OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3376 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Dope_Man wrote: 15/02/2023 13:04
zippoo87 wrote: 15/02/2023 12:24 Evo sada se vise ne moze ni uci u staru aplikaciju...tjera te na update ili ako neces,zatvori aplikaciju skroz.
Ne mogu da vjerujem da su i ovo stavili...tjeraju te da koristis nesto sto ne radi,sa onog sto radi.
Kakvi debili majko mila
Iz dosade uzeh da vidim moze li se zeznuti.. i moze. Ako nabrzinu nakon klika OK, koji vodi na play store, kliknes na neki drugi tab tipa poruke, pretraga.. otici ce tamo. Naravno, vec je prebacio na play store app, al ako se vratim na olx app onda je u tom drugom tabu i radi.

Nezz je li kome korisno, al eto.. ima nacin da se "hakuje" pristup postojecoj jos uvijek.
Nema potrebe jer stara verzija vise ne radi,ne sinhronizuje se sa novom.
Evo na novoj pisem neke poruke,na staroj app nista nema.
Takodjer na staroj app jutros izdvojio qrtikal,na novoj nije izdvojen.
Izgleda da moram uraditi update na silu,jer ne mogu odgovarati ni na poruke a na novoj wu i poruke u rasulu...sve razbacano,sporo...katastrofa.
Stvarno ne znam kojoj je budali palo na pamet da ovo puste javno.
I ne pricam o dizajnu,na to se brzo navikne i nije najbitniji uopste.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3377 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Usao sa mobitela na olx.ba i pogledajte ocaja.
Stranicu ne renderuje uopste,slova preko slika,slike nisu ucitane,spasenih artikala nema uopste...strasno sta su uradili.

Image

Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3378 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Evo da vas obradujem. Auth token im sadrži ovo:

Image

Dakle, kod im sadrži funkcionalnost za isticanje PIK kredita nakon određenog vremena. Još uvijek nema ništa na frontendu, ali možete očekivati i to ubrzo. :run:
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#3379 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by DonieBrasco »

Ocajan je novi izgled, a tek cemo saznati nove funkcije ako ih ima.

Cuje istek kredita koji je uredno placen.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3380 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 15/02/2023 13:48 Evo da vas obradujem. Auth token im sadrži ovo:

Image

Dakle, kod im sadrži funkcionalnost za isticanje PIK kredita nakon određenog vremena. Još uvijek nema ništa na frontendu, ali možete očekivati i to ubrzo. :run:
Ne razumijem ovo.
Sta ovo znaci u praksi?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3381 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Znači da će ti PIK kredit važiti 6 mjeseci prije nego istekne.

Image
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3382 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tindbe »

Domaće firme i njihovo online prisustvo su vječita tragikomedija.
Posebno bih izdvojio krševe od stranica/web aplikacija:
- BH Telecom
- OLX
- katastar.ba

Trenutno mi OLX ne radi ni u snovima, a ne mogu reći da je dobro radio i prije promjena.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3383 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Sid the sloth »

Po ovome sto pisete izgleda da su stedili na QAu. Ovo djeluje kao da je developer malo istestirao lokalno i rekao ma ide ovo raji na testiranje :D
talijan97
Posts: 1599
Joined: 26/11/2019 18:18

#3384 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by talijan97 »

Popravili su bookmarks
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#3385 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

E cuj uzmes npr. OLX kredita za 50 ili 100km ili ga vec imas u tom iznosu koji si uredno kupio i nakon pola godine ti uzmu sve ako nisi imao sta da objavis jer vecina nas nismo radnje tj. shopovi :lol:

Ovi nisu normalni prvo uklonise sve opcije za izdvajanje osim klasicnog i premium,a sada i ovo sa kreditom .. osilili se,ali bas :run:
User avatar
alcho
Posts: 1610
Joined: 31/08/2006 09:08

#3386 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by alcho »

Sad je pravo vrijeme da uleti konkurencija i da ih pomete kao što su oni nekad market ba.
splinter
Posts: 8719
Joined: 08/10/2011 12:28

#3387 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by splinter »

alcho wrote: 15/02/2023 14:14 Sad je pravo vrijeme da uleti konkurencija i da ih pomete kao što su oni nekad market ba.
Pa mislim da je to najizgledniji scenario.
Ili da drugi oglasnici, a već su se pojavili, uzmu svoj dio kolača i da npr izdominiraju sa određenom vrstom robe dok olx ostane neka svaštara gdje možeš tražiti sve i svašta.
User avatar
manuchao91
Posts: 1794
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#3388 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by manuchao91 »

meni je njemački olx lol (ebay kleineinzeigen =) pravo mocan ..drzava s 80 mil stanovnika nema sta nema na njemu i puno jeftinije..Rodjaka ima kojem saljem sve sta hocu ja uredno platim sve paypalom i pošalje mi busom Kantićem sve za 10 EUR..malo duze i čekaš i to je to
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3389 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 15/02/2023 14:01 Znači da će ti PIK kredit važiti 6 mjeseci prije nego istekne.

Image
A mamicu im ebem o to su smislili.
Dakle imas rok do kada trebas potrositi kredite a ako ne potrosis,izgubis ih.
Pa koje bajne pametne glavice to sve smisljaju u PM.
Definitivno se selim i na roba.ba paralelno...valjda ce zazivjeti.
Trebamo svi mi koji imamo nesto za prodati napraviti profile i tamo i pogurati konkurenciju.
Ovaj olx je poceo da se bahati a to je znak da ce poceti da se urusava...u BiH je bahacenje neoprostivo,na bilo kojem planu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8314
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#3390 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Idemedosumom »

Odgovori na upite ne stižu u istom thread-u, već u novoj poruci, bez poveznice s artiklom. Mora da se šale :D

Ja pitam za jedan artikal, prodavac odgovara vezano za neki deseti
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3391 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

a sta je s brzim dostavama nema brojeva???

ovo je izvrsna prigoda malo se odmoriti i ne dolaziti na olx dok ne srede
ali navika
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3392 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by konektovan »

Joj smeća, gdje god udjem pokazuje mi niste prijavljeni, a uredno iznad stoji ime profila.. :-)
Spašeni artikli, ne mogu da otvorim, isto pokazuje niste prijavljeni. :-)
Kakva smo mi prćija u pm..
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3393 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

manuchao91 wrote: 15/02/2023 14:22 meni je njemački olx lol (ebay kleineinzeigen =) pravo mocan ..drzava s 80 mil stanovnika nema sta nema na njemu i puno jeftinije..Rodjaka ima kojem saljem sve sta hocu ja uredno platim sve paypalom i pošalje mi busom Kantićem sve za 10 EUR..malo duze i čekaš i to je to
opa nije ti ovo loše
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 73-76-9479

fino bome... trgovine se događaju bez mene :run:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3394 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Ala ga je opravio
Svaka mu Ćas
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3395 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

zove lik jutros za veću hrpicu kaže šta je ono
masakr

sva sreća jučer smo brojeve razmijenili mislim da se danas ne bismo snašli
:mrgreen:

valjalo bi godišnji uzet 2 3 dana sad bih se blokiro da znam
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3396 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by noviclan »

Truba wrote: 15/02/2023 13:24 Cini mi se da mi nema ni novih naloga od prije 2 3 mjeseca
Naime ne postoje kao da su izbrisani

Ima li iko slican problem
Ma jevali su nam znanje
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3397 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

sjebaše mi 2 akaunta

još brojevi mobitela postali javni

ovo ko onomad kad je facebook ima 10 godina sjebo neke privatnosti pa se ulijetalo kokama :D u skrivene fotke
User avatar
vicious
Posts: 7664
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3398 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by vicious »

Meni se na telefonu ruši app čim kliknem na Poruke ili Profil :lol:

Poslije nekoliko rušenja iskoči prozor "olx.ba has closed because this app has a bug. Try updating this app after its developer provides a fix for this error" :D
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3399 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Izgleda da su povukli novu verziju aplikacije sa playstorea.
Sada me vise ne vodi na novu verziju.
Ali trenutno ne radi ni stara aplikacija,pise greska na serveru.
mister_1
Posts: 89
Joined: 17/10/2008 17:05

#3400 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mister_1 »

Strasno kako ljudi koji uredjuju OLX napravise glupost. Sajt koji je bio jednostavan za pretragu i transparentan oni zakomplikovase. Jel ovo u genima nasim ljudima da sve sto je jednostavno uporopaste i zakomplikuju. Sad samo treba neko pametan da napravi novi sajt na istom principu kao sto je bio stari olx i da sva raja predje na taj sajt.
Post Reply