OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#3876 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dino79 »

Na mobotelu ne radi nikako. Kad se pretrazuje dobije se prazan ekran.

Image
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#3877 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Mea_parvitas »

Dzontra_Volta wrote: 24/02/2023 16:44...
Nejma vise meni se cini, i ja sam trazio... Niti da platis nesto sitno da obnavlja makar sam, nista bez izdvajanja... Valja rucno brisati i novi oglas postavljati svaki put, nije mi mrsko, pare ne dam :lol:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3878 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Dino79 wrote: 24/02/2023 16:58 Na mobotelu ne radi nikako. Kad se pretrazuje dobije se prazan ekran.

Image
To je preko browsera...idi preko aplikacije...uradi prvo update na zadnju verziju .

Evo sada sam bas ponovo objavio jedan artikal i pokusao da stilizujem tekst ali nema sanse...tu imaju bugova kao u prici.
Stavim da postavi slova na sredinu,stavim veca slova negdje,sve snimim...nista od toga ne bude snimljeno,nego poreda na lijevu stranu sve :D

Vidim da su promijenili i izgled (formu) za popunjavanje informacija o odredjenom artiklu.
Uglavnom objava oglasa je prosla bez problema,slike uredno postavljene...samo sto im je sada kompresija slika ogromna...sliku od 2-3 MB kompresuje na jedno 100 KB...jos je u onom prozorcicu zoomira,pa to izgleda katastrofa.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#3879 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dino79 »

Primoravaju nas da instaliramo aplikaciju.
Zasto ne bi mogao kao dosad preko pretrazivaca da uđem kad zelim ?
Mora aplikacija koju ne zelim na svom mobitelu i jos koja baguje.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3880 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Ima li sad obnove oglasa koji je stariji od mjesec dana?
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#3881 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by epik »

Danas dobijem narudzbu, pokusam da odobrim ne moze nema podataka za dostavu :?... Jbg
denis1212
Posts: 873
Joined: 16/02/2014 18:27

#3882 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by denis1212 »

Idioti su sada došli na ideju da pored svih problema koje imaju uključe i idiotsku opciju da se na svakoj slici po sredini prikazuje njihov logo.

Sada na nekim oglasima zbog tog njihovog idiotskog netransparentnog logo-a ne možete ni vidjeti u kakvom je stanju artikal koji se prodaje jer ga idiotski logo prekrije.

:jbt:
User avatar
Isner
Posts: 1910
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#3883 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Isner »

Trebat će mi baš mnogo vremena da se na ovo naviknem... Au, šta uradiše, kukala im majka....
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3884 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Na desktop verziji kada otvoris artikal,uopste vise nema broj pregleda artikla.
Ni statistika ne radi na desktop verziji. :lol: :lol:

Koliki moron trebas biti pa ovako nesto pustiti javno...a evo skoro 15 dana je proslo od pustanja ove alfe u javnost i malo se sta popravilo.
Ako jedno poprave,drugo pokvare.

I mene nervira ovo zigosanje slika svojim olx logom,koji je ogroman i bas smeta da se vidi dobro stanje.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3885 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 25/02/2023 02:18 Koliki moron trebas biti pa ovako nesto pustiti javno.
A vidi, nekada da bi ti stranica radila kako Bog zapovjeda, ili barem u alpha fazi, ne treba koristiti addblocker. Probaj bez njega pa ti mozda dosta stvari bude funkcionalno :D
zippoo87 wrote: 25/02/2023 02:18 I mene nervira ovo zigosanje slika svojim olx logom,koji je ogroman i bas smeta da se vidi dobro stanje.
Pa to je tako vec godinu dana, nije od juce ako se dobro sjecam?
coco1
Posts: 722
Joined: 11/09/2017 09:25

#3886 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by coco1 »

Awakened wrote: 23/02/2023 23:55 Kada radim pretragu, pokazuje mi samo prvih 8 rezultata (dva reda) bez mogucnosti da "scroll down" vise. Kako za vozila, tako i za nekretnine. Je li i vama tako?
kod mene isto.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3887 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _Reds_ »

coco1 wrote: 25/02/2023 11:24
Awakened wrote: 23/02/2023 23:55 Kada radim pretragu, pokazuje mi samo prvih 8 rezultata (dva reda) bez mogucnosti da "scroll down" vise. Kako za vozila, tako i za nekretnine. Je li i vama tako?
kod mene isto.
Strijelicom na tastaturi moras voziti dole.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3888 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Naručio mi kupac nešto
Ja odobrio
Odem u poštu da predam - kažu mi nema uopšte te najave - čovjek stvarno sve pregledao. Nema.
OK, zamolim kupca da ponovo naruči i ja odobrim ... ova druga prođe odmah i poslao sam.

Eh sad ... na olk mi među narudžbama i dalje stoji odobrena ona nedovršena narudžba ... a nigdje joj ne vidim broj - jer volio bih prijaviti ovima iz olx da je izbrišu/ponište.
coco1
Posts: 722
Joined: 11/09/2017 09:25

#3889 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by coco1 »

_Reds_ wrote: 25/02/2023 11:32
coco1 wrote: 25/02/2023 11:24

kod mene isto.
Strijelicom na tastaturi moras voziti dole.
ne ide ni tako, pokusavao sam
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3890 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Ja sam batalio pik
Gonjam ljude po fejsbuk grupama pa samo linkam olx kao neki popis...jer mi se ne da opet slikati 120 artikala i formirati fejzbuk cijene (koje moraju biti mnogo nize jer te odmah ismiju)

Takodjer na fejsu je ril tajm potraznja ako kazes imam odmah prodajes
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3891 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

laserShow wrote: 25/02/2023 10:39
zippoo87 wrote: 25/02/2023 02:18 Koliki moron trebas biti pa ovako nesto pustiti javno.
A vidi, nekada da bi ti stranica radila kako Bog zapovjeda, ili barem u alpha fazi, ne treba koristiti addblocker. Probaj bez njega pa ti mozda dosta stvari bude funkcionalno :D
zippoo87 wrote: 25/02/2023 02:18 I mene nervira ovo zigosanje slika svojim olx logom,koji je ogroman i bas smeta da se vidi dobro stanje.
Pa to je tako vec godinu dana, nije od juce ako se dobro sjecam?
Da li ti znas uopste sta si htio reci sa ovim adblockerom i kakve veze adblocker ima sa potpuno nefunkcionalnom verzijom necega????

Sto se drugog dijela tice...olx watermark je bio u kategoriji automobili i mozda jos nekoj,nije bio na wvim kategorijama.
Sada ima i na slikama mobitela i tehnike.
I watermark bi i svario ali ovu kompresiju od 90% ne mogu...totalno unisti sliku i ne vidi se nista
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#3892 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by EasyMan »

Ja ne znam sta je sa porukama. Stavio mobitel da se prodaje, cijena jedna od najboljih na piku, a stanje kao novo. Niko se ne javlja, onda odjednom 5 poruka, pa se opet danima niko ne javlja pa odjednom dosta poruka. Ja poslao par poruka radnjama za zamjenu niko nije odgovorio, a inace odmah odgovaraju.

Jel ima neki problem sa porukama? Nemoguce da niko ne pise 3 dana pa onda u isti tren pise 5 ljudi :-)
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3893 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

EasyMan wrote: 25/02/2023 16:22 Ja ne znam sta je sa porukama. Stavio mobitel da se prodaje, cijena jedna od najboljih na piku, a stanje kao novo. Niko se ne javlja, onda odjednom 5 poruka, pa se opet danima niko ne javlja pa odjednom dosta poruka. Ja poslao par poruka radnjama za zamjenu niko nije odgovorio, a inace odmah odgovaraju.

Jel ima neki problem sa porukama? Nemoguce da niko ne pise 3 dana pa onda u isti tren pise 5 ljudi :-)
Ima problema sa porukama ali mislim da je kod tebe stara verzija aplikacije...uradi update...mnogo bolje radi.
Ja sam danas i slao i primio desetine poruka i funkcionisalo je sve ali ima problem onaj,svako malo pise greska na serveru.
Mnogi koriste stare verzije gdje greske nosu ispravljene i to pravi zbrku.
U principu,svaki dan imas novi update android aplikacije,pa redovno azuriraj
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#3894 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by EasyMan »

Kod mene je iphone, mislim da on sam radi update.

Edit: evo rucno update uradio, vidjecemo sad kako ce raditi
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#3895 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by probook »

EasyMan wrote: 25/02/2023 17:17 Kod mene je iphone, mislim da on sam radi update.

Edit: evo rucno update uradio, vidjecemo sad kako ce raditi
Meni poslata poruka u srijedu i sad je tek vidio kad sam uradio update. Jebo oh njihov “new look”
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#3896 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by EasyMan »

Ni stara verzija nije qrtzu valjala, stalno izbacivali greska na serveru, stopalo…
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3897 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Evo neki kazu da aplikacija za iOS nakon updatea radi puno brze i da je stabilnija i bolja.
Pa testirajte i javite utiske...ali naravno prvo uradite update na zadnju verziju.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#3898 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by EasyMan »

Meni poruke otkako sam maloprije uradio update rade normalno.
muki_muky
Posts: 816
Joined: 13/01/2022 18:07

#3899 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by muki_muky »

Najveca glupost im je to sto se ne vidi da je neki spasen artikal prodan/zavrsen dok ne udjes na njega.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3900 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

muki_muky wrote: 25/02/2023 22:03 Najveca glupost im je to sto se ne vidi da je neki spasen artikal prodan/zavrsen dok ne udjes na njega.
Vidi se kod mene na android app...ali samo bog zna na kojoj si ti verziji aplikacije :lol:
Post Reply