Dešavanja u Srbiji

Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#61226 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

mayab wrote: 07/05/2023 09:42
muha_sa wrote: 07/05/2023 08:06 Mi smo sa drvenim puškama igrali ta ta pa nikad nikom na pamet nije palo da uzme pravi pištolj u ruku
:mrgreen:


kakvi su oni vizionari bili :arrow:


Neshvatljiva neodgovornost oca, kojom direktno ugrožava vlastito dijete i druge.

Ovaj snimak djeteta koji se igra sa očevim pištoljem je najbolje opisan ovim prilogomTLN,.... :(

:run:
User avatar
muha_sa
Posts: 140387
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#61227 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

Bodkin wrote: 07/05/2023 10:26
muha_sa wrote: 07/05/2023 09:56
kakva kutija :-) treba ga vratit u školu kao da ništa bilo nije
Vjerujem da nisi shvatio. U kutiju dakle “kriv je airsoft za amok” i nastave dalje bez da ulaze u dublje uzroke
Priznam da se ne razumijem u te novotarije jer sam ja iz nekog drugog doba.
Malog monstruma treba zatvorit na psihijatriju da više nikad ulice ne vidi taman da mi je ne do bog sin u pitanju
mali_balon
Posts: 14560
Joined: 12/09/2012 09:57

#61228 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mali_balon »

Haris.ba wrote: 07/05/2023 08:09
muha_sa wrote: 07/05/2023 08:06 Mi smo sa drvenim puškama igrali ta ta pa nikad nikom na pamet nije palo da uzme pravi pištolj u ruku
Zato sto nije se moglo tek tako doci do pravog pistolja. Bilo je i prije debila. Mozda su cak bila i fizicki okrutnija djeca prije nego danas.
Ma pusti tu suplju, moj stari je bio vojno lice vazda pistolj bio u kuci, znao sam i gdje stoji, stari mi ga pokazao objasnio kako funkoinise i sta je i da ja to je smijem dirati jer bi moglo da se desi sranje,bio mi na dohvat ruke.....pa sam primao batine i zajebavali me i svasta nesto (ko svako ko je imao normalno djetistvo)pa mi nikad na pamet nije palo da odem po pistolj i da sa obracunam
Ponavljam nije problem pink, zadruga, kristnijan, oruzje, problem su ljudi problem je sistem koji se bazira na laznom herojstvu, mitovima, zestokim zajebanim ljudima, laznom ponosu, kukavicluku itd itd......
Pa zadrugu i ostale gluposti gledaju ljudi iz srbije tj balkana a ne neki tamo vanzemaljci....eto ukinemo zadrugu rijesli problem, jet al ukurcu nije to tako lako, da je Bogdo
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#61229 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »


U Srbiji se decenijama četniziraju i militantiziraju generacje od strane državnih i društveno obrazovnih i vaspitnih institucija kao i medija uz blagoslov svetoSSavske militantne crkve.
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#61230 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bodkin »

muha_sa wrote: 07/05/2023 10:29
Bodkin wrote: 07/05/2023 10:26

Vjerujem da nisi shvatio. U kutiju dakle “kriv je airsoft za amok” i nastave dalje bez da ulaze u dublje uzroke
Priznam da se ne razumijem u te novotarije jer sam ja iz nekog drugog doba.
Malog monstruma treba zatvorit na psihijatriju da više nikad ulice ne vidi taman da mi je ne do bog sin u pitanju
Slazem se
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#61231 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Haris.ba wrote: 07/05/2023 08:09
muha_sa wrote: 07/05/2023 08:06 Mi smo sa drvenim puškama igrali ta ta pa nikad nikom na pamet nije palo da uzme pravi pištolj u ruku
Zato sto nije se moglo tek tako doci do pravog pistolja. Bilo je i prije debila. Mozda su cak bila i fizicki okrutnija djeca prije nego danas.
Nije se lako dobijala dozvola, do pistolja se moglo doci. Moj otac je citav zivot imao ilegalno pistolj. Cak i kada je amnestija bila za ilegalno oruzje nije ga zelio prijaviti. Srecom, nije bilo potrebe da ga bilo kada koristi, a uvijek je govorio da je "skriveni pistolj jedino siguran pistolj", ma sta god to znacilo.
Imao je legalno i nekoliko komada lovackog oruzja. Ja nikada nisam imao interesa za isto.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#61232 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Bossona wrote: 07/05/2023 10:39
U Srbiji se decenijama četniziraju i militantiziraju generacje od strane državnih i društveno obrazovnih i vaspitnih institucija kao i medija uz blagoslov svetoSSavske militantne crkve.
U sridu. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#61233 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

muha_sa wrote: 07/05/2023 08:06 Mi smo sa drvenim puškama igrali ta ta pa nikad nikom na pamet nije palo da uzme pravi pištolj u ruku
Sjećam se da je stari rahmetli sa linije donio M24 i kalašnjikov, pa mislim da je tu bio i MP 40. Uglavnom 2 otete puške od neprijatelja. :D . Čak sam i prvi put u životu tada uzeo oružje u ruke. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51175
Joined: 29/06/2011 23:39

#61234 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dječak sa šibicama »

Bilo je zlocina i u SFRJ, glupave su price da nije, ali za 90% slucajeva nisam ni cuo. Niti je bilo medija kao danas, niti se o tome toliko pisalo, niti je drzavna politika dopustala da se pise i govori previse o crnoj hronici, a tada su mediji bili pod kontrolom drzave. Imidz drzave je bio u pitanju.
Metod Trobec, Djordje Adamovic "Djoka Ludak", Vinko Pintaric, Stole Trifunovic, Ivan Milat istina ovaj je ubijao po Australiji ali nas je, Aziz Keljmendi. Ovo su samo poznatiji, da ne nabrajam dalje, mada iskreno za neke nisam niti cuo. Keljmendija se dobro sjecam jer je slucaj medijski propracen samo zato jer je "siptarski terorista" pobio drugove na spavanju u JNA kasarni.

Inace internet priholozi sada se dohvate prvog sto im se ne svidja, pa krivicu prebacuju upravo na to. Bila to zadruga, Amerika, zapadne vrijednosti, CIA, Vucic, opozicija.
User avatar
muha_sa
Posts: 140387
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#61235 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

SmokingMan wrote: 07/05/2023 12:08
muha_sa wrote: 07/05/2023 08:06 Mi smo sa drvenim puškama igrali ta ta pa nikad nikom na pamet nije palo da uzme pravi pištolj u ruku
Sjećam se da je stari rahmetli sa linije donio M24 i kalašnjikov, pa mislim da je tu bio i MP 40. Uglavnom 2 otete puške od neprijatelja. :D . Čak sam i prvi put u životu tada uzeo oružje u ruke. :D
Ja sam prvi put u Nišu kad sam služio jna i to na gadjanju--nikad ni metu pogodio nisam a kamli onaj krug sa brojevima :lol: :lol:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#61236 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Seawolf »

SmokingMan wrote: 07/05/2023 12:08
muha_sa wrote: 07/05/2023 08:06 Mi smo sa drvenim puškama igrali ta ta pa nikad nikom na pamet nije palo da uzme pravi pištolj u ruku
Sjećam se da je stari rahmetli sa linije donio M24 i kalašnjikov, pa mislim da je tu bio i MP 40. Uglavnom 2 otete puške od neprijatelja. :D . Čak sam i prvi put u životu tada uzeo oružje u ruke. :D
Šta je M24?
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#61237 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

muha_sa wrote: 07/05/2023 12:12
SmokingMan wrote: 07/05/2023 12:08

Sjećam se da je stari rahmetli sa linije donio M24 i kalašnjikov, pa mislim da je tu bio i MP 40. Uglavnom 2 otete puške od neprijatelja. :D . Čak sam i prvi put u životu tada uzeo oružje u ruke. :D
Ja sam prvi put u Nišu kad sam služio jna i to na gadjanju--nikad ni metu pogodio nisam a kamli onaj krug sa brojevima :lol: :lol:
E pa ti si vidio života, pa to što si se ispromašivao su zapravo najbolji životni promašaji. :D

Da se udaljimo od šale, i kažem da niko sviejstan stvari oko sebe, a ponajprije sebe, ne bi trebao držati oružje u kući. U prisustvu nekotrolisanog bijesa pojedinac ne može baš voditi računa o svojim postupcima. Ubica nužno ne mora biti psihopata, niti je to opđte pravilo. Društvo u globalu treba neke temeljitije promjene i manje ovisnosti o tehnologiji i vlastitom atomiziranom kosmosu između četiri zida, proizašlog iz nepovjerenja prema ljudima i okolini. Ljudi nikada nisu bili usamljeniji i frustriraniji, ali to ne znači nužno da je određena osoba doživjela neke značajnije psihološke promjene koje su trajno narušile psihološko zdravlje osobe. Recimo da dostatan broj ljudi smatra anksioznost težim psihičkim pormećajem, što zapravo on i nije, već nešto, periodično, tj. produkt narušenih normalnih drutšvenih obrazaca ponašanja.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#61238 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Seawolf wrote: 07/05/2023 12:27
SmokingMan wrote: 07/05/2023 12:08

Sjećam se da je stari rahmetli sa linije donio M24 i kalašnjikov, pa mislim da je tu bio i MP 40. Uglavnom 2 otete puške od neprijatelja. :D . Čak sam i prvi put u životu tada uzeo oružje u ruke. :D
Šta je M24?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... System.png
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#61239 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by moonca »

wrote: 07/05/2023 10:39
. kako kazu- duhovita glupost...
..Popovi pjevaju shto roditelji vole chuti, :wink: a i sami zapjevati..
User avatar
emigrazione
Posts: 7794
Joined: 01/09/2010 13:40

#61240 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by emigrazione »

moonca wrote: 07/05/2023 13:44
wrote: 07/05/2023 10:39
. kako kazu- duhovita glupost...
..Popovi pjevaju shto roditelji vole chuti, :wink: a i sami zapjevati..
Meni je mnogo draže da je ovako, ne moram se brinuti ko moj babo rahmetli da mi jaran dijete ne zakolje...evo ti sine lijepo video pa skontaj sam kako ces i sta ces
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#61241 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by agent_zero »

mayab wrote: 06/05/2023 18:24
agent_zero wrote: 06/05/2023 17:55 Vučić je ako ništa dobro rekao da će se sve učiniti da ova dva zlikovca i monstruma više nikad je ugledaju svjetlost dana.
Ne znam samo kako on to misli izvesti, ako govorimo o demokratiji i pravnoj državi?
Nema sa zlikovcima demokratije i pravne države.
toska
Posts: 5009
Joined: 26/09/2016 14:08

#61242 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by toska »

SmokingMan wrote: 07/05/2023 12:27
...
Da se udaljimo od šale, i kažem da niko sviejstan stvari oko sebe, a ponajprije sebe, ne bi trebao držati oružje u kući. U prisustvu nekotrolisanog bijesa pojedinac ne može baš voditi računa o svojim postupcima. Ubica nužno ne mora biti psihopata, niti je to opđte pravilo. Društvo u globalu treba neke temeljitije promjene i manje ovisnosti o tehnologiji i vlastitom atomiziranom kosmosu između četiri zida, proizašlog iz nepovjerenja prema ljudima i okolini. Ljudi nikada nisu bili usamljeniji i frustriraniji, ali to ne znači nužno da je određena osoba doživjela neke značajnije psihološke promjene koje su trajno narušile psihološko zdravlje osobe. Recimo da dostatan broj ljudi smatra anksioznost težim psihičkim pormećajem, što zapravo on i nije, već nešto, periodično, tj. produkt narušenih normalnih drutšvenih obrazaca ponašanja.
pisali smo nedavno o oružju u Americi i podaci su jasni, više vlasnika vatrenog oružja usmrti sebe nego drugog. s obzirom da u ubistva često višestruka tim su podaci porazniji za vlasnike, najopasniji su za same sebe (i bližnje).
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#61243 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by agent_zero »

Bossona wrote: 07/05/2023 10:39
U Srbiji se decenijama četniziraju i militantiziraju generacje od strane državnih i društveno obrazovnih i vaspitnih institucija kao i medija uz blagoslov svetoSSavske militantne crkve.
Da te Bog dragi sačuva...

I zbog ovoga - SLAVA UKRAJINI!
splinter
Posts: 8705
Joined: 08/10/2011 12:28

#61244 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by splinter »



:lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#61245 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by moonca »

:lol:
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#61246 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by last mohicans »

agent_zero wrote: 07/05/2023 15:14
Bossona wrote: 07/05/2023 10:39
U Srbiji se decenijama četniziraju i militantiziraju generacje od strane državnih i društveno obrazovnih i vaspitnih institucija kao i medija uz blagoslov svetoSSavske militantne crkve.
Da te Bog dragi sačuva...

I zbog ovoga - SLAVA UKRAJINI!
Pa na jednoj od sahrana, od onog trenera kćeri, pop se nije libio da spomene nevino ubijenu djecu Jasenovca. Sasvim bespotrebno u trenutku najveće tragedije koja je zadesila Srbiju. Oni gaje taj četničizam, a osobito sprska pravoslavna crkva koja je odgovorna za radikalizaciju srpskog društva i gaji ulogu vječite zrtve za koju je odgovorna cela belosvetska zavera protiv Srba, gdje oni taj četnički opus vide kao primarnu zaštitu Srba.
Last edited by last mohicans on 07/05/2023 19:29, edited 1 time in total.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#61247 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Rothmans »

Cetnicici
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#61248 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Nebojša Jevrić, ratni izveštač, pisac, novinar prvi put o roditeljima, ljubavnim vezama, bežanju sa Filozofskog fakulteta, supruzi i ćerki
Piše: Zorica Zarić/Alo! 06.02.2022
https://www.alo.rs/vesti/politika/59423 ... YvU7hmILMM
E ovo vam je „slavni“ srpski ratni reporter koji je godinama čest gost javnih glasila sa nacionalnom frekvencijom.
Nebojša Jevrić je obišao skoro sva ratišta izvještavajući i pucajući, nedavno je izdao i knjigu svojih tekstova ‘Srpski rulet’ a u ispovjesti koju je dao za novu rubriku Predraga Popovića ‘Bez pardona’ između ostalog kaže:
"Uzmi Popoviću, zapali i ti jednu! Ovo je specijalna prijedorska marihuana đubrena pepelom mrtvih muslimana"
Image

Image

https://www.facebook.com/watch/live/?re ... 5110096401





Bokan i ostala plejada ratnih zločinaca su i dalje medijske zvijezde nacionalnih frekvencija Srbije.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61249 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sajber87 »

Kad ostanu sami sa sobom kad ne budu mogli da izvoze probleme okolini(kosovo cg bosna) gdje siju mrznju, onda ce na naplatu doci svo zlo koje siju godinama i tada ce nastati sukob izmedju nazalost manjinske normalne srbije i ove radikalske cetnicke. Zato su oni u dubini duse navijali da su na celu kosova taci i haradinaj a ne prozapadi kurti, zato je njima milo bio bolja opcija nego evropa sad, zato su navijali za sda i df a ne za prozapadnu trojku, zato je seselj svojevremeno lazno podrzao josipovica javno a ne kolindu dok je svim srcem navijao za kandidatkinju hdz a , a to je propagirao sve u hrvatskoj u emisiji pred izbore kod ustase bujaneca itd. Cetnickoj politici trebaju u navedenim drzavama kleptomansko korumpirani nacionalisti sa kojim bi sirili mrznju jer mrznja je njima svima kiseonik.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4627
Joined: 23/04/2011 12:21

#61250 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Mr.Sojic »

Narodni poslanik i građani upravo uklanjaju mural Ratka Mladića na Vračaru
Građani su se okupili oko murala Ratka Mladića na Vračaru u Njegoševoj ulici s namerom da taj deo Beograda očiste, jer smatraju da ovom muralu tu nije mesto.
Došlo valjda iz guzice u glavu :mrgreen:

Tako obično i bude kada se o svom jadu zabavi :bih:
Post Reply