OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jaha_97
Posts: 21
Joined: 01/11/2017 13:13

#3301 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by jaha_97 »

Ateista wrote: 15/02/2023 08:50 Meni nudi novu aplikaciju, jeli neko probao?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
Ja sam na iOS-u morao azurirati, nisam mogao pristupiti na staroj, greska na serveru.
User avatar
Ateista
Posts: 51684
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3302 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

jaha_97 wrote: 15/02/2023 08:54
Ateista wrote: 15/02/2023 08:50 Meni nudi novu aplikaciju, jeli neko probao?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
Ja sam na iOS-u morao azurirati, nisam mogao pristupiti na staroj, greska na serveru.
Meni stara jos radi. Valja li nova app?
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#3303 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

Zalosno sta uradise od odlicne platforme i app.Nadati se da ce u narednim sedmicama sa par updatea rijesiti probleme.

Iskreno ne znam sto im je ovo trebalo jer vizualno nova platforma je veoma lose da ne kazem amaterski odradjena u odnosu na staru.
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#3304 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dope_Man »

Ateista wrote: 15/02/2023 08:50 Meni nudi novu aplikaciju, jeli neko probao?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
Nemoj biti QA tester osim ako si placen za to :D
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3305 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Sid the sloth »

Stara je izgledala kao da je pravljena 90ih, ova nova izgleda kao da je iz 2000e godine, blagi pomak u poboljsanju sto se izgleda tice. Ocigledno je da su radili na fazon ebay i slicnih ali su trebali uzeti u obzir da ebay ovako izgleda vec godinama i da nije bas po najnovijim standardima :D
Meni se na prvu ucinilo da fale neke poruke ali ne fale nego im je samo sortiranje problematicno pa ne mozes naci sve kao prije. Pretraga je idalje katastrofa kao i ranije.
User avatar
Ateista
Posts: 51684
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3306 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Dope_Man wrote: 15/02/2023 09:06
Ateista wrote: 15/02/2023 08:50 Meni nudi novu aplikaciju, jeli neko probao?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
Nemoj biti QA tester osim ako si placen za to :D
Nisam placen. :D
Nista, jos neko vrijeme onda ostaje stara app dok se nova ne ispegla.
jaha_97
Posts: 21
Joined: 01/11/2017 13:13

#3307 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by jaha_97 »

M416 wrote: 15/02/2023 09:01 Zalosno sta uradise od odlicne platforme i app.Nadati se da ce u narednim sedmicama sa par updatea rijesiti probleme.

Iskreno ne znam sto im je ovo trebalo jer vizualno nova platforma je veoma lose da ne kazem amaterski odradjena u odnosu na staru.
Potpisujem.
Navesti cu samo neke od opcija koje nedostaju i koje su uklonili, ali vjerujem da ce vratiti u narednim danima :-)
Zavrsi artikal, detaljnije uredjivanje opisa, sakrivanje zavrsenih artikala itd.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25527
Joined: 12/08/2013 12:51

#3308 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by insaneinthebrain »

gdje da nadjem spašene artikle :?
tap3ah75
Posts: 7599
Joined: 07/09/2009 14:14

#3309 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

insaneinthebrain wrote: 15/02/2023 09:22 gdje da nadjem spašene artikle :?
Nema
A ima li sad igdje opcija STATISTIKA
Ono da vidim koliko mi se gleda koji artikal
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25527
Joined: 12/08/2013 12:51

#3310 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by insaneinthebrain »

nasao sam pod opcijom spašeno i onda oglasi, al fali mi nekih oglasa zadnjih koji sam spasio. isto i korisnika spašenih nema. al su ga usrali
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#3311 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by PlusSA »

grozno al treba navike haman za oci :roll:
što je najgore slabo alternativa imamo tj nemamo ih :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3312 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by cenecimoveocino »

nema mi opcija tipa spaseni artikal, korisnici, spasene pretrage...
tap3ah75
Posts: 7599
Joined: 07/09/2009 14:14

#3313 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Treba sad jedno mjesec dana NE ulaziti na ovu temu na forumu.
:lol:
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3314 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Sid the sloth »

cenecimoveocino wrote: 15/02/2023 09:31 nema mi opcija tipa spaseni artikal, korisnici, spasene pretrage...
Ima, kako nema?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3315 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by cenecimoveocino »

Sid the sloth wrote: 15/02/2023 09:43
cenecimoveocino wrote: 15/02/2023 09:31 nema mi opcija tipa spaseni artikal, korisnici, spasene pretrage...
Ima, kako nema?
gdje, ne mogu naci nikako.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3316 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Sid the sloth »

cenecimoveocino wrote: 15/02/2023 09:45
Sid the sloth wrote: 15/02/2023 09:43

Ima, kako nema?
gdje, ne mogu naci nikako.
Imas sekciju citavu "SPASENO" i onda pise ispod Oglasi, Koristinci, Pretrage kad kliknes na onaj MojOLX meni na desnoj strani.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3317 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

Budala preuzeh novu verziju na mobilnom :-)

Sad mi za sve piše da nisam registrovan a kad kliknem na profil gore pored Olx stoji moj nick ali dole piše registrovan 01.01.1970. dojmovi 0 a imao sam ih...

Piše verifikuj nalog i hocu li to uraditi,jer kad kliknem na to pojavi mi se da unesem ime, prezime, e-mail, tel, regiju...
Je li dovoljno da unesem samo e-mail ili moram sve jer gore upozorenje "izmjenom imena, prezimena, regije, koda ili adrese morat cete ponovo izvršiti verifikaciju adrese, odnosno ukoliko ste vec uputili zahtjev za verifikacijom adrese,isti ce biti obrisan" a nisam siguran koje mi je ime i prezime :D pa je li dovoljno samo da unesem e-mail i br tel i da kliknem na spasi izmjene?

Strah me da mi ne blokiraju profil :sad:
talijan97
Posts: 1599
Joined: 26/11/2019 18:18

#3318 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by talijan97 »

Bolji je sad UI nego sto je prije bilo.

Usrali su sa spasenim artiklima i bookmarksima. Sve je nestalo.

Imaju bug na privatnim porukama, spama pozive na conversations endpoint-u.
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#3319 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

bumerangss wrote: 15/02/2023 09:59 Strah me da mi ne blokiraju profil
Bez brige nece jer nije do tebe nista nego do njih sto su pozurili da objave platformu u alpha fazi,a sve im je zbagano do bola i meni fali oko 160 dojmova jer sam imao oko 400,a sada pise 239.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3320 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Sid the sloth »

bumerangss wrote: 15/02/2023 09:59 Budala preuzeh novu verziju na mobilnom :-)

Sad mi za sve piše da nisam registrovan a kad kliknem na profil gore pored Olx stoji moj nick ali dole piše registrovan 01.01.1970. dojmovi 0 a imao sam ih...

Piše verifikuj nalog i hocu li to uraditi,jer kad kliknem na to pojavi mi se da unesem ime, prezime, e-mail, tel, regiju...
Je li dovoljno da unesem samo e-mail ili moram sve jer gore upozorenje "izmjenom imena, prezimena, regije, koda ili adrese morat cete ponovo izvršiti verifikaciju adrese, odnosno ukoliko ste vec uputili zahtjev za verifikacijom adrese,isti ce biti obrisan" a nisam siguran koje mi je ime i prezime :D pa je li dovoljno samo da unesem e-mail i br tel i da kliknem na spasi izmjene?

Strah me da mi ne blokiraju profil :sad:
Mobilne aplikacije jos uvijek izgleda da ne citaju sve podatke kako treba.
Ja za sad koristim samo na desktop webu i cini se da je sve tu, samo su sortiranja drugacija nego ranije pa cu neke poruke i spaseni artikli na dnu a na starom olxu su bile pri vrhu.
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3321 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Naslovnica »

Zašto su uopšte puštali ovako katastrofalan update?
Nevjerojatno!
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#3322 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by -Chesterfield- »

Preuzeo na mamin mobitel i prijavio se sa svojim nalogom.
Nije ovo dobro uštimano.
Fale spašeni korisnici i još svašta nešto...

Image

Image
muki_muky
Posts: 816
Joined: 13/01/2022 18:07

#3323 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by muki_muky »

Obrisali mi se svi spaseni korisnici, skoro svi spaseni artikli i izgleda da su uklonili pola medalja sa profila.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3324 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ovako nabrzaka
fali mi 400-tinjak dojmova
ne postoje skriveni oglasi


al fala nebesima mogu izbrisati oglas otprije 12 godina za trosjed koji i dan danas posjećuju iako je prodan ima 12 godina :D
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3325 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ima blokiranje na pretrazi???

jel to to sto smo zeljelji da mu artikle ne mozes gledati
Post Reply