Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#90051 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

Leverage wrote: 28/03/2023 23:18 ]
Pa zašto danas svi šute, uključujući i Irfana Čengića?

Nadam se da je zatišje pred buru. Ovo ako prođe bez disonantnih tonova onda džaba ti svaki kongres.
Ko zna....mozda su i saucesnici u ovom zlocinu protiv zdravog razuma, ili su jos uvijek u shoku radi cirkusa koji im je spremio konjicki wannabe tito :-)
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#90052 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Kapetan navijačica
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#90053 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

sehohari wrote: 28/03/2023 23:28
A_A_AKCIJA wrote: 28/03/2023 23:25

Upravo tako. Ako hoćemo da budemo jači, SDA mora na klupu.

Ti to ne kontaš, što iz razloga jer si dijaspora bez informacija, što zbog toga što očigledno ne razmišljaš racionalno. Pored očiju si slijep i ne vidiš da je Dino prekucao Biseru u dva mjeseca posla.

Uglavnom, sreća da ti Hans bira vlast, takvi kao ti bi doveli Biseru ...
Ne, ja imam evropsko razmišljanje, školovanje, pa zato znam kada je neki političar loš ili dobar, imam neka mjerila.

Vas dole jebe 45 godina komunističkog, 500 godina osmanskog i 30 godina SDA vremena, gdje se vazda sistem zasniva na principu "ili mi - ili oni", najosnovniji i najjadniji oblik političkog i društvenog razmišljanja.
Vi ste zadnji koji nešto možete procijeniti.

Meni Hans ne bira vlast, jer sam ja sam Hans.
:lol:

Bez ljutnje, nije ovo tvoj teren ni igra.

Zahvali Hansu na normalnoj državi, svako jutro kad ustaneš :mrgreen:

Mi ćemo se već izboriti. Eto vidiš kako smo SDA izbacili. Malim koracima naprijed.
User avatar
Leverage
Posts: 9547
Joined: 27/05/2018 16:32

#90054 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

"Ja sam Hans" :lol:

Pa svako tako može biti Hans, samo ode u Njemačku.

Kurac si ti moj Hans, ti se samo hinjski koristiš onim što je Hans napravio.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#90055 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Kad neki mogu tvrditi da su Bošnjaci a iz svemira se vidi da veze nemaju sa bošnjacima onda može i on reci da je Hans.
Ili sto jedan nedavno rece kurac moj si ti Bošnjak. I Dritan je govorio da je Albanac. To mu više niko ne vjeruje
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11236
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#90056 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Dno se ne nazire za ekipu stranaka okupljenih oko HDZ-a.

:lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11131
Joined: 27/04/2021 22:52

#90057 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Prpa.ba wrote: 29/03/2023 00:24 Dno se ne nazire za ekipu stranaka okupljenih oko HDZ-a.

:lol:
pokusavaju tebe sustici druze prpa al nikako da te dostignu :mrgreen: :mrgreen:
pinkman
Posts: 2959
Joined: 07/09/2013 18:57

#90058 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pinkman »

made_in_sarajevo wrote: 28/03/2023 21:14 Moze li neko da objasni sta je to sda i df radili drugacije nego trojka ili osmorka? De da vidimo i mi kako to sda brani drzavu pa da vratimo jedine legitimne bosnjake
SDP je govorio da ce biti bolji od SDA. A oni gori. Kazu dolaze novi pregovaraci :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8577
Joined: 15/04/2015 11:26

#90059 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

512MB wrote: 28/03/2023 23:42
BHCluster wrote: 28/03/2023 23:32

:thumbup: :bih: :lol:
U čemE je Forto narafski dokazani ekspert i poznavalac materije :oops:
Pa to se govorilo i za KS, pa uradise ono sto nije uradjeno 50 godina. Izmjena pruge, te pruga za Hrasnicu. Steta, koji je bio menadzer u konzumu, koji sa saobracajem ima veze, kakve?

Ljudi nikako da shvate da su ovdje bitni menadzeri, ljudi koji upravljaju ljudima i procesima.

Ti ako si u tome dobar, naci ces vec nekoga ko se razumije u prugu, ko se razumije i u putnicki i kargo transport, itd pa ces to uvezati, vidjeti sta i kako.

Neces i ne mozes naci strucnjaka koji ce sve znati o svemu. Ali mozes naci covjeka koji ce uvezati ljude koji znaju sve o necemu.

Mislim ne branim nesto sad Fortu niti bilo koga. Govorim samo cinjenice.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#90060 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sitni svercer »

pinkman wrote: 29/03/2023 00:28
made_in_sarajevo wrote: 28/03/2023 21:14 Moze li neko da objasni sta je to sda i df radili drugacije nego trojka ili osmorka? De da vidimo i mi kako to sda brani drzavu pa da vratimo jedine legitimne bosnjake
SDP je govorio da ce biti bolji od SDA. A oni gori. Kazu dolaze novi pregovaraci :D
jel recene kad dolaze??? 8)
pinkman
Posts: 2959
Joined: 07/09/2013 18:57

#90061 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pinkman »

sitni svercer wrote: 29/03/2023 00:31
pinkman wrote: 29/03/2023 00:28

SDP je govorio da ce biti bolji od SDA. A oni gori. Kazu dolaze novi pregovaraci :D
jel recene kad dolaze??? 8)
Normalno
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#90062 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by desni »

Dobro je ovo sve, što kažu samo nek ne puca :thumbup:
Ako bude novih Šmitovih intervencija, demokratska volja većine glasača će biti ispoštovana 8-)
Platforma osmorke na kojoj su dobili glasove je izbacivanje SDA iz vlasti :thumbup:
HNS platforma je izborna jedinica koja pretpostavlja neku imaginarnu Herceg-Bosnu :thumbup:
Došlo se do koncenzusa da se mora ispoštovati izborna volja glasača HNS-a.
Kad sve tako poredaš,
samo treba pustiti koaliciju HNS i osmorke da preuzmu vlast i sačekati sljedeće izbore :bih:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45798
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#90063 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Roccohljup wrote: 28/03/2023 23:30 Kud je nece ostaviti na kakvom safariju....
Svjetske sile ne dozvoljavaju situ Afriku.
User avatar
relativno84
Posts: 15347
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#90064 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by relativno84 »

Spavas li mirno Dragane :izet:
Spoiler
Show
Image

Propuh ubija :oops: :D
Spoiler
Show
Image
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#90065 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by desni »

Vojin se u Banja LuKi dokazao :bih:
Čim ga ovoliko napadaju, znači da je dobar :thumbup:
On i Sanja jedino i valjaju od predloženih 8-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#90066 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

animus wrote: 28/03/2023 20:27 Kako se svinjojedi lako dogovore. Još kad predstavljaju muslimamsku reprezentaciju sreca je potpuna.
Trajni
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11236
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#90067 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

tramvajtrojka wrote: 29/03/2023 00:27 pokusavaju tebe sustici druze prpa al nikako da te dostignu :mrgreen: :mrgreen:
Lako je za Prpu, nego sta cemo sa samounistavanjem cvjecare.. :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16811
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#90068 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Kako niko da postavi pitanje Šmitu, kako je odjednom broj glasaca bitan ako bude trebao neki Kanton odlucivati o Vladi Federacije :-)
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#90069 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Almir_ »

Kaze Dodik,kad mocna Sda nije mogla sta ce onda ovi invalidi Sda...
Eh,on nije nikad blize cilju da ide u secesiju prema BiH.
Gotovo da Bosnjaci nemaju instituciju,nacin da mogu reagovati i sto je zalosno sutra da Dodik pocne u secesiju jedni bi pobjegli kao i 1992 a drugi bi plakali pod parolom kriva je Sda a oni sve potpisali osim da je rs drzava.
Stranci im ocigledno obecali fotelje, nove kredite,samo da ispune zelje Covicu i Dodiku za malo vlasti a oni ce medijski njih promovisati kao spas BiH,FBiH.
Medjutim,doci ce vrijeme kad im oni (trojka+) nece trebati ili ce biti tu samo da klimaju glavom.
made_in_sarajevo
Posts: 5599
Joined: 06/05/2013 23:05

#90070 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by made_in_sarajevo »

I dalje najjaca prica kako je sda branila drzavu, a ovi su izdali. Pamtimo od juce, tamo dalje nema.memorije :mrgreen:

Mozda vojin bude najjaci ministar fupa :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#90071 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Almir_ wrote: 29/03/2023 05:50 Kaze Dodik,kad mocna Sda nije mogla sta ce onda ovi invalidi Sda...
Eh,on nije nikad blize cilju da ide u secesiju prema BiH.
Gotovo da Bosnjaci nemaju instituciju,nacin da mogu reagovati i sto je zalosno sutra da Dodik pocne u secesiju jedni bi pobjegli kao i 1992 a drugi bi plakali pod parolom kriva je Sda a oni sve potpisali osim da je rs drzava.
Stranci im ocigledno obecali fotelje, nove kredite,samo da ispune zelje Covicu i Dodiku za malo vlasti a oni ce medijski njih promovisati kao spas BiH,FBiH.
Medjutim,doci ce vrijeme kad im oni (trojka+) nece trebati ili ce biti tu samo da klimaju glavom.
Hajde sad podsjeti narod ko je potpisao da paratvorevina RS postane i nastane, da nije mozda Nerko? Hajde sad podsjeti ko je u Washingtonu dozvolio da se RBIH i HRHB izjednace, evo ti hint:

Image

Ko je napravio konstitutivne narode u BIH? Ko je dozvolio specijalne veze sa susjednim/komsijskim republikama. Ko je potpisao da BiH nije vise republika? Ko je potpisao da RS ima svoju vojsku i izvrsne ovlasti? Ko nije specificirao da li RS ima imovinu?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#90072 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Vaya wrote: 28/03/2023 15:29 Druže, ja sam poprilicno tvrd generalno u zivotu, trudim se da zivim sto principijelnije u zivotu, te da bude sto ispravnije po nekim mojim svjetonazorima - i to je onda i jedan od razloga zasto ja nisam ni uspio da prelomim onu kljucnu tačku u jednom trenutku, pa da se pocnem i zvanicno baviti politikom - jer ni ti ja ne bih mogao da izadjem na kraj ni sa samim sobom, ni ti bi politika, kakva god da je trpila mene ovakvog, ni ti bih ja ovakav bio pozeljan u politici.

Medjutim, pratim politiku i politicka zbivanja u drzavi, u regioni i svijetu, jer mislim da je to disciplina koja u sustini na kraju diktira sve sfere mog i svacijeg drugog zivota.

Tako da, ako nesto ne valja - onda ono ne valja - pa makar ga i moj otac radio, ako neko radi dobru stvar, treba se potruditi i vidjeti, da li je dugorocno namjera njegova iskrena i dobra, ukoliko jest - treba ga podržati, bez obzira ko je i sta je, pogotovo kada govorimo o našem društvu, nasem narodu i nasoj državi.

Ako Trojka radi nesto pogresno, to ne znaci da sam ja za SDA, apsolutno, međutim, kada vidim da je Trojka dobila tako neplanirano dobro priliku, ne sto su oni ostavarili neke aman rezultat na izborima, nego prvenstveno zato sto MZ hoce da slomi Bakira, onda jednostavno ne mogu da podnesem taj nivo amaterizma i gluposti kojih rade, a samo su 3 mjeseca na vlasti, na drzavnom nivou. Kako ce izgledati kada uzp i genocid pocnu postavljat uslove za krupne stvari? Sta onda? Pa sad debilima, skidaju tacke sa dnevnog reda sjednica, kao da Trojka ne postoji i niko nista ne govori, jel trebam da aplaudiram na to? Neki dan Kifla, pise esej za fasadu gimnazije u Stocu i vracam se opet da procitam po 5x jer ne mogu da vjerujem da debil uopce nije skontao da je postao MVP, te da konjina uopce ne bi trebala da ima vremena da pise po Facebooku, medjutim covjek pise hvalospjev onom babunu, jer je to dubokoumni potez Hrvatske, koji ce samo mudri da shvate - JEBEM TI SISU KOJA TE JE ZADOJILA!!! Hajd nek mi neko objasni zasto smo ismijavali debelu kravu za hurme, ako je ovo njezina zamjena?!?! Ako napisem da ga Brkic voda k'o pudlicu po sastancima i ako je zaposlio za savjetnika DNS-ovu kuravu, jer je dobio takvu instrukciju - jel to treba da znaci da sam ja za SDA i da navijam da SDA ostane?!

Ja sam izrazito da se BiH okrene Europi i zapadnom svijetu, da pod obavezno udjemo prvenstveno u NATO, pa onda i u EU, da razvijamo sto bolje odnose prvenstveno sa Anglosaksoncima, pa onda i sa kontinentalnom Europom, medjutim ako je u svjetskim previranjima ta ista USA, VB, i EU odlucila da naprave novi raspored na Balkanu, tako sto ce pozicionirati Hrvate, Srbe i Albance, kao dominantne igrace, gdje ce Bosna i Bosnjaci biti kolateralna steta, gdje ce nam se oduzimati suverenitet, stabilnost i sigurnost na ustrb otvorenih historijskih uzp i genocid dusmana mene i moje drzave, jer ja trebam da navijam za takvu MZ - ne takvoj MZ jebem mater, kao sto jebem mater i Satleru, Schmidtu i Murphyu, kao i svim prodanim dusama i pro-BiH bloka koji ce prihvatiti sve sto neki strani ficfiric nametne ovdje - jel kad ovo sve napisem, jel ovo cini SDA-ovcem?

Ti hoces meni da kazes, da ovoj drzavi jedan Schmidt ili Murphy zele bolje u odnosu na mene ili tebe? Ne mislim i ne vjerujem, ali ako to kazem, jel me to cini SDA-ovcem?

Ako kazem da na izborima u CG otvoreno, navijam za Milu, jel me to cini da branim kriminal njega i njegove klike? - Ne, iskreno za taj me njegov kriminal uopce ne intersuje, neka ga njegovi u CG ganjaju za to, ja nisam uopste ne navijam iz dubine duse za Milu, jer znam kakav je to cetnik bio 1990-ih i sta je radio sa Mladicem ili Karadzicem, medjutim ako imam izbor izmedju njega ili "umivenog europskog cetnika" Milatovica, koji nek nema nikakve mrlje u svom, zivotu navijat cu za Milu, jer ce izabrana vlast u CG i politički procesi itekako imati uticaja na procese u mojoj državi i mom narodu. Isto ovako bih i razmisljao, da sam stanovnik CG, a da mi je cilj vidjeti jaku, nezavisnu, pro-EU, bez ili sa sto manje uticaja Srbije Crnug Goru.

Moja prica uopce nema stranacko uporiste ili background, nego ima prvenstveno uporiste u racionalnom pristupu - a sta to znaci? Primjer, da ti docaram, ja da se pitam, da mogu ne bih dozvolio da se SDA vrati na vlast u KS, jer ako je igdje SDA bila bas katastrofa i kriminalna, to je KS. Jer su godinama imali po milijardu budzeta svake godine i u zadnjih 20 godina, nista, ama bash nista nisu konkretno dobro odradili i s toga navijam da Trojka ostane na vlasti u KS jos 15 godina, ali pod uslovom da krenu raditi stvari u svim oblastima, kao sto su se zadali da rade oko pruge - to je uslov!!!

Ali ogromna je razlika od pravljenja 10 km pruge u Sarajevu, do vođenja sigurnosne politike države, tako sto ces dati regionalnom narko dileru da ti gradi sigurnosnu infrastrukturu drržave ili da ti okorjeli ustasa pise program rada ministru vanjske poslova...

Jel ti sada imalo jasniji moj pristup, rezonovanju stvari, stvari koje su državna pitanja i stvari koje odnose na stranacka prepucavanja?

Ja od prvog dana govorim da je Konakovic promasaj za ovo mjesto, i da je to mjesto trebalo prepustiti nekome od "mladih i sposobnih", jer se na takve pozivao tokom citave kampanje. Takodjer cesto kazem da je ocito da trojka nema kadra da popuni pozicije.

Ali pri tome mislit da SDA ima nesto drugo i bolje za ponuditi je cisto zavaravanje samog sebe, tu se radi samo o kacenju na budzetsku sisu ponovo, a ako meni ne vjerujes procitaj intervju Komsica od jucer, jer ako nista prica o ovome sta ti pricas:

'Prevladali su pragmatični pa i makijavelistički pristup'', što u biti, prema Komšićevim riječima, ''znači okretanje podrške ka albanskom, srpskom i hrvatskom nacionalizmu, a posljedično, težnjama ka podjeli BiH''. Upitan ima li svjetskih sila koje nekad ne bi, a danas ipak bi prihvatile podjelu Bosne i Hercegovine, član Predsjedništva BiH decidno odgovara: "Naravno da ima".
OK, idemo dalje sta je rekao:
Na pitanje čiju političku provodi aktualni visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Christian Schmidt, Komšić odgovara: "Američku, uz podršku drugih partnera". U dijelu razgovora o formiranju postizborne vlasti u Federaciji Bosne i Hercegovine, odnosno teškoćama i političkim neslaganjima u vezi s tim pitanjem, Komšić je kazao da bi jedini način izlaska iz krize bio dogovor Hrvatske demokratske zajednice, Socijaldemokratske partije i Stranke demokratske akcije jer, naprosto, veoma bitnu ulogu u formiranju vlasti, prema Ustavu, ima troje ljudi - predsjednik i dva dopredsjednika Federacije BiH, a ''oni su članovi navedenih stranaka.
Valjda je sad jasno ko dan sta je problem.

Dakle nije SDA rekla evo za dobro drzave mi cemo se povuci, 30 godina jasemo, nikakvu promjenu ne mozete bez nas usvojiti. A niti je Trojka rekla, evo ocito nemamo kadra, dajte nam "tog i tog".

Jednostavno SDA nije drzavotvorni faktor, nije bila, niti ce biti. Trojka nema kadra, a da li imaju dobre namjere tek treba da vidimo. Svi kriminalci sta su sada u vlasti bili su i za vrijeme koalicije sa SDA. Price da sada SNSD ima nesto sta nije imao su smijurija.

Isto kao sto price da imamo neke promijene sada koje nismo imali za vrijeme SDA su smijurija.

Sve dok neko nekoga ne pocne masovno hapsit ovo je samo halka ponovno. Jedina razlika je sto je ovo Halka koja iza sebe nema hipoteku 30 godina izdaje i unistavanja drzave.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32473
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#90073 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

512MB wrote: 28/03/2023 23:30 Prate šta žena radi u penziji, i to kao postavljaju nama kao neki argument
Ovo je pišanje po narodu BiH.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#90074 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MarlboroGold »

Mozete vi pricati sta hocete o Biseri, ali je ona za mene jedna od rijetkih (mozda i jedina) pojava unutar SDA da mozes reci da vrijedi. Ok je radila svoj posao.

A gdje sad odmara koga briga... jutros o njoj, sutra o Dzeki i Amri gdje odmaraju...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32473
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#90075 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

MarlboroGold wrote: 29/03/2023 07:51 Mozete vi pricati sta hocete o Biseri, ali je ona za mene jedna od rijetkih (mozda i jedina) pojava unutar SDA da mozes reci da vrijedi. Ok je radila svoj posao.

A gdje sad odmara koga briga...
Da, vrijedila za SDA i samu sebe, popišaj se na narod :D, puna ima usta države i patriotizma, to be continued ... :D
Locked