SDA-All about
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#83301 Re: SDA-All about
@basicm
Malo kontrole, molim.
Malo kontrole, molim.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#83304 Re: SDA-All about
Osnovna dentalna higijena je problem osobe, a pregledi, popravke i proteze i ostale usluge se nude i učenicima, studentima i nezaposlenim osobama na birou.
Što se tiče Sarajeva, Stomatološki fakultet/studenti ne traže čak ni da imaš zdravstveno osiguranje, već samo ličnu kartu. Pa ako se može busićem doći do Sarajeva, Sultaniji na nožice, može se potegnuti onda i do Stomatološkog na besplatno čišćenje kamenca.
A da ne bude da samo na Sarajeov mislim, evo ima i Nemia, ko je zainteresiran
https://dzz.ba/stomatologija/
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#83305 Re: SDA-All about
Ma ništa onda treba samo vrijeđatiBloo wrote: ↑02/04/2023 17:52![]()
Osnovna dentalna higijena je problem osobe, a pregledi, popravke i proteze i ostale usluge se nude i učenicima, studentima i nezaposlenim osobama na birou.
Što se tiče Sarajeva, Stomatološki fakultet/studenti ne traže čak ni da imaš zdravstveno osiguranje, već samo ličnu kartu. Pa ako se može busićem doći do Sarajeva, Sultaniji na nožice, može se potegnuti onda i do Stomatološkog na besplatno čišćenje kamenca.
A da ne bude da samo na Sarajeov mislim, evo ima i Nemia, ko je zainteresiran
https://dzz.ba/stomatologija/
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#83306 Re: SDA-All about
Ne, vec poraditi i na edukaciji. Ako u svojoj blizini imas ljude koji nemaju dovoljno svijesti o dentalnoj higijeni, niti znaju da imaju pristup besplatnim stomatoloskim uslugama, mozes ih informisati i edukovati o bitnosti redovne dentalne higijene i redovnih stomatoloskih pregleda.
Kao sto su mrski komunisti isli po selima i obrazovali ljude (ne samo o dentalnoj higijeni), mogle bi i etnostranke tako, mislim mogle su i onda bi se efekat toga vidio i na ovim okupljanjima.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#83307 Re: SDA-All about
Bloo wrote: ↑02/04/2023 17:52![]()
Osnovna dentalna higijena je problem osobe, a pregledi, popravke i proteze i ostale usluge se nude i učenicima, studentima i nezaposlenim osobama na birou.
Što se tiče Sarajeva, Stomatološki fakultet/studenti ne traže čak ni da imaš zdravstveno osiguranje, već samo ličnu kartu. Pa ako se može busićem doći do Sarajeva, Sultaniji na nožice, može se potegnuti onda i do Stomatološkog na besplatno čišćenje kamenca.
A da ne bude da samo na Sarajeov mislim, evo ima i Nemia, ko je zainteresiran
https://dzz.ba/stomatologija/
Na birou sam, imam 2 zuba u glavu sutra sebi uraditi protezu i srediti sve. sveeeeeeeeeee
Zahvaljujuci Bloo koja me edukovala
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#83308 Re: SDA-All about
Za EU se donekle slažem (i Albanija i Kosovo su takodje u Evropi), za Amerikance ne. Oni su suviše pragmatični za priču 'muslimanska većina' u Bosni - ta muslimanska većina stane u jedan kvart Londona, u kojem živi dva puta toliko muslimana. Kod njih samo para vrti. I strateški interes. Da se kod njih lobiralo kako je trebalo, umjesto što se prosilo i kralo, i njihova bi politika bila drugačija. Hoćeš nešto od Amera? Reci im šta, donesi plan i pokaži 'what's in it for them'. Vučić donese Jadar rudnik za sto, pa ga Merkelica lično posjeti prije nego što ode u penziju. Šta će tražiti (i dobiti) Vučić u zamjenu za tu ekološku katastrofu?Dozer wrote: ↑02/04/2023 10:54 Da budemo nacisto - Schmidt je pakas par exelance, EU i kompletna MZ, ukljucujuci SAD, ovdje oduvijek igraju igru "jedno pricaj-drugo radi", i nikad ovdje nisu ni htjeli gradjansku BIH jer su muslimani vecina. I nametnute promjene izbornog zakona su idiotizam i nemaju nista s gradjanskim.
Isto vrijedi za sve nas. Mi smo njima ni u džep, ni iz džepa. Samo sjedimo i čačkamo nos i vičemo - "heeeelp, send moneyyyy!". Sačekaće da se raselimo, pa će lijepo naseliti Bosnu kad pojača klimatska kriza i ljudi navale u Evropu.
-
Nebozemlja
- Posts: 846
- Joined: 04/10/2020 17:20
#83309 Re: SDA-All about
Garant si se i rodio samo s ta 2 zuba u glavi.Janjicar wrote: ↑02/04/2023 18:08Bloo wrote: ↑02/04/2023 17:52
![]()
Osnovna dentalna higijena je problem osobe, a pregledi, popravke i proteze i ostale usluge se nude i učenicima, studentima i nezaposlenim osobama na birou.
Što se tiče Sarajeva, Stomatološki fakultet/studenti ne traže čak ni da imaš zdravstveno osiguranje, već samo ličnu kartu. Pa ako se može busićem doći do Sarajeva, Sultaniji na nožice, može se potegnuti onda i do Stomatološkog na besplatno čišćenje kamenca.
A da ne bude da samo na Sarajeov mislim, evo ima i Nemia, ko je zainteresiran
https://dzz.ba/stomatologija/![]()
Na birou sam, imam 2 zuba u glavu sutra sebi uraditi protezu i srediti sve. sveeeeeeeeeee
Zahvaljujuci Bloo koja me edukovala![]()
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#83310 Re: SDA-All about
Nisam, vise ociju imao nek zubi.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#83311 Re: SDA-All about
Pa ako ti treba pomoc da identifikujes kojem Domu zdravlja pripadas, tu sam za pomoc.Janjicar wrote: ↑02/04/2023 18:08Bloo wrote: ↑02/04/2023 17:52
![]()
Osnovna dentalna higijena je problem osobe, a pregledi, popravke i proteze i ostale usluge se nude i učenicima, studentima i nezaposlenim osobama na birou.
Što se tiče Sarajeva, Stomatološki fakultet/studenti ne traže čak ni da imaš zdravstveno osiguranje, već samo ličnu kartu. Pa ako se može busićem doći do Sarajeva, Sultaniji na nožice, može se potegnuti onda i do Stomatološkog na besplatno čišćenje kamenca.
A da ne bude da samo na Sarajeov mislim, evo ima i Nemia, ko je zainteresiran
https://dzz.ba/stomatologija/![]()
Na birou sam, imam 2 zuba u glavu sutra sebi uraditi protezu i srediti sve. sveeeeeeeeeee
Zahvaljujuci Bloo koja me edukovala![]()
Ne dopusti da te manjak informacija dovede u jos gore stanje, da ostanes i bez ta 2 zuba.
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#83312 Re: SDA-All about
Privatnik predlozi vadjenje (mrsko mu radit)
Odem drzavnom vadit zena mi popravi i spasi
Drzavni su postali bolji...nema guzve...nrma cekanja...kod privatnika po 15 dana 20 cekas red
Zato smo krenuli privatnicima 1991 jer je bila guzva kod drzavnih
Sad obratno
Odem drzavnom vadit zena mi popravi i spasi
Drzavni su postali bolji...nema guzve...nrma cekanja...kod privatnika po 15 dana 20 cekas red
Zato smo krenuli privatnicima 1991 jer je bila guzva kod drzavnih
Sad obratno
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#83313 Re: SDA-All about
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83314 Re: SDA-All about
pricamo o narodu u kojem se ivz pita i za ovoBloo wrote: ↑02/04/2023 18:03Ne, vec poraditi i na edukaciji. Ako u svojoj blizini imas ljude koji nemaju dovoljno svijesti o dentalnoj higijeni, niti znaju da imaju pristup besplatnim stomatoloskim uslugama, mozes ih informisati i edukovati o bitnosti redovne dentalne higijene i redovnih stomatoloskih pregleda.
Kao sto su mrski komunisti isli po selima i obrazovali ljude (ne samo o dentalnoj higijeni), mogle bi i etnostranke tako, mislim mogle su i onda bi se efekat toga vidio i na ovim okupljanjima.![]()
Da li injekcija protiv bola kod vađenja zuba kvari post?
Vrijeme je ramazana i veoma je važno znati kako je post ispravan odnosno šta ga kvari
https://avaz.ba/lifestyle/zdravlje/8199 ... kvari-post
sta je sljedece? u licnoj ce biti rubrika:
lijekovi, infuzija, transfuzija ... u zivotno ugrozenim sucajevima tokom ramazana
da
ne
bio je jednom dokumentarac o nekoj sekti iz amerike koja nije koristila lijekove i kad je nekog ujela zmija nisu dali da primi protuotrov
a svakako danas imamo dipl, mr ... i sl. koji pisu: neznam da li je ne legalano oruzije ...
ili vidjece te vi, zapitaj te se ...
ili tvrde da demokratija znaci pravo na prakticiranje vjere
Last edited by uglavnomja on 02/04/2023 18:23, edited 1 time in total.
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6556
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#83315 Re: SDA-All about
na web stranici i aplikaciji islamske zajednice imaju i rubrike za pitanja vezana za vjerske propise a i pitanja iz svakodnevnog zivota koja vjernike zanimajuuglavnomja wrote: ↑02/04/2023 18:20pricamo o narodu u kojem se ivz pita i za ovoBloo wrote: ↑02/04/2023 18:03
Ne, vec poraditi i na edukaciji. Ako u svojoj blizini imas ljude koji nemaju dovoljno svijesti o dentalnoj higijeni, niti znaju da imaju pristup besplatnim stomatoloskim uslugama, mozes ih informisati i edukovati o bitnosti redovne dentalne higijene i redovnih stomatoloskih pregleda.
Kao sto su mrski komunisti isli po selima i obrazovali ljude (ne samo o dentalnoj higijeni), mogle bi i etnostranke tako, mislim mogle su i onda bi se efekat toga vidio i na ovim okupljanjima.![]()
Da li injekcija protiv bola kod vađenja zuba kvari post?
Vrijeme je ramazana i veoma je važno znati kako je post ispravan odnosno šta ga kvari
https://avaz.ba/lifestyle/zdravlje/8199 ... kvari-post
sta je sljedece? u licnoj ce biti rubrika:
lijekovi, infuzija, transfuzija ... u zivotno ugrozenim sucajevima tokom ramazana
da
ne
![]()
bio je jednom dokumentarac o nekoj sekti iz amerike koja nije koristila lijekove i kad je nekog ujela zmija nisu dali da primi protuotrov![]()
a svakako danas imamo dipl, mr ... i sl. koji pisu: neznam da li je ne legalano oruzije ...
ili tvrde da demokratija znaci pravo na prakticiranje vjere
avaz nastranu, ali ne vidim sta je ovdje sporno u pitanju i odgovoru?
je li tebi sve sto bilo kakve veze sa vjerom ima sporno?
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83316 Re: SDA-All about
pricam o narodu, nepismenom i neobrazovanom i ispranog mozga koji takve stvari uposte pita
ili
moze li zena voziti do zenice (moze do visokog, ne moze do ze)
smije li zena na more u budvu (moze, ali samo u februaru)
smije li muslimanka depilirati noge
itd
i da, protiv sam svega sto se namece iznad zivota, zdravlja, zakona, ekonomije, prosperiteta, logike, slobode ...
ili
moze li zena voziti do zenice (moze do visokog, ne moze do ze)
smije li zena na more u budvu (moze, ali samo u februaru)
smije li muslimanka depilirati noge
itd
i da, protiv sam svega sto se namece iznad zivota, zdravlja, zakona, ekonomije, prosperiteta, logike, slobode ...
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#83317 Re: SDA-All about
Pricas o narodina, skupinama a najvise govoris o sebi.uglavnomja wrote: ↑02/04/2023 18:28 pricam o narodu, nepismenom i neobrazovanom i ispranog mozga koji takve stvari uposte pita
ili
moze li zena voziti do zenice (moze do visokog, ne moze do ze)
smije li zena na more u budvu (moze, ali samo u februaru)
smije li muslimanka depilirati noge![]()
itd
i da, protiv sam svega sto se namece iznad zivota, zdravlja, zakona, ekonomije, prosperiteta, logike, slobode ...
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83318 Re: SDA-All about
da, ja sam individua, pojedinac, sa svim slobodam u okviru zakona da biram sta cu da radim, kako da se ponasam, sta da oblacim ii jedem ...Janjicar wrote: ↑02/04/2023 18:58Pricas o narodina, skupinama a najvise govoris o sebi.uglavnomja wrote: ↑02/04/2023 18:28 pricam o narodu, nepismenom i neobrazovanom i ispranog mozga koji takve stvari uposte pita
ili
moze li zena voziti do zenice (moze do visokog, ne moze do ze)
smije li zena na more u budvu (moze, ali samo u februaru)
smije li muslimanka depilirati noge![]()
itd
i da, protiv sam svega sto se namece iznad zivota, zdravlja, zakona, ekonomije, prosperiteta, logike, slobode ...
i ne treba mi niko da me uci kako da zivim i u sta da vjerujem i uz to za koga da glasam
vjera je olicena u ljudima, a ljudi su kroz istoriju i dan danas koristili i koriste vjeru za licnu korist
na stetu naroda
nisu dzaba u upotrebi rijeci pastir i ovce
sto govori o odnosu vjerskih sluzbenika prema narodu
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83319 Re: SDA-All about
Slazem se. Krivi su SDA, HDZ i SDS/SNSD, tj. nosioci i glavni promotori i pokretaci ENV matrice.tataćusak wrote: ↑02/04/2023 16:59Ma i mene nerviraju lopovi brate ali ovo kako neki nazivaju "krezubi" itd. stvarno nije lijepo. Pa ljudi lošeg imovinskog stanja, šta će? Eto neko voli što nema zube. Jednostavno ne treba nikoga vrijeđati, naročito grupno.Dozer wrote: ↑02/04/2023 16:06
Postujem svakog normalnog, i nemam nikakav problem s mjestom odakle je neko.
Ali, isto tako, odavno mi se bukvalno gade svi ostrasceni ENV matricari, poluinteligentni i nepismeni koji su u ogromnoj mjeri nosioci tog narativa, i koji nam svima odlucuju o sudbini. I opet - da mi je i rodjeni brat.
Žalosno je pa živimo u društvu gdje još uvijek imamo krezube i nepismene ali nisu oni tome krivi da bi ih se vrijeđalo
A ta matrica je kriva zato sto ljudi nemaju para da poprave zube.
Jos tragicnije je sto upravo ti ljudi odrzavaju matricare na vlasti.
Posto mi se matricari gade, sa svim negativnostima koje su nam donijeli, samim tim mi se gade i oni koji ih podrzavaju. Ako su krezavi, neka su, sebi su krezavi, ali isto tako ni ne zasluzuju da ih se postuje i persira kada izadju na proteste da bi branili matricare.
Sve je to uzrocno-posljedicna veza, zar ne...
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#83320 Re: SDA-All about
Ja ali ne možeš kriviti običan narod, pa mašinerija medijska ispira mozak ljudima koji nemaju novca da odu dalje od neuma, jednostavno ti ljudi nisu zaslužili da ih se vrijeđaDozer wrote: ↑02/04/2023 20:57Slazem se. Krivi su SDA, HDZ i SDS/SNSD, tj. nosioci i glavni promotori i pokretaci ENV matrice.tataćusak wrote: ↑02/04/2023 16:59
Ma i mene nerviraju lopovi brate ali ovo kako neki nazivaju "krezubi" itd. stvarno nije lijepo. Pa ljudi lošeg imovinskog stanja, šta će? Eto neko voli što nema zube. Jednostavno ne treba nikoga vrijeđati, naročito grupno.
Žalosno je pa živimo u društvu gdje još uvijek imamo krezube i nepismene ali nisu oni tome krivi da bi ih se vrijeđalo
A ta matrica je kriva zato sto ljudi nemaju para da poprave zube.
Jos tragicnije je sto upravo ti ljudi odrzavaju matricare na vlasti.
Posto mi se matricari gade, sa svim negativnostima koje su nam donijeli, samim tim mi se gade i oni koji ih podrzavaju. Ako su krezavi, neka su, sebi su krezavi, ali isto tako ni ne zasluzuju da ih se postuje i persira kada izadju na proteste da bi branili matricare.
Sve je to uzrocno-posljedicna veza, zar ne...
- drug_profi
- Posts: 65408
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83321 Re: SDA-All about
Ja ne vidim razlog zasto se primitivca treba postediti cinjenice da je primitivac, glupana da je glupan, neobrazovanog da je neobrazovan?
Otkad je istina uvreda?
Otkad je istina uvreda?
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#83322 Re: SDA-All about
Odovijek je uvreda, jbt djeca u osnovnim školama uče o inkluzivnom obrazovanju a ti ovakva pitanja postavljašdrug_profi wrote: ↑02/04/2023 21:33 Ja ne vidim razlog zasto se primitivca treba postediti cinjenice da je primitivac, glupana da je glupan, neobrazovanog da je neobrazovan?
Otkad je istina uvreda?
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#83323 Re: SDA-All about
A to ko je glup, primitivac i neobrazovan ce odluciti forumski intelektualci s tobom na čelu.drug_profi wrote: ↑02/04/2023 21:33 Ja ne vidim razlog zasto se primitivca treba postediti cinjenice da je primitivac, glupana da je glupan, neobrazovanog da je neobrazovan?
Otkad je istina uvreda?
- drug_profi
- Posts: 65408
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83324 Re: SDA-All about
Janjicar wrote: ↑02/04/2023 22:03A to ko je glup, primitivac i neobrazovan ce odluciti forumski intelektualci s tobom na čelu.drug_profi wrote: ↑02/04/2023 21:33 Ja ne vidim razlog zasto se primitivca treba postediti cinjenice da je primitivac, glupana da je glupan, neobrazovanog da je neobrazovan?
Otkad je istina uvreda?
Pa ja ne znam da li ima ikakvog smisla da ti odgovaram na ovakvu budalastinu.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#83325 Re: SDA-All about
ne bavite se tuđim glupostima...neka svako živi kako hoće, al neka nam ovi lopovi sjašu sa grbače
