gitara&gitaristi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

moj izbor

fender
85
43%
gibson
66
34%
ostalo
46
23%
 
Total votes: 197

Hakiz
Posts: 41152
Joined: 30/07/2015 20:01

#1151 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

vicious wrote: 06/04/2023 16:08
Hakiz wrote: 06/04/2023 15:49

To su baš velike razlike :shock:
Ma ja, može se naravno nekad potrefiti tako kao što si ti, ali u principu je dosta povoljnije vani.
Kada sam ja kupovao, stvari su bile skoro iste cijene. I gitara i pojačalo i pedale koje sam kupovao, sve je bilo u možda 10 % razlike. Izgleda da su se razlike počele javljati otprilike pojavom korone.

Prije korone: Thomann, 80 eura zvučnik (Eminence) za gitarsko pojačalo. Transport 40 eura. Uz ostale (carinske) troškove, da bi mi bio u rukama, koštao je oko 300 KM. VIše nego dvostruko od nominalne cijene u Thomannu.

Gitara od 1.500 Eura u Thomanu će dok dođe do gitariste koji ju je iz BiH naručio koštati barem 3.500, ako ne i 4.000 KM. Sigurno neće 3.000.

Ako takva gitara košta 3.500 do 4.000 U Sarajevu, možda je se isplati kupiti ovdje više nego naručivat iz Thomanna. Barem se izbjegava oštećenje u trensportu, u Sarajevu je možeš uzeti u ruke, pregledati, isprobati. Ako je naručiš u Thomannu i bude problematična, valja se peglati sa vraćanjem, sve i da pristanu da je zamijene. Ako ništa, morat ćeš platit transport nazad u Thomann, iako će on poslati novu bez naknade za transport nove do tebe.

Sve to treba izračunati, pretpostaviti o mogućim oštećenjima itd i zaključiti šta se više isplati. Nekome se isplati jedno, nekome drugo, ne razmišljamo svi jednako.

Nema tu pogrešnog i ispravnog ogovora, samo šta u tom trenutku onaj koji kupuje zaključi.

To ti je kao karta jeftinog avioprevoznika. Karta košta 40 Eura. Dok platiš aerodromske takse, prtljag itd, odjednom karta bude 150 eura, ne 40. Bez sendviča za ručak :lol: Iako je sama karta tačno 40 u startu. A karta "klasičnog" avioprevoznika sa uključenim taksama, prtljagom itd, i sendvičem za ručak, u startu 200 eura. Pa, neko će htjeti uštedjeti 50 Eura, neko će reći da mu se ne pegla i dati 200. Oba u pravu.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3431
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#1152 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

probah prvi put i jednu cort akustičnu gitaru, radi se o earth60 seriji.

da iskren budem, lakšu za sviranje tj. svirljiviju akustaru nikad nisam probao, ono je milina. i još je pravo lagana, izrada odlična. baš sam pozitivno iznenađen tim cortom.
daario naharis
Posts: 645
Joined: 17/06/2015 19:42

#1153 Re: gitara&gitaristi

Post by daario naharis »

eyesburn wrote: 07/04/2023 20:59 probah prvi put i jednu cort akustičnu gitaru, radi se o earth60 seriji.

da iskren budem, lakšu za sviranje tj. svirljiviju akustaru nikad nisam probao, ono je milina. i još je pravo lagana, izrada odlična. baš sam pozitivno iznenađen tim cortom.
Ja kupio earth60m prije 2 mjeseca, gitara ubija. Toliko je lagana za sviranje da to nije normalno. Inace, probao sam nekih 6-7 modela gitara u zeljenom cjenovnom rangu i kada sam ovu zasvirao, znao sam da je to to. Ja sam prezadovoljan. :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46973
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1154 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 06/04/2023 16:23
vicious wrote: 06/04/2023 16:08
Ma ja, može se naravno nekad potrefiti tako kao što si ti, ali u principu je dosta povoljnije vani.
Kada sam ja kupovao, stvari su bile skoro iste cijene. I gitara i pojačalo i pedale koje sam kupovao, sve je bilo u možda 10 % razlike. Izgleda da su se razlike počele javljati otprilike pojavom korone.

Prije korone: Thomann, 80 eura zvučnik (Eminence) za gitarsko pojačalo. Transport 40 eura. Uz ostale (carinske) troškove, da bi mi bio u rukama, koštao je oko 300 KM. VIše nego dvostruko od nominalne cijene u Thomannu.

Gitara od 1.500 Eura u Thomanu će dok dođe do gitariste koji ju je iz BiH naručio koštati barem 3.500, ako ne i 4.000 KM. Sigurno neće 3.000.

Ako takva gitara košta 3.500 do 4.000 U Sarajevu, možda je se isplati kupiti ovdje više nego naručivat iz Thomanna. Barem se izbjegava oštećenje u trensportu, u Sarajevu je možeš uzeti u ruke, pregledati, isprobati. Ako je naručiš u Thomannu i bude problematična, valja se peglati sa vraćanjem, sve i da pristanu da je zamijene. Ako ništa, morat ćeš platit transport nazad u Thomann, iako će on poslati novu bez naknade za transport nove do tebe.

Sve to treba izračunati, pretpostaviti o mogućim oštećenjima itd i zaključiti šta se više isplati. Nekome se isplati jedno, nekome drugo, ne razmišljamo svi jednako.

Nema tu pogrešnog i ispravnog ogovora, samo šta u tom trenutku onaj koji kupuje zaključi.

To ti je kao karta jeftinog avioprevoznika. Karta košta 40 Eura. Dok platiš aerodromske takse, prtljag itd, odjednom karta bude 150 eura, ne 40. Bez sendviča za ručak :lol: Iako je sama karta tačno 40 u startu. A karta "klasičnog" avioprevoznika sa uključenim taksama, prtljagom itd, i sendvičem za ručak, u startu 200 eura. Pa, neko će htjeti uštedjeti 50 Eura, neko će reći da mu se ne pegla i dati 200. Oba u pravu.
To je tacno, ima puno varijacija i svasta treba uzeti u obzir, i ja imam razlicitih iskustava.
Jednom htio pojacalo naruciti iz UK, nadjem ponudu koja je povoljna sa slanjem i svim, izracunao i carinu i trebalo izaci jeftinije nego kod nas, ali odbiju kupovinu jer kao nemaju na stanju, vjerovatno skontali da cijena slanja preko webshopa nije bila ispravna. Odem da kupim u Brothers, makar i skuplje bilo i ljudi mi dajunpopust za kesh i na kraju me izadje i jeftinije. :D Treba uzeti u obzir i mogucnost popusta, ja nikad na to ne mislim niti pitam za isti.
Jednu gitaru narucio iz amerike, ovi nasi naplatili nesto malo pdva, pojma nemam po cemu, nisam pitao jer mi je odgovaralo. Gitara imala neke probleme sa pragovima, morao polirati vise puta, ali sve u svemu sam zadovoljan jer takvih gitara ni nema kod nas a zvuci fenomenalno, gitara priblizno istog kvaliteta bi me kod nas izasla mozda i duplo vise.
Ako nisu tako neke specificne stvsri, mislim da se rijetko moze isplatiti gitaru naruciti, pogotovo zbog rizika da nesto ne bude ok.
Manje stvari tipa pedale se skoro uvijek isplati naruciti, sta god da sam trazio uglavnom je povoljnije vani, pogotovo sto su manje vrijednosti pa se dosta toga moze kupiti ispod 300KM da se ne placa pdv.
sikstinajn
Posts: 1458
Joined: 15/01/2017 19:21

#1155 Re: gitara&gitaristi

Post by sikstinajn »

ja ove barre akorde ''sviram'', a mogo bi i maknut ove navodnike....dakle sviram, bez e i a bas žica.
:D

ne da mi se da da se patim oko njih.
ubijaju mi volju i entuzijazam
a zvuči skoro isto....zamalo :)
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#1156 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

Ateista wrote: 10/04/2023 10:00
Hakiz wrote: 06/04/2023 16:23

Kada sam ja kupovao, stvari su bile skoro iste cijene. I gitara i pojačalo i pedale koje sam kupovao, sve je bilo u možda 10 % razlike. Izgleda da su se razlike počele javljati otprilike pojavom korone.

Prije korone: Thomann, 80 eura zvučnik (Eminence) za gitarsko pojačalo. Transport 40 eura. Uz ostale (carinske) troškove, da bi mi bio u rukama, koštao je oko 300 KM. VIše nego dvostruko od nominalne cijene u Thomannu.

Gitara od 1.500 Eura u Thomanu će dok dođe do gitariste koji ju je iz BiH naručio koštati barem 3.500, ako ne i 4.000 KM. Sigurno neće 3.000.

Ako takva gitara košta 3.500 do 4.000 U Sarajevu, možda je se isplati kupiti ovdje više nego naručivat iz Thomanna. Barem se izbjegava oštećenje u trensportu, u Sarajevu je možeš uzeti u ruke, pregledati, isprobati. Ako je naručiš u Thomannu i bude problematična, valja se peglati sa vraćanjem, sve i da pristanu da je zamijene. Ako ništa, morat ćeš platit transport nazad u Thomann, iako će on poslati novu bez naknade za transport nove do tebe.

Sve to treba izračunati, pretpostaviti o mogućim oštećenjima itd i zaključiti šta se više isplati. Nekome se isplati jedno, nekome drugo, ne razmišljamo svi jednako.

Nema tu pogrešnog i ispravnog ogovora, samo šta u tom trenutku onaj koji kupuje zaključi.

To ti je kao karta jeftinog avioprevoznika. Karta košta 40 Eura. Dok platiš aerodromske takse, prtljag itd, odjednom karta bude 150 eura, ne 40. Bez sendviča za ručak :lol: Iako je sama karta tačno 40 u startu. A karta "klasičnog" avioprevoznika sa uključenim taksama, prtljagom itd, i sendvičem za ručak, u startu 200 eura. Pa, neko će htjeti uštedjeti 50 Eura, neko će reći da mu se ne pegla i dati 200. Oba u pravu.
To je tacno, ima puno varijacija i svasta treba uzeti u obzir, i ja imam razlicitih iskustava.
Jednom htio pojacalo naruciti iz UK, nadjem ponudu koja je povoljna sa slanjem i svim, izracunao i carinu i trebalo izaci jeftinije nego kod nas, ali odbiju kupovinu jer kao nemaju na stanju, vjerovatno skontali da cijena slanja preko webshopa nije bila ispravna. Odem da kupim u Brothers, makar i skuplje bilo i ljudi mi dajunpopust za kesh i na kraju me izadje i jeftinije. :D Treba uzeti u obzir i mogucnost popusta, ja nikad na to ne mislim niti pitam za isti.
Jednu gitaru narucio iz amerike, ovi nasi naplatili nesto malo pdva, pojma nemam po cemu, nisam pitao jer mi je odgovaralo. Gitara imala neke probleme sa pragovima, morao polirati vise puta, ali sve u svemu sam zadovoljan jer takvih gitara ni nema kod nas a zvuci fenomenalno, gitara priblizno istog kvaliteta bi me kod nas izasla mozda i duplo vise.
Ako nisu tako neke specificne stvsri, mislim da se rijetko moze isplatiti gitaru naruciti, pogotovo zbog rizika da nesto ne bude ok.
Manje stvari tipa pedale se skoro uvijek isplati naruciti, sta god da sam trazio uglavnom je povoljnije vani, pogotovo sto su manje vrijednosti pa se dosta toga moze kupiti ispod 300KM da se ne placa pdv.
Thomann je ok za naruciti online i ima jos par dealera, stvarno se trude. Vracanje u okviru 14 dana od dana isporuke.
Ali kao sto kolega rece, za dobru ili skuplju gitaru, naruciti bez da je probas…. Mozes je vratiti ali je bas peglanje, prvo sto se razocaras, pa ponovo zapakuj da se ne osteti, pa tegli to na postu….
Nevezano sta je isplativije, kupiti dole ili vani, sto je novcanik faktor, najbolje je probati, bar sto se gitara tice.
User avatar
Ateista
Posts: 46973
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1157 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

tatoo wrote: 18/05/2023 07:06
Ateista wrote: 10/04/2023 10:00

To je tacno, ima puno varijacija i svasta treba uzeti u obzir, i ja imam razlicitih iskustava.
Jednom htio pojacalo naruciti iz UK, nadjem ponudu koja je povoljna sa slanjem i svim, izracunao i carinu i trebalo izaci jeftinije nego kod nas, ali odbiju kupovinu jer kao nemaju na stanju, vjerovatno skontali da cijena slanja preko webshopa nije bila ispravna. Odem da kupim u Brothers, makar i skuplje bilo i ljudi mi dajunpopust za kesh i na kraju me izadje i jeftinije. :D Treba uzeti u obzir i mogucnost popusta, ja nikad na to ne mislim niti pitam za isti.
Jednu gitaru narucio iz amerike, ovi nasi naplatili nesto malo pdva, pojma nemam po cemu, nisam pitao jer mi je odgovaralo. Gitara imala neke probleme sa pragovima, morao polirati vise puta, ali sve u svemu sam zadovoljan jer takvih gitara ni nema kod nas a zvuci fenomenalno, gitara priblizno istog kvaliteta bi me kod nas izasla mozda i duplo vise.
Ako nisu tako neke specificne stvsri, mislim da se rijetko moze isplatiti gitaru naruciti, pogotovo zbog rizika da nesto ne bude ok.
Manje stvari tipa pedale se skoro uvijek isplati naruciti, sta god da sam trazio uglavnom je povoljnije vani, pogotovo sto su manje vrijednosti pa se dosta toga moze kupiti ispod 300KM da se ne placa pdv.
Thomann je ok za naruciti online i ima jos par dealera, stvarno se trude. Vracanje u okviru 14 dana od dana isporuke.
Ali kao sto kolega rece, za dobru ili skuplju gitaru, naruciti bez da je probas…. Mozes je vratiti ali je bas peglanje, prvo sto se razocaras, pa ponovo zapakuj da se ne osteti, pa tegli to na postu….
Nevezano sta je isplativije, kupiti dole ili vani, sto je novcanik faktor, najbolje je probati, bar sto se gitara tice.
Da, to se slazem za gitare, pogotovo ako je malo veca vrijednost u pitanju,treba isprobati. Jednu sam tako narucio bez isprobavanja, ali je iz amerike pa nije bilo govora o isprobavanju. Bilo je nekih slicnih i u evropi, ali cijenom puno skuplje, odlucio sam da rizikujem i sve u svemu dobro prosao, malo problema sa pragovima koji su rijeseni. Vjerovatno za neku iducu to necu raditi, vec radije uracunati troskove da odem do njemacke i isprobam prije kupovine.
Efekti i razna elektronika je vec drugo, nema tih varijacija u kvalitetu i manja mogucnost za probleme, a i manja vrijednost pa manji rizik.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14840
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1158 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

Kod povrata robe u Thomann, oni ti pošalju poštansku naljepnicu, njihov je shipping nazad.
Dakle samo zapakuješ nazad, naljepiš naljepnicu i predaš u poštu.
Ako ti prihvate povrat.
Svejedno je peglativno.
Glavni problem ovdje je što je izbor jako loš.
U komšiluku i u susjedstvu ima svašta.
Hakiz
Posts: 41152
Joined: 30/07/2015 20:01

#1159 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

DaysleepeR wrote: 18/05/2023 15:20 Kod povrata robe u Thomann, oni ti pošalju poštansku naljepnicu, njihov je shipping nazad.
Dakle samo zapakuješ nazad, naljepiš naljepnicu i predaš u poštu.
Ako ti prihvate povrat.
Svejedno je peglativno.
Glavni problem ovdje je što je izbor jako loš.
U komšiluku i u susjedstvu ima svašta.
Pa, uračunaš u cijenu. Ako kupuješ gitaru do 1.000, kupuješ šta ima ovdje. Ako kupuješ gitaru od 5.000, sjedneš u avion i odeš gdje treba.
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#1160 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote: 18/05/2023 15:20 Kod povrata robe u Thomann, oni ti pošalju poštansku naljepnicu, njihov je shipping nazad.
Dakle samo zapakuješ nazad, naljepiš naljepnicu i predaš u poštu.
Ako ti prihvate povrat.
Svejedno je peglativno.
Glavni problem ovdje je što je izbor jako loš.
U komšiluku i u susjedstvu ima svašta.
U EU u prvih 14 dana moraju prihvatiti povrat bez ikakvog obrazlozenja od strane kupca osim ako kupac nije ostetio gitaru.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14840
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1161 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

Hakiz wrote: 18/05/2023 17:35
DaysleepeR wrote: 18/05/2023 15:20 Kod povrata robe u Thomann, oni ti pošalju poštansku naljepnicu, njihov je shipping nazad.
Dakle samo zapakuješ nazad, naljepiš naljepnicu i predaš u poštu.
Ako ti prihvate povrat.
Svejedno je peglativno.
Glavni problem ovdje je što je izbor jako loš.
U komšiluku i u susjedstvu ima svašta.
Pa, uračunaš u cijenu. Ako kupuješ gitaru do 1.000, kupuješ šta ima ovdje. Ako kupuješ gitaru od 5.000, sjedneš u avion i odeš gdje treba.
samo sto je vani izbor do 1000 veliki, a ovdje imas jedno 5 gitara, i nijedna ne valja
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#1162 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

Hakiz wrote: 18/05/2023 17:35
DaysleepeR wrote: 18/05/2023 15:20 Kod povrata robe u Thomann, oni ti pošalju poštansku naljepnicu, njihov je shipping nazad.
Dakle samo zapakuješ nazad, naljepiš naljepnicu i predaš u poštu.
Ako ti prihvate povrat.
Svejedno je peglativno.
Glavni problem ovdje je što je izbor jako loš.
U komšiluku i u susjedstvu ima svašta.
Pa, uračunaš u cijenu. Ako kupuješ gitaru do 1.000, kupuješ šta ima ovdje. Ako kupuješ gitaru od 5.000, sjedneš u avion i odeš gdje treba.
Meni se cini da ce uskoro sve kostati 5000 :D .
Poskupljenje ove godine kod Gibsona oko 700 eura za standard (2999 Eura) LP i skuplje modele.
Tribute, studio i classic po 150 gore.
USA fender pro ili bivsi standard bez grca na licu ide na 2000.

Da se jos naci pos starim cjenama ali kad se proda to je to.
Hakiz
Posts: 41152
Joined: 30/07/2015 20:01

#1163 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

tatoo wrote: 18/05/2023 17:38
DaysleepeR wrote: 18/05/2023 15:20 Kod povrata robe u Thomann, oni ti pošalju poštansku naljepnicu, njihov je shipping nazad.
Dakle samo zapakuješ nazad, naljepiš naljepnicu i predaš u poštu.
Ako ti prihvate povrat.
Svejedno je peglativno.
Glavni problem ovdje je što je izbor jako loš.
U komšiluku i u susjedstvu ima svašta.
U EU u prvih 14 dana moraju prihvatiti povrat bez ikakvog obrazlozenja od strane kupca osim ako kupac nije ostetio gitaru.
Nije to baš tako jednostavno. Pravila EU ne moraju nužno vrijediti za države van EU. Pa i tu imaš razliku, recimo Švajcarska nije u EU, ali za nju vrijede pravila skoro ista kao za države EU, a sa druge strane Bugarska jeste u EU, ali za nju vrijede druga pravila od onih koja vrijede za, recimo, Francusku. Dok za BiH vrijede treća pravila. Tu mi, državljani BiH, na svojoj koži osjetimo šta znači reputacija države koju stvaraju političari. Ako misl neko da svađa Dodika, čocića i Komšića na sdirektno de dotiče, dotiče nas. Kada immao kreditni rejting ŽŽŽ umjesto recimo BAA, pa nam inostrane banke ne vjeruju, pa nam provjeravaju kartice kada plaćamo po 100 puta, pa ovo, pa ono, sve to otežava i poskupljuje svakome od nas lično kupovinu, povrat i sve ostalo.

Pa transport jednog proizvoda iz Njemačke za Hrvatsku, članicu EU, košta 20 Eura, za Švajcarsku, nečlanicu EU, košta 15 Eura, a za BiH košta 150 Eura.
Hakiz
Posts: 41152
Joined: 30/07/2015 20:01

#1164 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

DaysleepeR wrote: 18/05/2023 17:41
Hakiz wrote: 18/05/2023 17:35

Pa, uračunaš u cijenu. Ako kupuješ gitaru do 1.000, kupuješ šta ima ovdje. Ako kupuješ gitaru od 5.000, sjedneš u avion i odeš gdje treba.
samo sto je vani izbor do 1000 veliki, a ovdje imas jedno 5 gitara, i nijedna ne valja
Ako ti je baš toliko važno, za gitaruu koja košta 1.000, prežališ još 700 za avionske karte i košta te 1.700. Dobiješ šta si htio i ne razmišljaš o tome što si morao platiti 70 % više.

Ne može i jare i pare, ili žrtvuješ pare ili izbor. Ja uvijek radije žrtvujem pare. Ne vrijede pare ćejfa, jedan je život i treba uživati koliko se može. Neće me sa parama sahraniti.
User avatar
Ateista
Posts: 46973
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1165 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

tatoo wrote: 18/05/2023 17:43
Hakiz wrote: 18/05/2023 17:35

Pa, uračunaš u cijenu. Ako kupuješ gitaru do 1.000, kupuješ šta ima ovdje. Ako kupuješ gitaru od 5.000, sjedneš u avion i odeš gdje treba.
Meni se cini da ce uskoro sve kostati 5000 :D .
Poskupljenje ove godine kod Gibsona oko 700 eura za standard (2999 Eura) LP i skuplje modele.
Tribute, studio i classic po 150 gore.
USA fender pro ili bivsi standard bez grca na licu ide na 2000.

Da se jos naci pos starim cjenama ali kad se proda to je to.
Uh, taman sam blizu da skupim pare za gibsona a ono poskupljenje,ne da se... Valjda cu naci sta po starim cijenama da valja.
User avatar
Ateista
Posts: 46973
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1166 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 18/05/2023 17:48
DaysleepeR wrote: 18/05/2023 17:41

samo sto je vani izbor do 1000 veliki, a ovdje imas jedno 5 gitara, i nijedna ne valja
Ako ti je baš toliko važno, za gitaruu koja košta 1.000, prežališ još 700 za avionske karte i košta te 1.700. Dobiješ šta si htio i ne razmišljaš o tome što si morao platiti 70 % više.

Ne može i jare i pare, ili žrtvuješ pare ili izbor. Ja uvijek radije žrtvujem pare. Ne vrijede pare ćejfa, jedan je život i treba uživati koliko se može. Neće me sa parama sahraniti.
:thumbup:
Za gitare i muzicku opremu mi nije zao dati pare.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14840
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1167 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

Ja sam Gibsona na vrijeme kupio :D

Pojavi se svremena na vrijeme povoljno na OLX, samo se treba paziti onog jednog lika koji prodaje lažnjake, svi mu koštaju 1500 KM.

Kad sam ja kupovao Gibsona, na OLX-u je bio mislena imenica, iskrsne nekad pokoji Studio i to je to.

Sada ih ima, ali cijene jesu brutalne.
User avatar
Ateista
Posts: 46973
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1168 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

DaysleepeR wrote: 19/05/2023 08:46 Ja sam Gibsona na vrijeme kupio :D

Pojavi se svremena na vrijeme povoljno na OLX, samo se treba paziti onog jednog lika koji prodaje lažnjake, svi mu koštaju 1500 KM.

Kad sam ja kupovao Gibsona, na OLX-u je bio mislena imenica, iskrsne nekad pokoji Studio i to je to.

Sada ih ima, ali cijene jesu brutalne.
Dobro je da si na vrijeme to zavrsio prije poskupljenja. :thumbup:
Koji model i boja je u pitanju, ako nije tajna?

Primijetio sam i ja tog lika sto prodaje kineske kopije. :D
Meni je cejf gitaru kupiti novu ako ikako mogu, plus sto imam bas specificnu zelju sto se tice boje i sve, tako da tesko da bih nasao na piku pa i ne gledam nesto. Cilj mi je otici u neki music shop u njemackoj gdje ima veci izbor pa probrati prvenstveno boju koja mi se najvise svidja i koja mi lezi, magnete je lako promijeniti.
Nije ni da mi sad nesto treba, imam odlicnog Epiphonea sa gibson magnetima i svim bitnim stvarima zamijenjenim, tako da mislim da je u 5 deka sa Gibsonom, ali cejf je cejf. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14840
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1169 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

Ateista wrote: 19/05/2023 09:37
DaysleepeR wrote: 19/05/2023 08:46 Ja sam Gibsona na vrijeme kupio :D

Pojavi se svremena na vrijeme povoljno na OLX, samo se treba paziti onog jednog lika koji prodaje lažnjake, svi mu koštaju 1500 KM.

Kad sam ja kupovao Gibsona, na OLX-u je bio mislena imenica, iskrsne nekad pokoji Studio i to je to.

Sada ih ima, ali cijene jesu brutalne.
Dobro je da si na vrijeme to zavrsio prije poskupljenja. :thumbup:
Koji model i boja je u pitanju, ako nije tajna?

Primijetio sam i ja tog lika sto prodaje kineske kopije. :D
Meni je cejf gitaru kupiti novu ako ikako mogu, plus sto imam bas specificnu zelju sto se tice boje i sve, tako da tesko da bih nasao na piku pa i ne gledam nesto. Cilj mi je otici u neki music shop u njemackoj gdje ima veci izbor pa probrati prvenstveno boju koja mi se najvise svidja i koja mi lezi, magnete je lako promijeniti.
Nije ni da mi sad nesto treba, imam odlicnog Epiphonea sa gibson magnetima i svim bitnim stvarima zamijenjenim, tako da mislim da je u 5 deka sa Gibsonom, ali cejf je cejf. :D
Ja sam imao 3 Epiphone-a, to je odlična gitara.
Moj je Gibson Les Paul Standard Faded proizveden 2008 godine.
User avatar
medvjed23
Posts: 27146
Joined: 16/07/2010 13:49

#1170 Re: gitara&gitaristi

Post by medvjed23 »

Nadam se da nisam mimo teme...

Ukoliko je neko - ko zna svirati, a nije mu strano ni pjevanje - zainteresovan da u srijedu predveče, na jednoj promociji knjige, izvede dvije do tri pjesme, molim da mi putem privatne poruke javi svoje uslove. Takođe, ako niste zainteresovani, a znate nekog ko bi mogao biti, informacije su dobrodošle. Unaprijed hvala.
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#1171 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote: 19/05/2023 08:46 Ja sam Gibsona na vrijeme kupio :D

Pojavi se svremena na vrijeme povoljno na OLX, samo se treba paziti onog jednog lika koji prodaje lažnjake, svi mu koštaju 1500 KM.

Kad sam ja kupovao Gibsona, na OLX-u je bio mislena imenica, iskrsne nekad pokoji Studio i to je to.

Sada ih ima, ali cijene jesu brutalne.
Standard faded je :thumbup: . Ja sam kupio prvi standard 2010 prodao ga (greska al sad je kasno), slijedeci 2020 i nedavno uzeo slash NB LP.
Ja i Gibson smo zavrsili sve transakcije zadugo :D .
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#1172 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

Ateista wrote: 19/05/2023 09:37
DaysleepeR wrote: 19/05/2023 08:46 Ja sam Gibsona na vrijeme kupio :D

Pojavi se svremena na vrijeme povoljno na OLX, samo se treba paziti onog jednog lika koji prodaje lažnjake, svi mu koštaju 1500 KM.

Kad sam ja kupovao Gibsona, na OLX-u je bio mislena imenica, iskrsne nekad pokoji Studio i to je to.

Sada ih ima, ali cijene jesu brutalne.
Dobro je da si na vrijeme to zavrsio prije poskupljenja. :thumbup:
Koji model i boja je u pitanju, ako nije tajna?

Primijetio sam i ja tog lika sto prodaje kineske kopije. :D
Meni je cejf gitaru kupiti novu ako ikako mogu, plus sto imam bas specificnu zelju sto se tice boje i sve, tako da tesko da bih nasao na piku pa i ne gledam nesto. Cilj mi je otici u neki music shop u njemackoj gdje ima veci izbor pa probrati prvenstveno boju koja mi se najvise svidja i koja mi lezi, magnete je lako promijeniti.
Nije ni da mi sad nesto treba, imam odlicnog Epiphonea sa gibson magnetima i svim bitnim stvarima zamijenjenim, tako da mislim da je u 5 deka sa Gibsonom, ali cejf je cejf. :D
MIislim da I Austrija ima dobrih shopova, cisto da ne vozis preko svijeta. Novi/sadasnji Gibsoni su po mom misljenju najbolje gitare is Gibsona unazad dugo godina, dobra kontrola kvalitete, naravno uvjek ima i horor primjeraka ali koliko ih dnevno prave, ne moze drugacije.
Jedino tezina im je all over the place. Od 3,8 kg pa do 5kg pa ganjaj sta preferiras.
User avatar
Ateista
Posts: 46973
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1173 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

tatoo wrote: 19/05/2023 18:54
Ateista wrote: 19/05/2023 09:37
Dobro je da si na vrijeme to zavrsio prije poskupljenja. :thumbup:
Koji model i boja je u pitanju, ako nije tajna?

Primijetio sam i ja tog lika sto prodaje kineske kopije. :D
Meni je cejf gitaru kupiti novu ako ikako mogu, plus sto imam bas specificnu zelju sto se tice boje i sve, tako da tesko da bih nasao na piku pa i ne gledam nesto. Cilj mi je otici u neki music shop u njemackoj gdje ima veci izbor pa probrati prvenstveno boju koja mi se najvise svidja i koja mi lezi, magnete je lako promijeniti.
Nije ni da mi sad nesto treba, imam odlicnog Epiphonea sa gibson magnetima i svim bitnim stvarima zamijenjenim, tako da mislim da je u 5 deka sa Gibsonom, ali cejf je cejf. :D
MIislim da I Austrija ima dobrih shopova, cisto da ne vozis preko svijeta. Novi/sadasnji Gibsoni su po mom misljenju najbolje gitare is Gibsona unazad dugo godina, dobra kontrola kvalitete, naravno uvjek ima i horor primjeraka ali koliko ih dnevno prave, ne moze drugacije.
Jedino tezina im je all over the place. Od 3,8 kg pa do 5kg pa ganjaj sta preferiras.
:thumbup:
Hvala na informaciji, pogledacu svakako kad skupim pare malo detaljnije gdje se sve moze uzeti, da je dobar izbor i pk cijene.
Tezina mi nije neki problem, nisam ga nikad vagao ali i epiphone mi je dosta tezak i navikao sam na to.
gold'n'brown
Posts: 1622
Joined: 20/02/2007 16:20

#1174 Re: gitara&gitaristi

Post by gold'n'brown »

Seawolf wrote: 21/03/2023 12:50
DaysleepeR wrote: 21/03/2023 12:46

DHL Paket service, ustvari klasišni Deusche Post EMS. Dobiješ tracking broj koji možeš pratiti preko stranice pošte na pošta.ba
Hvala ti puno na svim informacijama.

Ispade da, zbog niže stope PDV-a, instrument izađe skoro isto novaca za mene koji ga naručujem iz BiH, kao i za nekoga ko ga naručuje iz Frankfurta.
Kada se plati ovaj PDV? Da li postaru koji donese na adresu? Narucio sam gitaru preko thomanna i ocekujem dostavu u narednih 10tak dana.
acer5101
Posts: 437
Joined: 06/08/2012 09:42

#1175 Re: gitara&gitaristi

Post by acer5101 »

gold'n'brown wrote: 08/06/2023 15:19
Seawolf wrote: 21/03/2023 12:50
Hvala ti puno na svim informacijama.

Ispade da, zbog niže stope PDV-a, instrument izađe skoro isto novaca za mene koji ga naručujem iz BiH, kao i za nekoga ko ga naručuje iz Frankfurta.
Kada se plati ovaj PDV? Da li postaru koji donese na adresu? Narucio sam gitaru preko thomanna i ocekujem dostavu u narednih 10tak dana.
Koja je cijena? Bez pošatrine
Post Reply