Pa šta će im zimske na 25-30 C? To su vjerojatno oni što voze zimske cijelu godinu, misleći da su cjelogodišnje
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#23827 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja uvijek kasnim 15 dana do 1 mjesec, šta ja znam... Nema snijega, nema minusa, zima se skroz promijenila, šteta mi zimskih voziti na relativno toplom asfaltu
Zakonski ne mogu ništa jer imam lance u gepeku i dobre ljetne gume 
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23828 Re: Dolazi zima - zimske gume
a i ja slicno, zakasnim bar 10 dana, lance imammmm....zao mi derati zimske na toplom asfaltu
- Ateista
- Posts: 51679
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#23829 Re: Dolazi zima - zimske gume
Isto tako, a najcesce ranije vratim ljetne.
Mozda ove godine pozurim jer mi nove felge stoje u podrumu i planiram ih staviti u upotrebu sa zimskim gumama i nastaviti onda na istim i ljetne, tako da mozda pozurim zbog felgi samo.
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23831 Re: Dolazi zima - zimske gume
Izgleda da mi opet ne gine sava.
Htio uzeti novi continental ts870, ali je nekih 155KM skuplji po gumi od Save hp2, e vala ne dam toliku razliku. Hankook je skuplji nekih 50 KM po gumi, morati ću pogledati da li vrijedi. A savu bi uzeo u tom nekom cjenovnom rangu gdje su semperit, guslaved, best drive, hifli.
Htio uzeti novi continental ts870, ali je nekih 155KM skuplji po gumi od Save hp2, e vala ne dam toliku razliku. Hankook je skuplji nekih 50 KM po gumi, morati ću pogledati da li vrijedi. A savu bi uzeo u tom nekom cjenovnom rangu gdje su semperit, guslaved, best drive, hifli.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23832 Re: Dolazi zima - zimske gume
TS870 nije ni blizu sto je bio TS860, teski mediokritet po kisi, Bridgestone LM005 ga satare na kocenju po mokrom, tako da bi bacio pare. Uzmi hankook i mirna bosna, najbolji omjer cijene i kvalitete.hopi wrote: ↑29/09/2023 20:22 Izgleda da mi opet ne gine sava.
Htio uzeti novi continental ts870, ali je nekih 155KM skuplji po gumi od Save hp2, e vala ne dam toliku razliku. Hankook je skuplji nekih 50 KM po gumi, morati ću pogledati da li vrijedi. A savu bi uzeo u tom nekom cjenovnom rangu gdje su semperit, guslaved, best drive, hifli.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23833 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hankok imam ljetne, toppppppppnitro_90 wrote: ↑29/09/2023 20:48TS870 nije ni blizu sto je bio TS860, teski mediokritet po kisi, Bridgestone LM005 ga satare na kocenju po mokrom, tako da bi bacio pare. Uzmi hankook i mirna bosna, najbolji omjer cijene i kvalitete.hopi wrote: ↑29/09/2023 20:22 Izgleda da mi opet ne gine sava.
Htio uzeti novi continental ts870, ali je nekih 155KM skuplji po gumi od Save hp2, e vala ne dam toliku razliku. Hankook je skuplji nekih 50 KM po gumi, morati ću pogledati da li vrijedi. A savu bi uzeo u tom nekom cjenovnom rangu gdje su semperit, guslaved, best drive, hifli.
- rahmetli dedo
- Posts: 413
- Joined: 04/12/2017 18:51
- Location: Vlakovo M-28
#23834 Re: Dolazi zima - zimske gume
Idu zimske još ovu sezonu
Onda ostaju ljeto 2024
Onda idu najbolje all season neš majci više
Onda ostaju ljeto 2024
Onda idu najbolje all season neš majci više
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23835 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tu sam negdje sa razmisljanjem.
Zime blage, ceste uglavnom ociscene.
Nisam u situaciji da moram negdje na daleke puteve ako mi se ne dopada vrijeme...
Ali imam taze ljetne, zimske su jos 3-4 godine nadam se upotrebljive.
Nakon toga ce mozda i promjena auta, pa cemo onda kalkulacije raditi.
Zime blage, ceste uglavnom ociscene.
Nisam u situaciji da moram negdje na daleke puteve ako mi se ne dopada vrijeme...
Ali imam taze ljetne, zimske su jos 3-4 godine nadam se upotrebljive.
Nakon toga ce mozda i promjena auta, pa cemo onda kalkulacije raditi.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23836 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma ne bi ni ja mijenjao gume da moram 2x godišnje kod vulkanizera. Haj neko ko baš puno zimi putuje, ili mu posao ovisi od toga.
Ali eto pošto imamo na svim autima po 2 seta felgi/guma (ok na jednom i 3 seta), i sam mijenjam i imam gdje čuvati sve to onda se može izdržati.
Ali eto pošto imamo na svim autima po 2 seta felgi/guma (ok na jednom i 3 seta), i sam mijenjam i imam gdje čuvati sve to onda se može izdržati.
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23837 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobra akcija na Bridgestone, Dunlop i Goodyear u Unitrade.
Do 9.oktobra.
Izdvajam npr. Dunlop WS5 225/45 R17
215 KM
Do 9.oktobra.
Izdvajam npr. Dunlop WS5 225/45 R17
215 KM
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#23838 Re: Dolazi zima - zimske gume
DOT ?drug_profi wrote: ↑30/09/2023 12:06 Dobra akcija na Bridgestone, Dunlop i Goodyear u Unitrade.
Do 9.oktobra.
Izdvajam npr. Dunlop WS5 225/45 R17
215 KM
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23839 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nazovi upitaj.
Po iskustvu do sad za akcije ovih brendova uvijek je bio ovogodisnji.
Po iskustvu do sad za akcije ovih brendova uvijek je bio ovogodisnji.
-
Servuscd
- Posts: 13
- Joined: 25/09/2020 22:59
#23840 Re: Dolazi zima - zimske gume
ADAC je objavio testove zimskih guma za 2023. godinu u dimenzijama 225/45 R17 i 205/60 R16. Komplet test na našem jeziku: https://dis-a.com/blog/adac-test-zimskih-guma-2023/
- doox
- Posts: 916
- Joined: 30/04/2010 08:35
#23841 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima li neko iskustva sa ovim Firestone Hawk 4 gumama
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23842 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa eto ti baš tih guma gore u testu
elem u tom testu bridžstoun LM005 predzadnji (sava ispred, i giti giti 2)
elem u tom testu bridžstoun LM005 predzadnji (sava ispred, i giti giti 2)
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#23843 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koja je razlika izmedju ove dvije gume?
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000361617
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP 2 FP zimska guma 208KM
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488800
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP2 MS TL zimska guma 160KM
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000361617
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP 2 FP zimska guma 208KM
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488800
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP2 MS TL zimska guma 160KM
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#23844 Re: Dolazi zima - zimske gume
Što kupujete auta s tim velikim gumama
?
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#23845 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nemam pojma. Ja imam osjecaj da je 17ka sada nesto sto je nekada bila 15ka.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23846 Re: Dolazi zima - zimske gume
Skuplja ima rim protect. Obrub za zastitu felge.laserShow wrote: ↑01/10/2023 13:48 Koja je razlika izmedju ove dvije gume?
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000361617
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP 2 FP zimska guma 208KM
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488800
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP2 MS TL zimska guma 160KM
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23847 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislis zastitu felge?NediM17 wrote: ↑01/10/2023 13:56Skuplja ima rim protect. Obrub za zastitu felge.laserShow wrote: ↑01/10/2023 13:48 Koja je razlika izmedju ove dvije gume?
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000361617
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP 2 FP zimska guma 208KM
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488800
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP2 MS TL zimska guma 160KM
Edit: vidim da si u medjuvremenu ispravio
- Ateista
- Posts: 51679
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#23848 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kome nije zao dati preko 200KM po guni, ima puno boljih izbora od Save.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23849 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja zimske placam 120 po gumi za SUVa ali mijenjam svake 3. god, predjem snjima 25000 i caos
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23850 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
