Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fusion_ba
Posts: 4962
Joined: 02/12/2017 20:10

#4451 Re: Raiffeisen banka

Post by fusion_ba »

Kako mislite kartica poslata na adresu? Zar se kartica ne preuzima u poslovnici?
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#4452 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Da li se ove reizdate kartice MasterCard debit automatski mogu koristiti za inostrana internet plaćanja (ebay, amazon i sl.) ili se i dalje mora zvati podrška da ti to omoguće u nekom kratkom periodu?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4453 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

fusion_ba wrote: 08/04/2023 10:40 Kako mislite kartica poslata na adresu? Zar se kartica ne preuzima u poslovnici?
Imaš sad opciju da dolazi na adresu ili da ti ideš po nju u poslovnicu, barem je tako kod UC banke.
Meni je zadnja kartica došla u poslovnicu i dok sam je podizao pitao da li mogu kartice ubuduće da dolaze poštom, kaže može, i napravi mi tamo nešto na mom profilu da ubuduće idu poštom.
Kartica koja dolazi poštom nije aktivirana i tek kad je dobiješ onda je aktiviraš putem mobilnog bankarstva. Ne znam kako je aktiviraju oni koji ne koriste mobilno bankarstvo.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#4454 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

U Raiffeisen-u se aktivira tako sto reizdatu karticu stavis u bankomat ukucas pin od stare kartice, istog momenta stara kartica prestaje da vazi, a nova se aktivira.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4455 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

Kad ce proraditi e-izvod kod Raiffeisen banke?

Vec mjesecima ne radi. Da li tako hoce da natjeraju da uzmemo neki paket mobilno bankarstvo? Jer ja placam samo 1,99 KM mjesecno za karticu...
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4456 Re: Raiffeisen banka

Post by HelaS »

RB ne vrši platne transakcije od petka popodne do ponedjeljka ujutro. Zašto, ako je mobilno bankarstvo? Zar tamo iza neko sjedi i ručno prenosi uplate koje ja upišem kroz mobitel?
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4457 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

HelaS wrote: 09/04/2023 11:57 RB ne vrši platne transakcije od petka popodne do ponedjeljka ujutro. Zašto, ako je mobilno bankarstvo? Zar tamo iza neko sjedi i ručno prenosi uplate koje ja upišem kroz mobitel?
Tako je haman kod mnogih...neko to rucno provjerava i odobrava.
Isto je i u BH telekomu,uplatis mobilnim bankarstvom a oni proknjize kroz par dana 😁
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4458 Re: Raiffeisen banka

Post by HelaS »

zippoo87 wrote: 09/04/2023 12:04
HelaS wrote: 09/04/2023 11:57 RB ne vrši platne transakcije od petka popodne do ponedjeljka ujutro. Zašto, ako je mobilno bankarstvo? Zar tamo iza neko sjedi i ručno prenosi uplate koje ja upišem kroz mobitel?
Tako je haman kod mnogih...neko to rucno provjerava i odobrava.
Isto je i u BH telekomu,uplatis mobilnim bankarstvom a oni proknjize kroz par dana 😁
Ne smeta mi što neko ručno provjerava i odobrava, smeta mi što ne rade... Imao sam uplata u PBS i subotom, svaka realizirana nakon malo vremena.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#4459 Re: Raiffeisen banka

Post by NediM17 »

Moguce ako su racuni u istoj banci.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4460 Re: Raiffeisen banka

Post by HelaS »

NediM17 wrote: 09/04/2023 12:12 Moguce ako su racuni u istoj banci.
Nisam mislio na uplatu i prijem novca na račun, nego samo na uplatu, relizacija - slanje novca sa mog računa. A i kod prijema novca na račun, RB je pretjerano spora. Kod drugih banaka imam novac odmah ujutro, kod RB tek popodne, a slično vrijeme uplate.
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#4461 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Dzontra_Volta wrote: 08/04/2023 10:57 Da li se ove reizdate kartice MasterCard debit automatski mogu koristiti za inostrana internet plaćanja (ebay, amazon i sl.) ili se i dalje mora zvati podrška da ti to omoguće u nekom kratkom periodu?
Ima li neko odgovor na ovo pitanje? Ističe mi kartica za koji mjesec, pa ako i dalje ne može, da na vrijeme otkažem reizdavanje.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4462 Re: Raiffeisen banka

Post by Dinostula »

Dzontra_Volta wrote: 09/04/2023 13:15
Dzontra_Volta wrote: 08/04/2023 10:57 Da li se ove reizdate kartice MasterCard debit automatski mogu koristiti za inostrana internet plaćanja (ebay, amazon i sl.) ili se i dalje mora zvati podrška da ti to omoguće u nekom kratkom periodu?
Ima li neko odgovor na ovo pitanje? Ističe mi kartica za koji mjesec, pa ako i dalje ne može, da na vrijeme otkažem reizdavanje.
Koliko znam nikad Mastercard nije mogao za Paypal a za ostale sajtove ne znam mislim da je najbolje Visu uzeti i otkloniti svaku dilemu.
Last edited by Dinostula on 09/04/2023 14:10, edited 1 time in total.
KolikoJeSati
Posts: 51
Joined: 12/06/2021 11:56

#4463 Re: Raiffeisen banka

Post by KolikoJeSati »

.............................
Last edited by KolikoJeSati on 11/04/2023 23:22, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4464 Re: Raiffeisen banka

Post by basicm »

corei3 wrote: 08/04/2023 09:35
Umac wrote: 08/04/2023 02:22 Znaci istekla mi kartica i cekao sam da dodje nova postom i odem nakon nekog vremena u poslovnicu jer vidim nema kartice i kazu mi...Posta se zagubila morate popuniti zahtjev sa novu karticu.Ja popunim i dodje za 10tak dana ta nova kartica, odem preuzmem.

Ona dan dva nakon preuzimanja poziv iz banke, Vasa kartica je blokirana zbog sistemske greske ne mozete je koristiti dobit cete za 10 dana novu...treća sreća hahah

Valjda ce iz treceg puta ubosti :? :?

Amaterizam zesci...
Isto ali bas isto mi se desilo,ista banka. Istekla kartica,nema nove. Odem u poslovnicu,kazu poslata davno na adresu,reko nema je. Da skratim,poslali je na adresu gdje sam zivio prije 10 godina,a imaju sve moje azurne podatke.
Izdali mi novu novu,cekao 7 dana
Hahaha nevjerovatno, kao ja da sam pisao.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4465 Re: Raiffeisen banka

Post by Dinostula »

KolikoJeSati wrote: 09/04/2023 13:47 Hitno mi treba pomoc! Imam Raiffeisen karticu ali je Mastercard. Trenutno nemam vremena da se zezam sa pravljenjem nove kartice koja je Visa kako bi mogao podici pare sa paypala. Problem je u tome sto ce mi odredjena osoba poslati pare iz inostranstva na moj paypal u roku od par dana i moje pitanje jeste da li ce te pare doci na moj paypal racun i cekati sve dok ne unesen visa karticu i preuzmem ih ili ce se transkacija samo odbiti i necu moci dobiti pare ni na PayPal?
Neka posalje par centi i ako prodje i legne onda moze i ostalo poslati.Nikad nisam tesitrao da li moze leci bilo sta na paypal a da nemam spojenu karticu.
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#4466 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Dinostula wrote: 09/04/2023 13:35
Dzontra_Volta wrote: 09/04/2023 13:15

Ima li neko odgovor na ovo pitanje? Ističe mi kartica za koji mjesec, pa ako i dalje ne može, da na vrijeme otkažem reizdavanje.
Koliko znam nikad Mastercard nije mogao za Paypal a za ostale sajtove ne znam mislim da je najbolje Visu uzeti i otkloniti svaku dilemu.
Može MasterCard na Paypal, uvijek moglo, ali samo za kupovanje, ne i za primanje novca (prodaja).
Ali nije to bilo pitanje. Raiffeisen kartice (mislim čak i Vise) su imale taj problem da ti ne može proći neka transakcija, dok ti tamo neko na telefonu za podršku ne odobri međunarodno plaćanje i to u nekom roku tipa 15-30 minuta. Ima na ovoj temi hrpa diskusija o tome.
Neko nekad reče da sa novim karticama nema tih problema, pa bih volio da mi to neko potvrdi, ako nije problem.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2904
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4467 Re: Raiffeisen banka

Post by moon_walker_90 »

HelaS wrote: 09/04/2023 12:10
zippoo87 wrote: 09/04/2023 12:04

Tako je haman kod mnogih...neko to rucno provjerava i odobrava.
Isto je i u BH telekomu,uplatis mobilnim bankarstvom a oni proknjize kroz par dana 😁
Ne smeta mi što neko ručno provjerava i odobrava, smeta mi što ne rade... Imao sam uplata u PBS i subotom, svaka realizirana nakon malo vremena.
Uplate sa debitnog racuna na drugu banku se nece procesirati od petka poslijepodne do ponedeljka ujutro iz prostog razloga sto vikendom ne radi centralna banka. Tako je sa svakom bankom, znaci transfer sa racuna iz banke A na racun iz banke B ide preko centralne banke.
Uplate sa debitnog racuna na drugi debitni racun unutar RF banke ide odmah i uvijek 24/7.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4468 Re: Raiffeisen banka

Post by HelaS »

moon_walker_90 wrote: 09/04/2023 20:26
HelaS wrote: 09/04/2023 12:10

Ne smeta mi što neko ručno provjerava i odobrava, smeta mi što ne rade... Imao sam uplata u PBS i subotom, svaka realizirana nakon malo vremena.
Uplate sa debitnog racuna na drugu banku se nece procesirati od petka poslijepodne do ponedeljka ujutro iz prostog razloga sto vikendom ne radi centralna banka. Tako je sa svakom bankom, znaci transfer sa racuna iz banke A na racun iz banke B ide preko centralne banke.
Uplate sa debitnog racuna na drugi debitni racun unutar RF banke ide odmah i uvijek 24/7.
Moje plaćanje sa RB računa u petak oko 16.30 nije realizovano. Novac je još na računu, i nije ni dospio do CB. Imao sam uplata sa računa firme na RB račun i vikendom. Banka skine novac sa računa, i ja očekujem u ponedjeljak do 10 sati realizaciju. Ne, skoro redovno bude iza 14 sati.

Sjećam se kad je 2000. godine stupio na snagu Zakon o bankama. Tada je bilo govoreno da će banke raditi transakcije do 18sati. Danas je kod nekih banaka krajnji rok već 11 sati, kod drugih do 14. Vikendima skoro nijedna banka ne radi. Banke su postale država u državi, a mladi bankari na višim funkcijama su posebna tema :-)
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2904
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4469 Re: Raiffeisen banka

Post by moon_walker_90 »

HelaS wrote: 09/04/2023 21:23
moon_walker_90 wrote: 09/04/2023 20:26

Uplate sa debitnog racuna na drugu banku se nece procesirati od petka poslijepodne do ponedeljka ujutro iz prostog razloga sto vikendom ne radi centralna banka. Tako je sa svakom bankom, znaci transfer sa racuna iz banke A na racun iz banke B ide preko centralne banke.
Uplate sa debitnog racuna na drugi debitni racun unutar RF banke ide odmah i uvijek 24/7.
Moje plaćanje sa RB računa u petak oko 16.30 nije realizovano. Novac je još na računu, i nije ni dospio do CB. Imao sam uplata sa računa firme na RB račun i vikendom. Banka skine novac sa računa, i ja očekujem u ponedjeljak do 10 sati realizaciju. Ne, skoro redovno bude iza 14 sati.

Sjećam se kad je 2000. godine stupio na snagu Zakon o bankama. Tada je bilo govoreno da će banke raditi transakcije do 18sati. Danas je kod nekih banaka krajnji rok već 11 sati, kod drugih do 14. Vikendima skoro nijedna banka ne radi. Banke su postale država u državi, a mladi bankari na višim funkcijama su posebna tema :-)
Novac ce se skinuti sa racuna u trenutku realizacije naloga. Nalozi kreirani od petka poslijepodne do ponedeljka ujutro se nalaze u statusu zaprimljeni i onda u ponedeljak ti nalozi budu realizovani. Ako ima problema,zvati call centar i provjeriti sta se desava.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4470 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

Zna li iko kad ce kod Raiffeisen proraditi e-izvod?

Mozda hoce da natjeraju sve one koji nemaju mobilno bankarstvo da uzmu neki paketja ja trenutno placam samo 1,99 KM vođenje računa ali hocu jednom mjesecno da vidim sve transakcije
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4471 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

RB je postala fakat naporna slanjem SMS-ova sa ponudama kredita. Zlostavljač pravi.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4472 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

HelaS wrote: 09/04/2023 21:23
moon_walker_90 wrote: 09/04/2023 20:26

Uplate sa debitnog racuna na drugu banku se nece procesirati od petka poslijepodne do ponedeljka ujutro iz prostog razloga sto vikendom ne radi centralna banka. Tako je sa svakom bankom, znaci transfer sa racuna iz banke A na racun iz banke B ide preko centralne banke.
Uplate sa debitnog racuna na drugi debitni racun unutar RF banke ide odmah i uvijek 24/7.
Moje plaćanje sa RB računa u petak oko 16.30 nije realizovano. Novac je još na računu, i nije ni dospio do CB. Imao sam uplata sa računa firme na RB račun i vikendom. Banka skine novac sa računa, i ja očekujem u ponedjeljak do 10 sati realizaciju. Ne, skoro redovno bude iza 14 sati.

Sjećam se kad je 2000. godine stupio na snagu Zakon o bankama. Tada je bilo govoreno da će banke raditi transakcije do 18sati. Danas je kod nekih banaka krajnji rok već 11 sati, kod drugih do 14. Vikendima skoro nijedna banka ne radi. Banke su postale država u državi, a mladi bankari na višim funkcijama su posebna tema :-)
Tačno. Ako nova vlast ne uredi bankarstvo, agenciju, donese zakone koje treba donijeti da se bankari stave u suru, ne treba im dati glas opet.

Kad jedan Island mogao svoje bankare poslati u zatvor :mrgreen:
Forumerrer
Posts: 987
Joined: 14/06/2014 17:27

#4473 Re: Raiffeisen banka

Post by Forumerrer »

HelaS wrote: 09/04/2023 12:20
NediM17 wrote: 09/04/2023 12:12 Moguce ako su racuni u istoj banci.
Nisam mislio na uplatu i prijem novca na račun, nego samo na uplatu, relizacija - slanje novca sa mog računa. A i kod prijema novca na račun, RB je pretjerano spora. Kod drugih banaka imam novac odmah ujutro, kod RB tek popodne, a slično vrijeme uplate.
Haj ne lazi :)

Navedi mi jednu banku koja ce obraditi nalog poslan na drugu banku nakon 16h00 petkom.
User avatar
farenhajt983
Posts: 436
Joined: 30/05/2019 11:02

#4474 Re: Raiffeisen banka

Post by farenhajt983 »

Hakiz wrote: 10/04/2023 19:50 RB je postala fakat naporna slanjem SMS-ova sa ponudama kredita. Zlostavljač pravi.
izbrisi ili blokiraj aplikaciju :lol: , svakako slabo tko i salje vise SMS, sve je preslo nekako na messenger, viber i watsapp
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4475 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

farenhajt983 wrote: 11/04/2023 14:11
Hakiz wrote: 10/04/2023 19:50 RB je postala fakat naporna slanjem SMS-ova sa ponudama kredita. Zlostavljač pravi.
izbrisi ili blokiraj aplikaciju :lol: , svakako slabo tko i salje vise SMS, sve je preslo nekako na messenger, viber i watsapp
Nemam aplikaciju, šalju mi SMS.

Ispisao sam se sa reklamne eMail liste, pa su prestali slati eMailove, ali šalju SMS. Morat ću otići u banku da me izbrišu sa liste slanja reklamnih SMS-ova.

Bezobrazno je to. I dok se može prihvatiti da ti reklame šalju na usluzi koju besplazno koristiš, pa cijena korištenja usluge umjest onovca bude reklama, banke ništa ne daju besplatno. Sve naplate. I onda zlostavljaju reklamama.

Da imamo državu kakvu nemamo, takve stvari bi bile nezakonite.
Post Reply