mislim da je sad jednom hiljadu maraka. no moze se banka nazvati i zatraziti da se dozvoli odredjena kolicina.Dzontra_Volta wrote: ↑14/06/2023 07:23Nekad 2013. ja sam podigao 5000 u jednom danu, samo sam morao 5 puta po hiljadu dignuti, jer je 1000 bila limit odjednom.bumerangss wrote: ↑13/06/2023 22:44 Koliko se sad KM moze podici odjednom tj u 24 h na bankomatu Rf banke?
Prije je bilo max 1000 KM
Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- Quaresma
- Posts: 7934
- Joined: 19/07/2010 16:37
#4526 Re: Raiffeisen banka
-
akcija007
- Posts: 4317
- Joined: 17/05/2008 23:50
#4527 Re: Raiffeisen banka
Sada je u jednoj transakciji max 2000 KM s automata a koliko je dnevno max ne znam
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4528 Re: Raiffeisen banka
Ona usluga mini izvoda im je beskorisna. Ni poslije 7 dana neke transakcije nisu prikazane. I to govorim o KM plaćanju u BiH prodavnicama. A naročito nije prikazana "unutarbankarska transakcija", kao što je konverzija valuta (plaćaš na internetu sa karticom za račun u KM, a cijena je u stranoj valuti koja nije euro, pa onih 1% provizije).
Na ekranu kada odabereš "Posljednjih 10 transakija" je bolje, onaj papirić je beskorisan.
Na ekranu kada odabereš "Posljednjih 10 transakija" je bolje, onaj papirić je beskorisan.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#4529 Re: Raiffeisen banka
Upravo završio s ovom bankom nakon 20 godina u kojima sam imao tekuće, žiro i štedne račune, stambeni i nenamjenski kredit.
Ostao samo na tekućem računu (bez plate na njemu), tražio da mi umjesto MasterCard debitne pri obnavljanju daju Visu i da mi ukinu ono vremensko ograničenje za plaćanja putem interneta. Nije moglo, kaže takav zakon.
E onda reži karticu i da završimo.
Banka definitivno zaostala u nekim sferama poslovanja. Bar što se tiče stanovništva.
Ostao samo na tekućem računu (bez plate na njemu), tražio da mi umjesto MasterCard debitne pri obnavljanju daju Visu i da mi ukinu ono vremensko ograničenje za plaćanja putem interneta. Nije moglo, kaže takav zakon.
E onda reži karticu i da završimo.
Banka definitivno zaostala u nekim sferama poslovanja. Bar što se tiče stanovništva.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#4530 Re: Raiffeisen banka
ja jos uvijek imam visa electron kod njih kao i avista devizni na koji mi ne obracunavaju dodatnu kamatu tj sve naplate 3.99km mjesecno, takodjer imam odobren povisok limit (zlu ne trebalo) pa mi se i ne isplati prelaziti u drugu banku
ono sto zaista smatram da je prednost da mogu u pola 1 ujutru nazvati call centar i dobiti odobrenje da na bankomatu podignem vise od 2000km koliko je dnevni limit
moram priznati da su neke stvari ubrzali uvodjenjem info saltera ali da su i dalje dosta spori i tromi, sreca je da je rijetko potrebno da idem u poslovnicu
ono sto zaista smatram da je prednost da mogu u pola 1 ujutru nazvati call centar i dobiti odobrenje da na bankomatu podignem vise od 2000km koliko je dnevni limit
moram priznati da su neke stvari ubrzali uvodjenjem info saltera ali da su i dalje dosta spori i tromi, sreca je da je rijetko potrebno da idem u poslovnicu
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4531 Re: Raiffeisen banka
Kakve je vremensko ogranicenje u pitanju?Dzontra_Volta wrote: ↑16/06/2023 11:45 Upravo završio s ovom bankom nakon 20 godina u kojima sam imao tekuće, žiro i štedne račune, stambeni i nenamjenski kredit.
Ostao samo na tekućem računu (bez plate na njemu), tražio da mi umjesto MasterCard debitne pri obnavljanju daju Visu i da mi ukinu ono vremensko ograničenje za plaćanja putem interneta. Nije moglo, kaže takav zakon.
E onda reži karticu i da završimo.
Banka definitivno zaostala u nekim sferama poslovanja. Bar što se tiče stanovništva.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#4532 Re: Raiffeisen banka
Pa ako hoću da kupim nešto npr. na ebay moram nazvati call centar, pa mi oni odobre 15-30 minuta da završim transakciju. I za svaku kupovinu tako. Kao radi moje sigurnosti. Meni takva gnjavaža ne treba.Ateista wrote: ↑16/06/2023 14:21Kakve je vremensko ogranicenje u pitanju?Dzontra_Volta wrote: ↑16/06/2023 11:45 Upravo završio s ovom bankom nakon 20 godina u kojima sam imao tekuće, žiro i štedne račune, stambeni i nenamjenski kredit.
Ostao samo na tekućem računu (bez plate na njemu), tražio da mi umjesto MasterCard debitne pri obnavljanju daju Visu i da mi ukinu ono vremensko ograničenje za plaćanja putem interneta. Nije moglo, kaže takav zakon.
E onda reži karticu i da završimo.
Banka definitivno zaostala u nekim sferama poslovanja. Bar što se tiče stanovništva.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4533 Re: Raiffeisen banka
Dzontra_Volta wrote: ↑16/06/2023 14:51Pa ako hoću da kupim nešto npr. na ebay moram nazvati call centar, pa mi oni odobre 15-30 minuta da završim transakciju. I za svaku kupovinu tako. Kao radi moje sigurnosti. Meni takva gnjavaža ne treba.
Prvi put čujem.
Ja prije neki dan kupovao, ništa. Sve prošlo bez poziva, slanja šifre na SMS, bez ičega.
Visa electron debitna.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4534 Re: Raiffeisen banka
Jeli se to odnosi na neke vece iznose ili na sve? Skoro sam par stvari placao preko ebaya i nisam morao nikog zvati.Dzontra_Volta wrote: ↑16/06/2023 14:51Pa ako hoću da kupim nešto npr. na ebay moram nazvati call centar, pa mi oni odobre 15-30 minuta da završim transakciju. I za svaku kupovinu tako. Kao radi moje sigurnosti. Meni takva gnjavaža ne treba.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#4535 Re: Raiffeisen banka
mozda mu kartica nema onaj 3d secure pay pa mu ne dolaze sms, kad dobije sljedecu imace priliku da mu uz sms verifikaciju prodje transakcij bez zvanj banke
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4536 Re: Raiffeisen banka
Kod mene nema ni toga a prolazi, u stvari bude nekad ali nisam upratio kad, mozda vece transakcije. Skoro oko 80KM platio bez ikakve potbrde,samo regularno preko paypal.
Iznervirali su me kad mi nije moglo proci placanje predracuna za auto preko mobilnog bankarstva, i tu ima limit, cak ni uz neku autorizaciju, morao ici u banku i popunjavati uplatnicu u 21. vijeku...
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#4537 Re: Raiffeisen banka
Kartica je bila izdata prije 4 godine, nema 3D secure i nisu mi u poslovnici ni rekli da to ima, čak sam i pitao jer u druge dvije banke u kojima imam karticu ima normalno 3D secure.
Ova tema je bila puna postova gdje se ljudi žale na to "odobravanje" transakcija, samo treba malo procackati (meni vala mrsko).
Znam da nisam mogao objaviti citulju u Avazu, nisam mogao prodati karte na Viagogo, kupiti neki artikal online iz Engleske, platiti akontaciju na smještaj u Hrvatskoj... Sve to sam uspio čim sam unio podatke sa druge kartice.
Ova tema je bila puna postova gdje se ljudi žale na to "odobravanje" transakcija, samo treba malo procackati (meni vala mrsko).
Znam da nisam mogao objaviti citulju u Avazu, nisam mogao prodati karte na Viagogo, kupiti neki artikal online iz Engleske, platiti akontaciju na smještaj u Hrvatskoj... Sve to sam uspio čim sam unio podatke sa druge kartice.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4538 Re: Raiffeisen banka
Ja u roku 10 minuta imao dva plaćanja, ukupno 2.300 KM.
Ukucao karticu, sve prošlo bez SMS, poziva, bilo čega.
Možda zavisi od toga koja je platforma, na eBayu velika mogućnost prevare pa traže dodatnu verifikaciju, a recimo Booking nije toliko podložan prevarama pa ne traže.
Ukucao karticu, sve prošlo bez SMS, poziva, bilo čega.
Možda zavisi od toga koja je platforma, na eBayu velika mogućnost prevare pa traže dodatnu verifikaciju, a recimo Booking nije toliko podložan prevarama pa ne traže.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4539 Re: Raiffeisen banka
Neka. Bolje tako.Ateista wrote: ↑16/06/2023 15:48Kod mene nema ni toga a prolazi, u stvari bude nekad ali nisam upratio kad, mozda vece transakcije. Skoro oko 80KM platio bez ikakve potbrde,samo regularno preko paypal.
Iznervirali su me kad mi nije moglo proci placanje predracuna za auto preko mobilnog bankarstva, i tu ima limit, cak ni uz neku autorizaciju, morao ici u banku i popunjavati uplatnicu u 21. vijeku...
A ne da ti žena bez tvog potpisa može baratiti računom ili uzeti životno osiguranja na tebe pa sa ljubavnikom gledati kako da te se riješi, kao u američkim filmovima
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#4540 Re: Raiffeisen banka
Hakiz wrote: ↑16/06/2023 16:07 Ja u roku 10 minuta imao dva plaćanja, ukupno 2.300 KM.
Ukucao karticu, sve prošlo bez SMS, poziva, bilo čega.
Možda zavisi od toga koja je platforma, na eBayu velika mogućnost prevare pa traže dodatnu verifikaciju, a recimo Booking nije toliko podložan prevarama pa ne traže.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4541 Re: Raiffeisen banka
Sada Ilidžis i može, je limoonca wrote: ↑16/06/2023 16:11Hakiz wrote: ↑16/06/2023 16:07 Ja u roku 10 minuta imao dva plaćanja, ukupno 2.300 KM.
Ukucao karticu, sve prošlo bez SMS, poziva, bilo čega.
Možda zavisi od toga koja je platforma, na eBayu velika mogućnost prevare pa traže dodatnu verifikaciju, a recimo Booking nije toliko podložan prevarama pa ne traže.fina suma.. moglo bi se na puru..
Žensko
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4542 Re: Raiffeisen banka
Ko nema povjerenja u zenu/partnericu, ne treba se ni zeniti ili zivjeti skupa.Hakiz wrote: ↑16/06/2023 16:09Neka. Bolje tako.Ateista wrote: ↑16/06/2023 15:48
Kod mene nema ni toga a prolazi, u stvari bude nekad ali nisam upratio kad, mozda vece transakcije. Skoro oko 80KM platio bez ikakve potbrde,samo regularno preko paypal.
Iznervirali su me kad mi nije moglo proci placanje predracuna za auto preko mobilnog bankarstva, i tu ima limit, cak ni uz neku autorizaciju, morao ici u banku i popunjavati uplatnicu u 21. vijeku...
A ne da ti žena bez tvog potpisa može baratiti računom ili uzeti životno osiguranja na tebe pa sa ljubavnikom gledati kako da te se riješi, kao u američkim filmovima![]()
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#4543 Re: Raiffeisen banka
ja na devizni pokusao 10000 prebaciti i blokiraju mi transkaciju, nazovem reko de odobrite, kaze otkud vam toliko novca sumnjiva transakcija, reko kako je sumnjiva juce mi leglo 10000 subvencije od kantona
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4544 Re: Raiffeisen banka
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#4545 Re: Raiffeisen banka
wrote: ↑16/06/2023 16:16 ja na devizni pokusao 10000 prebaciti i blokiraju mi transkaciju, nazovem reko de odobrite, kaze otkud vam toliko novca sumnjiva transakcija, reko kako je sumnjiva juce mi leglo 10000 subvencije od kantona
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4546 Re: Raiffeisen banka
A na drugoj temi (oko isplate plata bez uplaćenih doprinosa) ubjeđuju da je posao banke samo da pošteno primi uplatu i izvrši usplatu, nije njeno da gleda otkud novac
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4547 Re: Raiffeisen banka
Na uplatnom bankomatu RF možeš uplatiti u jednoj transakciji 3.000 KM. Niko te ne pita. Razgodi na nekoliko i eto.moonca wrote: ↑16/06/2023 16:30wrote: ↑16/06/2023 16:16 ja na devizni pokusao 10000 prebaciti i blokiraju mi transkaciju, nazovem reko de odobrite, kaze otkud vam toliko novca sumnjiva transakcija, reko kako je sumnjiva juce mi leglo 10000 subvencije od kantonai meni isti odgovor. bio kesh .. s priznanicom iz druge banke..
bjezi #izbosne
Ne piše dnevni limit uplata.
https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... a_lica.pdf
Last edited by Hakiz on 16/06/2023 16:38, edited 1 time in total.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#4548 Re: Raiffeisen banka
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4549 Re: Raiffeisen banka
Editovao sam post, pogriješio sam oko limita. I imaš uputstvo. Reći će ti web stranica.
- permanentan
- Posts: 493
- Joined: 30/01/2008 14:11
#4550 Re: Raiffeisen banka
Radi li vama m-plati aplikacija? Valjda ima neki problem s mastercard karticama.
