Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Hercegoviina
Posts: 2293
Joined: 14/02/2013 14:11

#48101 Re: Edin Džeko

Post by Hercegoviina »

studeni76 wrote: 08/07/2023 12:15
van Basten wrote: 28/06/2023 17:16 Eno Dzeko vec uspostavlja novu hijerarhiju u klubu :izet:
How yes no, podvio rep i ode agresoru na noge :-)
I srbija je agresor pa nasi tamo igraju. I sta sad
User avatar
studeni76
Posts: 5476
Joined: 03/06/2009 14:12

#48102 Re: Edin Džeko

Post by studeni76 »

avetinja wrote: 08/07/2023 15:37 Ne znam čemu ovoliko dizanje prašine kada probošnjački/probosanski klubovi dovode igrače iz Srbije (agresorske države) i kada smo u reprezentaciji imali igrače koji su igrali u srbijanskoj ligi (Saničanin je trenutno u Partizanu). Ako se već sve to toleriše, zašto bi onda Džeko bojkotovao odlazak na pripreme u Rusiju?
Aktuelna situacija, aktuelna! Osim je napustio YU zbog tadašnjeg rata, nije dao obraz.
Al turci kao turci, uvijek na pogrešnoj strani istorije. Pa i prodani Dzeko sa njima
Piaty
Posts: 5794
Joined: 01/12/2020 00:58

#48103 Re: Edin Džeko

Post by Piaty »

Smradovski klub, navijam da sve izgubi i da propadne na kraju .

Džeko je dobar čovjek i sigurno već pati i gdje će sada praviti frku, a tek je došao.
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48104 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

studeni76 wrote: 08/07/2023 17:05
avetinja wrote: 08/07/2023 15:37 Ne znam čemu ovoliko dizanje prašine kada probošnjački/probosanski klubovi dovode igrače iz Srbije (agresorske države) i kada smo u reprezentaciji imali igrače koji su igrali u srbijanskoj ligi (Saničanin je trenutno u Partizanu). Ako se već sve to toleriše, zašto bi onda Džeko bojkotovao odlazak na pripreme u Rusiju?
Aktuelna situacija, aktuelna! Osim je napustio YU zbog tadašnjeg rata, nije dao obraz.
Al turci kao turci, uvijek na pogrešnoj strani istorije. Pa i prodani Dzeko sa njima
Aktuelna situacija važi i za Srbiju, jer nikada se nisu pokajali za zločine, a svoju politiku jednako provode i danas.
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48105 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

avetinja wrote: 08/07/2023 18:01
studeni76 wrote: 08/07/2023 17:05

Aktuelna situacija, aktuelna! Osim je napustio YU zbog tadašnjeg rata, nije dao obraz.
Al turci kao turci, uvijek na pogrešnoj strani istorije. Pa i prodani Dzeko sa njima
Aktuelna situacija važi i za Srbiju, jer nikada se nisu pokajali za zločine, a svoju politiku jednako provode i danas.
Protiv Srbije nisu na snazi sankcije cijelog civilizovanog svijeta, a protvi Rusije jesu. I svaka gesta bosanaca se pika kad se gleda na kojoj smo strani, u kojem od tih svjetova, jer nemamo zvanicni stav. Da je BiH stala cvrsto i javno u koaliciju za odbranu ukrajine onda bi Dzekin potez bio samo njegova sramota, ovako svoju sramotu prebacuje i na nas.
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48106 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

drug_profi wrote: 08/07/2023 21:12
avetinja wrote: 08/07/2023 18:01

Aktuelna situacija važi i za Srbiju, jer nikada se nisu pokajali za zločine, a svoju politiku jednako provode i danas.
Protiv Srbije nisu na snazi sankcije cijelog civilizovanog svijeta, a protvi Rusije jesu. I svaka gesta bosanaca se pika kad se gleda na kojoj smo strani, u kojem od tih svjetova, jer nemamo zvanicni stav. Da je BiH stala cvrsto i javno u koaliciju za odbranu ukrajine onda bi Dzekin potez bio samo njegova sramota, ovako svoju sramotu prebacuje i na nas.
To što Srbija nije pod sankcijama ne znači da ne poduzima radnje koje su zrele za sankcije.
Bosanci se pišu velikim početnim slovom.
Ne bih ovo računao kao Džekinu sramotu niti kao sramotu naroda Bosne i Hercegovine. Klub Fenerbahče je odlučio provesti pripreme u Rusiji, a igrači su samo zaposlenici koji moraju poštovati ugovor.
Last edited by avetinja on 08/07/2023 21:41, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63421
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48107 Re: Edin Džeko

Post by BarbaDue »

Kad nešto skontam nije mu ni lako.
Jbga...profesionalac je!
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48108 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

avetinja wrote: 08/07/2023 21:37
drug_profi wrote: 08/07/2023 21:12

Protiv Srbije nisu na snazi sankcije cijelog civilizovanog svijeta, a protvi Rusije jesu. I svaka gesta bosanaca se pika kad se gleda na kojoj smo strani, u kojem od tih svjetova, jer nemamo zvanicni stav. Da je BiH stala cvrsto i javno u koaliciju za odbranu ukrajine onda bi Dzekin potez bio samo njegova sramota, ovako svoju sramotu prebacuje i na nas.
To što Srbija nije pod sankcijama ne znači da ne poduzima radnje koje su zrele za sankcije.
Bosanci se pišu velikim početnik slovom.
Ne bih ovo računao kao Džekinu sramotu niti kao sramotu naroda Bosne i Hercegovine. Klub Fenerbahče je odlučio provesti pripreme u Rusiji, a igrači su samo zaposlenici koji moraju poštovati ugovor.
Osim sto si iskoristio da se napraviš pametan oko velikog slova, ništa drugo nisi rekao.
Uglavnom se gramar argument poteže kad se puca iz prazne.
Srbija je za bombardovanja, a ne za sankcija, ali nema sankcije i nas neće niko loše pogledati ako sarađujemo, dapače tjeraju nas u to zbližavanje.
Po tom pitanju svijet zaboli patka šta mi mislimo.
Ali pošto svijet gleda kako se ko postavlja prema Rusiji dok se oni sami odriču profita iz te Rusije radi višeg cilja, onda je maksimalna glupost svakog Bosanca da se pravi da nikom nije bitno kako se on postavlja.
Naročito što je i mnogim Bosancima jasno da je sponzor našeg najvećeg neprijatelja upravo ta Rusija.
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48109 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

drug_profi wrote: 08/07/2023 21:46 Osim sto si iskoristio da se napraviš pametan oko velikog slova, ništa drugo nisi rekao.
Uglavnom se gramar argument poteže kad se puca iz prazne.
Srbija je za bombardovanja, a ne za sankcija, ali nema sankcije i nas neće niko loše pogledati ako sarađujemo, dapače tjeraju nas u to zbližavanje.
Po tom pitanju svijet zaboli patka šta mi mislimo.
Ali pošto svijet gleda kako se ko postavlja prema Rusiji dok se oni sami odriču profita iz te Rusije radi višeg cilja, onda je maksimalna glupost svakog Bosanca da se pravi da nikom nije bitno kako se on postavlja.
Morao sam ukazati na tu grešku, nije moja krivica.
Ne možemo se zbližavati sa nekim ko negira počinjene zločine, ko u crkvama i školama uči djecu četničke pjesme, ko grad boji u likove ratnih zločinaca, sa vlastima koje rehabilituju iste te zločince i rade na podrivanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta Bosne i Hercegovine. Nažalost, naša ispružena ruka u ovome slučaju rizikuje sječu, a ne prijateljski pozdrav.
Čitav komentar je usmjeren ka pokušaju izvrtanja situacije da ona izgleda mnogo lošije nego što jeste. Čini mi se da postoje određeni zlonamjerni elementi, ali ne želim tvrditi takvo nešto.
Stvorila se atmosfera kao da je Džeko odlučio ljetovati na Krimu u privatnom aranžmanu, a ne što je sa klubom otišao na pripreme u Rusiju za čiju organizaciju je zadužen klub. Sumnjam da su oči svijeta uprte u fudbalere i gdje ko ide na pripreme. Ako i jesu, onda će moguće sankcije snositi Fenerbahče, a ne njegovi igrači. Bila bi glupost povjerovati da će svaki fudbaler nakon priprema sjesti na "vruću" stolicu za izricanje kazni, te da će države iz kojih dolaze biti na stubu srama.
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48110 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

Hajmo reći da si sada donekle u pravu, ali ja sam se u današnjem postu na ovoj temi obratio njegovom karakteru.
Ja se ne bih posrao na zastavu BiH i otišao SADA u Rusiju. Sve da mi je ne znam kakav posao u pitanju, a ja imam u šteku para samo da preživim par mjeseci bez posla.
A Džeko i njegovi potomci i uža familija ne moraju ništa raditi naredne dvije generacije.

I da, njegov gest se na kraju pika i gledace se. I mene ce biti stid radi njega.
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48111 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

U prvom komentaru u vezi sa ovom situacijom iznio sam razloge zbog kojih nisu stvoreni uslovi da mentalitet igrača i ljudi u Bosni i Hercegovini bude takav koji bi uslovio suprotnu reakciju Džeke. Drugi razlog može biti taj što fudbaleri žive drugačijim načinom života koji ih čini u određenoj mjeri izolovanim od ostatka društva, te zbog toga oni na ovakve situacije gledaju drugačije nego ostali.

Provjerio sam na Transfermarktu i uvjerio se da Fenerbahče u ekipi ima Norvežanina, Engleza i Portugalca/Francuza (dvojno državljanstvo). Imaju još nekoliko stranih igrača i igrača sa dvojnim državljanstvom, ali odlučio sam izdvojiti samo one koji dolaze iz Europe i koji nisu državljani Turske. Ne znam da li su se oni usprotivili na neki način, ali ako je šutnja fudbalera stvarno toliko značajna, onda će se sigurno oglasiti neko iz njihovih država da ih upozori da rade krivo. Ja mislim suprotno i mislim da će sva pažnja biti na turskom klubu, a ne na igračima, i da je reakcija fudbalera gotovo nebitna, nego da se računa samo reakcija vlasti, ili u našem slučaju predstavnika naroda pojedinačno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48112 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

avetinja wrote: 08/07/2023 22:48 U prvom komentaru u vezi sa ovom situacijom iznio sam razloge zbog kojih nisu stvoreni uslovi da mentalitet igrača i ljudi u Bosni i Hercegovini bude takav koji bi uslovio suprotnu reakciju Džeke. Drugi razlog može biti taj što fudbaleri žive drugačijim načinom života koji ih čini u određenoj mjeri izolovanim od ostatka društva, te zbog toga oni na ovakve situacije gledaju drugačije nego ostali.

Provjerio sam na Transfermarktu i uvjerio se da Fenerbahče u ekipi ima Norvežanina, Engleza i Portugalca/Francuza (dvojno državljanstvo). Imaju još nekoliko stranih igrača i igrača sa dvojnim državljanstvom, ali odlučio sam izdvojiti samo one koji dolaze iz Europe i koji nisu državljani Turske. Ne znam da li su se oni usprotivili na neki način, ali ako je šutnja fudbalera stvarno toliko značajna, onda će se sigurno oglasiti neko iz njihovih država da ih upozori da rade krivo. Ja mislim suprotno i mislim da će sva pažnja biti na turskom klubu, a ne na igračima, i da je reakcija fudbalera gotovo nebitna, nego da se računa samo reakcija vlasti, ili u našem slučaju predstavnika naroda pojedinačno.
Dobro, ali samo treba imati na umu da su njihove zemlje stale punim kapacitetom na pravu stranu.
A naša nit smrdi nit miriše. Imali smo Biserine satanke sa Lavrovim kad je rat već počeo. Imamo sad Dodika koji ide u Moskvu da liže dupe i puši qurac ne bil dobio pare od moralne nakaze i ljudskog kepeca.
I Evropa kojoj težimo, i NATO kojeg želimo, u nedostatku zvanične politike BiH u odnosu na ovu agresiju ne gledaju to kao ličnu stvar pojedinca, nego se time može ojačati teza da je BiH proruska.
I na kraju, ali najvažnije, njemu ne treba to. Znači boli ga kurac i za Ševčenka i za sve što je pričao.
Maske su pale.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14027
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#48113 Re: Edin Džeko

Post by JohnnyS »

Njihove zemlje manje više i dalje imaju milijarde eura godišnje trgovine s Rusijom. Osim toga, ako ćemo tvojom logikom, Džeko ima i hrvatsko državljanstvo, Hrvatska je otvoreno na strani Ukrajine, Edin može mirno u Rusiju
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#48114 Re: Edin Džeko

Post by van Basten »

studeni76 wrote: 08/07/2023 12:15
van Basten wrote: 28/06/2023 17:16 Eno Dzeko vec uspostavlja novu hijerarhiju u klubu :izet:
How yes no, podvio rep i ode agresoru na noge :-)
Al zato ce zabusavati na terenu, setace se kao da nije tu :izet:
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48115 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

drug_profi wrote: 08/07/2023 22:56 Dobro, ali samo treba imati na umu da su njihove zemlje stale punim kapacitetom na pravu stranu.
A naša nit smrdi nit miriše. Imali smo Biserine satanke sa Lavrovim kad je rat već počeo. Imamo sad Dodika koji ide u Moskvu da liže dupe i puši qurac ne bil dobio pare od moralne nakaze i ljudskog kepeca.
I Evropa kojoj težimo, i NATO kojeg želimo, u nedostatku zvanične politike BiH u odnosu na ovu agresiju ne gledaju to kao ličnu stvar pojedinca, nego se time može ojačati teza da je BiH proruska.
I na kraju, ali najvažnije, njemu ne treba to. Znači boli ga kurac i za Ševčenka i za sve što je pričao.
Maske su pale.
Stranci su sigurno upoznati sa time zašto mi ne možemo formirati jednoobraznu politiku. Mislim da su i Ukrajinci upoznati, jer je neko dijelio slike objava kako Ukrajinci shvataju da su Bošnjaci i Hrvati uz njih, dok su Srbi okrenuti Rusiji. Čini mi se da je to bilo u periodu kada je reprezentacija trebala igrati prijateljsku utakmicu protiv Rusije.
Na sve to se nadovezuje pitanje o NATO i EU putu. Stranci vrlo dobro znaju mišljenje naroda i predstavnika vlasti.
Ako će šutnja Džeke na to što je klub u kojem igra odlučio provesti pripreme u Rusiji biti razlog da se čitav narod proglasi rusofilima, onda su standardi zapadnjaka na nižem nivou od ruskih, a usuđujem se reći da to sigurno nije tako i da je stav Džeke u svemu tome nebitan. Suludo je raspravljati o ovome kao nečemu što će nas odvojiti od NATO pakta i EU.
A mi zapravo već podržavamo Ukrajinu, jer izvozimo oružje prema njoj. To je nešto što Džekina izostala reakcija ne može pokvariti. Na primjer: Mogu se svi igrači Ferencvaroša uslikati sa zastavom Ukrajine, ali to Mađarskoj neće stvoriti proukrajinski identitet, jer Orban i ostali političari vuku konce u suprotnom pravcu.
Ne znam šta on misli o tome, ali možda to doživljava kao dio ugovora koji mora ispuniti, jer zapravo i mora. Mislim da se niko od ostalih igrača nije oglasio, što bi moglo ići u prilog tome.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#48116 Re: Edin Džeko

Post by caros »

Preživiš rat, stalno laprdaš o njemu i odeš u Rusiju da ganjaš loptu.
HelaS
Posts: 5848
Joined: 22/09/2018 13:21

#48117 Re: Edin Džeko

Post by HelaS »

drug_profi wrote: 08/07/2023 21:12
avetinja wrote: 08/07/2023 18:01

Aktuelna situacija važi i za Srbiju, jer nikada se nisu pokajali za zločine, a svoju politiku jednako provode i danas.
Protiv Srbije nisu na snazi sankcije cijelog civilizovanog svijeta, a protvi Rusije jesu. I svaka gesta bosanaca se pika kad se gleda na kojoj smo strani, u kojem od tih svjetova, jer nemamo zvanicni stav. Da je BiH stala cvrsto i javno u koaliciju za odbranu ukrajine onda bi Dzekin potez bio samo njegova sramota, ovako svoju sramotu prebacuje i na nas.
:thumbup: Tačno tako. A i bila bi zanimljiva situacija da nije rat u Ukrajini, da je Rusija moćna i utjecajna u Svijetu kao prije 500 dana, ili - da je uspjela u Ukrajini i da je zavladala ili dominirala većom teritorijom Ukrajine, pa da je svoje vojne i političke reusurse iz Ukrajine preusmjerila prema BiH, u kontekstu Dodikove secesionističke politike i perfidne Vučećeve, spram BiH, CG i Kosova, bi li Edin Džeko, "Hrvat" kako reče kolega iznad, bi li i tada ravnodušno i "mirno" krenuo u Rusiju na nogometne pripreme, onakav "pun k'o brod" što mu nekoliko generacija ne može potrošiti :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48118 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

Ja sam svoje rekao sasvim jasno.
Za mene on više nije dostojan.
Vi ga pravdajte. Vama na obraz.
HelaS
Posts: 5848
Joined: 22/09/2018 13:21

#48119 Re: Edin Džeko

Post by HelaS »

drug_profi wrote: 09/07/2023 01:06 Ja sam svoje rekao sasvim jasno.
Za mene on više nije dostojan.
Vi ga pravdajte. Vama na obraz.
Sa ovom Rusijom, ispao je pička samo takva.
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48120 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

To je tvoje mišljenje na koje imaš pravo.
A za dio "Vi ga pravdajte. Vama na obraz." bih samo spomenuo da moraš poraditi na razumijevanju stvari, jer tvrditi da će nas ovo udaljiti od NATO pakta i EU je malo reći suludo, a također postoje posljedice za neispunjenje ugovora koje ne povlače samo novčanu štetu.
User avatar
luckylaka
Posts: 22636
Joined: 15/01/2010 06:28

#48121 Re: Edin Džeko

Post by luckylaka »

Jedva docekali da seru po Dzeki nece vam uspjeti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48122 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

avetinja wrote: 09/07/2023 01:21 To je tvoje mišljenje na koje imaš pravo.
A za dio "Vi ga pravdajte. Vama na obraz." bih samo spomenuo da moraš poraditi na razumijevanju stvari, jer tvrditi da će nas ovo udaljiti od NATO pakta i EU je malo reći suludo, a također postoje posljedice za neispunjenje ugovora koje ne povlače samo novčanu štetu.
Ja to navodim samo kao detalj koji stvara sliku o nama. Valjda si sposoban shvatiti da ne mislim da neko u Briselu gleda sta Dzeko radi.
A novcanu stetu bih ja polukokuz prihvatio ako mi spasava obraz.

Sta bi sa onim da mu je Sevcenko uzor, i sta bi sa onim da ga Sevcenko moli kao kapitena da sprijeci utakmicu Rusije i BiH?
Pare ti najvaznije, a para imas ko blata.
Zato obraza nemas jer ti nije vrijedan.
User avatar
avetinja
Posts: 31449
Joined: 19/07/2014 13:31

#48123 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

drug_profi wrote: 09/07/2023 01:30
avetinja wrote: 09/07/2023 01:21 To je tvoje mišljenje na koje imaš pravo.
A za dio "Vi ga pravdajte. Vama na obraz." bih samo spomenuo da moraš poraditi na razumijevanju stvari, jer tvrditi da će nas ovo udaljiti od NATO pakta i EU je malo reći suludo, a također postoje posljedice za neispunjenje ugovora koje ne povlače samo novčanu štetu.
Ja to navodim samo kao detalj koji stvara sliku o nama. Valjda si sposoban shvatiti da ne mislim da neko u Briselu gleda sta Dzeko radi.
A novcanu stetu bih ja polukokuz prihvatio ako mi spasava obraz.

Sta bi sa onim da mu je Sevcenko uzor, i sta bi sa onim da ga Sevcenko moli kao kapitena da sprijeci utakmicu Rusije i BiH?
Pare ti najvaznije, a para imas ko blata.
Zato obraza nemas jer ti nije vrijedan.
U kojoj mjeri stvara sliku o nama? Čovjek nije niti jednu pozitivnu riječ rekao o Rusiji, zapravo je javno bio protiv prijateljske utakmice, ali, eto, ovo sada bespovratno uništava našu reputaciju. Pretjerivanje. Možda je on uništio svoju reputaciju kod tebe, ali ne urušava reputaciju cijelog naroda, jer nema ni toliku moć niti postoje takvi elementi krivnje. Nadam se da si spsoban to shvatiti i isključiti toliki subjektivitet.

Ovo za Ševčenka sam već odgovorio, Džeko je javno bio protiv utakmice sa Rusijom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50965
Joined: 16/07/2012 16:00

#48124 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

avetinja wrote: 09/07/2023 01:39
drug_profi wrote: 09/07/2023 01:30

Ja to navodim samo kao detalj koji stvara sliku o nama. Valjda si sposoban shvatiti da ne mislim da neko u Briselu gleda sta Dzeko radi.
U kojoj mjeri stvara sliku o nama? Čovjek nije niti jednu pozitivnu riječ rekao o Rusiji, zapravo je javno bio protiv prijateljske utakmice, ali, eto, ovo sada bespovratno uništava našu reputaciju. Pretjerivanje. Možda je on uništio svoju reputaciju kod tebe, ali ne urušava reputaciju cijelog naroda, jer nema ni toliku moć niti postoje takvi elementi krivnje. Nadam se da si spsoban to shvatiti i isključiti toliki subjektivitet.
Ja ovdje govorim u svoje ime, ne u ime naroda ili građana.
I govorim šta mislim i kako mislim da to izgleda izvan naseg lonca.
Ne slazes se? Ok. Zaboli me. Imas pravo da se ne slazes.
HelaS
Posts: 5848
Joined: 22/09/2018 13:21

#48125 Re: Edin Džeko

Post by HelaS »

avetinja wrote: 09/07/2023 01:39
drug_profi wrote: 09/07/2023 01:30

Ja to navodim samo kao detalj koji stvara sliku o nama. Valjda si sposoban shvatiti da ne mislim da neko u Briselu gleda sta Dzeko radi.
U kojoj mjeri stvara sliku o nama? Čovjek nije niti jednu pozitivnu riječ rekao o Rusiji, zapravo je javno bio protiv prijateljske utakmice, ali, eto, ovo sada bespovratno uništava našu reputaciju. Pretjerivanje. Možda je on uništio svoju reputaciju kod tebe, ali ne urušava reputaciju cijelog naroda, jer nema ni toliku moć niti postoje takvi elementi krivnje. Nadam se da si spsoban to shvatiti i isključiti toliki subjektivitet.
Imao je pravo da odbije odlazak u Rusiju, i trebo je to učiniti. Najprije kao čovjek, jer je Rusija država koja ubija ljude druge države i uništava je. Potom i kao podrška narodu Ukrajine, jer bi njegovo odbijanje da bude u agresorskoj državi odjeknulo u Svijetu. I treće - jer je Rusija neprijatelj njegove obje države, i Hrvatske i BiH. Nije morao biti ljigav i beskrupulozan, kao Turci. Nije sve ni u novcu, obraz je mnogo vrijedniji. Više ga nema :(
Post Reply