Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#41401 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Paradox76 wrote: 06/11/2023 00:42
Dinostula wrote: 06/11/2023 00:23
Paradox76 wrote: 06/11/2023 00:12 Jako loše postavljena utakmica od strane Rožmana.
Slažem se rano primljen gol, ali ne može Penaranda igrati špica.
Hamza je krilo i nemamo zamjenu za Renana, ranije je trebao napraviti neke izmjene.
Avramovskog i Ziljkica se riješiti podhitno, golman takodjer prioritet za prelazni rok.
Bilo je trenutaka kad smo ih stisli, pravili šanse.
Da je nama ovakvo suđenje na gostovanjima, imali bi sigurno vise bodova.
Odavno znamo da u ovakvoj konstalaciji odnosa ne možemo biti prvi, još to nije sve posloženo kako treba da bi se borili za titulu.
Ovu sezonu završiti među prva tri, pokušati osvojiti kup, mada i to teško.
Bitno je da podrška ne izostaje, rezultati će doći, uvjeren sam u to.
Hamza nije vidio krila nema on brzine za te pozicije njemu bi bilo najbolje da igra povucenog spica iza Oliveire.Na krila staviti Penerandu i Keremeha.Hamza treba biti u sredini i da tuce svaku koja mu dodje na sut.Iza Mustafic i Julardzija.Odbrana se manje vise vec zna.Za Sahinovica necu da trosim dugmad na tastaturi o njemu sve vec znamo.
Hamza kad je igrao krilo,(prosla sezona u Širokom, sad ova u Tuzli protiv Tuzla City, obje bio odličan i zabio golove).
Nije klasično krilo, ali ta mu pozicija odgovara.
Ne može on igrati izmedju Mustafica,Julardzije i Renana.
Nije on lucidni igrac koji zna napraviti višak i podvaliti loptu, tu treba igrač tipa Zeka Turković, Rahmanovic i sl.
Naši mjesecima pokušavaju to od Avramovskog, ali on je totalni promašaj.
Ja se sve nadam kada cemo ove sezone gledati lijevo Penerandu, desno Kyeremeha, Hasic iza i Oliveria u spicu.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#41402 Re: Utakmice.

Post by Cossack »

Ziljkić kada je tek došao i ovaj sada kao da se u putu nisu sreli. Nisam nikada igrao fudbal pa mi je nije jasno kako neko može postati ovoliko loš u tako kratkom vremenu. Ok forma ide gore-dole ali ovo je odron. Još je u najboljim igračkim godinama (27).

A Avram je posebna priča, vidi se da ima neki potencijal u njemu. Vjerovatno ga treneri zbog toga i trpe. Ali na kraju utakmice nikada ne pruži ono što se od njega očekuje.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#41403 Re: Utakmice.

Post by Karikaturist »

Drag je Avram i bori se on u skladu sa svojim mogucnostima, ali kad ga poredis sa Rahmanovicem prije par godina to je nebo i zemlja, niti golova niti asistencija. Ta se pozicija mora vratiti bar na kvalitet koji je Rahmanovic donosio.
Golmanska prica je vec ispricana, ako im je interes kluba na prvom mjestu naci ce golmana. Ako nije, neka se prave slijepi i glupi i mali ce ih kostati iole ozbiljnog rezultata.
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41404 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

chino wrote: 06/11/2023 07:19 Kakav je Gruzijac ove sezone u Velezu?
Koliko sam upratio baš dobar, ja bih ga vratio da se pitam.
mond
Posts: 3617
Joined: 24/10/2010 20:45

#41405 Re: Utakmice.

Post by mond »

Guliša nadolazi. Vidjelo se da mu treba utakmica i adaptacija na ligu. Jako je agilan i reći ću inteligentan. Jako se dobro kreće, pokriva i otkriva. Momku se igra fudbal i treba mu se šansa ukazati poslije posudbe.
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#41406 Re: Utakmice.

Post by chino »

Ma treba u pauzi prekinuti posudbu i vratiti ga nazad, mislim da je to najbolje
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#41407 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Ziljkic, sve vec receno :-)

Penaranda je trebao poceti lijevo, kapiten na klupi, Hamza kao spic.
Pretpostavljam da nije zbog Hamzinog izdanja u Doboju, iako je tu bilo prilicno naivno ocekivati da on moze igrati sam, jer je i Avramovski tu utakmicu poceo s klupe.

Nadam se boljoj igri u Posusju.
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#41408 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Ma ničemu se ne trebamo nadati, najbolje smanjiti očekivanja. Mene brine što je u nedostatku rješenja i Simon počeo malo lutati. Prošlu utakmicu jako loša postavka, sinoć i ne tako, sem par (ne)rješenja, kapiten i Pena u špici, ali se zajebo što nije računao da ćemo primiti gol kroz uši. Za Ziljkića fakat ne znam šta da mislim, ne može se zaboraviti igrati fudbal, ali nešto se dešava s njim. Nisam za zvizduke, konji na tribini su jedva čekali nekoga kome će se naklatiti na kosti. Puno puta smo sinoć vidjeli neka nerezonska i napamet ubacivanja, a i oni su poprilični jablani u odbrani, pa kroz sredinu najviše, gdje smo igrali za raju na male. Malo šuteva sa distance, još mokar teren bio, idealno za kakvu odbicu, prekidi i dalje bezopasni, sem one Hasićeve stative. Kornere ne trebamo ni izvoditi, ništa nam ne donose.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22786
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#41409 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Meni to nikako nije jasno, a nema veze ni sa trenutnim igracima ni sa trenerom. Uzet cu Ziljkica samo za primjer, a moze se primjeniti na bilo koga. Znaci, ako uzme loptu, ako se zavlaci skroz lijevo, ako je pelja i ne predaje na vrijeme, trenerovo je da mu ukaze na to i da mu promjeni pristup igri. Ja da sam Rozman, 100 puta bi mu pokazao sta je zajebao recimo u situacji kada ga je Pena izbacio u kontru, pa bi mu na treningu zabranio da je takne vise od dva puta, da ga navikne na ono sto se ocekuje od njega. Isto za Avramovskog, ili bilo koga. Jos pogotovo Rozman, koji cijelu utakmicu provede na nogama korigujuci svaki korak koji naprave. Nemoguce je da je bilo koji igrac toliko trvdoglav da i pored neprestanog ukazivanja ponavlja iste greske. Razumijem da i trener mora znati kapacitet svakog igraca, ali ova dvojica uveliko igraju ispod svog potencijala. Nije da im je izmislio nove pozicije pa da se ne snalaze, nego i na svojim pozicijama ne rade ono sto bi trebali raditi...
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#41410 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

GandalfSivi wrote: 06/11/2023 18:34 Meni to nikako nije jasno, a nema veze ni sa trenutnim igracima ni sa trenerom. Uzet cu Ziljkica samo za primjer, a moze se primjeniti na bilo koga. Znaci, ako uzme loptu, ako se zavlaci skroz lijevo, ako je pelja i ne predaje na vrijeme, trenerovo je da mu ukaze na to i da mu promjeni pristup igri. Ja da sam Rozman, 100 puta bi mu pokazao sta je zajebao recimo u situacji kada ga je Pena izbacio u kontru, pa bi mu na treningu zabranio da je takne vise od dva puta, da ga navikne na ono sto se ocekuje od njega. Isto za Avramovskog, ili bilo koga. Jos pogotovo Rozman, koji cijelu utakmicu provede na nogama korigujuci svaki korak koji naprave. Nemoguce je da je bilo koji igrac toliko trvdoglav da i pored neprestanog ukazivanja ponavlja iste greske. Razumijem da i trener mora znati kapacitet svakog igraca, ali ova dvojica uveliko igraju ispod svog potencijala. Nije da im je izmislio nove pozicije pa da se ne snalaze, nego i na svojim pozicijama ne rade ono sto bi trebali raditi...
Ziljkićev jedini kvalitet je bio taj dribling , prebačaj sa lijeve na desnu, i šut eventualno asistencija, e sad to mu je išlo u nekom trenutku relativno dobro, sad ga je to stalo. Kako sad Rožman da mu kaže da ne radi jedino što zna?
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#41411 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

GandalfSivi wrote: 06/11/2023 18:34 Meni to nikako nije jasno, a nema veze ni sa trenutnim igracima ni sa trenerom. Uzet cu Ziljkica samo za primjer, a moze se primjeniti na bilo koga. Znaci, ako uzme loptu, ako se zavlaci skroz lijevo, ako je pelja i ne predaje na vrijeme, trenerovo je da mu ukaze na to i da mu promjeni pristup igri. Ja da sam Rozman, 100 puta bi mu pokazao sta je zajebao recimo u situacji kada ga je Pena izbacio u kontru, pa bi mu na treningu zabranio da je takne vise od dva puta, da ga navikne na ono sto se ocekuje od njega. Isto za Avramovskog, ili bilo koga. Jos pogotovo Rozman, koji cijelu utakmicu provede na nogama korigujuci svaki korak koji naprave. Nemoguce je da je bilo koji igrac toliko trvdoglav da i pored neprestanog ukazivanja ponavlja iste greske. Razumijem da i trener mora znati kapacitet svakog igraca, ali ova dvojica uveliko igraju ispod svog potencijala. Nije da im je izmislio nove pozicije pa da se ne snalaze, nego i na svojim pozicijama ne rade ono sto bi trebali raditi...
Vjeruj da jesu tvrdoglavi. Mozda to i nije tvrdoglavost vec nedostatak fudbalske inteligencije. Cuo sam od jednog trenera da im se po sto puta ponavljaju jedne te iste stvari. Tu se i razlikuju igraci po kvalitetu, jer ovi bolji imaju sposobnost da neke drugacije rutine prije usvoje.
Awakened
Posts: 755
Joined: 19/08/2013 03:33

#41412 Re: Utakmice.

Post by Awakened »

Je li se jos neko za glavu uhvatio kod prekida kad je igrac Borca dobio crveni...tribine nalozene, svi u 16-ercu, njima voda u usima...nas lik jedva dobaci do prvog igraca odbrane. Ispuha c..a k'o dusica. :roll:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#41413 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

Ma nije to uopste toliko lose. Ziljkic i radovic totalno podbacili i bili su nam 2 igraca manje na terenu. Sa losim golmanom, koji btw mora braniti zbog godista, mi smo prakticno igrali sa 8,5 igraca protiv ne lose ekipe borca. I opet smo bili bolji barem 70 min na terenu. Steta sto puno dobrih sansi fulamo, previse
Protiv sirokog 3 mrtva zicera, protiv borca u bl isto tako, sinoc 2 super sanse i stativa... premalo srece
18mn97
Posts: 786
Joined: 21/04/2021 12:56

#41414 Re: Utakmice.

Post by 18mn97 »

Mozemo li uzeti Posusje sutra? :mrgreen:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#41415 Re: Utakmice.

Post by ruud »

Image

Gdje god da igraš ti!
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#41416 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Kakav je teren na mokrom docu? Može li lopta ići brzo?

Posušje je ozbiljna ekipa. 4 boda su uzeli Zrinjskom. Bit će to teška utakmica.
mond
Posts: 3617
Joined: 24/10/2010 20:45

#41417 Re: Utakmice.

Post by mond »

Loš teren. Očekujem bod sa obzirom na igru na gostovanjima.
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41418 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Hajde Saraj'vooooo :izet: :izet:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#41419 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Koristim ovaj flashscore da pratim rezultate. Tu budu i kvote nekih kladionica. Sada je mozzart.

2,30 na Posušje
3,15 na remi
3,05 na nas

Kladionica misli da je Posušje bliže pobjedi
User avatar
HarTar
Posts: 10951
Joined: 20/05/2020 02:33

#41420 Re: Utakmice.

Post by HarTar »

mirza_15 wrote: 11/11/2023 16:24 Koristim ovaj flashscore da pratim rezultate. Tu budu i kvote nekih kladionica. Sada je mozzart.

2,30 na Posušje
3,15 na remi
3,05 na nas

Kladionica misli da je Posušje bliže pobjedi
I ja isto mislim. Nadam se da se varam.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22786
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#41421 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Eto, obojica pocinju na klupi. Hajde da vidimo kako ce to izgledati danas…
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#41422 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Šaha,joj ako se opet popiša po nama.
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41423 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Hajde Hasicu ono tvoje kao u Gabeli :D
mond
Posts: 3617
Joined: 24/10/2010 20:45

#41424 Re: Utakmice.

Post by mond »

joj u laktu :-)
Ne vraćaj režiser dovoljno je jednom ovo vidjeti
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#41425 Re: Utakmice.

Post by il dottore »

Sta su od terena uradili :shock:
Joj loma ruke :shock:
Post Reply