Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Nedodirljiva
Posts: 48
Joined: 14/10/2012 18:45

#4551 Re: Raiffeisen banka

Post by Nedodirljiva »

Kakvo je stanje kod vas sa uplatama iz druge banke? Imala sam neku uplatu u petak, ali još uvijek mi ništa nije leglo na račun. Koliko otprilike treba vremena da uplata na račun legne?
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#4552 Re: Raiffeisen banka

Post by Dope_Man »

Nedodirljiva wrote: 19/06/2023 11:34 Kakvo je stanje kod vas sa uplatama iz druge banke? Imala sam neku uplatu u petak, ali još uvijek mi ništa nije leglo na račun. Koliko otprilike treba vremena da uplata na račun legne?
Bice ti danas u toku dana. Ako je u petak uradjena malo kasnije u danu, to se obradjuje tek danas i to nekad poslijepodne treba da vidis na racunu.
Nedodirljiva
Posts: 48
Joined: 14/10/2012 18:45

#4553 Re: Raiffeisen banka

Post by Nedodirljiva »

Dope_Man wrote: 19/06/2023 11:41
Nedodirljiva wrote: 19/06/2023 11:34 Kakvo je stanje kod vas sa uplatama iz druge banke? Imala sam neku uplatu u petak, ali još uvijek mi ništa nije leglo na račun. Koliko otprilike treba vremena da uplata na račun legne?
Bice ti danas u toku dana. Ako je u petak uradjena malo kasnije u danu, to se obradjuje tek danas i to nekad poslijepodne treba da vidis na racunu.
Ok, hvala ti puno na info :thumbup:
akcija007
Posts: 4317
Joined: 17/05/2008 23:50

#4554 Re: Raiffeisen banka

Post by akcija007 »

Pitanje je da li je u petak ta uplata ozisla iz te ba ke ili je ta banka uplatu pustila tek danas
Nedodirljiva
Posts: 48
Joined: 14/10/2012 18:45

#4555 Re: Raiffeisen banka

Post by Nedodirljiva »

Uplata mi je legla danas poslijepodne, bas kao sto mi je i receno.
RPM
Posts: 1109
Joined: 11/01/2004 00:00

#4556 Re: Raiffeisen banka

Post by RPM »

Banka strave i užasa u raspadu.
nermin_t
Posts: 342
Joined: 25/01/2022 22:39

#4557 Re: Raiffeisen banka

Post by nermin_t »

Zašto na starijim uplatama preko RMB nije moguće skinuti PDF uplatnicu? Konkretno uplata iz januara 2023.
Može li se dobiti primjerak uplatnice makar u poslovnici?
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2904
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4558 Re: Raiffeisen banka

Post by moon_walker_90 »

nermin_t wrote: 29/06/2023 13:37 Zašto na starijim uplatama preko RMB nije moguće skinuti PDF uplatnicu? Konkretno uplata iz januara 2023.
Može li se dobiti primjerak uplatnice makar u poslovnici?
Moguce je, unutar moja placanja u zemlji pronaci nalog kliknuti preuzmi pdf i otvoriti sa adobe readerom ali ako je nalog stariji od 3 mjeseca, mora se ici na filtere(gornji desni ugao na listi naloga) i odabrati datume od do da se pronadje nalog i onda ce se nalog prikazati na listi pa se moze i preuzeti
nermin_t
Posts: 342
Joined: 25/01/2022 22:39

#4559 Re: Raiffeisen banka

Post by nermin_t »

moon_walker_90 wrote: 29/06/2023 20:37
nermin_t wrote: 29/06/2023 13:37 Zašto na starijim uplatama preko RMB nije moguće skinuti PDF uplatnicu? Konkretno uplata iz januara 2023.
Može li se dobiti primjerak uplatnice makar u poslovnici?
Moguce je, unutar moja placanja u zemlji pronaci nalog kliknuti preuzmi pdf i otvoriti sa adobe readerom ali ako je nalog stariji od 3 mjeseca, mora se ici na filtere(gornji desni ugao na listi naloga) i odabrati datume od do da se pronadje nalog i onda ce se nalog prikazati na listi pa se moze i preuzeti
Hvala, uspio :thumbup:
Nisam bio isao na Plaćanja u zemlji nego tražio unutar svih transakcija na početnoj strani aplikacije i tu nema opcije za PDF za starije račune.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2904
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4560 Re: Raiffeisen banka

Post by moon_walker_90 »

nermin_t wrote: 29/06/2023 21:25
moon_walker_90 wrote: 29/06/2023 20:37

Moguce je, unutar moja placanja u zemlji pronaci nalog kliknuti preuzmi pdf i otvoriti sa adobe readerom ali ako je nalog stariji od 3 mjeseca, mora se ici na filtere(gornji desni ugao na listi naloga) i odabrati datume od do da se pronadje nalog i onda ce se nalog prikazati na listi pa se moze i preuzeti
Hvala, uspio :thumbup:
Nisam bio isao na Plaćanja u zemlji nego tražio unutar svih transakcija na početnoj strani aplikacije i tu nema opcije za PDF za starije račune.
To su transakcije, odnosno kretanja po racunu, a placanja u zemlji su nalozi/uplatnice za koje se moze skinuti pdf uplatnice.

Drago mi je da si uspio :thumbup:
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#4561 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

Jel' i vama koji koristite m-plati non stop visi ova notifikacija na telefonu ?
Cemu to ?
Image
Image
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#4562 Re: Raiffeisen banka

Post by 1Dante1 »

Zna li neko koliko dugo treba cekat shopping karticu nakon sto se preda sva potrebna papirologija.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#4563 Re: Raiffeisen banka

Post by laserShow »

14-21 dan
bitangeIprinceze
Posts: 4493
Joined: 29/01/2018 22:14

#4564 Re: Raiffeisen banka

Post by bitangeIprinceze »

Može li se plaćati na rate rbb karticom? I kojom? I kako? :D
User avatar
purgatorio
Posts: 1095
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#4565 Re: Raiffeisen banka

Post by purgatorio »

bitangeIprinceze wrote: 27/08/2023 21:07 Može li se plaćati na rate rbb karticom? I kojom? I kako? :D
Može sa VISA Magic (uz kamatu bilo gdje) i MC Shopping card (beskamatno na određenim mjestima). Imaš detalje na stranici.
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4566 Re: Raiffeisen banka

Post by semsasuljakovic »

Raiffeisen nudi opet 100 KM ko kod njih prenese platu i ista legne do 15.10., a istovremeno nude akciju ko postane klijent banke dobija mjesečno 20 KM ako napravi 2 transakcije. Šta mislite da li se mogu ostvariti oba benefita istovremeno?
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#4567 Re: Raiffeisen banka

Post by Dope_Man »

semsasuljakovic wrote: 31/08/2023 16:26 Raiffeisen nudi opet 100 KM ko kod njih prenese platu i ista legne do 15.10., a istovremeno nude akciju ko postane klijent banke dobija mjesečno 20 KM ako napravi 2 transakcije. Šta mislite da li se mogu ostvariti oba benefita istovremeno?
Vrlo vjerovatno da mogu.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#4568 Re: Raiffeisen banka

Post by nivla »

taj benefit je za obavljanje barem dvije transakcije preko rajfajzen mobilne aplikacije
takodjer ako imam internet bankarstvo onda mi aktivacija mobilnog deaktivira isto, a ja sam staromodan covjek i tamo sam napravio naloge koji mi trebaju, plus ne prelazi mi se na paket gdje bih izgubio avista devizni racun koji mi povremeno treba a usluga komplet i dalje 3.99 mjesecno
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#4569 Re: Raiffeisen banka

Post by Laertes »

nivla wrote: 31/08/2023 18:13 taj benefit je za obavljanje barem dvije transakcije preko rajfajzen mobilne aplikacije
takodjer ako imam internet bankarstvo onda mi aktivacija mobilnog deaktivira isto, a ja sam staromodan covjek i tamo sam napravio naloge koji mi trebaju, plus ne prelazi mi se na paket gdje bih izgubio avista devizni racun koji mi povremeno treba a usluga komplet i dalje 3.99 mjesecno
Jesi siguran da aktivacija mobilnog deaktivira internet bankarstvo? Ja uporedo koristim oba, i naloge koje sam napravio na jednom uredno koristim na oba.
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#4570 Re: Raiffeisen banka

Post by Dope_Man »

Moze se imati oboje bez problema. E sad, druga je stvari ako se neko ne zeli upetljati u dodatne pakete/usluge i time placati vise.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#4571 Re: Raiffeisen banka

Post by nivla »

tako mi rekli na salteru, ja ne koristim paket koji je u aktuelnoj ponudi nego neki stari paket i kad sam trazio mobilno bankarstvo rekli mi da nece moci internet bankarstvo, a iskreno ako ce me to kostati jos dodatne 2-3-4km mjesecno ne vidim ni potrebe da aktiviram, a bitno mi je npr da ne naplacuju dodatno sto na racunu imam i deviza
moguce da se nesto u medjuvremenu promijenilo, svakako kod njih idem samo kad moram jer zaista svaki put kad treba nesto zavrsiti to oduzima puno vremena
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4572 Re: Raiffeisen banka

Post by semsasuljakovic »

semsasuljakovic wrote: 31/08/2023 16:26 Raiffeisen nudi opet 100 KM ko kod njih prenese platu i ista legne do 15.10., a istovremeno nude akciju ko postane klijent banke dobija mjesečno 20 KM ako napravi 2 transakcije. Šta mislite da li se mogu ostvariti oba benefita istovremeno?
Da sam sebe citiram.
Danas sam otvorio račun i uzeo paket usluga (Moment), te prenio platu, i rečeno mi je da ću dobiti onih 6x20 KM + 100 KM vaučer za Bingo nakon što legne plata.
Ukupno, 220 KM. Neloše.
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4573 Re: Raiffeisen banka

Post by semsasuljakovic »

Ko koristi mobilno bankarstvo aplikaciju, može li mi odgovoriti da li dolazi notifikacija pri promjeni stanja na računu?
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2904
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4574 Re: Raiffeisen banka

Post by moon_walker_90 »

semsasuljakovic wrote: 01/09/2023 19:52 Ko koristi mobilno bankarstvo aplikaciju, može li mi odgovoriti da li dolazi notifikacija pri promjeni stanja na računu?
Ne
dzenanalic22
Posts: 2031
Joined: 28/08/2017 16:30

#4575 Re: Raiffeisen banka

Post by dzenanalic22 »

semsasuljakovic wrote: 01/09/2023 19:52 Ko koristi mobilno bankarstvo aplikaciju, može li mi odgovoriti da li dolazi notifikacija pri promjeni stanja na računu?
Ne dolazi, nažalost. Kod NLB-a sam bio navikao da dođe obavijest SMS-om prilikom svake promjene stanja, a ovdje ništa...
Post Reply