Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3676 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Zavrnes drzavu, dokaze se..i opet ti drzava omoguci da radis...bRez problema, velkom to baznija. :-)
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3677 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote: 05/06/2023 01:47 Svi hoce pizza majstora za 1500 KM da mu radi. Onda se cudi sto u sezoni odose na more raditi za 3x toliko. Ispadne da za 5 mjeseci rada na moru uzme kao za cijelu godinu ovdje.
Stavi oglas da dajes platu 3000, pa vidi hoces li moci naci majstora.
I onda pomagnjavija cuj pizza mu 25KM.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3678 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sime_cipol »

Ne mora biti pizza 25 KM, ima dovoljno da se plati pizza majstor od utaje na porezu :D
Montana zavrnula haman milion za dvije godine.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#3679 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by auspuhc »

3000 za pizza majstora :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3680 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sime_cipol »

Ako nece nasi da plate, ima ko hoce, ali onda nek ne kukaju kako ne mogu naci radnike. A i musterije neka ne kukaju jer su dobili nesto sto samo Lici na pizzu :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#3681 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

mayab wrote: 05/06/2023 06:38
problemnatravunu wrote: 04/06/2023 08:09 Iskustva sa pizzom iz Pizzerie Calabria u naselju nova Otoka ?

Neki mi se kunu da je najbolja trenutno u gradu , danas bi se mogla pizza ručati , pa da ih uzmem u razmatranje :?:
Dobra je Calabria, tijesto im je dovoljno tanko,nije preslano , i sve u svemu vrlo vrlo dobra pizza po korektnim cijenama :thumbup:
Od mene preporuka
Image

mexicana im je top :thumbup: :thumbup:
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3682 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Sid the sloth »

Plavo-bijeli wrote: 03/06/2023 23:33
Nisamsdaali wrote: 03/06/2023 23:26 Mozarela na Malti zatvorio izgleda, juče zovem 3 put niko se ne javlja, danas oko 2 popodne vidim katanac na radnji. Nije imo neki promet vala, al sendviči su mu bili dobri za 6 kerma
Ne vjerujem da je zatvorio, oko koliko si zvao prvi put?

Nije do prometa, odnosno jeste, ali ne kako se na prvu pomisli.
Problem je što nema radnika, ne moze naći pizza majstora kaze nema ga u citavom gradu slobodnog. Ovaj sto mu je radio ga napustio, svi kaze odose na more. On se ubi i ne moze nikako da odmori.

Neki dan zovem navečer u 8 kad inače idem da jedem, kad niko se ne javlja, reko nije valjda da je zatvorio, a jok, nego samo skratio radno vrijeme do 6 radnim danima. Moguće da je za vikend isto tako skratio dodatno vrijeme, ili mozda nikako ne radi vikendom.

Inače maslenica pileća ubija.
Sve im je dobro, primavera pizza meni odlicna. Cini se da je vec par puta mijenjao radnike iz nekog razloga, vjerovatno nije zadovoljan, ali mislim da ok radi i da nema razlog da zatvori, dostava im radi solidno.
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#3683 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by John Cleese »

RJ57 wrote: 30/05/2023 18:56 nemojte pametovat, u/na pizzu se može stavit šta god hoćeš, kao takva je i izmišljena
Naravno da moze, pa to praksa dokazuje :D
Stavlja sta god ko hoce - naprosto je, takoreci, izmisljena za to :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53583
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3684 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Edin H. »

auspuhc wrote: 05/06/2023 19:01 3000 za pizza majstora :lol:
Poenta je na riječi majstor. :D

Kao da se radi o Michelin nivo kuharu.

Tolike izbjeglice prošle kroz grad da nije jednog mogli naći i zadržati što zna umijesiti tjesto.

U Hrvatskoj uglavnom radna snaga iz Nepala i Bangladeša.
User avatar
Isner
Posts: 1911
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#3685 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Isner »

Dosadno mii wrote: 02/06/2023 23:19
auspuhc wrote: 02/06/2023 23:06 Sosse angazovao botove na forumu. Nema drugog objasnjenja da se ovoliko hvali jedna bezvezna pizza.

Budem otisao jos jednom samo da provjerim da se slucajno nije bas potrefilo da dobijem los komad.
Ko nafaku kad su hvalili
Jednom uzela cijeli dan sebi dolazila
Ja još kolege s posla odveo, tacnije bili u prolazu.. parkiram, hajmo u Nafaku na pizzu, kontam koliko su je nahvalili na forumu mora biti dobra...
I dan danas me zajebavaju... nije da je nešto najgore što sam probao ali nije ni srednja zalost vec stepenica ispod...
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#3686 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ali_G »

A jbt znaci pizza majstor u prosjecnoj pizzeriji u Sa bi treb’o imati platu doktora, inzinjera, voditelja odjela u banci…
User avatar
Edin H.
Posts: 53583
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3687 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Edin H. »

Ali_G wrote: 06/06/2023 08:47 A jbt znaci pizza majstor u prosjecnoj pizzeriji u Sa bi treb’o imati platu doktora, inzinjera, voditelja odjela u banci…
Možda ovi ne ni išli na fakultet da su znali praviti picu?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28526
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3688 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

tramvajtrojka wrote: 05/06/2023 20:07
mayab wrote: 05/06/2023 06:38

Dobra je Calabria, tijesto im je dovoljno tanko,nije preslano , i sve u svemu vrlo vrlo dobra pizza po korektnim cijenama :thumbup:
Od mene preporuka
Image

mexicana im je top :thumbup: :thumbup:
Je li im po defaultu Boga ti da ovako stave kecap po pizzi ili je po licnoj zelji? Ako je default da ne probam bezze... :oops:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#3689 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

BHF_Manijak wrote: 06/06/2023 21:47
tramvajtrojka wrote: 05/06/2023 20:07

Image

mexicana im je top :thumbup: :thumbup:
Je li im po defaultu Boga ti da ovako stave kecap po pizzi ili je po licnoj zelji? Ako je default da ne probam bezze... :oops:
licna zelja na mexicanu stave ala Sriracha sos samo
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3690 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sime_cipol »

Ali_G wrote: 06/06/2023 08:47 A jbt znaci pizza majstor u prosjecnoj pizzeriji u Sa bi treb’o imati platu doktora, inzinjera, voditelja odjela u banci…
Ponuda i potražnja. Kapitalizam drugovi.
Nece pizza majstori da rade za 1500, jer mogu zaraditi vise.
Nece konobari da rade za 1000. Nemaaaa. Znam iz prve ruke.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3691 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sime_cipol »

Edin H. wrote: 05/06/2023 23:46
auspuhc wrote: 05/06/2023 19:01 3000 za pizza majstora :lol:
Poenta je na riječi majstor. :D

Kao da se radi o Michelin nivo kuharu.

Tolike izbjeglice prošle kroz grad da nije jednog mogli naći i zadržati što zna umijesiti tjesto.

U Hrvatskoj uglavnom radna snaga iz Nepala i Bangladeša.
To se zove Chef. Takvi uzimaju po 10-15k
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#3692 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dosadno mii »

Nemaju 2-3 pizzerije u gradu da valjaju i kad nije sezona u Hr
Bas su za 3k platu
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#3693 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moimoi »

Jedina pizza koja iole valja je bila u Barhani. Doduse, ima tome, ne znam da li je uopste jos prave :D

Kada vidim suho meso i kecap na pizzi, hoce nesto da mi bidne.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#3694 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by RagibUzoriti »

tramvajtrojka wrote: 05/06/2023 20:07 Image[/url]

mexicana im je top :thumbup: :thumbup:
Kakav ppk jbt moraš biti da staviš kečap na pizzu... :shock:

:-) :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3695 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by xoklix »

Ja bih mu puk'o zabranu ulaska u Italiju zbog ovog kečapa :skoljka:
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#3696 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by John Cleese »

:lol:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#3697 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by drugtito2011 »

moimoi wrote: 07/06/2023 13:55 Jedina pizza koja iole valja je bila u Barhani. Doduse, ima tome, ne znam da li je uopste jos prave :D

Kada vidim suho meso i kecap na pizzi, hoce nesto da mi bidne.
Ako može info, koje vrste mesa se stavljaju na pizzu u Italiji?
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#3698 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moimoi »

drugtito2011 wrote: 07/06/2023 15:22
moimoi wrote: 07/06/2023 13:55 Jedina pizza koja iole valja je bila u Barhani. Doduse, ima tome, ne znam da li je uopste jos prave :D

Kada vidim suho meso i kecap na pizzi, hoce nesto da mi bidne.
Ako može info, koje vrste mesa se stavljaju na pizzu u Italiji?
Iskljucivo krmetina :D so?
Ako me mislis uhvatiti na “suho”, zna se sta je kod nas suho meso na pici :skoljka:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3699 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

ta na slici iznad vala ruzno izgleda mada je mozda ukusna
ali bar nek nema majonezu na sebi :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#3700 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moon_walker_90 »

Pizza nije pizza ako nije majoneza na njoj (Some men just want to watch the world burn) :evil:
Post Reply