FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4476 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

Student_u_Ostavci wrote: 03/03/2023 20:23 Hvala svim JNA generalima koji su učestvovali u odbrani zemlje. Među njima je svakako i R.L. Veliki heroj Domovine :bih:
Heroj mos mislit, reci jedan herojski cin. Isto sam pito i za precjednika ljiljana i niko nikad mi ne rece javno daj da znam i ja zasto su heroji
User avatar
mirota
Posts: 4688
Joined: 11/01/2018 11:42

#4477 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mirota »

dobro je Lendo naplatio " herojski cin ", godinama na drzavnim jaslama, sve za platurinu samo taku

p.s. isto je i u RS i djeneralima prekonocnim...skolovana vojna lica vecinom se pokupila i napustila vojsku nakon rata i sad rade ko fizikaneri ili su otisli vani :thumbup: :(
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4478 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by zippoo87 »

Student_u_Ostavci wrote: 03/03/2023 20:23 Hvala svim JNA generalima koji su učestvovali u odbrani zemlje. Među njima je svakako i R.L. Veliki heroj Domovine :bih:
Lendo,jesi li to ti ?
:lol: :lol: :lol:
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#4479 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by nekome »

zippoo87 wrote: 03/03/2023 19:55 Gledate li ovog ljigavca Lendu...prava ona ljigava ojebina.
Cuj on nije predstavnik SDA,nego predstavnih bosnjaka.
Evo ljigo,moj predstavnik nisi
general lendo, general praljak general ajnadzic general delic... imamo vise generala nego ukrajina
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4480 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

Idemooo heroj index Sebi :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#4481 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by Login77777 »

sumirprimus wrote: 03/03/2023 20:38 Idemooo heroj index Sebi :lol:
Botovi im na tviteru svi gledaju Face TV. Komentarise se sve… :lol:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4482 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by animus »

Za info ko je Lendo bio. Heroj Srednje Bosne koji je srušio snove o Herceg Bosni. Nikada mu to nece oprostiti. I nije on bio na državnim jaslama nego vrijedno radio kao nacelbik Opcine Novi Travnik u dva mandata gdje je ubjedljivo pobjedjivao HDZ kandidata.
Refika Lendu upoznao sam prije tačno 30 godina. Bilo je to u Novom Travniku gdje je bio komandant općinske Teritorijalne odbrane. U Novom Travniku je, uporedo sa Gornjim Vakufom i Prozorom, u jesen 1992. godine izbio prvi oružani sukob između Armije BiH i Hrvatskog vijeća obrane. Hrvatska strana i mediji su za sukob optuživali Lendu, ističući da je dugo bio oficir JNA. On mi je objašnjavao pozadinu i razloge toga sukoba. Tvrdio je da su u oktobru 1992. godine u Novi Travnik stigli teški šleperi iz Hrvatske. Namjera je bila da hrvatska strana preuzmu i u susjednu državu prebaci dio pogona tvornice namjenske industrije Bratstvo Novi Travnik, jedne od najvećih te vrste u bivšoj državi. Navodno je za to postojao i pristanak državnog vrha iz Sarajeva. Refik Lendo i vojska pod njegovom komandom su to spriječili, nakon čega je HVO pokušao oružjem zauzeti fabriku Bratstvo. Oružani sukobi su trajali nekoliko dana, a nakon njih je Novi Travnik ostao podijeljen grad. Nakon toga je Lendo prekomandovan u Zavidoviće. Vrlo brzo nakon njegovog dolaska izbili su sukobi između HVO i Armije u ovom gradu, kao i susjednom Žepču. I za njih su hrvatske vlasti optuživale komandanta Lendu. Međutim, napetosti između dvije vojske su trajali mjesecima i bilo je pitanje dana kada će prerasti u potpuni rat.

Navodno je nakon potpisivanja Washingtonskog sporazuma i fiktivne integracije dviju vojski u Federaciji BiH, hrvatska strana zahtijevala da se Lendo izmjesti za prostora srednje Bosne. Tako je vojničku karijeru nastavio u Drugom Korpusu Armije BiH u Tuzli gdje je ostao do kraja rata, pa i godinama nakon Daytonskog sporazuma. Iako ga se sporadično optuživalo, nikada nije ponuđen konkretan dokaz da su jedinice pod njegovom komandom bile umiješane u ratne zločine.

Ono što mogu posvjedočiti iz prve ruke, na temelju tadašnjih razgovora sa najutjecajnijim ljudima političke, vojne i vjerske strukture u srednjoj Bosni, jeste da su sa olakšanjem dočekali njegov odlazak sa tih prostora. Bio je pod stalnim sumnjama i optužbama, što zbog karijere u JNA, što zbog odbijanja da se povinuje nasilnoj ideologizaciji vojske pod njegovom komandom. Sumnjičen je i zbog mješovitog braka i niz drugih privatnih „neuklapanja“ u aktuelni narativ. „Htjeli su po svaku cijenu od njega napraviti Sakiba Mahmuljina, lojalnog i poslušnog oficira, ali Lendo nije taj karakter, i zato ga ne podnese“. Ovo mi je kazao visoki oficicir Trećeg kuprusa Armije BiH u ljeto 1993. godine.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4483 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by zippoo87 »

animus wrote: 03/03/2023 20:42 Za info ko je Lendo bio. Heroj Srednje Bosne koji je srušio snove o Herceg Bosni. Nikada mu to nece oprostiti. I nije on bio na državnim jaslama nego vrijedno radio kao nacelbik Opcine Novi Travnik u dva mandata gdje je ubjedljivo pobjedjivao HDZ kandidata.
Refika Lendu upoznao sam prije tačno 30 godina. Bilo je to u Novom Travniku gdje je bio komandant općinske Teritorijalne odbrane. U Novom Travniku je, uporedo sa Gornjim Vakufom i Prozorom, u jesen 1992. godine izbio prvi oružani sukob između Armije BiH i Hrvatskog vijeća obrane. Hrvatska strana i mediji su za sukob optuživali Lendu, ističući da je dugo bio oficir JNA. On mi je objašnjavao pozadinu i razloge toga sukoba. Tvrdio je da su u oktobru 1992. godine u Novi Travnik stigli teški šleperi iz Hrvatske. Namjera je bila da hrvatska strana preuzmu i u susjednu državu prebaci dio pogona tvornice namjenske industrije Bratstvo Novi Travnik, jedne od najvećih te vrste u bivšoj državi. Navodno je za to postojao i pristanak državnog vrha iz Sarajeva. Refik Lendo i vojska pod njegovom komandom su to spriječili, nakon čega je HVO pokušao oružjem zauzeti fabriku Bratstvo. Oružani sukobi su trajali nekoliko dana, a nakon njih je Novi Travnik ostao podijeljen grad. Nakon toga je Lendo prekomandovan u Zavidoviće. Vrlo brzo nakon njegovog dolaska izbili su sukobi između HVO i Armije u ovom gradu, kao i susjednom Žepču. I za njih su hrvatske vlasti optuživale komandanta Lendu. Međutim, napetosti između dvije vojske su trajali mjesecima i bilo je pitanje dana kada će prerasti u potpuni rat.

Navodno je nakon potpisivanja Washingtonskog sporazuma i fiktivne integracije dviju vojski u Federaciji BiH, hrvatska strana zahtijevala da se Lendo izmjesti za prostora srednje Bosne. Tako je vojničku karijeru nastavio u Drugom Korpusu Armije BiH u Tuzli gdje je ostao do kraja rata, pa i godinama nakon Daytonskog sporazuma. Iako ga se sporadično optuživalo, nikada nije ponuđen konkretan dokaz da su jedinice pod njegovom komandom bile umiješane u ratne zločine.

Ono što mogu posvjedočiti iz prve ruke, na temelju tadašnjih razgovora sa najutjecajnijim ljudima političke, vojne i vjerske strukture u srednjoj Bosni, jeste da su sa olakšanjem dočekali njegov odlazak sa tih prostora. Bio je pod stalnim sumnjama i optužbama, što zbog karijere u JNA, što zbog odbijanja da se povinuje nasilnoj ideologizaciji vojske pod njegovom komandom. Sumnjičen je i zbog mješovitog braka i niz drugih privatnih „neuklapanja“ u aktuelni narativ. „Htjeli su po svaku cijenu od njega napraviti Sakiba Mahmuljina, lojalnog i poslušnog oficira, ali Lendo nije taj karakter, i zato ga ne podnese“. Ovo mi je kazao visoki oficicir Trećeg kuprusa Armije BiH u ljeto 1993. godine.
A sta se desavalo poslije ljeta 1993. godine ?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4484 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by Bloo »

animus wrote: 03/03/2023 20:42 Za info ko je Lendo bio. Heroj Srednje Bosne koji je srušio snove o Herceg Bosni. Nikada mu to nece oprostiti. I nije on bio na državnim jaslama nego vrijedno radio kao nacelbik Opcine Novi Travnik u dva mandata gdje je ubjedljivo pobjedjivao HDZ kandidata.
Refika Lendu upoznao sam prije tačno 30 godina. Bilo je to u Novom Travniku gdje je bio komandant općinske Teritorijalne odbrane. U Novom Travniku je, uporedo sa Gornjim Vakufom i Prozorom, u jesen 1992. godine izbio prvi oružani sukob između Armije BiH i Hrvatskog vijeća obrane. Hrvatska strana i mediji su za sukob optuživali Lendu, ističući da je dugo bio oficir JNA. On mi je objašnjavao pozadinu i razloge toga sukoba. Tvrdio je da su u oktobru 1992. godine u Novi Travnik stigli teški šleperi iz Hrvatske. Namjera je bila da hrvatska strana preuzmu i u susjednu državu prebaci dio pogona tvornice namjenske industrije Bratstvo Novi Travnik, jedne od najvećih te vrste u bivšoj državi. Navodno je za to postojao i pristanak državnog vrha iz Sarajeva. Refik Lendo i vojska pod njegovom komandom su to spriječili, nakon čega je HVO pokušao oružjem zauzeti fabriku Bratstvo. Oružani sukobi su trajali nekoliko dana, a nakon njih je Novi Travnik ostao podijeljen grad. Nakon toga je Lendo prekomandovan u Zavidoviće. Vrlo brzo nakon njegovog dolaska izbili su sukobi između HVO i Armije u ovom gradu, kao i susjednom Žepču. I za njih su hrvatske vlasti optuživale komandanta Lendu. Međutim, napetosti između dvije vojske su trajali mjesecima i bilo je pitanje dana kada će prerasti u potpuni rat.

Navodno je nakon potpisivanja Washingtonskog sporazuma i fiktivne integracije dviju vojski u Federaciji BiH, hrvatska strana zahtijevala da se Lendo izmjesti za prostora srednje Bosne. Tako je vojničku karijeru nastavio u Drugom Korpusu Armije BiH u Tuzli gdje je ostao do kraja rata, pa i godinama nakon Daytonskog sporazuma. Iako ga se sporadično optuživalo, nikada nije ponuđen konkretan dokaz da su jedinice pod njegovom komandom bile umiješane u ratne zločine.

Ono što mogu posvjedočiti iz prve ruke, na temelju tadašnjih razgovora sa najutjecajnijim ljudima političke, vojne i vjerske strukture u srednjoj Bosni, jeste da su sa olakšanjem dočekali njegov odlazak sa tih prostora. Bio je pod stalnim sumnjama i optužbama, što zbog karijere u JNA, što zbog odbijanja da se povinuje nasilnoj ideologizaciji vojske pod njegovom komandom. Sumnjičen je i zbog mješovitog braka i niz drugih privatnih „neuklapanja“ u aktuelni narativ. „Htjeli su po svaku cijenu od njega napraviti Sakiba Mahmuljina, lojalnog i poslušnog oficira, ali Lendo nije taj karakter, i zato ga ne podnese“. Ovo mi je kazao visoki oficicir Trećeg kuprusa Armije BiH u ljeto 1993. godine.
Nastavak Avdicevog teksta:

Po penzionisanju se vratio uz rodni Novi Travnik, gdje se angažirao u Stranci demlokratske akcije i jedno vrijeme bi načelnik Općine.

Nakon što je na vrlo sumnjiv način osigurala većinu u Domu naroda Federalnog parlementa, SDA je instalirala Refika Lendu na poziciju (pot)predsjednika Federacije BiH. Bez njegovog pristanka se neće moći formirati Vlada Federacije, a on na to neće pristati ukoliko u njoj ne bude mjesta za ministre iz SDA.

Ono što se treba priznati Bakiru Izetbegoviću i njegovoj stranci jeste da je vrlo promućorno penzioniranog generala Refika Lendu isturila da vodi ovaj mučan i iritantan proces. Nakon izlaska iz vojske on je vremenom postao lojalni vojnik partije. Lendo je povjereni zadatak shvatio kao rovovsku bitku u kojoj nema odstupanja, niti komproimisa sa, ovog puta, poltičkim predstavnicima. Koliko će u tom ustrajavati, neće ovisiti od njega nego od više sile: međunaordne zajednice koja jedina može raspetljati ovaj čvor kojeg je sama i zapetljala. Penzionirani general će tada vjerovatno džentlmenski kapitulirati i istaknuti bijelu zastavu pred nadmoćnijim pritivnikom jer druge linije odbrane stranačkih interesa naprosto nema!

Ono što bi po mišljenju ovoga novinara Refik Lendo morao uraditi, jeste javna odbrana njegovog kolege, potredsjednika Igora Stojanovića od šovinisitičkih uvreda, optužbi, bez obzira što one dolaze iz SDA. Lendo, to pouzdano znam, nije ni Hamdija Abdić Tigar, ni Fikret Prevljak, jedini preostali SDA-ovi generali, on to mora uraditi i kao džentlmen, ali i kao general vojske u kojoj se borio Stojanović. To što danas o Stojanoviću govore ratni dezerteri i uspaljene dezerterke sa deficitom u indeksima, svojim sam ušima slušao da ista struktura govori o Refiku Lendi dok „nije došao tobe“. Solidariziranjem sa dopredsjednikom Federacije BiH Igorom Stojanovićem se štiti i dignitet Federacije BiH i oružanog otpora agresiji!“
User avatar
mirota
Posts: 4688
Joined: 11/01/2018 11:42

#4485 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mirota »

jbt zena studirala 11 godina, hahahaha, jos po 5 godisnjem planu, a ja po 6 godisnjem 7 godina...bem ti drzavu
doktor78
Posts: 3949
Joined: 14/09/2006 11:02

#4486 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by doktor78 »

Ujdurma trojkaša i hrvatske obavještajne službe SIS, koji preko prof.Kurjaka udaraju na našu heroinu :D
Udar na Bosnu i Bošnjake!
Izdajaaaaa :mrgreen:
Last edited by doktor78 on 03/03/2023 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
mirota
Posts: 4688
Joined: 11/01/2018 11:42

#4487 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mirota »

:izet: :izet: :D :D :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4488 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mk ultra »

Mozemo li razluciti konacno da ratne zasluge nemaju ama bas nikakve veze sa sadasnjim potrebama drustva i zajednice
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#4489 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by splinter »

mirota wrote: 03/03/2023 20:53 jbt zena studirala 11 godina, hahahaha, jos po 5 godisnjem planu, a ja po 6 godisnjem 7 godina...bem ti drzavu
Ja, i?

Repetitio est mater studiorum!
:-D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4490 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

Auuu mene sad interesuje ko je zvao kurjaka i sta su nudili :lol:
Nova 🕳️ Crna rupa
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4491 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

zippoo87 wrote: 03/03/2023 20:50
animus wrote: 03/03/2023 20:42 Za info ko je Lendo bio. Heroj Srednje Bosne koji je srušio snove o Herceg Bosni. Nikada mu to nece oprostiti. I nije on bio na državnim jaslama nego vrijedno radio kao nacelbik Opcine Novi Travnik u dva mandata gdje je ubjedljivo pobjedjivao HDZ kandidata.
A sta se desavalo poslije ljeta 1993. godine ?
Uvalili ga nama u tuzlu :-)
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4492 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mayab »

Image
doktor78 wrote: 03/03/2023 20:53 Ujdurma trojkaša i hrvatske obavještajne službe SIS, koji preko prof.Kurjaka udaraju na našu heroinu :D
Udar na Bosnu i Bošnjake!
Izdajaaaaa :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4493 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by zippoo87 »

mk ultra wrote: 03/03/2023 20:54 Mozemo li razluciti konacno da ratne zasluge nemaju ama bas nikakve veze sa sadasnjim potrebama drustva i zajednice
Normalni ljudi mogu a ovi ostali,tesko.
Meni inace ko se od ovih politicara pozove na rat i pocne tu suplju pricu reciklirati...automatski je sam sebe diskvalifikovao iz buducnosti.

Pa ne moze na red doci nijedna tema iz sadasnjosti ili buducnosti...samo se prica o proslosti i ratu u PM.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4494 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

Jel se to pocne pozivat na narod i drzavu a branit licnit interes znas koliko je sati.
Ono sto ne razumijem, prezivili smo rat znaci nismo s neba pali, izostrena su cula i onda ovakve varalice decenijama nekaznjeno varaju siroke narodne mase.sunce ti zarko :lol: :-)
User avatar
mirota
Posts: 4688
Joined: 11/01/2018 11:42

#4495 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mirota »

Meni su sjajni ovi penzosi usamljeni sto se javljaju telefonom i ostavljaju komentare :izet: :izet:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4496 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

mirota wrote: 03/03/2023 21:27 Meni su sjajni ovi penzosi usamljeni sto se javljaju telefonom i ostavljaju komentare :izet: :izet:
Tvoja raja? :lol:
User avatar
mirota
Posts: 4688
Joined: 11/01/2018 11:42

#4497 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mirota »

a ako se doceka za 14 god bgm :-)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4498 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by sumirprimus »

Znaci muhini :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35305
Joined: 08/09/2005 20:08

#4499 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by Haris.ba »

Ko im je kriv sto nisu otkrili cari foruma...... :bih:
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4500 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by muha_sa »

sumirprimus wrote: 03/03/2023 21:32 Znaci muhini :lol:
Pu pu--glOho i daleko bilo :lol:
Locked