Kazem ti, cekaj da montiram video, slike si dobioOptimist wrote: ↑21/12/2023 16:45Stvarno?kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 16:42Cekaj da montiram video![]()
Nemoj nikom reci da sam ti ja rekao ali skoda ima losiju zastitu od vauvau-a![]()
Pa daj nam onda te klipove truHlog Yetija o kojem ovdje govorimo.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26151 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#26152 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
slike s interneta ne kontam sta dokazuju
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26154 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
meni je u zivotu dovoljno bilo kad sam gledao poluosovine sa evrope i japana uporedo, samo cu reci serem im se na mekanu plastiku 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26155 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Jos jedna montaza
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#26156 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
glupa ti prica. Stavi nasin rover u neuslovne uvjete i biti ce hrdje. Nisam pacenik niti jednog brenda, samo mrzim glupe price.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 16:53Kad je vauvau grupacija u pitanju nivo mentalne gimnastike probije sve granice![]()
@Evolution_IV al se koprcaju![]()
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26157 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ej, mazdasi nekome o koroziji pricaju 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26158 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kako je skladno i lijepo dizajniran auto, pogtovo vrata, cudom se ne mogu nacudit...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26159 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja ovo nisam na skodi nikad vidio, pretjerivanje. Jedan primjerak nije referenca za sve. Ni skode ni mazde
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26160 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
poenta
ko sapere redovno zimi, ni na jednom ni na drugom necei mat vecih problema nikad
ko sapere redovno zimi, ni na jednom ni na drugom necei mat vecih problema nikad
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- tramvajtrojka
- Posts: 17039
- Joined: 27/04/2021 22:52
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26164 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

sjedista u skodi
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26165 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa mogu i ja na netu naći neku noviju hrđavu Mazdu pa proklamovati da je aktuelan taj problem i dalje.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:10Mi smo to ostavili u 2006.-oj za razliku od nekih, eno vauvau najavljuje velike mjere stednje, sifra za dobit cete jos vise trulog smeca po jos vecim cijenama![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26166 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hajde de pa cu ja citirati jednog velikog znalca: "slike s interneta ne kontam sta dokazuju"canvra888 wrote: ↑21/12/2023 17:23Pa mogu i ja na netu naći neku noviju hrđavu Mazdu pa proklamovati da je aktuelan taj problem i dalje.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:10Mi smo to ostavili u 2006.-oj za razliku od nekih, eno vauvau najavljuje velike mjere stednje, sifra za dobit cete jos vise trulog smeca po jos vecim cijenama![]()
Dva B7 u familiji 2013., ista mjesta, oko svih brava, donje vanjske ivice vrata i pragova, hauba, blatobrani.
Nije otislo daleko, jedan je rijesen za oko 1000KM prije par mjeseci, drugi ce morati uskoro na tretman, ali za auta te klase i godista je to sramota.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26167 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa odlično, drži se tog i u slučaju Yetija onda.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:33Hajde de pa cu ja citirati jednog velikog znalca: "slike s interneta ne kontam sta dokazuju"canvra888 wrote: ↑21/12/2023 17:23Pa mogu i ja na netu naći neku noviju hrđavu Mazdu pa proklamovati da je aktuelan taj problem i dalje.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:10
Mi smo to ostavili u 2006.-oj za razliku od nekih, eno vauvau najavljuje velike mjere stednje, sifra za dobit cete jos vise trulog smeca po jos vecim cijenama![]()
![]()
Ne znam da iko ovdje poriče lošu zaštitu na Passatima B6 i B7. Ovdje je riječ o Yetiju.Dva B7 u familiji 2013., ista mjesta, oko svih brava, donje vanjske ivice vrata i pragova, hauba, blatobrani.
Nije otislo daleko, jedan je rijesen za oko 1000KM prije par mjeseci, drugi ce morati uskoro na tretman, ali za auta te klase i godista je to sramota.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26168 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jebote Yeti, prepakovana oktavija iz 2004., logicno da je jos gori od vauvau-a.canvra888 wrote: ↑21/12/2023 17:36Pa odlično, drži se tog i u slučaju Yetija onda.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:33Hajde de pa cu ja citirati jednog velikog znalca: "slike s interneta ne kontam sta dokazuju"![]()
Ne znam da iko ovdje poriče lošu zaštitu na Passatima B6 i B7. Ovdje je riječ o Yetiju.Dva B7 u familiji 2013., ista mjesta, oko svih brava, donje vanjske ivice vrata i pragova, hauba, blatobrani.
Nije otislo daleko, jedan je rijesen za oko 1000KM prije par mjeseci, drugi ce morati uskoro na tretman, ali za auta te klase i godista je to sramota.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26169 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pošto se intenzivno družim s mehaničarima i limarima/lakirerima mogu reći da pouzdano znam da Golf 6, Golf 7, Passat 6 i 7, Golf Plus, Touran, Sharan, Yeti, Octavia A7, Polo i još neki imaju nevjerovatne probleme sa hrđom. Gore nego Opel devedesetih.
Yeti ima problematična vrata, pragove i blatobrane.
Ko god kaže drukčije, laže.
I to važi bez obzira na porijeklo vozila. I uvozna i ova “domaća” su u istim govnima.
Truhlovina
Yeti ima problematična vrata, pragove i blatobrane.
Ko god kaže drukčije, laže.
I to važi bez obzira na porijeklo vozila. I uvozna i ova “domaća” su u istim govnima.
Truhlovina
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26170 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa nije logično. Jest anektodalno iskustvo, ali viđam često u svom okruženju tih Yetija i nisam vidio nijednog hrđavog. A isto tako viđam i B7-ica kojih si i sam spomenuo i mnoštvo ih ima pofine hrđe što na haubi, što iznad šajbe što po pragovima. Iskreno zaboli me za oba, ali ne mora značit da se hijerarhija u koncernu uzima kao aksiom da su određene stvari na manjem nivou.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:36Jebote Yeti, prepakovana oktavija iz 2004., logicno da je jos gori od vauvau-a.canvra888 wrote: ↑21/12/2023 17:36Pa odlično, drži se tog i u slučaju Yetija onda.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:33
Hajde de pa cu ja citirati jednog velikog znalca: "slike s interneta ne kontam sta dokazuju"![]()
Ne znam da iko ovdje poriče lošu zaštitu na Passatima B6 i B7. Ovdje je riječ o Yetiju.Dva B7 u familiji 2013., ista mjesta, oko svih brava, donje vanjske ivice vrata i pragova, hauba, blatobrani.
Nije otislo daleko, jedan je rijesen za oko 1000KM prije par mjeseci, drugi ce morati uskoro na tretman, ali za auta te klase i godista je to sramota.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26171 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako su u tom periodu maksuz bolje izolovali i bolji lim stavljali na jeftiniju skodu (i to model koji je bio nize u skodinoj hijerarhiji) halal im pitacanvra888 wrote: ↑21/12/2023 17:39Pa nije logično. Jest anektodalno iskustvo, ali viđam često u svom okruženju tih Yetija i nisam vidio nijednog hrđavog. A isto tako viđam i B7-ica kojih si i sam spomenuo i mnoštvo ih ima pofine hrđe što na haubi, što iznad šajbe što po pragovima. Iskreno zaboli me za oba, ali ne mora značit da se hijerarhija u koncernu uzima kao aksiom da su određene stvari na manjem nivou.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:36Jebote Yeti, prepakovana oktavija iz 2004., logicno da je jos gori od vauvau-a.
Ko sto fahro rece sve iz tog perioda je isto ili losije govno.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26172 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Naravno, al se sve nejapansko popljuje, bilo argumentovano ili necanvra888 wrote: ↑21/12/2023 17:23Pa mogu i ja na netu naći neku noviju hrđavu Mazdu pa proklamovati da je aktuelan taj problem i dalje.kravamuzara wrote: ↑21/12/2023 17:10Mi smo to ostavili u 2006.-oj za razliku od nekih, eno vauvau najavljuje velike mjere stednje, sifra za dobit cete jos vise trulog smeca po jos vecim cijenama![]()
Pun internet hrdjavih mazdi starih par godina al to je fotošop sigurno.
Prava istina je da jedan primjerak ili nekolicina njih nisu pravilo i to sto je neko auto sklonije koroziji ne znaci da ce svaki primjerak procvjetat. Pogotovo taj yeti kojeg ja, na ono primjeraka sto sam vidio, nisam nikad vidio s ozbiljnijim problemima. Pomenute pasate, pogotovo b6, sam vidjao bas u losem stanju, a b7 sa sitnijim tragovima korozije
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26174 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kod mene badžo Svedskoj radi kao automehaničar. Strasno kako su im auta truhla. Horor. Kaze, Do 5-7 godina i nekako, ali ovi preko 10, ko panjevi. Soli se prestrašno.
Nema izuzetaka, BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, Toyota...
E jedino sto kaze, Volvo. Tu nema ni na starim po 20-30 godina. Ili rijetko.
Nema izuzetaka, BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, Toyota...
E jedino sto kaze, Volvo. Tu nema ni na starim po 20-30 godina. Ili rijetko.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26175 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Za takve uslove moras biti proaktivan, dobra zastita laka i podvozja svako 2-3 godine, ali pitanje je onda i isplativosti jer takvi zahvati kostaju masno u drzavama sa takvim standardom.sime_cipol wrote: ↑21/12/2023 18:28 Kod mene badžo Svedskoj radi kao automehaničar. Strasno kako su im auta truhla. Horor. Kaze, Do 5-7 godina i nekako, ali ovi preko 10, ko panjevi. Soli se prestrašno.
Nema izuzetaka, BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, Toyota...
E jedino sto kaze, Volvo. Tu nema ni na starim po 20-30 godina. Ili rijetko.
