Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23776 Re: Dolazi zima - zimske gume
jarane sta se gradskih cunera navozalo na čing long gumama, hifliju itd. trkanja, przenja pa se niko nije zakuco. a ne za normalnu voznju.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23777 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zato i kazem.
Bolje nov Sailun za 90 KM nego sava za 140-150 i mijenjati ga svake godine, a pri tome voziti citavo ljeto na njemu.
Nisam vozio, ali logika govori da je bolji nov Sailun nego 3god stara Sava.
Bolje nov Sailun za 90 KM nego sava za 140-150 i mijenjati ga svake godine, a pri tome voziti citavo ljeto na njemu.
Nisam vozio, ali logika govori da je bolji nov Sailun nego 3god stara Sava.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23778 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bolje voziti na najgorim ljetnim gumama nego na najboljim zimskim, tokom ljeta.
Vice versa za zimu.
Vice versa za zimu.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23779 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prije dvije godine kupih ljetni Aplus, vozio ga jednu sezonu i prodao. Presle 10k. Nije bio los. Drugu sezonu poceo proklizavat na kisi i rijesio ih se. Upravo tako, kinezi su gume za 1 sezonu.
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23780 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ne bi se baš složio za jednu sezonu. Ja se solidno navozah Nankanga. Mada baš sam čitao po netu iskustva, jako su oprečna, od onih koji nisu nikako mogli voziti do onih koje su sasvim dobro služile i opet bi ih kupili. Ili je možda velika oscilacija u kvaliteti samih guma pa zato tako različita iskustva.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23781 Re: Dolazi zima - zimske gume
odlican savjet
navozali su se po ravnom, kurca oni ne znaju po krivinama, a sa tim gumama i vrhunskim znanjem svaka provalija i stijena je njihova..
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23782 Re: Dolazi zima - zimske gume
de Amare zivota ti. O kakvim ti krivinama pricas, jbt nije pikes peak trka. Vozi normalno, po ogranicenju, i neces zaginut nigdje, niti ces se okretat u krivini.
Ako naletis na led ispod rastresitog snijega pa nece ti Alpin sport, tsXXX pomoci. -Ako trebas zakociti od XX brzine na 0.
Ako naletis na led ispod rastresitog snijega pa nece ti Alpin sport, tsXXX pomoci. -Ako trebas zakociti od XX brzine na 0.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23783 Re: Dolazi zima - zimske gume
naravno sve stoji, samo kazem za te nazovi rejsere 
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#23784 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima kod mene jeftinihtavustavus wrote: ↑19/09/2023 18:53 Auu jesu gume poskupile..udario bezobrazluk u sve, pa i u gume..
Ovo vise nije normalno, sta se desava sa ovim cijenama...kako se kome navije..ma treba otici sve u pm![]()
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#23785 Re: Dolazi zima - zimske gume
eh jos felgice
220KM sa Ziraat karticom bilo

220KM sa Ziraat karticom bilo

- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
#23786 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne loše karakteristike-iskustva Sailuna iz Total Tradea (205 55 R16 88KM)tavustavus wrote: ↑19/09/2023 18:53 Auu jesu gume poskupile.. udario bezobrazluk u sve, pa i u gume..
https://www.tyrereviews.com/Tyre/Sailun ... ne-Evo.htm
Lassa Snoways 4 - 205 55 R16 104 KM (Bridgestone Yerli Uretim Turkiye)
https://www.tyrereviews.com/Tyre/Lassa/Snoways-4.htm
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23787 Re: Dolazi zima - zimske gume
ADAC Test zimskih guma 2023
205 60 16
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... 05-60-r16/
225 45 17
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... -45-r17-h/
Bridgestone LM005 najbolje guma po sigurnosti, u dimenziji 225 45 17 pojede TS870 na mokrom, ali je TS870 na prvom a LM005 na posljednjem mjestu, jer je LM005 ''okolišno neprihvatljiva". Koje sranje su postali ovi testovi, odavno.
205 60 16
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... 05-60-r16/
225 45 17
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... -45-r17-h/
Bridgestone LM005 najbolje guma po sigurnosti, u dimenziji 225 45 17 pojede TS870 na mokrom, ali je TS870 na prvom a LM005 na posljednjem mjestu, jer je LM005 ''okolišno neprihvatljiva". Koje sranje su postali ovi testovi, odavno.
Last edited by nitro_90 on 26/09/2023 15:18, edited 1 time in total.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#23788 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mora se navlaciti svapskom brendu, Conti dobar prvu sezonu dok je nov, kasnije kita, topi se ko maslac.
-
tavustavus
- Posts: 244
- Joined: 08/04/2010 22:33
#23789 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imaju li gdje 235 65 17 zimske? 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23790 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa kako sam ja onda uspio 7god vozit i mozda 40 hiljada, nikad problema sa njima?kravamuzara wrote: ↑26/09/2023 15:07 Mora se navlaciti svapskom brendu, Conti dobar prvu sezonu dok je nov, kasnije kita, topi se ko maslac.
ljetne se lrebrzo trose iako su dobre
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#23791 Re: Dolazi zima - zimske gume
Amarko ti si uvijek mimo svijetaEvolution_IV wrote: ↑27/09/2023 23:00pa kako sam ja onda uspio 7god vozit i mozda 40 hiljada, nikad problema sa njima?kravamuzara wrote: ↑26/09/2023 15:07 Mora se navlaciti svapskom brendu, Conti dobar prvu sezonu dok je nov, kasnije kita, topi se ko maslac.
ljetne se lrebrzo trose iako su dobre
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#23792 Re: Dolazi zima - zimske gume
7 godina jednu gumu vozišEvolution_IV wrote: ↑27/09/2023 23:00pa kako sam ja onda uspio 7god vozit i mozda 40 hiljada, nikad problema sa njima?kravamuzara wrote: ↑26/09/2023 15:07 Mora se navlaciti svapskom brendu, Conti dobar prvu sezonu dok je nov, kasnije kita, topi se ko maslac.
ljetne se lrebrzo trose iako su dobre
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23793 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam na jednom autu vozio ts850, 6 ili 7 zima ne znam više, pisao sam ovdje i kačio slike guma. Ako vas detaljnije zanima nađite post.
Da se može voziti jednu sezonu neću ni komentirati.
Trenutno ljetne cpc6 dot 2018, odlične.
Da se može voziti jednu sezonu neću ni komentirati.
Trenutno ljetne cpc6 dot 2018, odlične.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23794 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa ne prelazim toliko i skinem cim otopli, cim osjetim da nije to to mijenjamHelaS wrote: ↑27/09/2023 23:377 godina jednu gumu vozišEvolution_IV wrote: ↑27/09/2023 23:00
pa kako sam ja onda uspio 7god vozit i mozda 40 hiljada, nikad problema sa njima?
ljetne se lrebrzo trose iako su dobre![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23795 Re: Dolazi zima - zimske gume
To moze samo mazdaHelaS wrote: ↑27/09/2023 23:377 godina jednu gumu vozišEvolution_IV wrote: ↑27/09/2023 23:00
pa kako sam ja onda uspio 7god vozit i mozda 40 hiljada, nikad problema sa njima?
ljetne se lrebrzo trose iako su dobre![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23796 Re: Dolazi zima - zimske gume
4 godine je neki maksimum. Nisi ti imao problema jer nije bilo takvih situacija. Ali kada se neshto desi, onda je kasno.Evolution_IV wrote: ↑28/09/2023 06:52pa ne prelazim toliko i skinem cim otopli, cim osjetim da nije to to mijenjam![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23797 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje piše da je 4 godine maksimum?
Ispravno skladištene gume dok nisu u upotrebi, kao i ispravno napuhane dok jesu, mogu trajati 10 godina.
To su čak i iz Michelina sami rekli.
Ispravno skladištene gume dok nisu u upotrebi, kao i ispravno napuhane dok jesu, mogu trajati 10 godina.
To su čak i iz Michelina sami rekli.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#23798 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma pusti ti rekla-kazala, ta guma od 10 godina je "plastika", a ne guma. Bio bogtinental, a ne tamo neki michelin... Max 4-5 godina.
Ako ne vjeruješ, nađi neku gumu staru 10 godina pa ćeš vidjeti. Da ne znam ti ja kako se skladišti.
Ako ne vjeruješ, nađi neku gumu staru 10 godina pa ćeš vidjeti. Da ne znam ti ja kako se skladišti.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23799 Re: Dolazi zima - zimske gume
aha aha, zadnje mi unisti jer je fabricki nagib zadnjih tockova -2.5 nazad
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23800 Re: Dolazi zima - zimske gume
to sto ti pricas pije vode ako se voze ljeti, ne znam o kakvoj plastici pricas(mozda ako su smecarske gume, aka najeftinije), ja nisam osjetio do prosle godine pad perfomansi, po kisi i buci guma najvise..
