Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Tesnjak_91 wrote: 23/04/2023 13:59 Zadnji put kad sam gume mjenjao, pregledam pločice od kočnica, i zamjenim sve, nove stavili, jutros mjenjam gume i vidim zadnja desna skoro potpuno istrošena (znači period manje od pola godine ili tako nešto), i mehaničar je to malo gledao i govori mi da je otišao kočioni cilindar. Jel' to jedan od osnovnih i glavnih simptoma kad je neravnomjerna potrošnja pločica?

Moze biti do toga, a moze biti i do klizaca.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

blokirao klip ili polugica od rucne kocnice
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#46453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Image

ATE 2 godine, cca. 60.000 km
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 19:54 blokirao klip ili polugica od rucne kocnice
obicno se desi kad dovuku cara do duvara da pocne derat celikom o celik izvuce se klipic vani skroz tad primijete tresenje na volanu, a sto mi trese kocnica :lol: - vecom povrsinom izlozen koroziji, kad zamijene plocice, ne zamijene gumice koje su do tada vec dale od sebe vanjskim uticajima vlagu hamelj i ostalo gurajuci na silu klipic nazad, ne zamijene ulje koje je svoj stres odradilo i postalo mulj od hrdjanja unutar cijevi i voila - zamjenjene disk plocice :lol:

poslije idu pitanja na forumu, sto mi trosi vise goriva nakon servisa kocnica, i auto slabo vuce sta mu je :lol: pite skuplje ko na Hvaru a tepsije sa pijace Splash Creek
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 20:15

obicno se desi kad dovuku cara do duvara da pocne derat celikom o celik izvuce se klipic vani skroz- vecom povrsinom izlozen koroziji, kad zamijene plocice, ne zamijene gumice koje su do tada vec dale od sebe vanjskim uticajima vlagu hamelj i ostalo gurajuci na silu klipic nazad, ne zamijene ulje koje je svoj stres odradilo i postalo mulj od hrdjanja unutar cijevi i voila - zamjenjene disk plocice :lol:

poslije idu pitanja na forumu, sto mi trosi vise goriva nakon servisa kocnica, i auto slabo vuce sta mu je :lol: pite skuplje ko na Hvaru a tepsije sa pijace Splash Creek
your knowledge overwhelms me :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 20:19
skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 20:15

obicno se desi kad dovuku cara do duvara da pocne derat celikom o celik izvuce se klipic vani skroz- vecom povrsinom izlozen koroziji, kad zamijene plocice, ne zamijene gumice koje su do tada vec dale od sebe vanjskim uticajima vlagu hamelj i ostalo gurajuci na silu klipic nazad, ne zamijene ulje koje je svoj stres odradilo i postalo mulj od hrdjanja unutar cijevi i voila - zamjenjene disk plocice :lol:

poslije idu pitanja na forumu, sto mi trosi vise goriva nakon servisa kocnica, i auto slabo vuce sta mu je :lol: pite skuplje ko na Hvaru a tepsije sa pijace Splash Creek
your knowledge overwhelms me :D
thug life bro :skoljka: :run:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Jedno pitanje za vlasnike Astri, koje solje prednji amortizera kupuju a da mogu duze od godinu.

Stari je gotovo sve probao i imam osjecaj da svako ulje i filtere mora mjenjat i solje amortizera.

Juce mu mjenjao gume kad tocak ima 1 cm lufta.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

lavic wrote: 24/04/2023 09:17 Jedno pitanje za vlasnike Astri, koje solje prednji amortizera kupuju a da mogu duze od godinu.

Stari je gotovo sve probao i imam osjecaj da svako ulje i filtere mora mjenjat i solje amortizera.

Juce mu mjenjao gume kad tocak ima 1 cm lufta.
Ako ti cesto crkava nazovi ovlasteni, cesto imaju akciju za auta starija od 4 godine, mozda nisu skupi dijelovi al kupi original. Ili neki skuplji u autodijelovima, nije normalno da ti to prolupa svake godine.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Throttle wrote: 24/04/2023 11:41
lavic wrote: 24/04/2023 09:17 Jedno pitanje za vlasnike Astri, koje solje prednji amortizera kupuju a da mogu duze od godinu.

Stari je gotovo sve probao i imam osjecaj da svako ulje i filtere mora mjenjat i solje amortizera.

Juce mu mjenjao gume kad tocak ima 1 cm lufta.
Ako ti cesto crkava nazovi ovlasteni, cesto imaju akciju za auta starija od 4 godine, mozda nisu skupi dijelovi al kupi original. Ili neki skuplji u autodijelovima, nije normalno da ti to prolupa svake godine.
Ma auto je od starog, fakat dobije luft svake godine. juce mu mjenjao gume, tocak vertikanlo ima 1 cm luft a drugi 5mm.
Znas kako penzioneri voze, lagano, samo po gradu, to se auto pazi.... svako malo on meni ,,, ma opet mi nesta lupa!!!
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma vjerovatno fuš dijelovi
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

poddimenzionirane solje - eto sta je

nije bas vitak ko naomi kembel vise kao njen jebac flavio brijatore....
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ista stvar kao na Volvu S60 druge generacije.

Ubacili mu aksijalne sa Mondea četvorke, a auto teže jedno 200 kg.

Pogotovo kod mene, petocilindraš, automatik, Rdesign sa kraćim oprugama. Svaki drugi mali servis - aksijalni :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35446
Joined: 20/03/2013 15:38

#46463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

U posljednje vrijeme često se zna desiti da ubacim u rikverc, prEtisnem gas, auto slabo ili nikako primi gas, ponekad i krene, i ugasi se.
1.6 8v 75kW bemzin BGU motor.
Meščini samo kada je hladan i to isključivo u rikverc, ali nisam 100% siguran.
Protokomjer, klapna, neki senzor, relej, qrac palac...?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Otiso ti rikverAc prekidaĆ rodijak
Naslovnica
Posts: 35446
Joined: 20/03/2013 15:38

#46465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/04/2023 15:32 Otiso ti rikverAc prekidaĆ rodijak
Hvala rođžo. :thumbup:
Previše sam ga guro u rikverc, sazad...
:(
Koliko boli, sa rukama?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Astra G, 2xAstra H, 2xAstra J, 1xAstra K u familiji, nikad nisu te solje prolupale ni na jednoj. Doduse, jedino je Astra G presla 330.000, bar je pisalo na satu, jedina je prodana od nabrojanih. Ostale sve su imale evidenciju iz ovlastenog pri kupovini i najvise je presla jedna H, sad ima skoro 250.000. Mozda pocne crkavat na visim kilometrazama, nemam pojma. A vjerovatno je zamjenski dio losijeg kvaliteta pa onda krene serija crkavanja
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Throttle wrote: 24/04/2023 15:40 Astra G, 2xAstra H, 2xAstra J, 1xAstra K u familiji, nikad nisu te solje prolupale ni na jednoj. Doduse, jedino je Astra G presla 330.000, bar je pisalo na satu, jedina je prodana od nabrojanih. Ostale sve su imale evidenciju iz ovlastenog pri kupovini i najvise je presla jedna H, sad ima skoro 250.000. Mozda pocne crkavat na visim kilometrazama, nemam pojma. A vjerovatno je zamjenski dio losijeg kvaliteta pa onda krene serija crkavanja
Ma jbt nema ni 150000 na satu!!!!
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Prodaj ti to role, raspada se vec :D
Ja bih provjerio koliko je original, ili otidji kod Aldina u Hadzice nek ti rijesi, hvale ga ovdje
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 24/04/2023 15:35
Koliko boli, sa rukama?
ma zajebajem se,ne znam sta bi moglo da bude :?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Throttle wrote: 24/04/2023 16:08 Prodaj ti to role, raspada se vec :D
Ja bih provjerio koliko je original, ili otidji kod Aldina u Hadzice nek ti rijesi, hvale ga ovdje
Ma to vozi stari po gradu, za njega je top. Starom je 80+ tako da sta mladje bi ga samo zbunjivalo.
Svakako ce kod Aldina, kako god morala bi se spura radit tako nek i ostalo dovede u red.
Naslovnica
Posts: 35446
Joined: 20/03/2013 15:38

#46471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/04/2023 16:12
Naslovnica wrote: 24/04/2023 15:35
Koliko boli, sa rukama?
ma zajebajem se,ne znam sta bi moglo da bude :?
:lol:
našose sa stariim čoekom yaebavat i to rodijkom
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#46472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by exampLe. »

Kakva su misljenja i iskustva o 1.4 TSI motorima 132kw koji su se ugradjivali u Fabiu VRS/Polo GTI/Ibizu Cupra?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

exampLe. wrote: 24/04/2023 17:06 Kakva su misljenja i iskustva o 1.4 TSI motorima 132kw koji su se ugradjivali u Fabiu VRS/Polo GTI/Ibizu Cupra?
procitaj misljenja za golfa, i to je to- isti kao u golfu, siroku itd..
Ako bas gledas 1.4 tsi, bolje se pokazao 2014> kad je presao na kais

ima potencijala ako ces dizati konje ali zahtjeva ulaganja jer nije nesto pretjerano izdrzljiv.
NediM17
Posts: 26446
Joined: 05/11/2009 11:49

#46474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kada je bilo hladnije anlaser je znao da zakrci u momentu kad auto sastavi iako vratim kljuc na vrijeme. Kao da se zubi anlasera ne stignu iskopcati iz zamajca na vrijeme. Sad kada je toplije to se vise ne desava. Neki komentar, savjet, dobrodosao. Hvala.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjerovatno mast u bendixu stisla od zime ...
Post Reply