SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#64476 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

tramvajtrojka wrote: 22/02/2023 22:43 ev stigla otoka i do opstine novi grad , koji nepismeni levati rade kao novinari kako je krenulo doci ce otoka do Hadžića jednog dana
Pa Otoka i jeste u opcini Novi Grad Sarajevo.

Taj most preko Miljacke je na granici Otoke i Alipasinog mosta.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25463
Joined: 12/08/2013 12:51

#64477 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

otoka do Tokija
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#64478 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Karlobag-Virovitica-Ogulin-Otoka
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#64479 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Haris.ba wrote: 22/02/2023 22:47
tramvajtrojka wrote: 22/02/2023 22:43 ev stigla otoka i do opstine novi grad , koji nepismeni levati rade kao novinari kako je krenulo doci ce otoka do Hadžića jednog dana
Pa Otoka i jeste u opcini Novi Grad Sarajevo.

Taj most preko Miljacke je na granici Otoke i Alipasinog mosta.
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#64480 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Preciznije preko puta Vistafona. Mozda se covjek zbunio.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#64481 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

tramvajtrojka wrote: 22/02/2023 22:43 Image

ev stigla otoka i do opstine novi grad :lol: :lol: :lol: , koji nepismeni levati rade kao novinari kako je krenulo doci ce otoka do Hadžića jednog dana :zjev:
i ti samo postavio ovo zbog toga da bi se sad smijali nepismenim novinarima

jbt kod nas bi trebalo uvesti u ustav da se zna odakle dokle je otoka,svaki dan neko poteze to pitanje ko da se radi o zivotu i smrti :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 53560
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#64482 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Pozicija Otoke je definitivno izuzetno kompleksno i osjetljivo pitanje :oops:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#64483 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

oldtajmer wrote: 22/02/2023 23:51

i ti samo postavio ovo zbog toga da bi se sad smijali nepismenim novinarima

jbt kod nas bi trebalo uvesti u ustav da se zna odakle dokle je otoka,svaki dan neko poteze to pitanje ko da se radi o zivotu i smrti :-)
Zamisli posalju te u visoko ti odes u Mostre, jer sve je to visoko :mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#64484 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by problemnatravunu »

oldtajmer wrote: 22/02/2023 23:51
tramvajtrojka wrote: 22/02/2023 22:43 Image

ev stigla otoka i do opstine novi grad :lol: :lol: :lol: , koji nepismeni levati rade kao novinari kako je krenulo doci ce otoka do Hadžića jednog dana :zjev:
i ti samo postavio ovo zbog toga da bi se sad smijali nepismenim novinarima

jbt kod nas bi trebalo uvesti u ustav da se zna odakle dokle je otoka,svaki dan neko poteze to pitanje ko da se radi o zivotu i smrti :-)
Ako je vjerovati wikimapiji , taj most , jeste Otoka , evo slike

Image

Nego, ima li gdje relevantna mapa , gdje se fino i ispravno mogu vidjeti granice sarajevskih naselja ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#64485 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote: 22/02/2023 22:47

Taj most preko Miljacke je na granici Otoke i Alipasinog mosta.
taj most je alipasin most...
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#64486 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

Sta se onda sve zove i alipašin most? I stanica vozova je alipašin most. Ispade alipašin most gori pojam nego otoka.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#64487 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

https://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronik ... dao-pjesak

Ubijen pjesak na cvili kod vjetrenjace
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#64488 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

tramvajtrojka wrote: 22/02/2023 22:43 Image

ev stigla otoka i do opstine novi grad :lol: :lol: :lol: , koji nepismeni levati rade kao novinari kako je krenulo doci ce otoka do Hadžića jednog dana :zjev:
Ovaj citras je jucer budalesao po gradu
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#64489 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

On ko da je vozio trotoarom a ne voznom trakom :-)
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#64490 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

tramvajtrojka wrote: 22/02/2023 22:43 Image

ev stigla otoka i do opstine novi grad :lol: :lol: :lol: , koji nepismeni levati rade kao novinari kako je krenulo doci ce otoka do Hadžića jednog dana :zjev:
Ja čekam da Otoka dođe do Visokog.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#64491 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Truba wrote: 23/02/2023 07:04 https://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronik ... dao-pjesak

Ubijen pjesak na cvili kod vjetrenjace
Kad se pješaci ponašaju kao da su neuništivi. Niti gledaju niti paze, samo gaze kud su naumili.

Jutros lik, i pored toga što ima trotoar širine bar 2,5 metra koji je odvojen zelenom površinom otprilike iste širine, hoda cestom i time sasvim nepotrebno rizikuje svoj život. Ljudi prelaze cestu van pješačkog, u polumraku i u tamnoj odjeći, a da i ne pogledaju ide li šta tom cestom.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#64492 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Laplace wrote: 23/02/2023 07:55
Truba wrote: 23/02/2023 07:04 https://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronik ... dao-pjesak

Ubijen pjesak na cvili kod vjetrenjace
Kad se pješaci ponašaju kao da su neuništivi. Niti gledaju niti paze, samo gaze kud su naumili.

Jutros lik, i pored toga što ima trotoar širine bar 2,5 metra koji je odvojen zelenom površinom otprilike iste širine, hoda cestom i time sasvim nepotrebno rizikuje svoj život. Ljudi prelaze cestu van pješačkog, u polumraku i u tamnoj odjeći, a da i ne pogledaju ide li šta tom cestom.
Koliko god je tačna činjenica da pješaci rade šta rade, još se ne znaju okolnosti pod kojim se desila nesreća. Ni babuni za volanom nisu ništa bolji...
User avatar
Ateista
Posts: 51661
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64493 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Malo prije 8 prolazim, tijelo jos uvijek tu, malo kao pokriveno ali se vidi. Nije mi jasno zasto ne mogu bolje pokriti, ja nisam nesto osjstljiv ali ima ljudi koji danima nece sebi doci zbog toga, i nije mi jasno kako se uvidjaj ne moze brze zavrsiti, eno i ono kod Zenice satima kolaps bio, ne mogu da vjerujem da ne moze brze.
Cudno mi he ovo na cvili, po polozaju auta mislim da je vozac isao sa mosta prema vjetrenjaci, ne moze se tu neka brzina razvitil. Na tom mjestu definitivno nema pjesackog, tako da je vrlo vjerovatno opet do pjesaka.
Problem su i ova privremena stajalista i presjedanje,trebali su ocrtati neki privremeni pjesacki i policija da bude tu u spicama, kako da kontrolise pjesake tako i one koji blokiraju raskrsnicu jer tu bas bude haos, ne moze se samo ovako pustiti
User avatar
Ateista
Posts: 51661
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64494 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Ispravka, moja greska, ipak ima pjesacki.
User avatar
Altsa
Posts: 9223
Joined: 19/03/2004 18:31

#64495 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Altsa »

problemnatravunu wrote: 23/02/2023 06:06
oldtajmer wrote: 22/02/2023 23:51

i ti samo postavio ovo zbog toga da bi se sad smijali nepismenim novinarima

jbt kod nas bi trebalo uvesti u ustav da se zna odakle dokle je otoka,svaki dan neko poteze to pitanje ko da se radi o zivotu i smrti :-)
Ako je vjerovati wikimapiji , taj most , jeste Otoka , evo slike

Image

Nego, ima li gdje relevantna mapa , gdje se fino i ispravno mogu vidjeti granice sarajevskih naselja ?
Sarajlije znaju sta se podrazumijeva pod nazivom naselje Otoka. To su tri dupleksa nebodera i dva niza zgrada.Sve ostalo nije Otoka. Neznalice C.V II nazivaju Otoka.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#64496 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

zateznistub wrote: 23/02/2023 08:10
Laplace wrote: 23/02/2023 07:55

Kad se pješaci ponašaju kao da su neuništivi. Niti gledaju niti paze, samo gaze kud su naumili.

Jutros lik, i pored toga što ima trotoar širine bar 2,5 metra koji je odvojen zelenom površinom otprilike iste širine, hoda cestom i time sasvim nepotrebno rizikuje svoj život. Ljudi prelaze cestu van pješačkog, u polumraku i u tamnoj odjeći, a da i ne pogledaju ide li šta tom cestom.
Koliko god je tačna činjenica da pješaci rade šta rade, još se ne znaju okolnosti pod kojim se desila nesreća. Ni babuni za volanom nisu ništa bolji...
Tačno. Upravo zato kao pješak pazim i više nego što bi trebalo.
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#64497 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

zateznistub wrote: 23/02/2023 08:10
Laplace wrote: 23/02/2023 07:55

Kad se pješaci ponašaju kao da su neuništivi. Niti gledaju niti paze, samo gaze kud su naumili.

Jutros lik, i pored toga što ima trotoar širine bar 2,5 metra koji je odvojen zelenom površinom otprilike iste širine, hoda cestom i time sasvim nepotrebno rizikuje svoj život. Ljudi prelaze cestu van pješačkog, u polumraku i u tamnoj odjeći, a da i ne pogledaju ide li šta tom cestom.
Koliko god je tačna činjenica da pješaci rade šta rade, još se ne znaju okolnosti pod kojim se desila nesreća. Ni babuni za volanom nisu ništa bolji...
Jucer prelazim cestu kod mosta malejzijskog prijateljstva ili kako se vec zove, onaj pjesacki bez semafora. Stoje auta, ja prelazim zadnju traku, treba samo krenu, znaci stajala je ja ispred nje i samo gas. Skocio da me ne baci na haubu.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#64498 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Dosta vozača nije više od 20% koncentrisana na vožnju, gleda se svuda osim u smjeru kretanja, misli se na sve osim na vožnju, ne prate saobraćaj niti dešavanja oko vozila itd.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#64499 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 23/02/2023 08:31 Ispravka, moja greska, ipak ima pjesacki.
Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#64500 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

nepass1 wrote: 23/02/2023 09:22
zateznistub wrote: 23/02/2023 08:10

Koliko god je tačna činjenica da pješaci rade šta rade, još se ne znaju okolnosti pod kojim se desila nesreća. Ni babuni za volanom nisu ništa bolji...
Jucer prelazim cestu kod mosta malejzijskog prijateljstva ili kako se vec zove, onaj pjesacki bez semafora. Stoje auta, ja prelazim zadnju traku, treba samo krenu, znaci stajala je ja ispred nje i samo gas. Skocio da me ne baci na haubu.
žene...mrsko im misle da je život ljubavna igra
a muški kad to rade kurče se
Post Reply