OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#3701 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by elk »

Kakvi amateri. Moram sad u salon po auto :D
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#3702 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Luxor-Concorde »

Ko god je mislio i probao da mu korisnici budu BETA testeri - PROPAO JE.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25471
Joined: 12/08/2013 12:51

#3703 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by insaneinthebrain »

u nedelju auto pijaca ko u stara dobra vremena :izet: :mrgreen:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3704 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Sad uradio update. Sad je koliko toliko ok
Osim poruka. Tamo je i dalje rasulo...
Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#3705 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Elubrylla »

Ja sam uspio objaviti oglas sa telefonom ali preko browsera. Aplikacija pada i ne moze se objaviti...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51177
Joined: 29/06/2011 23:39

#3706 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dječak sa šibicama »

Dobro je neko gore napisao, ovo je bilo ono eee imam ja od badze mali Bog za elektroniku i kompijutere
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3649
Joined: 22/07/2017 18:36

#3707 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Leopard_SA »

I dalje nemam pristup accountu :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3708 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Promineni sifru
Ponasaj se kao da si je zaboravio
I klikni posalji na sms privremenu
Pa kad se prijavis vrati sifru
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#3709 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by starii »

Ko ih natjera da promjene stranicu....katastrofa nepopravljiva....
siimee
Posts: 144
Joined: 25/06/2012 19:28

#3710 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by siimee »

Ja sam je sebi izmijenio kako mi je preglednije.


Ako ko zeli, "CTRL -" na windows ili "CMD -" na macu na 80% size, skinite ekstenziju za Chrome koja se zove stylebot i importujte ovaj style sa drive-a ispod.
Last edited by siimee on 13/01/2026 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#3711 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

Danas sam pričao s momkom koji zna lika koji radi u olx.
Uglavnom, taj lik mu kaže da OLX nema QA. Njihovi vlasnici su mišljenja "da su Bosanci besplatna radna snaga" tj. jebe im se za ovo tržište pa su tako izbacili lošu aplikaciju, a support će im jednostavno rješavati jedan po jedan bug kako "besplatna radna snaga" bude prijavljivala.
Znaju da nemaju konkurenciju i zato sve lagano rade.
siimee
Posts: 144
Joined: 25/06/2012 19:28

#3712 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by siimee »

semsasuljakovic wrote: 18/02/2023 17:14 Danas sam pričao s momkom koji zna lika koji radi u olx.
Uglavnom, taj lik mu kaže da OLX nema QA. Njihovi vlasnici su mišljenja "da su Bosanci besplatna radna snaga" tj. jebe im se za ovo tržište pa su tako izbacili lošu aplikaciju, a support će im jednostavno rješavati jedan po jedan bug kako "besplatna radna snaga" bude prijavljivala.
Znaju da nemaju konkurenciju i zato sve lagano rade.
Nemaju QA, nemaju dev-ops, nemaju sys admina, i tako dalje. Za firmu koja u profitu ima minimalno 5+ miliona svake godine, amaterski pristup samo tako, ponasaju se kao kakav bootstrapped start-up koji nema para nizasta osim za jednog developera. I da, ovo je bilo preko 4 godine u razvoju, u najmanju ruku amaterski release. Ja da sam u toku sa desavanjima a da dolazim iz OLX grupacije, istjerao bih ove ovdje direktore s noge na nogu. Ovi dijele resurse sa Korpa.ba, a ukupno ih je 25 u firmi, pa vi skontajte je li dovoljno :lol:
denis1212
Posts: 873
Joined: 16/02/2014 18:27

#3713 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by denis1212 »

Ovdje ave neki developeri Q.rci-palci.

Sastanete se, dogovorite se, izbacite stranicu kao sto su oni momci 2010. Godine prekopirali iz Ukraine dernek.ba i pik.ba i obogatili se.

Tako vi prestanete kakiti ovdje po forumu i dignete sajt koji ce ih potopiti. Sad je idealna prilika koja se mozda nece ponoviti, da sam iz tog svijeta i da znam bar nesto kao pola vas sto kaki ovdje po temi odmah bih se dao na posao.
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#3714 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

denis1212 wrote: 18/02/2023 17:29 Ovdje ave neki developeri Q.rci-palci.

Sastanete se, dogovorite se, izbacite stranicu kao sto su oni momci 2010. Godine prekopirali iz Ukraine dernek.ba i pik.ba i obogatili se.

Tako vi prestanete kakiti ovdje po forumu i dignete sajt koji ce ih potopiti. Sad je idealna prilika koja se mozda nece ponoviti, da sam iz tog svijeta i da znam bar nesto kao pola vas sto kaki ovdje po temi odmah bih se dao na posao.
Niko u Bosni ne može potopiti sajt od 3+ miliona usera.
Jedino da im ostane ovakvo sranje od aplikacije duže vrijeme. A neve. Otklanjat će bagove malo po malo a mi ćemo trpiti.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3715 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Glupo je govoriti da se nesto ne moue.
Moze se potopiti konkurencija ali treba uloziti ginih para i napraviti bolji sistem oglasavanja/naplate i malo po malo ce ljudi ici tamo gdje je bolje.Kao i u svemu.
Pitanje je da li ima ovdje ljudi koji razumiju biznis i marketing i da se ozbiljno angazuju i olx bi brzo bio zaboravljen.

Evo ove informacije od insajdera iz olxa pokazuju koliko njih boli K za stranicom i za svim...svidja im se samo ovaj milionski profit bez da K ne mrdnes.
I zbog tog pristupa treba da propadnu.

Ja sam prije nekih mjesec dana pisao da se bojim da ce ovom novom verzijom sjebati sve sli ni u snu nisam mislio da ce to ovako uraditi,da puste nesto sto apsolutno ne radi.
naxecole
Posts: 35
Joined: 04/10/2020 21:53

#3716 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by naxecole »

Mogu li se ikako vratiti spašeni korisnici?
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3717 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

naxecole wrote: 18/02/2023 17:59 Mogu li se ikako vratiti spašeni korisnici?
Ne.
Sto je nestalo,nestalo je
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3718 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Već bolje radi. Još da bude brže i da poruke ne divljalju ok bi bilo
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#3719 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by -Chesterfield- »

zippoo87 wrote: 18/02/2023 18:02
naxecole wrote: 18/02/2023 17:59 Mogu li se ikako vratiti spašeni korisnici?
Ne.
Sto je nestalo,nestalo je
Pa može ih ponovo dodati ako zna imena.
Ja sam napravio snimak zaslona spašenih korisnika prije instalacije nove verzije.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3720 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Evo cirkusanti su objavili na blogu najcesce probleme pa pogledajte.
https://blog.olx.ba/2023/02/prelazak-na ... a-pitanja/
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3721 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Cudo pik rs ne iskoristi prigodu otcepiti se i vratiti staru dobru ju...ovaj pik.rs adresu kako je i pocelo 2009
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#3722 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nekome »

trebaju dodati u cesta pitanja: kada cete vratiti stari dizajn
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3649
Joined: 22/07/2017 18:36

#3723 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Leopard_SA »

Citam ova pitanja i odgovore. Kaze, ukoliko nemam pristup accountu trebam promijeniti sifru. Promijenim sifru i naravno, i dalje nemam pristup accountu.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3724 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Leopard_SA wrote: 18/02/2023 20:46 Citam ova pitanja i odgovore. Kaze, ukoliko nemam pristup accountu trebam promijeniti sifru. Promijenim sifru i naravno, i dalje nemam pristup accountu.
E ne znam...okaci pitanje u onoj formi
Meni su pomogli za 1 a drugi sam sam...treci je bio ok
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3649
Joined: 22/07/2017 18:36

#3725 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Leopard_SA »

Truba wrote: 18/02/2023 20:50
E ne znam...okaci pitanje u onoj formi
Meni su pomogli za 1 a drugi sam sam...treci je bio ok
Vec jesam, ali odgovora nema. Nazvacu ih pocetkom sedmice
Post Reply