Nema za nas s glupim rasponima nista, samo fabrickebitanga_sa_otesa wrote: ↑23/04/2023 19:38kupis prave tockove sa et-om 0 ili minus i ne trebaju distanceri![]()
Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8301 Re: Ljetne gume
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
noviclan
- Posts: 15002
- Joined: 31/10/2013 06:48
#8305 Re: Ljetne gume
Lijepa nasa federacija, a i "dodrkov" entitet republika srpska
- beco
- Posts: 5091
- Joined: 25/08/2004 14:22
#8306 Re: Ljetne gume
Je li to standardno balansiranje kao i kod nas ili neka atomska fizika?
Ne kontam kako za 20 min posla i manje toliko da košta.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#8307 Re: Ljetne gume
Hajmo glupo pitanje i vjecna dilema... Ljetne gume imam 4 conti kupljene prosle godine na felgama polovnim, dvije imaju odlicnu saru, skoro kao nove stvarno, dvije sto sam stavio nazad skoro dosle do granicnika, sve 4 su dot17... imam osjecaj da nazad preko onih tankih lezecih nesto "lupa", kao onaj tupi zvuk, a na ovjesu je sve ispravno. Moze li bit do guma? E sad konto sam uzet 2 nove posto su ove prednje stvarno odlicne, sad ove nove sto uzmem stavit nazad ili njih naprijed a ove dobre nazad?
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#8308 Re: Ljetne gume
Gume starosti 5 godina morale su se do sada djelomično plastificirati. Kada su na zadnjoj osovini može te zavrtiti u okuci a kada su na prednjoj proklizavati će kod jačeg kretanja.
Ja bih uzeo četri nove a te dvije prodao na piku.
Ja bih uzeo četri nove a te dvije prodao na piku.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8309 Re: Ljetne gume
gdje ima uzet? da i ja uzmem..
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#8310 Re: Ljetne gume
Nije bas najjeftinija dimenzija, nije ni problem kupit 4 nove da je potrebno, ali stvarno nije potrebno jer su prednje gume kao sto sam naveo i vulkanizer potvrdio stvarno odlicne, a to o starosti gume... u eu se gume starosti do 5god prodaju kao nove pravilno skladistene, a set je dosao iz eu, i po stanju prednjih guma ne bih rekao da su vozene ni sezonu, tako da, ako moze odgovor na postavljeno, ako ne...
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#8311 Re: Ljetne gume
Nemoj,zavrtit ce te u okuKi
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8312 Re: Ljetne gume
ja samo pravo vozim,nema motanja ,zivim za strit rejs
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8313 Re: Ljetne gume
prica drzi vodu ako si kupio smetlje neko od gume i ili presao 40+ hiljada...
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#8314 Re: Ljetne gume
Normalno da nije isto da li su gume 5 godina u vožnji ili su skladištene. Moje gume vožene 5 sezona djeluju "kao nove" jer imam takav stil vožnje. Ja osjetim pad u perfomansama gume najčešće nakon 5./6. sezone i tada ih mijenjam iako su naizgled dobre.dado_ wrote: ↑24/04/2023 12:30Nije bas najjeftinija dimenzija, nije ni problem kupit 4 nove da je potrebno, ali stvarno nije potrebno jer su prednje gume kao sto sam naveo i vulkanizer potvrdio stvarno odlicne, a to o starosti gume... u eu se gume starosti do 5god prodaju kao nove pravilno skladistene, a set je dosao iz eu, i po stanju prednjih guma ne bih rekao da su vozene ni sezonu, tako da, ako moze odgovor na postavljeno, ako ne...![]()
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#8315 Re: Ljetne gume
Najstandardnije balansiranje
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#8316 Re: Ljetne gume
Nove gume se montiraju nazad ( sad ce krenuti raspravadado_ wrote: ↑24/04/2023 12:07 Hajmo glupo pitanje i vjecna dilema... Ljetne gume imam 4 conti kupljene prosle godine na felgama polovnim, dvije imaju odlicnu saru, skoro kao nove stvarno, dvije sto sam stavio nazad skoro dosle do granicnika, sve 4 su dot17... imam osjecaj da nazad preko onih tankih lezecih nesto "lupa", kao onaj tupi zvuk, a na ovjesu je sve ispravno. Moze li bit do guma? E sad konto sam uzet 2 nove posto su ove prednje stvarno odlicne, sad ove nove sto uzmem stavit nazad ili njih naprijed a ove dobre nazad?
Ne lupa zbog guma. Zvuk tupog udara prouzrokuje los amortizer, gumica balans-stange, nosac (stabilizator) balans-stange
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#8317 Re: Ljetne gume
Kod mene
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
sitni svercer
- Posts: 1040
- Joined: 08/09/2018 14:43
#8319 Re: Ljetne gume
moze i zbog guma a narocito vole da lupaju xl dot gume. tup-tup prestaje nakon par stotina kilometaraAl'din wrote: ↑25/04/2023 00:00Nove gume se montiraju nazad ( sad ce krenuti raspravadado_ wrote: ↑24/04/2023 12:07 Hajmo glupo pitanje i vjecna dilema... Ljetne gume imam 4 conti kupljene prosle godine na felgama polovnim, dvije imaju odlicnu saru, skoro kao nove stvarno, dvije sto sam stavio nazad skoro dosle do granicnika, sve 4 su dot17... imam osjecaj da nazad preko onih tankih lezecih nesto "lupa", kao onaj tupi zvuk, a na ovjesu je sve ispravno. Moze li bit do guma? E sad konto sam uzet 2 nove posto su ove prednje stvarno odlicne, sad ove nove sto uzmem stavit nazad ili njih naprijed a ove dobre nazad?)
Ne lupa zbog guma. Zvuk tupog udara prouzrokuje los amortizer, gumica balans-stange, nosac (stabilizator) balans-stange
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8320 Re: Ljetne gume
ja ko momak mlad cuo od starijih a i naucio iz vlastitog iskustva to sto @Al'din tvrdi
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8321 Re: Ljetne gume
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8322 Re: Ljetne gume
Ko misli mogu gume jos ovu sezonu ili moze changshlang jer je jeftinije 20 maraka neka pogleda ovaj clanak i video https://www.24sata.hr/amp/news/jeziva-s ... nuo-659315
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8323 Re: Ljetne gume
samo jedan primjer, "najblazi" iz tih dana, samo zamisli stari magistralni put iz '84-te, i one kolotrage od kamiona, i jacu kisu, vozis sasvim normalno i odjednom ti bjezi zadnji kraj, drz ne daj i odosmo u jarak... naprijed nove, trayal cini mi se, pozadi dosta starije, isto trayal.
'oce zadnji kraj proklizati u krivinama.
od tada uvijek sve cetiri mjenjam, sebi sam ipak najpreci.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#8324 Re: Ljetne gume
Da da, nista cudno, tako se to radi, kome nije jasno moze i da se objasni
-
veselinovic
- Posts: 149
- Joined: 11/11/2011 16:57
