Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#44226 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

mk ultra wrote: 21/05/2023 21:19
HelaS wrote: 21/05/2023 08:40 Neopisiva je drskost vožnja s dugim svjetlima auto-putem. Neobjašnjivo :(
Sve preko 180 noću ne mozes bez dugih, ko može svaka ćas

A nisam primjetio da mi smetaju iz suprotnog
Ma samo razjebani snopovi smetaju.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#44227 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Znaci to ste vi :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44228 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#44229 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Nek' vozis po ogranicenjju 130 km/h, to je otprilike 36 m/s.
Onda skontaj koliko imas vremena da uocis neku prepreku i reagujes vozeci pod oborenim svjetlima koja po zakonu osvjetljavaju 40-80 m.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44230 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

To ne isključuje obavezu kada nailaziš na vozilo, bilo u istoj saobraćajnoj ili kolovoznoj traci, bilo u drugoj, da ugasiš duga svjetla.


Uostalom, ako ne smeta ovima u suprotnoj kolovoznoj traci, što onda svi ti pametni ugase duga čim ja upalim svoja, da “im vratim”? :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44231 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Kroz RS duga smetaju na AP jer ima dosta krivina a na dosta mjesta branik nije dovoljno visok da ne bije u oci
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44232 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

NediM17 wrote: 21/05/2023 21:14 Gasim duga na AP jedino ako sustizem neko vozilo dok ga ne prodjem.
A gasis li kad ti blicam iz kontra smjera?
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#44233 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Jednom dugo, dvaput kratko, da znam da si ti. :o
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44234 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

mk ultra wrote: 21/05/2023 21:19
HelaS wrote: 21/05/2023 08:40 Neopisiva je drskost vožnja s dugim svjetlima auto-putem. Neobjašnjivo :(
Sve preko 180 noću ne mozes bez dugih, ko može svaka ćas

A nisam primjetio da mi smetaju iz suprotnog
Ko još vozi 180 noću :-) I da vozi, to je brzina u trajanju do 10 sec, ne više. Ako govorimo o vožnji autoputem, ne o divljanju i seljakluku neemancipiranih skorojevića
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44235 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

HelaS wrote: 22/05/2023 11:27
Ko još vozi 180 noću :-)
Oni sto voze 220 danju :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44236 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Maloprije na Otoci liku na Scenicu bukvalno točak otpao, okrenuo se točak poprečno :shock: Sta se mora desiti da tako točak ode i da se ne primjeti to na vrijeme, svašta
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#44237 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ja sam neki dan vidio Megane II, ista stvar.
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44238 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

HelaS wrote: 22/05/2023 11:27
mk ultra wrote: 21/05/2023 21:19

Sve preko 180 noću ne mozes bez dugih, ko može svaka ćas

A nisam primjetio da mi smetaju iz suprotnog
Ko još vozi 180 noću :-) I da vozi, to je brzina u trajanju do 10 sec, ne više. Ako govorimo o vožnji autoputem, ne o divljanju i seljakluku neemancipiranih skorojevića
Do skoro se moglo i duze, sad tesko jer su svakih 10s kamere postavili...
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44239 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Leon16v wrote: 24/05/2023 20:04 Maloprije na Otoci liku na Scenicu bukvalno točak otpao, okrenuo se točak poprečno :shock: Sta se mora desiti da tako točak ode i da se ne primjeti to na vrijeme, svašta
Nisam mehanicar i ne znam sta je, ali mislim da je tako nesto nemoguce potpuno iznenada da se desi, bez ikakvih prethodnih lupkanja i upozorenja, tako da je vjerovatno neko ko je dosta vremena vozio neispravan auto dok do toga nije doslo.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44240 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Krajnica?

Kugla na krajnici lupka lupka lupka dok ne ispadne i onda ti točak skrene gdje on želi.

Al’ to moraš baš da zapustiš vlastito auto.


Viđao sam to u Zenici možda pet puta, i što je zanimljivo, uvijek je desni točak, i tri od pet puta bili su oni Focusi iz Gronholm generacije (2005-2007)
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#44241 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/predlaz ... /230604091

Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati

Evo ispunile se želje forumašima :D
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#44242 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xPaco1337 »

canvra888 wrote: 05/06/2023 02:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/predlaz ... /230604091

Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati

Evo ispunile se želje forumašima :D
Kad vidim sta rade ljudi na Kruznim ne cudi me nista :-) Posto sam u Zenici svaki dan malo fali da nekog ubijem na kruznom jer ja ne znam da li ljudi ne znaju pravila ili nikad nisi bili u kruznom. Mislim okej svako od nas malo nekad bezobrazno se ubaci ali pazis da se ubacis bezobrazno da ne ugrozis nekog, meni frajer uleti na pola metra i jos gleda u mene ko da sam s Marsa pao i cudi se sto ja njega ne pustim da se ubaci.
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44243 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

xPaco1337 wrote: 05/06/2023 07:38
canvra888 wrote: 05/06/2023 02:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/predlaz ... /230604091

Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati

Evo ispunile se želje forumašima :D
Kad vidim sta rade ljudi na Kruznim ne cudi me nista :-) Posto sam u Zenici svaki dan malo fali da nekog ubijem na kruznom jer ja ne znam da li ljudi ne znaju pravila ili nikad nisi bili u kruznom. Mislim okej svako od nas malo nekad bezobrazno se ubaci ali pazis da se ubacis bezobrazno da ne ugrozis nekog, meni frajer uleti na pola metra i jos gleda u mene ko da sam s Marsa pao i cudi se sto ja njega ne pustim da se ubaci.
Dolazi ti s desne strane u kruzni pa ima prednost. :D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#44244 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ne moze mi reci nisam te vidio, mrtvi ugao...bla bla jer sam prosao pored njega i prosao ga. Nakon toga, znaci sustize me i "istiska" iz trake.
Jednostavno ih covjek mora više mrziti nego gotiviti.
Last edited by zdruzdjo on 18/06/2023 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
hopi
Posts: 7254
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#44245 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

sve divno krasno, i sam ne volim taksiste, smatram ih vrlo lošim vozačima
ali generalno, sve prema zasluzi, kako se motoristi ponašaju prema ostalim tako i prema njima tj vama

pa eto neki dan sam baš napisao lik stade ispred mene jer eto ko biva ispod časti biti na semfaoru iza auta
kroz tarčin, vikend sada ko biva ljepše vrijeme, ograničenje 60kmh prolazi se garantujem sa 120kmh

što bi se nane rekle vat gous araund koms araund
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#44246 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Kakve veze to ima u ovom konkretnom slučaju? To kao u ratu, ako je jedan Bošnjak/Srbin/Hrvat ubio nekoga tvog, svi pripadnici te nacije su krivi.
Ovdje je takso ispao debil i gotovo. Ne mora značiti da su svi taksisti kreteni kao ovaj.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#44247 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

hopi wrote: 13/06/2023 18:36
........ali generalno, sve prema zasluzi, kako se motoristi ponašaju prema ostalim tako i prema njima tj vama

pa eto neki dan sam baš napisao lik stade ispred mene jer eto ko biva ispod časti biti na semfaoru iza auta

Hajdemo ovako
Motoristi se uopste ne mogu ponasati nekako prema nekome. Ako imas i najmanji klikercic u glavi.a vozis motor, znas da bilo kakvo lose ponasanje se prvo obije tebi o glavu. I to zestoko.
Znaci ja ako tebi uletim u makazice i pocnem kociti, u slucaju sudara moja kicma je na nekih 50-ak cm od tvoje tvrde haube. Ishod jasan.

Drugo. To stajanje ispred vozila na semaforu i voznja izmedju auta tzv "lane splitting" je u nekim veoma naprednijim zemljama preporucljiva stvar, naravno uz zadrzavanje sigurnosti. Time se smanjuju guzve. Ali kod nas krkan odmah to shvati kao udar na ego pa ti presjece put. "Sta ti imas voziti izmedju a ja moram da cekam, e neces".
Ja to radim ukoliko je bas sigurno. Ne rizikujem da nekoga ogrebem, da se naprndecim na zebru, da se svalim pod tockove.....
Naprimjer stojim na semaforu sa motorom iza nekog golfa 2 dizela kojem su propuhale karike jos 1990-te, i lola turira.

Takso je ovdje ispao dzukela na kvadrat. Nema opravdanja. Niti sam mu se trpao, niti sam ga ugrozavao, niti sam zujao izmedju auta,.....
Ovdje cu malo generalizovati, i reci da je veoma mali(gotovo zanemarljiv) broj taksista koji nisu dzubrad u saobracaju.
c0de
Posts: 539
Joined: 27/05/2009 11:28

#44248 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by c0de »

zdruzdjo wrote: 13/06/2023 23:14
hopi wrote: 13/06/2023 18:36
........ali generalno, sve prema zasluzi, kako se motoristi ponašaju prema ostalim tako i prema njima tj vama

pa eto neki dan sam baš napisao lik stade ispred mene jer eto ko biva ispod časti biti na semfaoru iza auta

Hajdemo ovako
Motoristi se uopste ne mogu ponasati nekako prema nekome. Ako imas i najmanji klikercic u glavi.a vozis motor, znas da bilo kakvo lose ponasanje se prvo obije tebi o glavu. I to zestoko.
Znaci ja ako tebi uletim u makazice i pocnem kociti, u slucaju sudara moja kicma je na nekih 50-ak cm od tvoje tvrde haube. Ishod jasan.

Drugo. To stajanje ispred vozila na semaforu i voznja izmedju auta tzv "lane splitting" je u nekim veoma naprednijim zemljama preporucljiva stvar, naravno uz zadrzavanje sigurnosti. Time se smanjuju guzve. Ali kod nas krkan odmah to shvati kao udar na ego pa ti presjece put. "Sta ti imas voziti izmedju a ja moram da cekam, e neces".
Ja to radim ukoliko je bas sigurno. Ne rizikujem da nekoga ogrebem, da se naprndecim na zebru, da se svalim pod tockove.....
Naprimjer stojim na semaforu sa motorom iza nekog golfa 2 dizela kojem su propuhale karike jos 1990-te, i lola turira.

Takso je ovdje ispao dzukela na kvadrat. Nema opravdanja. Niti sam mu se trpao, niti sam ga ugrozavao, niti sam zujao izmedju auta,.....
Ovdje cu malo generalizovati, i reci da je veoma mali(gotovo zanemarljiv) broj taksista koji nisu dzubrad u saobracaju.
Jucer takso ide na cesti na koju ja cekam na raskrsnici sa motorom da se ukljucim lijevo. Vidi me i daje desni zmigavac, ja i dalje cekam da pocne da vrsi radnju skretanja jer zmigavcima odavno ne vjerujem. Krenuo je skretati, ja lagano krecem, kad frajer samo smota nazad na glavnu i nastavi pravo...

Dedo saputnik mase rukom kroz prozor kao izvinjava se...
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44249 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Meni fakat ne smeta to "ponasanje" motociklista,..gdje se u onim guzvama provlace izmedju auta..isto tako i na magistrali, kad ih vidim iza sebe, uvijek desno se pomjerim da im napravim prostor za sigurno "zaobilazenje" :mrgreen: mene u istoj traci, tako da ne moraju koristiti suprotnu...
Naravno,..i ja ocekujem od njih isto tako korektno ponasanje..
User avatar
Laplace
Posts: 14683
Joined: 19/11/2012 18:37

#44250 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 13/06/2023 23:14
hopi wrote: 13/06/2023 18:36
........ali generalno, sve prema zasluzi, kako se motoristi ponašaju prema ostalim tako i prema njima tj vama

pa eto neki dan sam baš napisao lik stade ispred mene jer eto ko biva ispod časti biti na semfaoru iza auta

Hajdemo ovako
Motoristi se uopste ne mogu ponasati nekako prema nekome. Ako imas i najmanji klikercic u glavi.a vozis motor, znas da bilo kakvo lose ponasanje se prvo obije tebi o glavu. I to zestoko.
Znaci ja ako tebi uletim u makazice i pocnem kociti, u slucaju sudara moja kicma je na nekih 50-ak cm od tvoje tvrde haube. Ishod jasan.

Drugo. To stajanje ispred vozila na semaforu i voznja izmedju auta tzv "lane splitting" je u nekim veoma naprednijim zemljama preporucljiva stvar, naravno uz zadrzavanje sigurnosti. Time se smanjuju guzve. Ali kod nas krkan odmah to shvati kao udar na ego pa ti presjece put. "Sta ti imas voziti izmedju a ja moram da cekam, e neces".
Ja to radim ukoliko je bas sigurno. Ne rizikujem da nekoga ogrebem, da se naprndecim na zebru, da se svalim pod tockove.....
Naprimjer stojim na semaforu sa motorom iza nekog golfa 2 dizela kojem su propuhale karike jos 1990-te, i lola turira.

Takso je ovdje ispao dzukela na kvadrat. Nema opravdanja. Niti sam mu se trpao, niti sam ga ugrozavao, niti sam zujao izmedju auta,.....
Ovdje cu malo generalizovati, i reci da je veoma mali(gotovo zanemarljiv) broj taksista koji nisu dzubrad u saobracaju.
Sa snimka je vidljivo da si vozio slobodnom trakom brzinom jednakom brzini ostalih vozila, tako da je to potpuno drugačije od onoga štoje kolega opisao.

Inače, posebno u zadnje vrijeme, sklanjam se maksimalno desno u gužvama, ne samo zbog motocikala nego i zbog mogućeg nailaska vozila hitne službe.
Post Reply