Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Fare00
Posts: 8
Joined: 16/03/2023 10:22

#24026 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Fare00 »

Imam pitanje za forumaše. Trenutno na autu imam felge 6j, 38ET 15" a imam ponudu za čelične felge za zimu, sa 6.5j a ET i veličina su isti. Da li je ta razilka u jotima problem za gume dimenzija 185-60-r15?
LP.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#24027 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Fare00 wrote: 13/10/2023 19:39 Imam pitanje za forumaše. Trenutno na autu imam felge 6j, 38ET 15" a imam ponudu za čelične felge za zimu, sa 6.5j a ET i veličina su isti. Da li je ta razilka u jotima problem za gume dimenzija 185-60-r15?
LP.
knap, ET iako je isti nije isto jer je 6.5 ;-)

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1 ... 0mm&sr=0mm
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#24028 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

vecina non oem felgi uglavnom budu sire za do 1j i nema neke velike razlike, et bi trebao biti nesto drugaciji na siroj felgi ali to je gotovo beznacajno za dimenziju gume na kojoj vozis, opet probaj
Fare00
Posts: 8
Joined: 16/03/2023 10:22

#24029 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Fare00 »

Evolution_IV wrote: 13/10/2023 19:50
Fare00 wrote: 13/10/2023 19:39 Imam pitanje za forumaše. Trenutno na autu imam felge 6j, 38ET 15" a imam ponudu za čelične felge za zimu, sa 6.5j a ET i veličina su isti. Da li je ta razilka u jotima problem za gume dimenzija 185-60-r15?
LP.
knap, ET iako je isti nije isto jer je 6.5 ;-)

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1 ... 0mm&sr=0mm
Znam da nije isto, zato i pitam. Inače sam početnik a dobro bi mi došao ovaj drugi par felgi radi lakšeg postavljanja. Znači iako nije isti jot, neće biti problema sa gumama?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#24030 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Danas namontirane zimske. :D
Da se pripremimo za taj kijamet što najavljuju. :D

U stvari, jutros sam zatekao puknutu gumu na parkingu. Neki debil je izgleda sinoć ostao bez doze, pa išao okolo i bušio ljudima gume nožem, sa bočne strane. Ja stavljam rezervni točak, a ljudi prolaze pored mene i pitaju "zar su i tebi probušili.", jer su vidjeli da ih još mijenja gumu.
E onda skontam, kad već moram plaćati montažu, da nabacim i te zimske, pa kud puklo.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#24031 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Dzontra_Volta wrote: 14/10/2023 18:41 Danas namontirane zimske. :D
Da se pripremimo za taj kijamet što najavljuju. :D

U stvari, jutros sam zatekao puknutu gumu na parkingu. Neki debil je izgleda sinoć ostao bez doze, pa išao okolo i bušio ljudima gume nožem, sa bočne strane. Ja stavljam rezervni točak, a ljudi prolaze pored mene i pitaju "zar su i tebi probušili.", jer su vidjeli da ih još mijenja gumu.
E onda skontam, kad već moram plaćati montažu, da nabacim i te zimske, pa kud puklo.
mup opet drka kurac jebem im
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24032 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

60 cm duga puna šipka presjeka 12 mm. Čelik.
Na ruku negdje. Uvijek. Noge i ruke bi mu polomio, pa zube jedan po jedan.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24033 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

drug_profi wrote: 14/10/2023 22:07 60 cm duga puna šipka presjeka 12 mm. Čelik.
Na ruku negdje. Uvijek. Noge i ruke bi mu polomio, pa zube jedan po jedan.
Rebrasta ili glatka? Pocinčana ili hrđava?
Naslovnica
Posts: 35425
Joined: 20/03/2013 15:38

#24034 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 14/10/2023 18:41 Danas namontirane zimske. :D
Da se pripremimo za taj kijamet što najavljuju. :D

U stvari, jutros sam zatekao puknutu gumu na parkingu. Neki debil je izgleda sinoć ostao bez doze, pa išao okolo i bušio ljudima gume nožem, sa bočne strane. Ja stavljam rezervni točak, a ljudi prolaze pored mene i pitaju "zar su i tebi probušili.", jer su vidjeli da ih još mijenja gumu.
E onda skontam, kad već moram plaćati montažu, da nabacim i te zimske, pa kud puklo.
Koji dio Sarajeva?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#24035 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Naslovnica wrote: 14/10/2023 22:14
Dzontra_Volta wrote: 14/10/2023 18:41 Danas namontirane zimske. :D
Da se pripremimo za taj kijamet što najavljuju. :D

U stvari, jutros sam zatekao puknutu gumu na parkingu. Neki debil je izgleda sinoć ostao bez doze, pa išao okolo i bušio ljudima gume nožem, sa bočne strane. Ja stavljam rezervni točak, a ljudi prolaze pored mene i pitaju "zar su i tebi probušili.", jer su vidjeli da ih još mijenja gumu.
E onda skontam, kad već moram plaćati montažu, da nabacim i te zimske, pa kud puklo.
Koji dio Sarajeva?
Hrasno
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24036 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 14/10/2023 22:09
drug_profi wrote: 14/10/2023 22:07 60 cm duga puna šipka presjeka 12 mm. Čelik.
Na ruku negdje. Uvijek. Noge i ruke bi mu polomio, pa zube jedan po jedan.
Rebrasta ili glatka? Pocinčana ili hrđava?
Glatka i hrđava.
Blokada iz veš mašine.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24037 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Odlična, ima još taman onaj jedan zarez pri kraju :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24038 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 14/10/2023 22:28 Odlična, ima još taman onaj jedan zarez pri kraju :thumbup:
Znaš sve. :mrgreen:
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#24040 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by moee »

Jučer u Unitrade-u kupio i montirao zimske (4 kom). Slučajno na stolu kod radnika ugledah njihove nabavne cijene za moj set. Marža im je 22-23%.

Dobar biznis :izet:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24041 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa to je minimum da bi se isplatilo raditi.

Niko ne računa dostavu, amortizaciju radnih mašina, skladište, i sve druge mnogobrojne troškove.
User avatar
Altsa
Posts: 9226
Joined: 19/03/2004 18:31

#24042 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Altsa »

Moze li biti problem ako stavim gume 185/65R15 a originalne koje su dosle uz auto su 185/60R15 ili je to mala razlika.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#24043 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

jebo te drzava, kakve su ovo cijene za 205/60r16 :shock:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24044 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

2 stoje komad. Toliko sam placao 225 40 R18 nekad u premium varijanti...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#24045 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 15/10/2023 18:00 jebo te drzava, kakve su ovo cijene za 205/60r16 :shock:
Zimske 19-ke za raniti se :lol:
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#24046 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Evolution_IV wrote: 15/10/2023 18:00 jebo te drzava, kakve su ovo cijene za 205/60r16 :shock:
Sava 141 KM na akciji u unitradw :D. Nekad se mogao michelin uzeti za tu cijenu.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#24047 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Sladić kaže biće još jedan toplotni talas sa sjevera Afrike, krajem ove sedmice.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#24048 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 15/10/2023 20:58
Evolution_IV wrote: 15/10/2023 18:00 jebo te drzava, kakve su ovo cijene za 205/60r16 :shock:
Zimske 19-ke za raniti se :lol:
gledam i 18 za jedno auto, mozda se vise isplati mijenjat gume na istim felgama
nitro_90 wrote: 15/10/2023 21:18
Evolution_IV wrote: 15/10/2023 18:00 jebo te drzava, kakve su ovo cijene za 205/60r16 :shock:
Sava 141 KM na akciji u unitradw :D. Nekad se mogao michelin uzeti za tu cijenu.
ma jebem savu, ne bi to na auto nikad vise..
User avatar
Ateista
Posts: 51667
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24049 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Dzontra_Volta wrote: 13/10/2023 18:05 Jbg meni mehaničar na Butmiru, a živim i radim u Novom Sarajevu, tako da sam ja *ebo ježa kako god. :mrgreen:
Ti si onda osudjen na cekanje i gubljenje vremena. :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25469
Joined: 12/08/2013 12:51

#24050 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insaneinthebrain »

ElRe wrote: 15/10/2023 21:40 Sladić kaže biće još jedan toplotni talas sa sjevera Afrike, krajem ove sedmice.
do 25.11. se jos ne mora stavljati. mogu ljetne i dalje

Image
Post Reply