Isti._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2023 19:55 Ja sam onda late adopter.
Sacekam da prodje frtutma i da se drugi zajebu![]()
Čekam da se nešto dokaže, i da pojeftini skroz.
Moderator: Benq
Isti._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2023 19:55 Ja sam onda late adopter.
Sacekam da prodje frtutma i da se drugi zajebu![]()
Nisam te onda najbolje skontao, jesi našao fix, ili ne? Kažeš po defaultu da je u eco mode, a onda da si postavio eco mode.
Ja uz Lg OLED65B8PLA jos uvijek imam 50” Panasonic G serije. Nikako da se pokvari. Niti jedan OLED, LCD, QLED, itd. se ne može porediti sa plazmom..
Imam i ja Panasonic plazmu...ali ne bih rekao da je kvalitet prikaza na nivou OLED ili Mini Led. Možda griješm.Haris033 wrote: ↑22/10/2023 22:12Ja uz Lg OLED65B8PLA jos uvijek imam 50” Panasonic G serije. Nikako da se pokvari. Niti jedan OLED, LCD, QLED, itd. se ne može porediti sa plazmom..
Malo mi je nedostajalo da kupim polovnu Panasonic TX-P65ST50 3D plazmu iz 2012. g. za 800KM
https://www.whathifi.com/panasonic/tx-p65st50/review
Panasonic je i danas gigant, ali se nema para za neki premium tv.![]()
Imam i ja Panasonic plasmu GT50 koja baš nije bila jeftina i ispravna je još. Ona nije bila 4K nego je Full HD pa se nema onaj ugođaj kao na LED 4K kada se gleda film ili serija u toj rezoluciji kao na Sony 90J pa možeš vidjeti dlačice na ženskom licu. Panel grije solidno jer je kod mene 50" i imala je tihi cooler. Nekada se čak mogao i čuti kada se približi tv-u. Ono što ne mogu zaboraviti je kada su je unosili u kuću pa mi se i oni i komšije smijali kakvo je to toliko čudo, a 50". U pakovanju još veće.n+1 wrote: ↑22/10/2023 22:14Imam i ja Panasonic plazmu...ali ne bih rekao da je kvalitet prikaza na nivou OLED ili Mini Led. Možda griješm.Haris033 wrote: ↑22/10/2023 22:12
Ja uz Lg OLED65B8PLA jos uvijek imam 50” Panasonic G serije. Nikako da se pokvari. Niti jedan OLED, LCD, QLED, itd. se ne može porediti sa plazmom..
Malo mi je nedostajalo da kupim polovnu Panasonic TX-P65ST50 3D plazmu iz 2012. g. za 800KM
https://www.whathifi.com/panasonic/tx-p65st50/review
Panasonic je i danas gigant, ali se nema para za neki premium tv.![]()
Evo sam se zadeverao u razmišljanje malo. Koristio sam mini LED i OLED na manjim ekranima (laptopima), i to je bukvalno revolucija nakon IPS LCD, ravna prelasku sa katodne cijevi.skupljac_zeljeza wrote: ↑22/10/2023 23:38Imam i ja Panasonic plasmu GT50 koja baš nije bila jeftina i ispravna je još. Ona nije bila 4K nego je Full HD pa se nema onaj ugođaj kao na LED 4K kada se gleda film ili serija u toj rezoluciji kao na Sony 90J pa možeš vidjeti dlačice na ženskom licu. Panel grije solidno jer je kod mene 50" i imala je tihi cooler. Nekada se čak mogao i čuti kada se približi tv-u. Ono što ne mogu zaboraviti je kada su je unosili u kuću pa mi se i oni i komšije smijali kakvo je to toliko čudo, a 50". U pakovanju još veće.Slično je bilo i sa Sonijem od 75" pa me u pošti se još sjećaju po tom tv-u.
Reako sam im da se ne smiju nego da razmisle kako će mi unijeti u kuću kada budem kupovao od 100".
Ali sigurno taj nije za moje kuće. Čak i 85" bi na bilo kojem zidu bio veliki.
Bio je nekakav forum na kojem je Jasmin Čustović vrlo stručno pojašnjavao narodu prednosti i mane svakog modela plasme i LCD-a sa akcentom na Panasonicove plasme. Nisam imao namjeru kupovati tada plasmu da nije u jednom komentaru kada je Panasonic odlučio prestati proizvoditi plasme jer nisu imali računice i nisu izgleda mogli više tu tehnologiju unapređivati, napisao da ćemo se načekati deceniju do ponovo nečeg tako dobrog kao što je plasma. Onda ga je neko pitao koji bi model sebi uzeo jer tada je bila popularna ST50 i rekao je da bi ipak radije išao na GT50. Potražim po netu i u Genelecu je 50" bila zaokružena na 4000 KM i onda pregovarao sa Tehnomagom i dobio je za 3600 KM.n+1 wrote: ↑22/10/2023 23:51Evo sam se zadeverao u razmišljanje malo. Koristio sam mini LED i OLED na manjim ekranima (laptopima), i to je bukvalno revolucija nakon IPS LCD, ravna prelasku sa katodne cijevi.skupljac_zeljeza wrote: ↑22/10/2023 23:38
Imam i ja Panasonic plasmu GT50 koja baš nije bila jeftina i ispravna je još. Ona nije bila 4K nego je Full HD pa se nema onaj ugođaj kao na LED 4K kada se gleda film ili serija u toj rezoluciji kao na Sony 90J pa možeš vidjeti dlačice na ženskom licu. Panel grije solidno jer je kod mene 50" i imala je tihi cooler. Nekada se čak mogao i čuti kada se približi tv-u. Ono što ne mogu zaboraviti je kada su je unosili u kuću pa mi se i oni i komšije smijali kakvo je to toliko čudo, a 50". U pakovanju još veće.Slično je bilo i sa Sonijem od 75" pa me u pošti se još sjećaju po tom tv-u.
Reako sam im da se ne smiju nego da razmisle kako će mi unijeti u kuću kada budem kupovao od 100".
Ali sigurno taj nije za moje kuće. Čak i 85" bi na bilo kojem zidu bio veliki.
![]()
Ali na OLED i mini LED televizorima nemam wow efekat u toj mjeri, i pokušavam dokučiti zašto. Nije samo riječ o ovom vragovom ABL sranju.![]()
Tako da kada poredim kvalitet prikaza plazme sa OLED i mini LED, opet nekako u glavi poredim sa ovim manjim ekranima, pa mi se čini da je inferiorna. Ali možda i nije, volio bih da neko ko je upućen napiše kako se plazme nose u tom segmentu sa savremenim panelima.
S95C je najbolji OLED koji sam vidio.nike_tz wrote: ↑23/10/2023 08:26 Samsung je “ponovo” smanjio osvjetljenje, nakon sto su istu sudbinu vidjeli na 2022, sada je to na 2023 OLED televizorima.
Posle update na 1220 koji se sam instalirao iako je update automatski ugasen, primjetio sam da je slika tamnija ali reko to ja umisljam.
Gledam juce na rtings mjerenja za tu verziju kad ovo gotov 10% slabije nego je bilo.
Sa 1347 na 1229 nita
Ja ga imam nekih pola godine i stvarno je super, ima mana ali puno manje od LG C2 koji sam imao.AnonymousBIH wrote: ↑23/10/2023 12:19 S95C je najbolji OLED koji sam vidio.
Smanjenje osvjetljenja su sigurno napravili zbog problema sa burn-in na S95B, koji se na onom brutalnom testu na rtings pokazao jako losim.
Sad me dovodi u dilemu, S95C mi je postao opsesija, mozda se strpiti do S95D sljedece godine?![]()
Na to utječu zahtjevi europskog zakonodavstva prema kojima su proizvođači usmjereni na proizvodnju uređaja koji troše što je moguće manje energije.nike_tz wrote: ↑23/10/2023 12:32Ja ga imam nekih pola godine i stvarno je super, ima mana ali puno manje od LG C2 koji sam imao.AnonymousBIH wrote: ↑23/10/2023 12:19 S95C je najbolji OLED koji sam vidio.
Smanjenje osvjetljenja su sigurno napravili zbog problema sa burn-in na S95B, koji se na onom brutalnom testu na rtings pokazao jako losim.
Sad me dovodi u dilemu, S95C mi je postao opsesija, mozda se strpiti do S95D sljedece godine?![]()
Zadnji update je ponovo vratio termal throtling u HDR i nekada pad zna biti i 30%, sto znaci sa 1300+ na 1000 nita sto je itekako primjetno i vidljivo na rtings (ja sam samo kopirao rezultate prvog testa).
Cak S90C zna biti svjetliji u nekim scenama, a klasa ispod.
Slika je puno preciznija to je benefit ovog update. Mislim da su malo opet “zajebali” da panel koji u teoriji moze da gura 2000 nita spadne na duplo manje.
Upscaling low quality contenta je na nivou jeftinih televizora i to je najveca mana.
Hahahahahaha