mali_balon wrote: ↑02/05/2023 12:37
HelaS wrote: ↑02/05/2023 10:11
Koliko ta djevojčica ne zna kako da koristi autoput, tako je ni instruktor nije naučio
Da, ja se ko papagaj ponavljam da su instruktori najveci krivci za sranje u saobracaju
Tek sam nedavno sa sinom koji je polozio prije dvije godine prvi put pricao sta je imao a sta nije na obuci.
Ono sto me zblanulo
Nema ucenja kocenja na liniji naprijed /rikverc
Nema ucenja paralelnog parkiranja lijevo/desno
Nema polaganja na poligonu.
Kretanje pod rucnom se radi na uzbrdici na mojmilu koje je smjesna uzbrdica.
Uglavnom sve se svodi na uvjezbavanje "ruta".
A onda nekoga takvog ko polozi sa tim "ucenjem" pustis na cestu. I jos ode i tako svjez, kupi neko auto od 120+ Kw. Ma super.
Primjer. Moj instruktor tamo 1996-te je skontao da sam slab sa voznjom u rikverc. Svaki cas voznje, poslije poligona je bio da odemo na cigane upalim zmigavce, i rikvercom odvozim od mjesta gdje je "robot" do gorice. Cak i kroz onaj tunel na toj dionici u kojem tada nije bilo svjetla. Sretnem ga prosle godine na polaganju za A. Sada je u komisiji. ispricasmo se bas. Ispricam mu to pred par kandidata kako me naucio da vozim rikvercom. Kandidati razoragcenih ociju gledaju i ne vjeruju.
Rucna se uvjezbavala i polagala na uzbrdici pored ciglana prema kosevskom brdu.