Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79559
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4651 Re: Raiffeisen banka

Post by Velkoski »

Mislim da si baš unlucky onda, meni su skinuli sve provjere nakon jednog jedinog poziva. Doduše, ja sam imao problem sa Stripeom, a ne PayPalom, no slično je
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4652 Re: Raiffeisen banka

Post by DaysleepeR »

BeYaZ wrote: 27/11/2023 15:55
DaysleepeR wrote: 27/11/2023 15:23
Dzontra_Volta wrote: 22/11/2023 12:22 Možda su fakat neke stvari na koje se ne može dati konkretan odgovor i da ono što tražiš nije realno.
Odjednom sam postao onemogućen da koristim paypal na kartici koja je na paypalu od 2008 godine.
To su pravdali sigurnosnim parametrima. Nagovorili su me da otvorim novi račun na koji ne primam platu i da će to biti OK.
Nova kartica isto tako ne radi, paypal greška kaže da je kartica blokirana od strane banke isto kao i prethodna.

Bezbroj emailova, poziva, posjeti poslovnici, i dalje niti mogu da koristim paypal, niti da dodam karticu.

Paypal podrška isto tako nije mogla ništa uraditi, kaže blokira ih banka.
Banka kaže ne vidi uopšte zahtjeve paypala.
Na novoj kartici vidjela zahtjev juče, onaj 1 USD što se traži za verifikaciju, banka to blokirala, njihovi sigurnosni parametri.
Danas sklonjeni, i dalje je paypal blokiran, ne može me ni korisnička služba registrovati.

Banka samo jedno te isto, sigurnosni parametri su sklonjeni i ćao.

Eto sad ti meni reci jesam li nerealan?

Cijeli svijet koristi Paypal, ja ne mogu, a niko ni da mi kaže zašto je prvo prestala prva kartica, a ni zašto druga ne radi.

Imao sam taj problem prije godinu dana i isto tako bezbroj poziva da mi odblokiraju karticu da izvršim transakciju preko paypala ili direktno itd. Na kraju su mi zamijenili karticu i rekli kao da su me whitelistali da mogu raditi online transakcije . Kako su to uradili na dosta stranica mogu regularno platit , a ima još uvijek nekih stranica gdje mi izbaci kao kartica da je blokirana ...

Ne znam u koje si poslovnice išao , ali meni su tek riješili problem u centrali onoj na vilsu kod MUP-a u Sarajevu .
Moja je poslovnica na Skenderiji.
Fazon je što su mi izdali novu karticu a ostavili sigurnosne parametre.
I kad je paypal poslao 1 USD da je verifikuje oni opalili blokadu.
A paypal ima odmah svoj sistem da blacklista takve kartice.
I sad je mogu baciti samo.

Kod genijalaca moraš kad dobiješ tu novu karticu onda valjda prvo nazvati da sve uklone pa onda koristiti, iako ja za to prvi put čujem, i dalje mi je nejasno što se desilo sa originalnom karticom. Po toj logici sad bi im svako ko je godinama koristio karticu na kojoj prima platu sad kucao na vrata da mu ne radi, a ne vidim da je to slučaj, da jeste, znali bi mi riješiti problem.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4653 Re: Raiffeisen banka

Post by DaysleepeR »

Velkoski wrote: 27/11/2023 15:59 Mislim da si baš unlucky onda, meni su skinuli sve provjere nakon jednog jedinog poziva. Doduše, ja sam imao problem sa Stripeom, a ne PayPalom, no slično je
Ma dešava se, jebaji ga, ali stav banke... no comment

Trenutno sam na ignore, ne odgovaraju mi na mailove nikako više...
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4654 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

Posalji mail i opisi problem onoj agenciji za bankarstvo ili koje je vec nadlezno tijelo.
Reci kako se banka odnosi prema klijentu i posalji te svoje prepiske.
Stvarno je jadno da korisnika ignorisu a propust je sa njihove strane.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4655 Re: Raiffeisen banka

Post by canvra888 »

DaysleepeR wrote: 27/11/2023 15:49
zippoo87 wrote: 27/11/2023 15:48 Ne odustaj.Pisi im svaki dan i slobodno napisi da zbog njihove nekompetencije i neznanja ti ispastas.Mozes zaprijetiti i sudom,reci da ti je posao ugrozen zbog neuvezivanja paypala i kartice.
Imam stalnu prijepisku emailom, redovno zovem, pisao sam i na žalbe, a danas sam napisao email i u centralu u Beču.

Oni samo ponavljaju jedno te isto, to je da poludi čovjek.

Pa ćemo vidjeti.
Jest da nije tema, ali tako to u nas funkcioniše :D

Sličan belaj i ja imam sa BH Telecomom i njihovim mobilnim internetom. Nema usluge pa nema, ni 3G, kamoli 4G. Isto ponavljaju kao i tebi, konfiguracijski file, postavke za pristupnu tačku i to je sve što im je u dometu. A ja i dan danas bez interneta.

Niko da se zadubi, što ti kažeš i riješi nešto što je vjerovatno obična glupost.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4656 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

semsasuljakovic wrote: 26/11/2023 09:51 Nije istina to za mobilno. Prije 2 mjeseca prešao kod njih, uredno oba mjeseca leglo po 20 KM.
Ocito si sreĆna
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#4657 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

DaysleepeR wrote: 27/11/2023 15:23
Dzontra_Volta wrote: 22/11/2023 12:22 Možda su fakat neke stvari na koje se ne može dati konkretan odgovor i da ono što tražiš nije realno.
Odjednom sam postao onemogućen da koristim paypal na kartici koja je na paypalu od 2008 godine.
To su pravdali sigurnosnim parametrima. Nagovorili su me da otvorim novi račun na koji ne primam platu i da će to biti OK.
Nova kartica isto tako ne radi, paypal greška kaže da je kartica blokirana od strane banke isto kao i prethodna.

Bezbroj emailova, poziva, posjeti poslovnici, i dalje niti mogu da koristim paypal, niti da dodam karticu.

Paypal podrška isto tako nije mogla ništa uraditi, kaže blokira ih banka.
Banka kaže ne vidi uopšte zahtjeve paypala.
Na novoj kartici vidjela zahtjev juče, onaj 1 USD što se traži za verifikaciju, banka to blokirala, njihovi sigurnosni parametri.
Danas sklonjeni, i dalje je paypal blokiran, ne može me ni korisnička služba registrovati.

Banka samo jedno te isto, sigurnosni parametri su sklonjeni i ćao.

Eto sad ti meni reci jesam li nerealan?

Cijeli svijet koristi Paypal, ja ne mogu, a niko ni da mi kaže zašto je prvo prestala prva kartica, a ni zašto druga ne radi.
Imao sam slične probleme s RBA, a klijent sam bio od 2004. godine. I isto je prije sve radilo, a onda odjednom ne može PayPal, razna internet plaćanja i sl.
Otvorio prepaid karticu u BBI za PayPal i ostalo, i završio s ovom bankom (imao sam i ja stambeni kredit kod njih, i to prebacio u drugu banku, po povoljnijim uslovima).
User avatar
TinNBANFL
Posts: 646
Joined: 29/12/2012 23:51

#4658 Re: Raiffeisen banka

Post by TinNBANFL »

Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
dzenanalic22
Posts: 2031
Joined: 28/08/2017 16:30

#4659 Re: Raiffeisen banka

Post by dzenanalic22 »

TinNBANFL wrote: 28/11/2023 16:33 Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
Jesi li im rekao iz koje države pokušavaš platiti? EA Play ne prihvaća debitne/kreditne kartice izdane u BiH, kao ni PayPal BiH nalog.
User avatar
TinNBANFL
Posts: 646
Joined: 29/12/2012 23:51

#4660 Re: Raiffeisen banka

Post by TinNBANFL »

dzenanalic22 wrote: 28/11/2023 16:56
TinNBANFL wrote: 28/11/2023 16:33 Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
Jesi li im rekao iz koje države pokušavaš platiti? EA Play ne prihvaća debitne/kreditne kartice izdane u BiH, kao ni PayPal BiH nalog.
Vec placam skoro dvije godine bez problema, nego nisam skontao da mi nije bilo dovoljno na kartici da se renew, i prije mi se desavalo bez ikakvih problema.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#4661 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

Nipošto ne smijemo kao u nekim skandinavskim državama haman ukinuti gotovinu. Raiffeisen banka je odličan primjer zašto.

Naime, neispavan bankomat proguta karticu. Ljudi privremeno blokiraju karticu dok ne bude izvađena iz bankomata.To je OK.

Ali, kartica se ne vadi odmah. Na primjer, proguta je u utorak naveče. Neće biti izvađena u srijedu ujutro. Nego će biti vraćena onda kada se taj bankomat redovno otvara. Ako se bankomat otvara, na primjer, u utorak popodne, karticu ćete dobiti tek u sljedeću srijedu ujutro, dakle za 8 dana. I da smo besgotovinsko društvo, morali biste 8 dana moljakati nekoga da vam kupi kruh i mlijeko, nedaobog da vam zatreba nešta skuplje, neki hitan kvar ili slično.

Eto, ako ni zbog čega drugog, gotovinu moramo imati zbog Raiffeisen banke i njihove procedure vraćanja kartice. Koja pokazuje koliko su im klijenti važni.
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#4662 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

U bezgotovinskom društvu, svaka osoba ima bar 2 kartice.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#4663 Re: Raiffeisen banka

Post by Mishelinke »

Dzontra_Volta wrote: 28/11/2023 20:38 U bezgotovinskom društvu, svaka osoba ima bar 2 kartice.
:thumbup:

I Google Pay NFC i slični servisi.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#4664 Re: Raiffeisen banka

Post by Ajatolah_ »

Hakiz wrote: 28/11/2023 20:14 Nipošto ne smijemo kao u nekim skandinavskim državama haman ukinuti gotovinu. Raiffeisen banka je odličan primjer zašto.

Naime, neispavan bankomat proguta karticu. Ljudi privremeno blokiraju karticu dok ne bude izvađena iz bankomata.To je OK.

Ali, kartica se ne vadi odmah. Na primjer, proguta je u utorak naveče. Neće biti izvađena u srijedu ujutro. Nego će biti vraćena onda kada se taj bankomat redovno otvara. Ako se bankomat otvara, na primjer, u utorak popodne, karticu ćete dobiti tek u sljedeću srijedu ujutro, dakle za 8 dana. I da smo besgotovinsko društvo, morali biste 8 dana moljakati nekoga da vam kupi kruh i mlijeko, nedaobog da vam zatreba nešta skuplje, neki hitan kvar ili slično.

Eto, ako ni zbog čega drugog, gotovinu moramo imati zbog Raiffeisen banke i njihove procedure vraćanja kartice. Koja pokazuje koliko su im klijenti važni.
Ne vidiš nikakvu kontradikciju u tome što si kao argument protiv prestanka upotrebe gotovine naveo problem s bankomatom? :D
User avatar
gentoo
Posts: 4593
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#4665 Re: Raiffeisen banka

Post by gentoo »

Ajatolah_ wrote: 28/11/2023 21:08 Ne vidiš nikakvu kontradikciju u tome što si kao argument protiv prestanka upotrebe gotovine naveo problem s bankomatom?
Turao u bankomat da provjeri stanje :mrgreen: :lol:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4666 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

U gotovinskom drustvu,cash flow nema nikakve veze sa bankama i bankomatima :D
To sto se drzi na kartici,to je sica a zna se kako se kes cuva :D
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#4667 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

Ajatolah_ wrote: 28/11/2023 21:08
Hakiz wrote: 28/11/2023 20:14 Nipošto ne smijemo kao u nekim skandinavskim državama haman ukinuti gotovinu. Raiffeisen banka je odličan primjer zašto.

Naime, neispavan bankomat proguta karticu. Ljudi privremeno blokiraju karticu dok ne bude izvađena iz bankomata.To je OK.

Ali, kartica se ne vadi odmah. Na primjer, proguta je u utorak naveče. Neće biti izvađena u srijedu ujutro. Nego će biti vraćena onda kada se taj bankomat redovno otvara. Ako se bankomat otvara, na primjer, u utorak popodne, karticu ćete dobiti tek u sljedeću srijedu ujutro, dakle za 8 dana. I da smo besgotovinsko društvo, morali biste 8 dana moljakati nekoga da vam kupi kruh i mlijeko, nedaobog da vam zatreba nešta skuplje, neki hitan kvar ili slično.

Eto, ako ni zbog čega drugog, gotovinu moramo imati zbog Raiffeisen banke i njihove procedure vraćanja kartice. Koja pokazuje koliko su im klijenti važni.
Ne vidiš nikakvu kontradikciju u tome što si kao argument protiv prestanka upotrebe gotovine naveo problem s bankomatom? :D
Da, u pravu si.

Poneta priče je kada se dogodi neka greška banke, banka neće uložiti trud da grešku što prije otkloni.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4668 Re: Raiffeisen banka

Post by DaysleepeR »

TinNBANFL wrote: 28/11/2023 17:01
dzenanalic22 wrote: 28/11/2023 16:56
TinNBANFL wrote: 28/11/2023 16:33 Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
Jesi li im rekao iz koje države pokušavaš platiti? EA Play ne prihvaća debitne/kreditne kartice izdane u BiH, kao ni PayPal BiH nalog.
Vec placam skoro dvije godine bez problema, nego nisam skontao da mi nije bilo dovoljno na kartici da se renew, i prije mi se desavalo bez ikakvih problema.
Desilo ti se isto što i meni, ja sam konačno riješio.

Potrebno je otvoriti novi tekući račun i uzeti novu karticu.
Nakon što preuzmeš novu karticu, trebaš nazvati call centar i tražiti da ti permanentno skinu sigurnosne postavke.
Tek onda karticu možeš registrovati na paypal.
Naravno tu karticu bez sigurnosnih postavki koristiš na vlastitu odgovornost, prebacuješ sredstva potrebna za kupovinu i to je to.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4669 Re: Raiffeisen banka

Post by DaysleepeR »

Hakiz wrote: 29/11/2023 05:09
Ajatolah_ wrote: 28/11/2023 21:08
Hakiz wrote: 28/11/2023 20:14 Nipošto ne smijemo kao u nekim skandinavskim državama haman ukinuti gotovinu. Raiffeisen banka je odličan primjer zašto.

Naime, neispavan bankomat proguta karticu. Ljudi privremeno blokiraju karticu dok ne bude izvađena iz bankomata.To je OK.

Ali, kartica se ne vadi odmah. Na primjer, proguta je u utorak naveče. Neće biti izvađena u srijedu ujutro. Nego će biti vraćena onda kada se taj bankomat redovno otvara. Ako se bankomat otvara, na primjer, u utorak popodne, karticu ćete dobiti tek u sljedeću srijedu ujutro, dakle za 8 dana. I da smo besgotovinsko društvo, morali biste 8 dana moljakati nekoga da vam kupi kruh i mlijeko, nedaobog da vam zatreba nešta skuplje, neki hitan kvar ili slično.

Eto, ako ni zbog čega drugog, gotovinu moramo imati zbog Raiffeisen banke i njihove procedure vraćanja kartice. Koja pokazuje koliko su im klijenti važni.
Ne vidiš nikakvu kontradikciju u tome što si kao argument protiv prestanka upotrebe gotovine naveo problem s bankomatom? :D
Da, u pravu si.

Poneta priče je kada se dogodi neka greška banke, banka neće uložiti trud da grešku što prije otkloni.
Sve je više bankomata sa senzorom na koji se samo prisloni kartica i koristi kao da je ubačena u bankomat.
Na taj način ti se neće desiti da ti bankomat proguta karticu.
Tako je i u bezgotovinskim sistemima, ne ubacuješ karticu nikad fizički u rupu iz koje je možda nećeš dobiti nazad :)
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#4670 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

DaysleepeR wrote: 06/12/2023 11:30
Hakiz wrote: 29/11/2023 05:09
Ajatolah_ wrote: 28/11/2023 21:08

Ne vidiš nikakvu kontradikciju u tome što si kao argument protiv prestanka upotrebe gotovine naveo problem s bankomatom? :D
Da, u pravu si.

Poneta priče je kada se dogodi neka greška banke, banka neće uložiti trud da grešku što prije otkloni.
Sve je više bankomata sa senzorom na koji se samo prisloni kartica i koristi kao da je ubačena u bankomat.
Na taj način ti se neće desiti da ti bankomat proguta karticu.
Tako je i u bezgotovinskim sistemima, ne ubacuješ karticu nikad fizički u rupu iz koje je možda nećeš dobiti nazad :)
Pokušao sam. Iz nekog razloga, neće da mi prihvati bez "guranja u rupu". Na 3-4 bankomata probao i odustao.

Pokušat ću opet.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4671 Re: Raiffeisen banka

Post by _BataZiv_0809 »

Ukidaju poslovnicu u Uniticu
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17057
Joined: 27/04/2021 22:52

#4672 Re: Raiffeisen banka

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 06/12/2023 16:59 Ukidaju poslovnicu u Uniticu
Ukinuli su onu i ispod mash-a kod pozorišta, a i svakako su im poslovnice postale za racku otkako su uveli ono iposlovnica sranje gdje pola bankarskih usluga ne mozes odraditi, jebo tu banku gdje u 50% poslovnica ne meres dici kesh na šalteru :lol:
Hans123
Posts: 132
Joined: 17/07/2017 17:29

#4673 Re: Raiffeisen banka

Post by Hans123 »

Vec godinama placam putem mastercard i evo tri dana nece mi nikako. Ima li kakvih iskustava? Kome se obratiti, mail ili telefon :D
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4674 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

Da joj nije slučajno istekao rok validnosti, mada vjerovatno nije ako ne radi tek 3 dana.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4675 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

Nisu uplatili 10 marki za nove korisnike mobilnog bankarstva
Post Reply