Moze biti do toga, a moze biti i do klizaca.Tesnjak_91 wrote: ↑23/04/2023 13:59 Zadnji put kad sam gume mjenjao, pregledam pločice od kočnica, i zamjenim sve, nove stavili, jutros mjenjam gume i vidim zadnja desna skoro potpuno istrošena (znači period manje od pola godine ili tako nešto), i mehaničar je to malo gledao i govori mi da je otišao kočioni cilindar. Jel' to jedan od osnovnih i glavnih simptoma kad je neravnomjerna potrošnja pločica?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46451 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46452 Re: Pitamo Mehanicare ?
blokirao klip ili polugica od rucne kocnice
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#46453 Re: Pitamo Mehanicare ?

ATE 2 godine, cca. 60.000 km
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46454 Re: Pitamo Mehanicare ?
obicno se desi kad dovuku cara do duvara da pocne derat celikom o celik izvuce se klipic vani skroz tad primijete tresenje na volanu, a sto mi trese kocnica
poslije idu pitanja na forumu, sto mi trosi vise goriva nakon servisa kocnica, i auto slabo vuce sta mu je
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46455 Re: Pitamo Mehanicare ?
your knowledge overwhelms meskrbavi-admin wrote: ↑23/04/2023 20:15
obicno se desi kad dovuku cara do duvara da pocne derat celikom o celik izvuce se klipic vani skroz- vecom povrsinom izlozen koroziji, kad zamijene plocice, ne zamijene gumice koje su do tada vec dale od sebe vanjskim uticajima vlagu hamelj i ostalo gurajuci na silu klipic nazad, ne zamijene ulje koje je svoj stres odradilo i postalo mulj od hrdjanja unutar cijevi i voila - zamjenjene disk plocice![]()
poslije idu pitanja na forumu, sto mi trosi vise goriva nakon servisa kocnica, i auto slabo vuce sta mu jepite skuplje ko na Hvaru a tepsije sa pijace Splash Creek
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46456 Re: Pitamo Mehanicare ?
thug life brobitanga_sa_otesa wrote: ↑23/04/2023 20:19your knowledge overwhelms meskrbavi-admin wrote: ↑23/04/2023 20:15
obicno se desi kad dovuku cara do duvara da pocne derat celikom o celik izvuce se klipic vani skroz- vecom povrsinom izlozen koroziji, kad zamijene plocice, ne zamijene gumice koje su do tada vec dale od sebe vanjskim uticajima vlagu hamelj i ostalo gurajuci na silu klipic nazad, ne zamijene ulje koje je svoj stres odradilo i postalo mulj od hrdjanja unutar cijevi i voila - zamjenjene disk plocice![]()
poslije idu pitanja na forumu, sto mi trosi vise goriva nakon servisa kocnica, i auto slabo vuce sta mu jepite skuplje ko na Hvaru a tepsije sa pijace Splash Creek
![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno pitanje za vlasnike Astri, koje solje prednji amortizera kupuju a da mogu duze od godinu.
Stari je gotovo sve probao i imam osjecaj da svako ulje i filtere mora mjenjat i solje amortizera.
Juce mu mjenjao gume kad tocak ima 1 cm lufta.
Stari je gotovo sve probao i imam osjecaj da svako ulje i filtere mora mjenjat i solje amortizera.
Juce mu mjenjao gume kad tocak ima 1 cm lufta.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46458 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti cesto crkava nazovi ovlasteni, cesto imaju akciju za auta starija od 4 godine, mozda nisu skupi dijelovi al kupi original. Ili neki skuplji u autodijelovima, nije normalno da ti to prolupa svake godine.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46459 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma auto je od starog, fakat dobije luft svake godine. juce mu mjenjao gume, tocak vertikanlo ima 1 cm luft a drugi 5mm.
Znas kako penzioneri voze, lagano, samo po gradu, to se auto pazi.... svako malo on meni ,,, ma opet mi nesta lupa!!!
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46460 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma vjerovatno fuš dijelovi
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46461 Re: Pitamo Mehanicare ?
poddimenzionirane solje - eto sta je
nije bas vitak ko naomi kembel vise kao njen jebac flavio brijatore....
nije bas vitak ko naomi kembel vise kao njen jebac flavio brijatore....
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46462 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ista stvar kao na Volvu S60 druge generacije.
Ubacili mu aksijalne sa Mondea četvorke, a auto teže jedno 200 kg.
Pogotovo kod mene, petocilindraš, automatik, Rdesign sa kraćim oprugama. Svaki drugi mali servis - aksijalni
Ubacili mu aksijalne sa Mondea četvorke, a auto teže jedno 200 kg.
Pogotovo kod mene, petocilindraš, automatik, Rdesign sa kraćim oprugama. Svaki drugi mali servis - aksijalni
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
#46463 Re: Pitamo Mehanicare ?
U posljednje vrijeme često se zna desiti da ubacim u rikverc, prEtisnem gas, auto slabo ili nikako primi gas, ponekad i krene, i ugasi se.
1.6 8v 75kW bemzin BGU motor.
Meščini samo kada je hladan i to isključivo u rikverc, ali nisam 100% siguran.
Protokomjer, klapna, neki senzor, relej, qrac palac...?
1.6 8v 75kW bemzin BGU motor.
Meščini samo kada je hladan i to isključivo u rikverc, ali nisam 100% siguran.
Protokomjer, klapna, neki senzor, relej, qrac palac...?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46464 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otiso ti rikverAc prekidaĆ rodijak
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
#46465 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala rođžo.
Previše sam ga guro u rikverc, sazad...
Koliko boli, sa rukama?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46466 Re: Pitamo Mehanicare ?
Astra G, 2xAstra H, 2xAstra J, 1xAstra K u familiji, nikad nisu te solje prolupale ni na jednoj. Doduse, jedino je Astra G presla 330.000, bar je pisalo na satu, jedina je prodana od nabrojanih. Ostale sve su imale evidenciju iz ovlastenog pri kupovini i najvise je presla jedna H, sad ima skoro 250.000. Mozda pocne crkavat na visim kilometrazama, nemam pojma. A vjerovatno je zamjenski dio losijeg kvaliteta pa onda krene serija crkavanja
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46467 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jbt nema ni 150000 na satu!!!!Throttle wrote: ↑24/04/2023 15:40 Astra G, 2xAstra H, 2xAstra J, 1xAstra K u familiji, nikad nisu te solje prolupale ni na jednoj. Doduse, jedino je Astra G presla 330.000, bar je pisalo na satu, jedina je prodana od nabrojanih. Ostale sve su imale evidenciju iz ovlastenog pri kupovini i najvise je presla jedna H, sad ima skoro 250.000. Mozda pocne crkavat na visim kilometrazama, nemam pojma. A vjerovatno je zamjenski dio losijeg kvaliteta pa onda krene serija crkavanja
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46468 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prodaj ti to role, raspada se vec
Ja bih provjerio koliko je original, ili otidji kod Aldina u Hadzice nek ti rijesi, hvale ga ovdje
Ja bih provjerio koliko je original, ili otidji kod Aldina u Hadzice nek ti rijesi, hvale ga ovdje
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46469 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma zajebajem se,ne znam sta bi moglo da bude
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46470 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to vozi stari po gradu, za njega je top. Starom je 80+ tako da sta mladje bi ga samo zbunjivalo.
Svakako ce kod Aldina, kako god morala bi se spura radit tako nek i ostalo dovede u red.
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
#46471 Re: Pitamo Mehanicare ?
našose sa stariim čoekom yaebavat i to rodijkom
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#46472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva su misljenja i iskustva o 1.4 TSI motorima 132kw koji su se ugradjivali u Fabiu VRS/Polo GTI/Ibizu Cupra?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46473 Re: Pitamo Mehanicare ?
procitaj misljenja za golfa, i to je to- isti kao u golfu, siroku itd..
Ako bas gledas 1.4 tsi, bolje se pokazao 2014> kad je presao na kais
ima potencijala ako ces dizati konje ali zahtjeva ulaganja jer nije nesto pretjerano izdrzljiv.
-
NediM17
- Posts: 26446
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46474 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kada je bilo hladnije anlaser je znao da zakrci u momentu kad auto sastavi iako vratim kljuc na vrijeme. Kao da se zubi anlasera ne stignu iskopcati iz zamajca na vrijeme. Sad kada je toplije to se vise ne desava. Neki komentar, savjet, dobrodosao. Hvala.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46475 Re: Pitamo Mehanicare ?
vjerovatno mast u bendixu stisla od zime ...
