SFF 2023

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#826 Re: SFF 2023

Post by n+1 »

Taman lijepa podjela na festival za FGR, i festival za anamo one naspram kojih se ovi prvi i pozicioniraju kao FGR.
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#827 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

So What! wrote: 19/08/2023 15:03 U Sarajevu se ništa ne dešava, sluša se samo turbofolk i niko poznatiji nas nije posjetio još od U2-a! Meanwhile in Sarajevo:



Nije samo ARTBAT. Solomun je dolazio zadnjih pet godina redovno, bio Hot Since 82 na vilsu, pa masa jakih i aktuelnih imena iz svijeta elektronske muzike.

Na tom polju Sarajevo drži korak sa Evropom. Ono što mi nemamo su koncerti mega popularnih pop i pop rock izvođača.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#828 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

So What! wrote: 19/08/2023 15:27
Bodkin wrote: 19/08/2023 15:12

7 dana od 365 je jadno. Da ima vise ovakvih dana sarajevo bi bilo solidno mjesto za zivot
Ja imam običaj reći, da Sarajevo ima dva special modea, Ramazan i SFF, iako radikalno suprotni, moraš baš pod kamenom da živiš, a da ne primjetiš da se nešto dešava uokolo. Oba naravno popljuvana, prvi zato što se mnogi nađu uvrijeđeni redovima za somune ili ponekim iftarom na otvorenom, pa počnu pričati kako se to drži u četiri zida, spominju licemjere, onda gladne kojih u ovoj zemlji navodno ima puno, koji nemaju šta da jedu pa im je iftar na otvorenom dodatni udarac.

S druge strane SFF isto smeta ljudima, smeta im što se ljudi fino obuku, izađu, uslikaju, zabavljaju. Svaka vijest o nekoj haljini, malo ekstravagantnijeg stila sa crvenog tepiha je poligon da prosječni Bošnjo proklinje tu osobu, a i Sarajevo, a i Sarajlije s njim, jer ne mogu da vjerujem kakav bijes u prosječnom stanovniku ove zemlje izazove jedna haljina.

I za poentiranje, ja očigledno nisam dovoljno knjiga pročitao, da znam napisati ovako jedan lijep status, ali u suštini, ovaj je za mene najbolje poentirao:

Image Image
Sva ta prica je samo distrakcija debila medju kojima je puno njih koji ne vole ovu vlast. Nebitna prica jos nebitnijih ljudi. Sff oborio rekord po broju posjetilaca. To je bitno
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#829 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

BadBoy wrote: 19/08/2023 15:54
So What! wrote: 19/08/2023 15:03 U Sarajevu se ništa ne dešava, sluša se samo turbofolk i niko poznatiji nas nije posjetio još od U2-a! Meanwhile in Sarajevo:



Nije samo ARTBAT. Solomun je dolazio zadnjih pet godina redovno, bio Hot Since 82 na vilsu, pa masa jakih i aktuelnih imena iz svijeta elektronske muzike.

Na tom polju Sarajevo drži korak sa Evropom. Ono što mi nemamo su koncerti mega popularnih pop i pop rock izvođača.
Ne drzi ali ide na bolje. Recimo ocjena 3 od 5. Solomun samo jer je nas. Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce. Ali to je ok. Sve dok ide na bolje je ok
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#830 Re: SFF 2023

Post by sarlo »

So What! wrote: 19/08/2023 15:27

S druge strane SFF isto smeta ljudima, smeta im što se ljudi fino obuku, izađu, uslikaju, zabavljaju. Svaka vijest o nekoj haljini, malo ekstravagantnijeg stila sa crvenog tepiha je poligon da prosječni Bošnjo proklinje tu osobu, a i Sarajevo, a i Sarajlije s njim, jer ne mogu da vjerujem kakav bijes u prosječnom stanovniku ove zemlje izazove jedna haljina.

I za poentiranje, ja očigledno nisam dovoljno knjiga pročitao, da znam napisati ovako jedan lijep status, ali u suštini, ovaj je za mene najbolje poentirao:

Image Image
Eto ga. Cetnicka propaganda i lazi sa SFF-a.
"draza je za operaciju spasavanja pilota dobio medalju i to je najveca operacija spasavanja u istoriji i zasluzuje da ne bude zaboravljena."

I tebi i emiru, jatacima, treba da znate da je to neistina. Partizani su spasili 2 hiljade pilota, a cetnici 5 stotina.

Dogadjaj spasavanje pilota je izvucen iz konteksta.
Kontekst je da su cetnici bili rulja koljaca. A i najkukavickija vojska u drugom ratu na ovim prostorima. U Srbiji su pobili vise Srba nego Nijemci. Ubijali su civile na najuzasnije nacine. Pobili su vise desetina hiljada Bosnjaka, vise hiljada Hrvata. Pocinili su najmasovniji pokolj u jednom cinu. Maskr nad Pljevaljskim, Cajnickim i Pribojskim Bosnjacima.

Ruku na srce, saveznici nisu bombardovali samo nafna polja u Rumuniji. Na prostoru ex yu su bombardovali veci broj gradova sa zaprepascujuce velikim brojem civilnih zrtava. Podrum u zgradi Danijela Ozme.
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#831 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

Bodkin wrote: 19/08/2023 16:27
BadBoy wrote: 19/08/2023 15:54

Nije samo ARTBAT. Solomun je dolazio zadnjih pet godina redovno, bio Hot Since 82 na vilsu, pa masa jakih i aktuelnih imena iz svijeta elektronske muzike.

Na tom polju Sarajevo drži korak sa Evropom. Ono što mi nemamo su koncerti mega popularnih pop i pop rock izvođača.
Ne drzi ali ide na bolje. Recimo ocjena 3 od 5. Solomun samo jer je nas. Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce. Ali to je ok. Sve dok ide na bolje je ok
Za ono što je Sarajevo i veličinu grada ja bih rekao da itekako prati. Ta elektronska scena ima neki svoj život i unazad zadnjih 20 godina bilo je stvarno dobrih partija i jakih imena.

A te liste top DJ-va su totalno sranje i svako ko iole voli elektroniku svakako ne bi ni išao na te partije.
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#832 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Bodkin wrote: 19/08/2023 16:27
BadBoy wrote: 19/08/2023 15:54Nije samo ARTBAT. Solomun je dolazio zadnjih pet godina redovno, bio Hot Since 82 na vilsu, pa masa jakih i aktuelnih imena iz svijeta elektronske muzike.

Na tom polju Sarajevo drži korak sa Evropom. Ono što mi nemamo su koncerti mega popularnih pop i pop rock izvođača.
Ne drzi ali ide na bolje. Recimo ocjena 3 od 5. Solomun samo jer je nas. Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce. Ali to je ok. Sve dok ide na bolje je ok
Za pop/rock pjevače je malo tricky, jer to ljudi ovdje i ne slušaju. James Blunta dovede Sanela Jenkins za SFF 2008. godine u Zetru, kada je bio popularan i truba na kraju.

Što se tiče ovih DJ-eva, dobro je da su se pomjerili sa Solomuna i doveli nekoga drugoga, vjerovatno bi ovim rastom mogli dostići i neko mnogo jače ime kroz koju godinu.

Sinoć baš gledam ovaj nastup i kontam koliko je koštalo to sve, jer ovdje su bile 3D projekcije na zgradi, brutalna rasvjeta i ozvučenje, nekakvi dimni efekti, konfeti i dodatni popratni efekti.

A što se tiče najpopularnijih top 20 najpopularnijih DJ-eva, možeš li nas prosvijetliti, ko tu spada. Ja lično tu muziku i ne slušam toliko, ali pratim otprilike šta se dešava, pa me zanima koja jača imena smo mogli imati.

Poznavajući ove što vode Garden of Dreams, oni više plivaju u tim nekim vodama alternativne elektronike i teško da bi doveli neko komercijalno ime poput Davida Guette ili Tiesta, koji je prišao komercijalnoj muzici zadnjih godina (uz dodatak da su obojica u zenitu karijere nastupali u Sarajevu).
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#833 Re: SFF 2023

Post by Better Man »

So What! wrote: 19/08/2023 17:18
Bodkin wrote: 19/08/2023 16:27

Ne drzi ali ide na bolje. Recimo ocjena 3 od 5. Solomun samo jer je nas. Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce. Ali to je ok. Sve dok ide na bolje je ok
Za pop/rock pjevače je malo tricky, jer to ljudi ovdje i ne slušaju. James Blunta dovede Sanela Jenkins za SFF 2008. godine u Zetru, kada je bio popularan i truba na kraju.

Što se tiče ovih DJ-eva, dobro je da su se pomjerili sa Solomuna i doveli nekoga drugoga, vjerovatno bi ovim rastom mogli dostići i neko mnogo jače ime kroz koju godinu.

Sinoć baš gledam ovaj nastup i kontam koliko je koštalo to sve, jer ovdje su bile 3D projekcije na zgradi, brutalna rasvjeta i ozvučenje, nekakvi dimni efekti, konfeti i dodatni popratni efekti.

A što se tiče najpopularnijih top 20 najpopularnijih DJ-eva, možeš li nas prosvijetliti, ko tu spada. Ja lično tu muziku i ne slušam toliko, ali pratim otprilike šta se dešava, pa me zanima koja jača imena smo mogli imati.

Poznavajući ove što vode Garden of Dreams, oni više plivaju u tim nekim vodama alternativne elektronike i teško da bi doveli neko komercijalno ime poput Davida Guette ili Tiesta, koji je prišao komercijalnoj muzici zadnjih godina (uz dodatak da su obojica u zenitu karijere nastupali u Sarajevu).
Meninlično James Blunt nikad nije bio velika zvijezda, vrć osrednji muzičar. Prave zvijezde koje želimo u Sarajevu su Bruce Springsteen, Pearl Jam, Foo Fighters, Nick Cave, Artick Monkeys, David Glimour, Radiohead ili Rhe Smile, odnosno sve što radi Thom York, Depche Mode i da ne nabrajam dalje.
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#834 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Better Man wrote: 19/08/2023 17:35Meninlično James Blunt nikad nije bio velika zvijezda, vrć osrednji muzičar. Prave zvijezde koje želimo u Sarajevu su Bruce Springsteen, Pearl Jam, Foo Fighters, Nick Cave, Artick Monkeys, David Glimour, Radiohead ili Rhe Smile, odnosno sve što radi Thom York, Depche Mode i da ne nabrajam dalje.
Takvi muzičari ne štimaju svoje rasporede sa filmskim festivalima po Evropi. Govorimo o ovima što bi eventualno mogli napraviti koncert na otvorenom u rangu ovoga.
Škobo Habu
Posts: 9138
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#835 Re: SFF 2023

Post by Škobo Habu »

BadBoy wrote: 19/08/2023 13:44 Ne znam zašto i kako ali ove godine je bila nekako posebna atmosfera u gradu za vrijeme film festivala. Sarajevo se na ovih 7 dana pretvorilo u mini Amsterdam; partiji, zabava, nasmijani ljudi na svakom ćošku.

Lijepo je bilo osjetiti svjetski duh u gradu makar i na kratko. Sad ide hibernacija do narednog ljeta…
Bio sam jedan dan sa društvom iz Holandije u vrijeme festivala i oni sami tvrde da je Amsterdam za Sarajevo "overrated". Znači, to su riječi autohtonih Holanđana. Čak jedan od njih kaže da je Sarajevo "overwhelmed" po pitanju posjetilaca. Začudio ih je veliki broj stranaca koji ovdje rade i žive.
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#836 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

So What! wrote: 19/08/2023 17:18
Bodkin wrote: 19/08/2023 16:27

Ne drzi ali ide na bolje. Recimo ocjena 3 od 5. Solomun samo jer je nas. Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce. Ali to je ok. Sve dok ide na bolje je ok
Za pop/rock pjevače je malo tricky, jer to ljudi ovdje i ne slušaju. James Blunta dovede Sanela Jenkins za SFF 2008. godine u Zetru, kada je bio popularan i truba na kraju.

Što se tiče ovih DJ-eva, dobro je da su se pomjerili sa Solomuna i doveli nekoga drugoga, vjerovatno bi ovim rastom mogli dostići i neko mnogo jače ime kroz koju godinu.

Sinoć baš gledam ovaj nastup i kontam koliko je koštalo to sve, jer ovdje su bile 3D projekcije na zgradi, brutalna rasvjeta i ozvučenje, nekakvi dimni efekti, konfeti i dodatni popratni efekti.

A što se tiče najpopularnijih top 20 najpopularnijih DJ-eva, možeš li nas prosvijetliti, ko tu spada. Ja lično tu muziku i ne slušam toliko, ali pratim otprilike šta se dešava, pa me zanima koja jača imena smo mogli imati.

Poznavajući ove što vode Garden of Dreams, oni više plivaju u tim nekim vodama alternativne elektronike i teško da bi doveli neko komercijalno ime poput Davida Guette ili Tiesta, koji je prišao komercijalnoj muzici zadnjih godina (uz dodatak da su obojica u zenitu karijere nastupali u Sarajevu).
ARTBAT su trenutno baš u vrhu prave elektronske muzike. Ne znam na koga je Bodkin mislio ali ja koji baš slušam tu muziku ne bih išao na Martina Garixa, Steve Aokia, Davida Guettu i ine.
džakailibu
Posts: 625
Joined: 08/05/2013 11:37

#837 Re: SFF 2023

Post by džakailibu »

Sve ono sto je dolazilo i Sarajevo od ranih 80- tih do danas je jako malo naspram Ljubljane, Zagreba i Beograda. O evropi da ne pričamo. Nekada poslije rata je bilo zanimljivih dj-eva koji su bili top tadašnje el.muzike- french house ekipa koju je dovodio jedan francuz. Mislim da je tada Sarajevo bilo najbliže onome sto je bilo globalno popularno i slusano na elektronskoj sceni.
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#838 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

Škobo Habu wrote: 19/08/2023 17:42
BadBoy wrote: 19/08/2023 13:44 Ne znam zašto i kako ali ove godine je bila nekako posebna atmosfera u gradu za vrijeme film festivala. Sarajevo se na ovih 7 dana pretvorilo u mini Amsterdam; partiji, zabava, nasmijani ljudi na svakom ćošku.

Lijepo je bilo osjetiti svjetski duh u gradu makar i na kratko. Sad ide hibernacija do narednog ljeta…
Bio sam jedan dan sa društvom iz Holandije u vrijeme festivala i oni sami tvrde da je Amsterdam za Sarajevo "overrated". Znači, to su riječi autohtonih Holanđana. Čak jedan od njih kaže da je Sarajevo "overwhelmed" po pitanju posjetilaca. Začudio ih je veliki broj stranaca koji ovdje rade i žive.
Pazi, holanđani mrze Amsterdam jer je njima ovako haman svaki dan. I meni bi dosadilo. Ali da ima energiju, ima.
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#839 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

džakailibu wrote: 19/08/2023 17:48 Sve ono sto je dolazilo i Sarajevo od ranih 80- tih do danas je jako malo naspram Ljubljane, Zagreba i Beograda. O evropi da ne pričamo. Nekada poslije rata je bilo zanimljivih dj-eva koji su bili top tadašnje el.muzike- french house ekipa koju je dovodio jedan francuz. Mislim da je tada Sarajevo bilo najbliže onome sto je bilo globalno popularno i slusano na elektronskoj sceni.
U proteklih nekoliko godina bili su Adriatique, Claptone, Hot Since 82, Miss Monique, Ame, Guy Gerber, Solomun, evo sad ARTBAT. Ja i više nego zadovoljan.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41371
Joined: 29/06/2011 23:39

#840 Re: SFF 2023

Post by dječak sa šibicama »

Mega zvijezde nikada nece ni gostovati u SA jer ih nista ne privlaci, grad nije atraktivan u toj mjeri, zarada za njih mizerna ili nepostojeca, SFF samo stvori dojam neke bitnosti tih par dana ali to je samo dojam.

Nisi turisticka meka, mali grad sa premalo stanovnika, komunikacijski poluzatvoren sa aerodromom koji bar pola godine ima problem sa smogom, nemas autoput od do, ukratko provincija u okvirima Europe i svijeta.

I ta filmska ekipa koja paradira u avgustu, mislim na bh filmadzije, sta su oni uradili po pitanju promocije drzave i grada. I 30 godina nakon rata, snimaju se samo socijalni filmovi o ratu, stradanju, muci i patnji. Niko ne voli tudju muku.
Makar da dovuku svjetske produkcije da snimaju ovdje, kao druge drzave u okruzenju i na istoku Europe, bar smo mi bili poznati po kvalitetnim lokacijama, Vares je u SFRJ vazio kao najbolja lokacija zbog svjetla, negdje sam citao jednog rezisera. Koliko je samo GOT uradio na promociji Dubrovnika.
Naslovnica
Posts: 28303
Joined: 20/03/2013 15:38

#841 Re: SFF 2023

Post by Naslovnica »

Jel' gotovo?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56035
Joined: 15/12/2008 16:53

#842 Re: SFF 2023

Post by ultima_palabra »

Nakon korone su i ZG i BG ofalili, nekad si mogao skoro sva velika imena vidjeti tamo… sad cini mi se da svi suzavaju obim evropskih turneja.
User avatar
Ozimician
Posts: 5722
Joined: 05/09/2012 23:21

#843 Re: SFF 2023

Post by Ozimician »

dječak sa šibicama wrote: 19/08/2023 17:59 I ta filmska ekipa koja paradira u avgustu, mislim na bh filmadzije, sta su oni uradili po pitanju promocije drzave i grada. I 30 godina nakon rata, snimaju se samo socijalni filmovi o ratu, stradanju, muci i patnji. Niko ne voli tudju muku.
Makar da dovuku svjetske produkcije da snimaju ovdje, kao druge drzave u okruzenju i na istoku Europe, bar smo mi bili poznati po kvalitetnim lokacijama, Vares je u SFRJ vazio kao najbolja lokacija zbog svjetla, negdje sam citao jednog rezisera. Koliko je samo GOT uradio na promociji Dubrovnika.
Ovo je velika istina, domaće filmadžije koji se busaju, nikad nisu snimili nijedan drugi žanr osim drame.

Nemamo nijedne domaće komedije, akcije, horora...
User avatar
canvra888
Posts: 4635
Joined: 09/07/2021 15:03

#844 Re: SFF 2023

Post by canvra888 »

So What! wrote: 19/08/2023 15:27
Bodkin wrote: 19/08/2023 15:12

7 dana od 365 je jadno. Da ima vise ovakvih dana sarajevo bi bilo solidno mjesto za zivot
Ja imam običaj reći, da Sarajevo ima dva special modea, Ramazan i SFF, iako radikalno suprotni, moraš baš pod kamenom da živiš, a da ne primjetiš da se nešto dešava uokolo. Oba naravno popljuvana, prvi zato što se mnogi nađu uvrijeđeni redovima za somune ili ponekim iftarom na otvorenom, pa počnu pričati kako se to drži u četiri zida, spominju licemjere, onda gladne kojih u ovoj zemlji navodno ima puno, koji nemaju šta da jedu pa im je iftar na otvorenom dodatni udarac.

S druge strane SFF isto smeta ljudima, smeta im što se ljudi fino obuku, izađu, uslikaju, zabavljaju. Svaka vijest o nekoj haljini, malo ekstravagantnijeg stila sa crvenog tepiha je poligon da prosječni Bošnjo proklinje tu osobu, a i Sarajevo, a i Sarajlije s njim, jer ne mogu da vjerujem kakav bijes u prosječnom stanovniku ove zemlje izazove jedna haljina.

I za poentiranje, ja očigledno nisam dovoljno knjiga pročitao, da znam napisati ovako jedan lijep status, ali u suštini, ovaj je za mene najbolje poentirao:

Image Image
Bilo bi korektno da ste u ovaj rezime dodali ili ovaj Emir ili ti i stavku da je Bajić izjavio da je bio kontaktiran od strane SFF-a oko prikazivanja cijelog filma na SFF-u. Prenešeno od strane N1. Ta stavka sama po sebi anulira neke druge stavke sa rezimea.

Ali ono, ne uklapa se u narativ koji jedna grupacija zastupa i naravno da se neće ni uvrstiti. Bitno je što ljubičastijim predstaviti svoj stav. Svi kroje odbrane/napade po svojim narativima, ali je činjenica da niko iz SFF-a nije demantovao tu Bajićevu izjavu.

Isto kao što je činjenica da im nije naumpalo da ikog konkretno sankcionišu zbog tog propusta. Domet im je ostao na 'i mi smo iznenađeni, neće se više ponoviti' i na brisanju i zabrani komentarisanja njihovih objava na društvenim mrežama.


Bravo za takvo rukovodstvo, preslikan pattern kako funkcioniše i gotovo sve ostalo u državi.
smijesni_ste
Posts: 5994
Joined: 09/10/2009 16:46

#845 Re: SFF 2023

Post by smijesni_ste »

Potpisujem ovo što je dječak napisao pogotovo o dovođenju produkcija i snimanju kod nas.

Pogledah "Crawl" prije nekoliko godina i poslije odem bezveze na imdb da vidim neke info kad vidjeh da je sniman u potpunosti u Beogradu :shock:

Jest da se najveći dio radnje odvija u podrumu, ali ipak :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#846 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

Better Man wrote: 19/08/2023 17:35
So What! wrote: 19/08/2023 17:18

Za pop/rock pjevače je malo tricky, jer to ljudi ovdje i ne slušaju. James Blunta dovede Sanela Jenkins za SFF 2008. godine u Zetru, kada je bio popularan i truba na kraju.

Što se tiče ovih DJ-eva, dobro je da su se pomjerili sa Solomuna i doveli nekoga drugoga, vjerovatno bi ovim rastom mogli dostići i neko mnogo jače ime kroz koju godinu.

Sinoć baš gledam ovaj nastup i kontam koliko je koštalo to sve, jer ovdje su bile 3D projekcije na zgradi, brutalna rasvjeta i ozvučenje, nekakvi dimni efekti, konfeti i dodatni popratni efekti.

A što se tiče najpopularnijih top 20 najpopularnijih DJ-eva, možeš li nas prosvijetliti, ko tu spada. Ja lično tu muziku i ne slušam toliko, ali pratim otprilike šta se dešava, pa me zanima koja jača imena smo mogli imati.

Poznavajući ove što vode Garden of Dreams, oni više plivaju u tim nekim vodama alternativne elektronike i teško da bi doveli neko komercijalno ime poput Davida Guette ili Tiesta, koji je prišao komercijalnoj muzici zadnjih godina (uz dodatak da su obojica u zenitu karijere nastupali u Sarajevu).
Meninlično James Blunt nikad nije bio velika zvijezda, vrć osrednji muzičar. Prave zvijezde koje želimo u Sarajevu su Bruce Springsteen, Pearl Jam, Foo Fighters, Nick Cave, Artick Monkeys, David Glimour, Radiohead ili Rhe Smile, odnosno sve što radi Thom York, Depche Mode i da ne nabrajam dalje.
Ja ne zelim nikoga od njih :D ok arctic monkeys da
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#847 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

BadBoy wrote: 19/08/2023 17:45
So What! wrote: 19/08/2023 17:18

Za pop/rock pjevače je malo tricky, jer to ljudi ovdje i ne slušaju. James Blunta dovede Sanela Jenkins za SFF 2008. godine u Zetru, kada je bio popularan i truba na kraju.

Što se tiče ovih DJ-eva, dobro je da su se pomjerili sa Solomuna i doveli nekoga drugoga, vjerovatno bi ovim rastom mogli dostići i neko mnogo jače ime kroz koju godinu.

Sinoć baš gledam ovaj nastup i kontam koliko je koštalo to sve, jer ovdje su bile 3D projekcije na zgradi, brutalna rasvjeta i ozvučenje, nekakvi dimni efekti, konfeti i dodatni popratni efekti.

A što se tiče najpopularnijih top 20 najpopularnijih DJ-eva, možeš li nas prosvijetliti, ko tu spada. Ja lično tu muziku i ne slušam toliko, ali pratim otprilike šta se dešava, pa me zanima koja jača imena smo mogli imati.

Poznavajući ove što vode Garden of Dreams, oni više plivaju u tim nekim vodama alternativne elektronike i teško da bi doveli neko komercijalno ime poput Davida Guette ili Tiesta, koji je prišao komercijalnoj muzici zadnjih godina (uz dodatak da su obojica u zenitu karijere nastupali u Sarajevu).
ARTBAT su trenutno baš u vrhu prave elektronske muzike. Ne znam na koga je Bodkin mislio ali ja koji baš slušam tu muziku ne bih išao na Martina Garixa, Steve Aokia, Davida Guettu i ine.
Artbat prave muziku bas po mom ukusu i sinoc je vrhunski set bio.
With that said, ne moze se reci da su u vrhu. Tj moze ako definises vrh. Recimo solomun je u vrhu.

Ja sam isao na sve te nabrojane vec. DG ne znam ni svira li nesto cesto jer je ostario realno. Mozemo se neslagati zbog ukusa ali dovoljno je ukucati top 10 ili top 20 djeva i vidjeti koji su.

Malo rekoh, po meni scena elektro muzike je jaka i ide nabolje sto je najbitnije. Sff je vrhunski event i nadam se da ce nastaviti tako
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#848 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

Bodkin wrote: 19/08/2023 19:17
BadBoy wrote: 19/08/2023 17:45

ARTBAT su trenutno baš u vrhu prave elektronske muzike. Ne znam na koga je Bodkin mislio ali ja koji baš slušam tu muziku ne bih išao na Martina Garixa, Steve Aokia, Davida Guettu i ine.
Artbat prave muziku bas po mom ukusu i sinoc je vrhunski set bio.
With that said, ne moze se reci da su u vrhu. Tj moze ako definises vrh. Recimo solomun je u vrhu.

Ja sam isao na sve te nabrojane vec. DG ne znam ni svira li nesto cesto jer je ostario realno. Mozemo se neslagati zbog ukusa ali dovoljno je ukucati top 10 ili top 20 djeva i vidjeti koji su.

Malo rekoh, po meni scena elektro muzike je jaka i ide nabolje sto je najbitnije. Sff je vrhunski event i nadam se da ce nastaviti tako
Ti i ja se u biti slažemo u najvećoj mjeri. SFF je super i samo treba tako nastaviti.

Ali druže ako je artbat tvoj ukus onda ti nikako ne mogu pasati Guettine bljuvotine ili Garixxove zujalice :D
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#849 Re: SFF 2023

Post by piupiu »

Seawolf wrote: 19/08/2023 09:57
Bloo wrote: 19/08/2023 09:44

Pa ako cemo njega ueti kao primjer, onda mozemo i Borisu Falatara jer dode kao i Isidora.

Mozemo razloziti svaki slucaj onda. Isidora je zivot provela u Sarajevu i nakon mature otisla za Beograd. Osim utjecaja koji bi eventualno imala do tog momenta, da li su njen zivot i djelo poslije toga imali utjecaja na FGR u Sarajevu?
Da, njeni roditelji jesu FGR Sarajeva. Ona baš i ne nakon odlaska. Hemon je nakon odlaska nastavio da bude dio sarajevskog FGR-a (izvinajvam se na rogobatnoj konstrukciji) kroz romane i djela koja su izvodena u samom Sarajevu.
Kada sam spomenuo Isidoru, nisam uopšte mislio na nju lično, kao pripadnika sarajevske FGR. Ona je bila, da se blago izrazim, poremećena četnikuša i kao takva nije mogla biti nikakva FGR.

Doslovno sam napisao "oni koji su bili na derneku kod pokojne Isidore" i znaš dobro na koga sam pri tome mislio.
OK, znaci Miljenko, Hemon, Darko Lukić... samo što su oni tada bili mala raja, a fina gradska raja su bili Kindje, Pjevač i ta ekipa.

Sve ovo meni smrdi na 'tall poppy syndrom'. Zavist, sitne, zlobne oči, narodski rečeno.
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#850 Re: SFF 2023

Post by So What! »

dječak sa šibicama wrote: 19/08/2023 17:59 Mega zvijezde nikada nece ni gostovati u SA jer ih nista ne privlaci, grad nije atraktivan u toj mjeri, zarada za njih mizerna ili nepostojeca, SFF samo stvori dojam neke bitnosti tih par dana ali to je samo dojam.

Nisi turisticka meka, mali grad sa premalo stanovnika, komunikacijski poluzatvoren sa aerodromom koji bar pola godine ima problem sa smogom, nemas autoput od do, ukratko provincija u okvirima Europe i svijeta.

I ta filmska ekipa koja paradira u avgustu, mislim na bh filmadzije, sta su oni uradili po pitanju promocije drzave i grada. I 30 godina nakon rata, snimaju se samo socijalni filmovi o ratu, stradanju, muci i patnji. Niko ne voli tudju muku.
Makar da dovuku svjetske produkcije da snimaju ovdje, kao druge drzave u okruzenju i na istoku Europe, bar smo mi bili poznati po kvalitetnim lokacijama, Vares je u SFRJ vazio kao najbolja lokacija zbog svjetla, negdje sam citao jednog rezisera. Koliko je samo GOT uradio na promociji Dubrovnika.
Zašto je STing gostovao prošle godine?
Post Reply