Kakanj

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#126 Re: Kakanj

Post by jantruscek »

Prema saznanjima Žurnala, krađa uglja samo je jedan detalj „aktivnosti“ Mustafe Muse Karamuje i njegove grupe tokom kojih su imali svesrdnu pomoć pojedinih policajaca. Tako je polovinom prošle godine ova grupa izvršila upad u kuću jednog kakanjskog privrednika i odvela ga izvan grada, da bi poslije tražila novac za oslobađanje.

Porodica je te večeri uzalud zvala kakanjsku policiju očekujući brzu reakciju. Karamuja je ispred otetog privrednika mobitelom kontaktirao policajce (identitet poznat Žurnalu, nalaze se među uhapšenima) kako bi usmjeravao njihovo (ne)djelovanje.

Žurnal je u posjedu video zapisa koji pokazuju svu drskost otmice i reketiranja, jer se grupa predvođena Karamujom sutradan ujutro mirno vratila do kuće prijeteći osvetom u slučaju neplaćanja. Kako nisu dobili novac, nedugo potom zapalili su vikendicu reketirane osobe.
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#127 Re: Kakanj

Post by jantruscek »

Nekoliko desetina građana Kaknja okupilo se ispred Općinskog suda u Kaknju kako bi pružili podršku policijskim službenicima uhapšenim u akciji Meta 2.

:lol: :lol: :lol:
kakvo ludilo
murija reketira gradjane Kaknja i onda ih ti isti gradjani žale
gidra
Posts: 3602
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#128 Re: Kakanj

Post by gidra »

jantruscek wrote: 20/07/2023 10:28 Nekoliko desetina građana Kaknja okupilo se ispred Općinskog suda u Kaknju kako bi pružili podršku policijskim službenicima uhapšenim u akciji Meta 2.

:lol: :lol: :lol:
kakvo ludilo
murija reketira gradjane Kaknja i onda ih ti isti gradjani žale
ma kakvi građani, bliža familija..
žene, djeca, braća, roditelji x 16 :D "građani"
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#129 Re: Kakanj

Post by jantruscek »

gidra wrote: 20/07/2023 10:29
jantruscek wrote: 20/07/2023 10:28 Nekoliko desetina građana Kaknja okupilo se ispred Općinskog suda u Kaknju kako bi pružili podršku policijskim službenicima uhapšenim u akciji Meta 2.

:lol: :lol: :lol:
kakvo ludilo
murija reketira gradjane Kaknja i onda ih ti isti gradjani žale
ma kakvi građani, bliža familija..
žene, djeca, braća, roditelji x 16 :D "građani"
navikli da babo donese po 50 ojra od otimačine svaki dan
sad nema tih para
kriza je :lol:
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#130 Re: Kakanj

Post by jantruscek »

komentari su krvavi

U Kaknju ostala još dva ležeća policajca! :D :D :D
User avatar
Truba
Posts: 82335
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#131 Re: Kakanj

Post by Truba »

lopine i jedni i drugi i treći
IrenaT
Posts: 105
Joined: 07/10/2021 11:53

#132 Re: Kakanj

Post by IrenaT »

Zbog kradja uglja i drugih marifetluka u rudnicima i elektroprivredi termoelektrana Kakanj u zadnje 2 godine nije proizvela najmanje 600 gwh struje. Zbog toga je federacija izgubila najmanje 150 miliona maraka zarade od izvoza, a grad Kakanj najmanje 1 milion km budzetskih prihoda. Ali zbog toga niko ne protestvuje
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3762
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#133 Re: Kakanj

Post by anex »

IrenaT wrote: 20/07/2023 11:51 Zbog kradja uglja i drugih marifetluka u rudnicima i elektroprivredi termoelektrana Kakanj u zadnje 2 godine nije proizvela najmanje 600 gwh struje. Zbog toga je federacija izgubila najmanje 150 miliona maraka zarade od izvoza, a grad Kakanj najmanje 1 milion km budzetskih prihoda. Ali zbog toga niko ne protestvuje
EP zajedno sa rudnicima treba hitno SIPA pročešljat...
User avatar
oldtajmer
Posts: 5187
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#134 Re: Kakanj

Post by oldtajmer »

:lol: :lol: :lol: kao sto je bosna moja na svijetu ludje nema

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66964
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#135 Re: Kakanj

Post by _BataZiv_0809 »

Dabog sacuva :run:

Ali nema Kakanjaca na forumu da ovo prokomentarisu, jedino @tap3ah75 ali ni njega nesto nema :?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59020
Joined: 03/08/2010 19:04

#136 Re: Kakanj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mene bi bilo stid da mi je neko uhapšen ,zbog saobraćajne nezgode a ne zbog ovoga
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72969
Joined: 03/10/2011 20:11

#137 Re: Kakanj

Post by Chloe »

Ma Hajte, i kod nas su od Komesara do patrolnog policajca bili u narko mafiji. :mrgreen:

Kriminal nema boju, stranku, nacionalnost, zanimanje, on je prožet kroz nas.

Laka para, lagodan život, izbjegavanje odgovornosti - sposobni ljudi., kod nas su na cijeni..... :oops:

Na hajr.
tap3ah75
Posts: 6077
Joined: 07/09/2009 14:14

#138 Re: Kakanj

Post by tap3ah75 »

_BataZiv_0809 wrote: 20/07/2023 17:22 Dabog sacuva :run:

Ali nema Kakanjaca na forumu da ovo prokomentarisu, jedino @tap3ah75 ali ni njega nesto nema :?
Nemam kad ja pisati ovdje ... malo sam na protestima a sad evo u šatorima pred stanicom.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3762
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#139 Re: Kakanj

Post by anex »

tap3ah75 wrote: 21/07/2023 00:21
_BataZiv_0809 wrote: 20/07/2023 17:22 Dabog sacuva :run:

Ali nema Kakanjaca na forumu da ovo prokomentarisu, jedino @tap3ah75 ali ni njega nesto nema :?
Nemam kad ja pisati ovdje ... malo sam na protestima a sad evo u šatorima pred stanicom.
Ako si stvarno na protestima onda si puko...
Mada mislim da si u krevetu sad...🤣
tap3ah75
Posts: 6077
Joined: 07/09/2009 14:14

#140 Re: Kakanj

Post by tap3ah75 »

Večeras u 22:00 na prozore i pljeskati za podršku.
Last edited by tap3ah75 on 21/07/2023 16:21, edited 4 times in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59020
Joined: 03/08/2010 19:04

#141 Re: Kakanj

Post by kakavdanakneiskustvu »

tap3ah75 wrote: 21/07/2023 00:21
_BataZiv_0809 wrote: 20/07/2023 17:22 Dabog sacuva :run:

Ali nema Kakanjaca na forumu da ovo prokomentarisu, jedino @tap3ah75 ali ni njega nesto nema :?
Nemam kad ja pisati ovdje ... malo sam na protestima a sad evo u šatorima pred stanicom.
:lol: :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32424
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#142 Re: Kakanj

Post by Bobi »

Pih, nema više jeftinog uglja :D.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#143 Re: Kakanj

Post by Student_u_Ostavci »

Jedan policajac je oslobođen, zašto to nijedan portal ne prenese?

Č.F., stariji lik koji je čitav život u policiji i koji sa kriminalom ima veze koliko i papa Franjo, je 'greškom uhapšen'. Tako mu je rečeno. :lol:

Što se tiče ostalih, sa Karamujom veze imaju najviše 3 policajca. Zamjenik komandira i još dvojica. Ostali se terete za taj ugalj. Navodno su bili u talu sa tim koji su prodavali ugalj. To je vjerovatmo istina ali ove priče o drogi, reketiranju i slične bljuvotine, to je sve gola laž.
User avatar
Truba
Posts: 82335
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#144 Re: Kakanj

Post by Truba »

časni sude skoro sve rane koje je moj klijent zadao bile su bezazlene
samo je ona na glavi bila smrtonosna

:mrgreen:


eeej hapse nam braću susede očeve muževe...

ovo dodje ko serija WIRE
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#145 Re: Kakanj

Post by Almir_ »

Student_u_Ostavci wrote: 21/07/2023 14:19 Jedan policajac je oslobođen, zašto to nijedan portal ne prenese?

Č.F., stariji lik koji je čitav život u policiji i koji sa kriminalom ima veze koliko i papa Franjo, je 'greškom uhapšen'. Tako mu je rečeno. :lol:

Što se tiče ostalih, sa Karamujom veze imaju najviše 3 policajca. Zamjenik komandira i još dvojica. Ostali se terete za taj ugalj. Navodno su bili u talu sa tim koji su prodavali ugalj. To je vjerovatmo istina ali ove priče o drogi, reketiranju i slične bljuvotine, to je sve gola laž.
Mediji pisu zato sto su iz Sipe napravili predstavu za javnost,sutra da izadju oslobodjeni iz svega ovoga imaju veliku mrlju u zivotu.
Radi uglja se digla frka kao da su trgovali sa heroinom.
Ugalj nije nikakva tajna,ja sam siguran on ce opet ici u prodaju kao i prije ovog jer ti ljudi koji rade u takvim jamama su uglavnom skloni drogama,kriminalu i borbi za prezivljavanje.
Nije rjesenje uzimati kajmak,mito po kamionu ili kako to vec ide ali ce ja mislim problem veci nastati ako se to sve zaustavi na ovaj nacin i svi ti koji rade u jamama budu prepusteni sami sebi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66964
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#146 Re: Kakanj

Post by _BataZiv_0809 »

Ma u Kaknju je javna tajna da se ugalj nelegalno "izbire", a i da masinovodje za cvanciku zaustave kompoziciju na deset minuta dok likovi pljackaju ugalj i trpaju ga u vrece :lol: i to sve sa onim rudarskim sljemovima sa lampama na glavi :lol:

Neko taj ugalj i kupuje jelte, tako da je ovdje puno vise ljudi umjesano od ovih drotova koji na sve to zmire i na kojima se kola slomise.

Sto se Karamuje tice, pare i kasalj se ne mogu sakrit. Odakle sve ovo jednom dojucerasnjem anonimusu od jedva 30tak godina? 4 kafane, jaka auta, fast foodovi?

A da je uvezan sa murijom je svakome bilo jasno. Mrtva korona 2020 ili 2021, ono kad se Klix sablaznjavao storijima iz kafana i zvao ih korona dernecima, zadesimo se mi u Kaknju, gluha doba, svima u dzepu potvrda o kretanju, samo sto u autu ne nosimo maske, zaustavlja nas murija, pravo su nervozni i neugodni, pet puta ponavljaju da je policijski sat, a iz pravca ugostiteljskog objekta u vlasnistvu doticnog ori muzika...nekakve trebe izlaze, umiru od smijeha, zandari ne smiju ni pogledat....sve jasno...
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#147 Re: Kakanj

Post by Student_u_Ostavci »

Almir_ wrote: 21/07/2023 15:03
Student_u_Ostavci wrote: 21/07/2023 14:19 Jedan policajac je oslobođen, zašto to nijedan portal ne prenese?

Č.F., stariji lik koji je čitav život u policiji i koji sa kriminalom ima veze koliko i papa Franjo, je 'greškom uhapšen'. Tako mu je rečeno. :lol:

Što se tiče ostalih, sa Karamujom veze imaju najviše 3 policajca. Zamjenik komandira i još dvojica. Ostali se terete za taj ugalj. Navodno su bili u talu sa tim koji su prodavali ugalj. To je vjerovatmo istina ali ove priče o drogi, reketiranju i slične bljuvotine, to je sve gola laž.
Mediji pisu zato sto su iz Sipe napravili predstavu za javnost,sutra da izadju oslobodjeni iz svega ovoga imaju veliku mrlju u zivotu.
Radi uglja se digla frka kao da su trgovali sa heroinom.
Ugalj nije nikakva tajna,ja sam siguran on ce opet ici u prodaju kao i prije ovog jer ti ljudi koji rade u takvim jamama su uglavnom skloni drogama,kriminalu i borbi za prezivljavanje.
Nije rjesenje uzimati kajmak,mito po kamionu ili kako to vec ide ali ce ja mislim problem veci nastati ako se to sve zaustavi na ovaj nacin i svi ti koji rade u jamama budu prepusteni sami sebi.
Ugalj će se kopati taman da tetovirani majmuni iz Sipe spavaju pred tim nelegalnim jamama. Nekima je to jedini izvor prihoda i možeš ih zaustaviti jedino da ih ubiješ. Mnogi od njih su hapšeni radi tog uglja, odleže malo, vrate se i nastave po istom.
Što se Muse tiče, Musa je sumnjivo lice već odavno. Kao što rekoh, imao je pomoć od par policajaca. Jedan od njih je išao s njim u srednju školu i od tad su dobri.


Glede tetoviranih majmuna iz Sipe, evo još par zanimljivih činjenica
Spoiler
Show
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST U POVODU KRŠENJA PRAVNOG NAČELA NEVINOSTI ZLOUPOTREBOM POLICIJSKOG NASILNOG PRIVOĐENJA LICA KOJA NE PRUŽAJU OTPOR

Zloupotreba policijskog neosnovanog nasilnog privođenja lica koja ne pružaju otpor mora prestati, jer se time pored pravnog načelo nevinosti da niko nije kriv bez pravosnažne presude krši i član 3. Evropske konvencije o ljudskim pravima i slobodama, koja ima prioritet nad svim zakonima u državi shodno članu II Ustava BiH, gdje je propisano da niko ne smije biti podvrgnut ponižavajućem postupanju.

Stvaranje iluzije da policijsko-pravosudni organi obavljaju svoj posao spektakularnim medijskim privođenjima prilikom kojih se već vezana lica ponižavajuće prisilno saginju u anatomski neprirodni položaj u kojem se teško kretati a koja ne pružaju opor - brutalno je kršenje prava lica za koja se tek u sudskom postupku treba utvrditi da li su krivi. Propisi koji definišu lišenje slobode zbog presumpcije nevinosti obavezuju da se dignitet lica mora poštovati i prilikom privođenja ili provođenja nadležnim policijskim i pravosudnim organima i to je određeno strogim formalnim procesnim normama koje se moraju poštovati.

Nadležni ministri ministarstava unutrašnjih poslova i policijski rukovodioci na svim nivoima mogu krivično odgovarati zbog saučešća u zloupotrebi službenog položaja ili ovlasti ukoliko u policijskim instrukcijama ne definišu obavezu poštivanja načela nevinosti prilikom privođenja lica koja su lišena slobode, a policijski službenici su podložni i disciplinskom procesuiranju zbog prekoračenja neophodne sile prilikom upotrebe policijskih ovlaštenja u okolnostima kada privedeno lice ne pruža otpor.
Pravilnicima o upotrebi sile propisano je da policijski službenik može koristiti silu samo kada je to neophodno i u srazmjeri pruženom otporu da bi se ostvarili ciljevi provođenja zakona. Dakle, ukoliko lice ne pruža otpor prilikom lišenja slobode ili privođenja i poštuje naredbe policije jasno je da ni policijskom službeniku nije dozvoljeno djelovati primjenom sile pa ni prisilnim stavljanjem već vezanog lica u ponižavajući pognuti položaj.
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#148 Re: Kakanj

Post by belfy »

Student_u_Ostavci wrote: 21/07/2023 15:19
Almir_ wrote: 21/07/2023 15:03

Mediji pisu zato sto su iz Sipe napravili predstavu za javnost,sutra da izadju oslobodjeni iz svega ovoga imaju veliku mrlju u zivotu.
Radi uglja se digla frka kao da su trgovali sa heroinom.
Ugalj nije nikakva tajna,ja sam siguran on ce opet ici u prodaju kao i prije ovog jer ti ljudi koji rade u takvim jamama su uglavnom skloni drogama,kriminalu i borbi za prezivljavanje.
Nije rjesenje uzimati kajmak,mito po kamionu ili kako to vec ide ali ce ja mislim problem veci nastati ako se to sve zaustavi na ovaj nacin i svi ti koji rade u jamama budu prepusteni sami sebi.
Ugalj će se kopati taman da tetovirani majmuni iz Sipe spavaju pred tim nelegalnim jamama. Nekima je to jedini izvor prihoda i možeš ih zaustaviti jedino da ih ubiješ. Mnogi od njih su hapšeni radi tog uglja, odleže malo, vrate se i nastave po istom.
Što se Muse tiče, Musa je sumnjivo lice već odavno. Kao što rekoh, imao je pomoć od par policajaca. Jedan od njih je išao s njim u srednju školu i od tad su dobri.


Glede tetoviranih majmuna iz Sipe, evo još par zanimljivih činjenica
Spoiler
Show
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST U POVODU KRŠENJA PRAVNOG NAČELA NEVINOSTI ZLOUPOTREBOM POLICIJSKOG NASILNOG PRIVOĐENJA LICA KOJA NE PRUŽAJU OTPOR

Zloupotreba policijskog neosnovanog nasilnog privođenja lica koja ne pružaju otpor mora prestati, jer se time pored pravnog načelo nevinosti da niko nije kriv bez pravosnažne presude krši i član 3. Evropske konvencije o ljudskim pravima i slobodama, koja ima prioritet nad svim zakonima u državi shodno članu II Ustava BiH, gdje je propisano da niko ne smije biti podvrgnut ponižavajućem postupanju.

Stvaranje iluzije da policijsko-pravosudni organi obavljaju svoj posao spektakularnim medijskim privođenjima prilikom kojih se već vezana lica ponižavajuće prisilno saginju u anatomski neprirodni položaj u kojem se teško kretati a koja ne pružaju opor - brutalno je kršenje prava lica za koja se tek u sudskom postupku treba utvrditi da li su krivi. Propisi koji definišu lišenje slobode zbog presumpcije nevinosti obavezuju da se dignitet lica mora poštovati i prilikom privođenja ili provođenja nadležnim policijskim i pravosudnim organima i to je određeno strogim formalnim procesnim normama koje se moraju poštovati.

Nadležni ministri ministarstava unutrašnjih poslova i policijski rukovodioci na svim nivoima mogu krivično odgovarati zbog saučešća u zloupotrebi službenog položaja ili ovlasti ukoliko u policijskim instrukcijama ne definišu obavezu poštivanja načela nevinosti prilikom privođenja lica koja su lišena slobode, a policijski službenici su podložni i disciplinskom procesuiranju zbog prekoračenja neophodne sile prilikom upotrebe policijskih ovlaštenja u okolnostima kada privedeno lice ne pruža otpor.
Pravilnicima o upotrebi sile propisano je da policijski službenik može koristiti silu samo kada je to neophodno i u srazmjeri pruženom otporu da bi se ostvarili ciljevi provođenja zakona. Dakle, ukoliko lice ne pruža otpor prilikom lišenja slobode ili privođenja i poštuje naredbe policije jasno je da ni policijskom službeniku nije dozvoljeno djelovati primjenom sile pa ni prisilnim stavljanjem već vezanog lica u ponižavajući pognuti položaj.
kako su krivi ovdje sluzbenici SIPE koji samo rade svoj posao, tj. izvsavaju naredjenja?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32424
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#149 Re: Kakanj

Post by Bobi »

belfy wrote: 21/07/2023 15:43 kako su krivi ovdje sluzbenici SIPE koji samo rade svoj posao, tj. izvsavaju naredjenja?
Pa nije im šef iz SDA :D. Da je bili bi zlatni :D. Cim ti se ovaj student javi znaj kako vjetar puše.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66964
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#150 Re: Kakanj

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 21/07/2023 16:22
belfy wrote: 21/07/2023 15:43 kako su krivi ovdje sluzbenici SIPE koji samo rade svoj posao, tj. izvsavaju naredjenja?
Pa nije im šef iz SDA :D. Da je bili bi zlatni :D. Cim ti se ovaj student javi znaj kako vjetar puše.
:lol:
Post Reply