SDA-All about

made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#82601 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

@halo_ba tu gdje si, jel glasas i podrzavas neku njihovu sda dakle desnicu i radikale ili ti je ipak drag zapad, socijala, fine plate, zdravstvo, zivot, drzava, sistem?
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#82602 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Mishelinke wrote: 19/02/2023 14:09 Hrvatska je za BiH Švicarska, i to je svima jasno, osim krezubim SDA fildžanistancima kojima su "komunisti" prisilno vadili zube.

Za nas su Švica po ekonomiji, BDP-u, infrastrukturi, uređenosti, ma po svemu.

Toliko nam je SDFA zla nanijela da je danas bolje biti Bošnjak u Hrvatskoj, mnogo veća prava i slobode imaš, nego u matičnoj zemlji.
Slažem se. Iz Hrvatske bježe Hrvati jer im pasoš EU dozvoljava da rade gdje žele, pa idu gdje je bolje. A za nas ovdje je Hrvatska danas obećana zemlja.
1300 eura mjesečnih primanja u turističkoj sezoni, sa prijavom, smjestajem i svime potpuno legalnim.
5 mjeseci toga, 6500 eura, daje 12 prosjecnih plata FBiH i 7 mjeseci u godini si slobodan.
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#82603 Re: SDA-All about

Post by Tananarive »

halo_ba wrote: 19/02/2023 19:30
Tananarive wrote: 19/02/2023 18:13

Seljanče u Austriji priča u ime bošnjoooka, hahahahaha!!!! Dobro ti je đanbelif i rekao u štalu i čisti đubre. Kao da mi nemamo dovoljno ovdje sda šupčanih priljepaka i brabonjaka. :lol:
Pocistio sam te. Sta cu sad?
sad u kontejner na večeru
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#82604 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

giannibelif wrote: 19/02/2023 15:09 Kakvo krizom identiteta? Moj pradjed je bio oficir francuske vojske, šta je bio tvoj? Šest imena pradjedova i čukun-djedova znam, četvrta sam generacija visokoobrazovanih u redu. Ako krizom identiteta nazivaš to što nisam član jedne od štala tri konstitutivna naroda, to je moja sreća, dar sa neba. Nisam, ali sam dobrodošao svuda među normalnim ljudima. A ti se vrati u štalu, lanac ti je kratak, povrijedit ćeš se.
:kiss: :kiss: brateee!
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82605 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

made_in_sarajevo wrote: 19/02/2023 19:34 @halo_ba tu gdje si, jel glasas i podrzavas neku njihovu sda dakle desnicu i radikale ili ti je ipak drag zapad, socijala, fine plate, zdravstvo, zivot, drzava, sistem?
Sitne dušice, koji licni problemi vas tjeraju da svoj pasjaluk istresate na ljudima koji imaju drugačije mišljenje?
Jesam li ja kriv za korupciju, za kriminal, za losu infrastrukturu? Čemu toliki jed i zloba?
Nikoga od vas nisam prvi napao, a to sto vam se ne sviđa moje mišljenje - do vas je.

Ne, nisam glasao za neku njihovu SDA, jer sam drzavljanin BiH, a Austrija ne dozvoljava dvostruko državljanstvo.
Ne, nikada nisam glasao za SDA.
Glasao sam uvijek i samo za SDP, sve do 2010.
Onda, kad je SDP konacno došao na vlast, a ja i čitava moja familija tu pobjedu proslavili kao praznik, ta ista SDP je krenula Bakirovim stazama revolucije: Neka je uhljebio brata, Hamdija koga je stigao, Damir Hadžić je počeo igrati reket, Zukan se tukao po kafanama... etc, etc.
Od tada nisam glasao, ali sam se ipak nadao pobjedi građanskih stranaka.
I onda su građanske stranke pobijedile, doduše u produžecima i na penale, a pravila igre su naknadno promijenjena od delegata EU, ali kako god...
obecali su nam nove pregovarace.
I održali su obećanje: ako je SDA ispregovarala sa uzpgenocidasima "20 maraka za pusenje, 40 za analno", novi pregovaraci su ispregovarali "20 za analano, a popušicemo džaba".
A sad bujrum, istresite svoj jed i frustracije, samo bez straha: ja vam niti mogu niti želim naškoditi, ali pazite se ovih "prijatelja" koji navijaju za vas.

Mogu razumjeti da ste poslije toliko godina SDA pasjaluka nestrpljivi i da zelite promjene, ali ako mislite da ne moze biti gore...think twice.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82606 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

Tananarive wrote: 19/02/2023 19:39
halo_ba wrote: 19/02/2023 19:30

Pocistio sam te. Sta cu sad?
sad u kontejner na večeru
Ja cu u kontejner na veceru, a ti ces veceru iz kontejnera.
Onda ces na ferhadiju, da žicaš za pivo.
Last edited by halo_ba on 19/02/2023 19:51, edited 1 time in total.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82607 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

drug_profi wrote: 19/02/2023 19:40
giannibelif wrote: 19/02/2023 15:09 Kakvo krizom identiteta? Moj pradjed je bio oficir francuske vojske, šta je bio tvoj? Šest imena pradjedova i čukun-djedova znam, četvrta sam generacija visokoobrazovanih u redu. Ako krizom identiteta nazivaš to što nisam član jedne od štala tri konstitutivna naroda, to je moja sreća, dar sa neba. Nisam, ali sam dobrodošao svuda među normalnim ljudima. A ti se vrati u štalu, lanac ti je kratak, povrijedit ćeš se.
:kiss: :kiss: brateee!
Čestitam, pobijedili ste.
Doista, taj gurbet zna bolje psovati i vrijedjati.
p.s. Ne zaboravi da mi prijavis post, ali samo moj, da ti "brateeee" ne bude takodje banovan.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#82608 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Pobijedit ćemo tek kad BiH bude dio EU i NATO.
Što SDA očigledno ne želi, dakle moramo prije toga uništiti SDA.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82609 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

drug_profi wrote: 19/02/2023 19:52 Pobijedit ćemo tek kad BiH bude dio EU i NATO.
Što SDA očigledno ne želi, dakle moramo prije toga uništiti SDA.
Bice BiH u EU i NATO, ili bar onaj dio koji pripoji Hrvatska.
Unsitite SDA, ali cuvajte mi HDZ i SNSDAP.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#82610 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

halo_ba wrote: 19/02/2023 19:54
drug_profi wrote: 19/02/2023 19:52 Pobijedit ćemo tek kad BiH bude dio EU i NATO.
Što SDA očigledno ne želi, dakle moramo prije toga uništiti SDA.
Bice BiH u EU i NATO, ili bar onaj dio koji pripoji Hrvatska.
Unsitite SDA, ali cuvajte mi HDZ i SNSDAP.
Mi bismo radije cijelu BiH u NATO i EU, ali razumijem da i među Bošnjacima ima onih koji bi na drugu stranu..
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#82611 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

drug_profi wrote: 19/02/2023 19:56
halo_ba wrote: 19/02/2023 19:54

Bice BiH u EU i NATO, ili bar onaj dio koji pripoji Hrvatska.
Unsitite SDA, ali cuvajte mi HDZ i SNSDAP.
Mi bismo radije cijelu BiH u NATO i EU, ali razumijem da i među Bošnjacima ima onih koji bi na drugu stranu..
Sumnjam

Mozda vodstvo koje ima druge interese (placeno da tako misle)
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#82612 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

mk ultra wrote: 19/02/2023 19:57
drug_profi wrote: 19/02/2023 19:56

Mi bismo radije cijelu BiH u NATO i EU, ali razumijem da i među Bošnjacima ima onih koji bi na drugu stranu..
Sumnjam

Mozda vodstvo koje ima druge interese (placeno da tako misle)
Ma i ja sam mislio da je to nemoguće, ali su sve glasniji oni koji misle da je EU i NATO nešto loše, a Rusija, Turska, Iran, Kina pravo rješenje.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#82613 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

I dalje "najezda skakavaca" kuka i žali se na diskriminatorni položaj u odnosu na "katastrofalni zemljotres" i "veliki potop".

"Ako moraju potop i zemljotres, šta fali i skakavci još 4 godine?"
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82614 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

drug_profi wrote: 19/02/2023 19:59
mk ultra wrote: 19/02/2023 19:57
Sumnjam

Mozda vodstvo koje ima druge interese (placeno da tako misle)
Ma i ja sam mislio da je to nemoguće, ali su sve glasniji oni koji misle da je EU i NATO nešto loše, a Rusija, Turska, Iran, Kina pravo rješenje.
Ne postoji Bošnjak koji misli da je EU i NATO nesto lose, osim nekoliko vehabija, ali oni se ionako ne definisu kao Bošnjaci.
No, postoje Bošnjaci koji se pitaju kolika je cijene pristupa EU i NATO-u.
Ako je cijena država u kojoj Bošnjaci neće biti nikakav faktor, onda, jebem ja EU i NATO.
No, postoje Bošnjaci (ili se bar pretvaraju kao takvi) na ovom forumu, koji bi dali sve: porodicu, obraz, kuću, dušu đavolu...
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#82615 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

drug_profi wrote: 19/02/2023 19:59
mk ultra wrote: 19/02/2023 19:57
Sumnjam

Mozda vodstvo koje ima druge interese (placeno da tako misle)
Ma i ja sam mislio da je to nemoguće, ali su sve glasniji oni koji misle da je EU i NATO nešto loše, a Rusija, Turska, Iran, Kina pravo rješenje.
Ja bih volio da nam takvi pokazu jednu stvar osim gasa, hurme i preslatkog dzema koji dolazi iz prve tri zemlje

Kina je velesila i finansijki i proizvodno, tesko moze neko bez njih... ali ova uskurcena govna uzeti za ozbiljno, moras bas biti dobar komad budale

Nije ni zapadu maslo za ramazana, ali istok, neka hvala.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82616 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

kluz franjo wrote: 19/02/2023 20:00 I dalje "najezda skakavaca" kuka i žali se na diskriminatorni položaj u odnosu na "katastrofalni zemljotres" i "veliki potop".

"Ako moraju potop i zemljotres, šta fali i skakavci još 4 godine?"
Drugim riječima, ako neka partija već mora prodati BiH, zašto NS ne bi uzela pare?
Zašto da samo SDA profitira?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#82617 Re: SDA-All about

Post by basicm »

drug_profi wrote: 19/02/2023 19:52 Pobijedit ćemo tek kad BiH bude dio EU i NATO.
Što SDA očigledno ne želi, dakle moramo prije toga uništiti SDA.
Veoma pausalna izjava. Veoma!
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#82618 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

basicm wrote: 19/02/2023 20:07
drug_profi wrote: 19/02/2023 19:52 Pobijedit ćemo tek kad BiH bude dio EU i NATO.
Što SDA očigledno ne želi, dakle moramo prije toga uništiti SDA.
Veoma pausalna izjava. Veoma!
Zapravo vrlo precizna, bez lažne političke korektnosti.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#82619 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

halo_ba wrote: 19/02/2023 20:04
kluz franjo wrote: 19/02/2023 20:00 I dalje "najezda skakavaca" kuka i žali se na diskriminatorni položaj u odnosu na "katastrofalni zemljotres" i "veliki potop".

"Ako moraju potop i zemljotres, šta fali i skakavci još 4 godine?"
Drugim riječima, ako neka partija već mora prodati BiH, zašto NS ne bi uzela pare?
Zašto da samo SDA profitira?
:hmpf:
Neeee....
Nisi dobro skontao.
Probaj opet.
:gunjastajl:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#82620 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Treba na vrijeme naučiti pa da se nađe pri ruci sljedbenicima Harisa Z:

https://youtu.be/AOAtz8xWM0w
sakib_jebivjetric
Posts: 369
Joined: 09/02/2021 18:52

#82621 Re: SDA-All about

Post by sakib_jebivjetric »

Svi znaju koji se mungos javlja iz Austrije, moderacija zna ko je, da je klon i nista ne radi po tom pitanju :-)
konami666
Posts: 3696
Joined: 11/05/2015 21:57

#82622 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Login77777 wrote: 19/02/2023 14:07
konami666 wrote: 19/02/2023 14:01

Kurceve hrvatske? Ta kurceva Hrvatska je svjetlosnim godinama ispred Bosne, gdje je Bosna onda? Čime ćeš je naseliti kad se isprazni? Odoše svi iz Bosne jErane. Odriču se BH drzavljanstva jer moraju da bi dobili EU dok Hrvati ne moraju ništa.
Fazon je taj sto Hrvati kada odu iz hrvatske, često se i vrate jer su u Schengenu i EU. Koliko samo poznanika radi pola godine iz hrvatske a pola iz Njemačke, Norveške, Švedske, Itd. I svi imaju već ili gledaju da kupe i nekretnine dole. Održavaju kontakt.
Bošnjo kad ode iz Bosne ne vraća se jer mu je ta ista sda ogadila Bosnu i sve vezano sa njom. Dosta poznanika koji su iz Bosne, nakon sto dobiju EU državljanstvo gledaju da kupe nešto u Hrvatskoj a ne u Bosni. Kad ih pitam sto to, kažu lakše je sve, SIGURNIJE kad već daju pare, EU pa i Schengen sad pa i lakše putovati ako često putuješ. Govorim o ljudima koji su visoko obrazovani i visokim primanjima koji su se ispalili iz Bosne.
Odreknes se u Njemackoj iAustriji jer dvojno nije moguce. U drugim drzavama se ne odricu.
A Hrvatska jes trecerazredne drzava.
Cuj kupe u Hrvatskoj. Kupi i svabo u Italiji, Francunskoj itd jer je na moru.
Sto bosnjo „visoko obrazovani“ ne kupi u Slavoniji? :lol:
Ni Holandija ne dozvoljava dvojno. Austrija i Njemačka su zemlje gdje se najviše BH stanovništvo doseljava. Još jedno 5-6 zemalja članica EU me dozvoljava dvojno državljanstvo.
Hrvatska je u poređenju sa njemačkom, švicarskom, skandinavskim zemljama trecerazredna zemlj. U poređenju sa zemljama zapadnog balkana ona je Njemačka, Švicarska, Skandinavija.
Da, kupe u Hrvatskoj. Kupi i svabo u Hrvatskoj jer sada može i jer je Schengen i Eurozona. Koja ljepota! :) u Bosni ko kupi osim sumnjivih investitora da prave Buruj Ozone jel tako?
Kupit će bošnjo visokoobrazovani koji se bavi poljoprivredom u Slavoniji ali tek od jula 2023 pod uslovom da posjeduje pasos EU jer do sada nije bilo dozvoljeno. Isto tako kupit će i Nijemac i Norvežanin i slični.
Eh sada, de mi reci hoće li biti šta od ovih protesta?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/univerz ... /230219026
konami666
Posts: 3696
Joined: 11/05/2015 21:57

#82623 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

halo_ba wrote: 19/02/2023 14:25
konami666 wrote: 19/02/2023 14:01
Fazon je taj sto Hrvati kada odu iz hrvatske, često se i vrate jer su u Schengenu i EU. Koliko samo poznanika radi pola godine iz hrvatske a pola iz Njemačke, Norveške, Švedske, Itd. I svi imaju već ili gledaju da kupe i nekretnine dole. Održavaju kontakt.
Bošnjo kad ode iz Bosne ne vraća se jer mu je ta ista sda ogadila Bosnu i sve vezano sa njom.
Sto UZP-u milo, to im se i snilo. :lol:
Nestaje vas ko nebetonirane obale, ali zloba te goni da to prizeljkujes drugome.
Ne razumijem, možeš li pojasniti?
made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#82624 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Jos uvijek se ovi bore za bosnjake iz finih i sigurnih evropskih zemalja sa evropskim.platama i zivotom. Vidim ja suze im sve teku koliko se bore za bosnjake, a da dodju i da se bore stvarno nesto ne mogu, eno razbolio se pa kad ozdravi i tako to. Nesto slicno kao iz udobnog luksemburga kad se boris za bosnjake koji klimaju glavom i kazu ooo masala 1000 u dzep, sta ce ti vise ne treba ti, zivi minimalno sta ce ti. Sda takve izjave podrzava dok se voze u autima od 100 000KM i zive u vilama.

Jos da mi je znati ko to bosnjake napada, pa i srbe i hrvate. Svi nesto ugrozeni, svi na pozicijama umjesto da rade smisljaju kako blokirati nekoga i kako guzovace uzeti pare.

A pardom zaboravio sam na osmorku u kojoj nema bosnjaka, jer samo sda smije biti legitimni bosnjak. Necemo sad pricati da se hdz prozivao za isto to, sve je to osmorka radila
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#82625 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Interesantno je inače da BOkir,Sebija,Pacijent koji sebi tepa"DIA", i ostala "krema"stranke SDO(mada je bolji izraz"talog"), bojkotuje Senada i odbija da se pojavi u emisiji i to godinama, a ipak puste svog drekavca u emisiju da ih predstavlja tj da bude njihov megafon. Da li to znači da ga toliko cijene da on obavlja posao koji oni nisu u stanju ili ga smatraju korisnim idiotom koji pušta probne balone pa onda analiziraju kako je javnost reagovala? PS Smatram da nije korektno koristiti izraz "vepar". Mnogo adekvatniji izraz je "balvan" a ne "vepar" obzirom na stupanj razvoja.
Post Reply