SDA-All about

giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#82651 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Čim krene sa pričom "Ja sam general!, ja sam onu tamo j..." nema tu ni generala ni čovjeka ni švalera.
User avatar
hepekcina
Posts: 1802
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#82652 Re: SDA-All about

Post by hepekcina »

drinjanin wrote: 20/02/2023 09:42 Haris Zahiragiće je samo glasno izrekao ono što se godinama maskira.
SDA je klerikalna organizacija koja prvenstveno brine o vjeri (godinama uspješno brkaju vjeru i naciju) i time se dobro deformirali (da ne kažem upropastili) proces formiranja Bošnjaka kao nacije.
Muče se prilično da glumataju da su im bliske liberalne i zapadne vrijednosti ali je problem što isu pročitani. Nit su oni za zapad, niti će ih zapad prihvatiti takve kakvi jesu. Puno će biti opušteniji u društvu Rusa, Srba, Čečena, Saudijaca, Dagestanaca i drugih, sičnih naprednih i afirmativnih nositelja unapređenja svjetske civilizacije.
Haris može pucati na poziciju bosanskog Kadirova :mrgreen:
sa žaljenjem bih dodao da je ona HDZ-ova sponzoruša bila u pravu kad je rekla da baštine iranske vrijedosti...kakav jad insan mora biti kad i naka ubleharka ne mora lagat da te ocrni :roll:
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#82653 Re: SDA-All about

Post by MuaDib »

SDA je najveća prevara u historiji Bosne i Hercegovine, koja ako se uskoro ne ugasi, može Bosnu i Hercegovinu odvesti u raspad, a Bošnjački narod u geto, koji u konačnici znači nestanak, jer Bošnjaci ne mogu opstati zbijeni u rezervat kojim vlada begovat umrežen sa islamskim klerom, od kog zazire evropsko okruženje. Što jeste karta na koju igraju krugovi u Beogradu i Zagrebu, ali karta koju se SDA nikad nije potrudila demantovati. I što je najgore danas u presudnom momentu za opstanak Bosne i Hercegovine, oni zbog izmicanja vlasti domaćoj javnosti i međunarodnim zvaničnicima u lice plasiraju teze koje znače odustajanje od Bosne i Hercegovine, ako ona podrazumjeva nestanak SDA.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82654 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

MuaDib wrote: 20/02/2023 21:05 SDA je najveća prevara u historiji Bosne i Hercegovine, koja ako se uskoro ne ugasi, može Bosnu i Hercegovinu odvesti u raspad, a Bošnjački narod u geto, koji u konačnici znači nestanak, jer Bošnjaci ne mogu opstati zbijeni u rezervat kojim vlada begovat umrežen sa islamskim klerom, od kog zazire evropsko okruženje. Što jeste karta na koju igraju krugovi u Beogradu i Zagrebu, ali karta koju se SDA nikad nije potrudila demantovati. I što je najgore danas u presudnom momentu za opstanak Bosne i Hercegovine, oni zbog izmicanja vlasti domaćoj javnosti i međunarodnim zvaničnicima u lice plasiraju teze koje znače odustajanje od Bosne i Hercegovine, ako ona podrazumjeva nestanak SDA.
:thumbup:
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#82655 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

MuaDib wrote: 20/02/2023 21:05 SDA je najveća prevara u historiji Bosne i Hercegovine, koja ako se uskoro ne ugasi, može Bosnu i Hercegovinu odvesti u raspad, a Bošnjački narod u geto, koji u konačnici znači nestanak, jer Bošnjaci ne mogu opstati zbijeni u rezervat kojim vlada begovat umrežen sa islamskim klerom, od kog zazire evropsko okruženje. Što jeste karta na koju igraju krugovi u Beogradu i Zagrebu, ali karta koju se SDA nikad nije potrudila demantovati. I što je najgore danas u presudnom momentu za opstanak Bosne i Hercegovine, oni zbog izmicanja vlasti domaćoj javnosti i međunarodnim zvaničnicima u lice plasiraju teze koje znače odustajanje od Bosne i Hercegovine, ako ona podrazumjeva nestanak SDA.
Svi znaju da SDA ne može, neće i ne treba nestati ali joj treba dati priliku da se sama o sebi zabavi, malo preispita i pročisti.
User avatar
emigrazione
Posts: 7794
Joined: 01/09/2010 13:40

#82656 Re: SDA-All about

Post by emigrazione »

hepekcina wrote: 20/02/2023 17:59 hoće li neko ovome hudniku Lendi objasniti da Bošnjaci i SDA nisu isto :?

Postoje Bošnjaci mimo SDA, štaviše da nije bilo rahmetlija Adlila Zulfikarpašića i Tunje, ovi u SDA ne bi ni znali šta su Bošnjaci, a kamoli da bi Aliji i ekipici palo na pamet da se tako zovu.
Postoje Bošnjaci koji nisu muslimani, ali haj' ti to nekome reci
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#82657 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

hepekcina wrote: 20/02/2023 17:59 Postoje Bošnjaci mimo SDA, štaviše da nije bilo rahmetlija Adlila Zulfikarpašića i Tunje, ovi u SDA ne bi ni znali šta su Bošnjaci, a kamoli da bi Aliji i ekipici palo na pamet da se tako zovu.
tunjo - mrtvi (ha!) namazani, prevrtljivi, kvaziintelektualac, lazni akademik koji se znao ulizati i profitirati u svakom sistemu. Nacionalista iz profita.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82658 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Bloo wrote: 21/02/2023 06:30
hepekcina wrote: 20/02/2023 17:59 Postoje Bošnjaci mimo SDA, štaviše da nije bilo rahmetlija Adlila Zulfikarpašića i Tunje, ovi u SDA ne bi ni znali šta su Bošnjaci, a kamoli da bi Aliji i ekipici palo na pamet da se tako zovu.
tunjo - mrtvi (ha!) namazani, prevrtljivi, kvaziintelektualac, lazni akademik koji se znao ulizati i profitirati u svakom sistemu. Nacionalista iz profita.
Tunjo je bio akademik i jedan od najjačih intelektualaca koje smo imali. Ustat’ pa spomenut’.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#82659 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Styling wrote: 21/02/2023 06:45
Bloo wrote: 21/02/2023 06:30

tunjo - mrtvi (ha!) namazani, prevrtljivi, kvaziintelektualac, lazni akademik koji se znao ulizati i profitirati u svakom sistemu. Nacionalista iz profita.
Tunjo je bio akademik i jedan od najjačih intelektualaca koje smo imali. Ustat’ pa spomenut’.
Ima sina, slicnih intelektualnih sposobnosti pa ih mozes nastaviti obozavati. :D
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#82660 Re: SDA-All about

Post by breuer »

to što nam je "tunjo" jedan od "najjačih" intelektualaca i govori u kakvom smo .urcu...

čuj najjači intelektualac :-)
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6559
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#82661 Re: SDA-All about

Post by Tvrtko II Kotromanić »

breuer wrote: 21/02/2023 08:41 to što nam je "tunjo" jedan od "najjačih" intelektualaca i govori u kakvom smo .urcu...

čuj najjači intelektualac :-)
Treba kao lektiru uvesti Havericevu kritiku bosanskog uma
Dzaba sve, ispast će Tunjo Hegel maltene
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82662 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Bloo wrote: 21/02/2023 07:01
Styling wrote: 21/02/2023 06:45

Tunjo je bio akademik i jedan od najjačih intelektualaca koje smo imali. Ustat’ pa spomenut’.
Ima sina, slicnih intelektualnih sposobnosti pa ih mozes nastaviti obozavati. :D
De,bogati.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82663 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 21/02/2023 08:52
breuer wrote: 21/02/2023 08:41 to što nam je "tunjo" jedan od "najjačih" intelektualaca i govori u kakvom smo .urcu...

čuj najjači intelektualac :-)
Treba kao lektiru uvesti Havericevu kritiku bosanskog uma
Dzaba sve, ispast će Tunjo Hegel maltene
Za sve vas anonimuse na forumu je Hegel, upravo.
User avatar
pici
Posts: 46368
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82664 Re: SDA-All about

Post by pici »



Evega lendo, izaso iz podruma.

Cuj nredni petak u 10h pred dzumu sastanak.Lendo, lendo, znaju mladi sdOvci da to ne valja.
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#82665 Re: SDA-All about

Post by elk »

Ja kontam dijele se se kalasi i municija za odbranu bosnjaka (metak marka :D ) kad ono supljak o tunji i ameru mu :mrgreen:
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#82666 Re: SDA-All about

Post by breuer »

sazrijevamo kao društvo :D
User avatar
pici
Posts: 46368
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82667 Re: SDA-All about

Post by pici »

Tunja :shock: najveci jebivjetar sto je na dunjaluku postojo.Inace svojevremeno zaluta na faxu u zemski wc i stipka po hodniku, prenese ga, posenilio.E moje bosnje ako vam je Tunja najveca intelektualna gromada, nema vam spasa.
User avatar
hepekcina
Posts: 1802
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#82668 Re: SDA-All about

Post by hepekcina »

Bloo wrote: 21/02/2023 06:30
hepekcina wrote: 20/02/2023 17:59 Postoje Bošnjaci mimo SDA, štaviše da nije bilo rahmetlija Adlila Zulfikarpašića i Tunje, ovi u SDA ne bi ni znali šta su Bošnjaci, a kamoli da bi Aliji i ekipici palo na pamet da se tako zovu.
tunjo - mrtvi (ha!) namazani, prevrtljivi, kvaziintelektualac, lazni akademik koji se znao ulizati i profitirati u svakom sistemu. Nacionalista iz profita.
to je tvoje lično mišljenje o čovjeku, ali ne mijenja istinitost činjenice koju sam naveo.

SDA, kao tadašnji muslimanski politički pokret, nije blage veze o Bošnjacima imala, niti se bavila tim pitanjem. Otac i promotor te ideje je bio rahmetli Adil Zulfikarpašić i sa njim Tunjo.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21046
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#82669 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Najbolja knjiga o bošnjacima je Prokletstvo Muslimana od Nijaza Durakovića.

Sve ostalo je palamuđenje, a Tunjo i Adil su bili najveći majstori palamudije kao nauke.
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#82670 Re: SDA-All about

Post by breuer »

Adil se makar nije prodavao za naučnika...i objektivno, borba u II svj. ratu i tekstovi o istoj su prilično važni...

koliko znam, i Tunjo je navodno bio u NOB-u, ili je simpatizer istog, ali tu prestaje bilo koja priča o njegovim kvalitetima :D
User avatar
hepekcina
Posts: 1802
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#82671 Re: SDA-All about

Post by hepekcina »

Današnjem obraćanju ruskog predsjednika Vladimira Putina prisustvovao je i ratni zločinac i komandant četničkog pokreta u Srbiji Bratislav Živković.
de upitajte Zahiragića jel se još okreće Rusiji?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#82672 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

hepekcina wrote: 21/02/2023 16:41
Današnjem obraćanju ruskog predsjednika Vladimira Putina prisustvovao je i ratni zločinac i komandant četničkog pokreta u Srbiji Bratislav Živković.
de upitajte Zahiragića jel se još okreće Rusiji?
Poslo je bedela
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#82673 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

pici wrote: 21/02/2023 09:21

Evega lendo, izaso iz podruma.

Cuj nredni petak u 10h pred dzumu sastanak.Lendo, lendo, znaju mladi sdOvci da to ne valja.
Frajer je teski pitbull stranke. Zavro ko sivonja.

Nece bolan niko sa vama.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#82674 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

Umalo da zaboravim.

199 :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#82675 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 21/02/2023 17:15
pici wrote: 21/02/2023 09:21

Evega lendo, izaso iz podruma.

Cuj nredni petak u 10h pred dzumu sastanak.Lendo, lendo, znaju mladi sdOvci da to ne valja.
Frajer je teski pitbull stranke. Zavro ko sivonja.

Nece bolan niko sa vama.
trebao ga je upitati Igor gdje si bio na početku kad je bilo najteže :oops: :oops:
Post Reply