bi bilo sa vlasnikom auta otići lično do bilo kojeg Starline-a pa da se u 6 očiju vidi ko tu mulja. Vjerovatno jedini način da saznaš istinu.
Hvala puno
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26740 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

cccccc wrote: 29/12/2023 22:37
canvra888 wrote: 29/12/2023 22:31
Moguće je, ali ne mora značiti. Imao sam sličnu situaciju sa Brčko Gas ovlaštenim.

Znam da ti možda to nije zgodno, ali najbolje bi bilo sa vlasnikom auta otići lično do bilo kojeg Starline-a pa da se u 6 očiju vidi ko tu mulja. Vjerovatno jedini način da saznaš istinu.
Hvala puno
Nema na čemu :thumbup: U sklopu eventualnog plaćenog pregleda, dužni su ti izlistati sve zavedene servise (a samim tim i zapise kilometraže). Nek onda vlasnik ili osoblje objasni taj pomenuti servis i zašto nije zaveden.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26741 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

https://rhinoracing.eu/rr01

eto vam za vas sto ste pravi vozaci, ljubitelji, sto je samo benzin gorivo
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26742 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kakv je ovo low number build iz garaze na livadi, de ba, da valja konigseg bi razvio sam sebi, ne bi nastavio razvijat v8 benzinca+hibrid u zadnje vrijeme...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#26743 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

canvra888 wrote: 29/12/2023 22:34
kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:29 Kitu ce otkljucati kad sve ide preko benvej servera.
A BMW-ovi serveri inače neprobojni :lol:
Ljudi hakuju nasu. I pentagon. A da bmw module ne mogu.
A hakiranje i reporgramiranje ECU traje od 1980-tih. Ovo je samo dok je u fabrickoj garanciji. Kasnije plugove i ori. Nikog nije birga niti moze biti..
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26744 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

B6Redhell wrote: 30/12/2023 03:07
canvra888 wrote: 29/12/2023 22:34
kravamuzara wrote: 29/12/2023 22:29 Kitu ce otkljucati kad sve ide preko benvej servera.
A BMW-ovi serveri inače neprobojni :lol:
Ljudi hakuju nasu. I pentagon. A da bmw module ne mogu.
A hakiranje i reporgramiranje ECU traje od 1980-tih. Ovo je samo dok je u fabrickoj garanciji. Kasnije plugove i ori. Nikog nije birga niti moze biti..
Ma normalno, pusti muzaru, malo naivan :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#26745 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

bosnjo probija benvejove servere :lol:
kakve se sve budalestine nece procitat :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26746 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ne probija Bošnjo, nego Rus. Ali dobro, znamo da još imaš problema da savladaš čitanje :-)
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2687
Joined: 16/05/2015 12:49

#26747 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by SpecialOffer »

I sta bi na kraju, sta ko vozi ovdje? :oops:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26748 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ja lesha :)
izvrsni direktor
Posts: 14733
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#26750 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Dosao kae svabo iz njemacke i dao mu novog golfa samo da bi njegovog odvukli i izlozili u muzeju. :D
Post Reply