SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#64151 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Fb je zadnje mjesto za iznosenje problema
Osim ako nisi neki aktivista ili jaslina uzbanic
Osim ako nisi neki aktivista ili jaslina uzbanic
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64152 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Klončina roditeljskaDaysleepeR wrote: ↑01/02/2023 14:39
premalo postova imaš da bi prošao kao 100% neutralan u ovoj priči...
- GandalfSivi
- Posts: 22748
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#64153 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
A sta mi ovdje radimo svega ti? Sve se ovih dana desava u virtualnom svijetu...Ateista wrote: ↑01/02/2023 15:14Taj dio nije upitan, vec cemu ova hajka po fb ako je klub pokrenuo disciplinski postupak protiv djecaka.GandalfSivi wrote: ↑01/02/2023 15:07 Djecak izudarao djevojcicu, djecak treba da bude izbacen. Nema tu ko ie sta rekao. Ako su i iz skole potvrdili nasilje, hvala i dovidjenja. Sta treba, da ova djevojcica opet ide na skijanje sa njim?
Ako necim nije zadovoljna, tu je policija da to rijesi, ne fb.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64154 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kakav krivicni proces za dijete od 9 godina? Haha pa nije Đibuti. Drzi se frizure i dva prezimena jedini ti je to okvirni domet upiranja prstom u ljude. I ponesto jos kad ti ode na zivac, odjeca,obuca,visina,tezina da upotpunis svoja shvatanja istrazitelja.
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#64155 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Osim toga, to čak nije ni "Karen frizura".
- qlface
- Posts: 305
- Joined: 04/04/2013 09:38
#64156 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Još jedan koji se umori čim pročita duži pasus. Postoje zakonske sankcije za nasilje i skijaški klub koji ih dopušta, kao i za roditelje. Mislim džaba ti pišem, opet ćete ti i tebi slični zapjenjeni i čoporativno da izvrćete moje riječi i namjerno ignorišete moj akcenat na njenu priču, ne nju.vjeshalica wrote: ↑01/02/2023 15:26Kakav krivicni proces za dijete od 9 godina? Haha pa nije Đibuti. Drzi se frizure i dva prezimena jedini ti je to okvirni domet upiranja prstom u ljude. I ponesto jos kad ti ode na zivac, odjeca,obuca,visina,tezina da upotpunis svoja shvatanja istrazitelja.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64157 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nema kazne krivicne za dijete od 9 godina! Ne primjenjuje se krivicnopravna sankcija. Mislim dzaba je tebi pisati ti ces i dalje po svom tvrditi,ignorisati i izvrtati. Naravno da ljude umara duzi post u kojem ti zakljucujes na osnovu 2 prezimena i frizure kompletan slucaj. De se presaberi dobro.qlface wrote: ↑01/02/2023 15:43Još jedan koji se umori čim pročita duži pasus. Postoje zakonske sankcije za nasilje i skijaški klub koji ih dopušta, kao i za roditelje. Mislim džaba ti pišem, opet ćete ti i tebi slični zapjenjeni i čoporativno da izvrćete moje riječi i namjerno ignorišete moj akcenat na njenu priču, ne nju.vjeshalica wrote: ↑01/02/2023 15:26
Kakav krivicni proces za dijete od 9 godina? Haha pa nije Đibuti. Drzi se frizure i dva prezimena jedini ti je to okvirni domet upiranja prstom u ljude. I ponesto jos kad ti ode na zivac, odjeca,obuca,visina,tezina da upotpunis svoja shvatanja istrazitelja.
Last edited by vjeshalica on 01/02/2023 15:47, edited 1 time in total.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#64158 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
timelineAteista wrote: ↑01/02/2023 15:14Taj dio nije upitan, vec cemu ova hajka po fb ako je klub pokrenuo disciplinski postupak protiv djecaka.GandalfSivi wrote: ↑01/02/2023 15:07 Djecak izudarao djevojcicu, djecak treba da bude izbacen. Nema tu ko ie sta rekao. Ako su i iz skole potvrdili nasilje, hvala i dovidjenja. Sta treba, da ova djevojcica opet ide na skijanje sa njim?
Ako necim nije zadovoljna, tu je policija da to rijesi, ne fb.
reakcija na fb je došla jer klub nije uradio ništa, uradili su nakon i to je evidentno, moguće da ne bi ništa uradili da nije bilo fb
sve je timeline i uzrok - posljedica
ja znam da bih ja išao do te mjere da zatvorim klub da se mom djetetu desilo tako nešto
ovdje se zanemaruje odgovornost, i povjerenje koje jedan roditelj daje jednom pravnom licu kada svoje dijete negdje upiše i masno to plati
odgovornost, i to ogromna za sigurnost svakog djeteta, i ovo što se desilo je nedopustivo
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#64159 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Drugo je sto mi komentarisemo, ne ide da roditelj djeteta to pise po fb vec to treba uputiti na pravu adresu, pogotovo ne ide da jos i preuvelicava. Da ona nije to pisala ne bismo ni mi to sad komentarisali nego bi se tim bavili oni koji trebaju.GandalfSivi wrote: ↑01/02/2023 15:23A sta mi ovdje radimo svega ti? Sve se ovih dana desava u virtualnom svijetu...
Ovakve stvari treba iznositi i javnost onda kada klubovi, skole, policija, sud ili ko vec treba, ne odreaguju, na primjer slucaj onog nastavnika koji je nakon sto je osudjen za bludne radnje sa maloljetnicom nastavio raditi u skoli.
- qlface
- Posts: 305
- Joined: 04/04/2013 09:38
#64160 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ček da ti boldiram, vidim da ovaj put nisi stigao ni do druge rečenice.vjeshalica wrote: ↑01/02/2023 15:45Nema kazne krivicne za dijete od 9 godina! Ne primjenjuje se krivicnopravna sankcija. Mislim dzaba je tebi pisati ti ces i dalje po svom tvrditi,ignorisati i izvrtati. Naravno da ljude umara duzi post u kojem ti zakljucujes na osnovu 2 prezimena i frizure kompletan slucaj. De se presaberi dobro.qlface wrote: ↑01/02/2023 15:43
Još jedan koji se umori čim pročita duži pasus. Postoje zakonske sankcije za nasilje i skijaški klub koji ih dopušta, kao i za roditelje. Mislim džaba ti pišem, opet ćete ti i tebi slični zapjenjeni i čoporativno da izvrćete moje riječi i namjerno ignorišete moj akcenat na njenu priču, ne nju.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64161 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ko je ucinitelj nasilja? Neko dijete od 9 godina. Nemas zakonskog osnova da ga krivicno gonis jer za to ne odgovara. Mozes ga samo iskljuciti iz kluba kao neku vrstu sankcije za besprizorno ponasanje i tu sva prica zavrsava. Procitaj zakon prije nego krenes lupetati na silu, o tudjoj kosi i dva prezimena prvenstveno.
Hajde sada bacaj pjenu sa kloniranog racuna.
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#64162 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To ne mozemo sa sigurnoscu znati, klub tvrdi da je postupak pokrenut ali da su oni trazili puno viseod toga i da je zato do ovoga doslo.DaysleepeR wrote: ↑01/02/2023 15:47timeline
reakcija na fb je došla jer klub nije uradio ništa, uradili su nakon i to je evidentno, moguće da ne bi ništa uradili da nije bilo fb
sve je timeline i uzrok - posljedica
ja znam da bih ja išao do te mjere da zatvorim klub da se mom djetetu desilo tako nešto
ovdje se zanemaruje odgovornost, i povjerenje koje jedan roditelj daje jednom pravnom licu kada svoje dijete negdje upiše i masno to plati
odgovornost, i to ogromna za sigurnost svakog djeteta, i ovo što se desilo je nedopustivo
Slazem se sa tim za odgovornost, opet ako je tacno saopstenje kluba onda su oni uradili ono sto treba i uvijek moze doci do incidenta i u skoli, vrticu, produzenom, bitno je reagovati na to, ako je bilo ovako kakosu napisali onda sa njihove strane nije nista sporno. Drugo je to sto mi sad citamo dvije strane price, pitanje je sta je prava istina.
- qlface
- Posts: 305
- Joined: 04/04/2013 09:38
#64163 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovo djeluje kao nešto za čim bi se opsjednuto zakačila osoba sa Karen frizurom i dva prezimena. Da nisi možda žensko?vjeshalica wrote: ↑01/02/2023 15:51Ko je ucinitelj nasilja? Neko dijete od 9 godina. Nemas zakonskog osnova da ga krivicno gonis jer za to ne odgovara. Mozes ga samo iskljuciti iz kluba kao neku vrstu sankcije za besprizorno ponasanje i tu sva prica zavrsava. Procitaj zakon prije nego krenes lupetati na silu, o tudjoj kosi i dva prezimena prvenstveno.
Hajde sada bacaj pjenu sa kloniranog racuna.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#64164 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Haj frizura (?) na stranu, ali sto je problem da zena ima dva prezimena, meni to nije jasno 
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#64165 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
po tebi je nerealno da roditelj djeteta koje je napadnuto traži najgore moguće sankcije?Ateista wrote: ↑01/02/2023 15:53To ne mozemo sa sigurnoscu znati, klub tvrdi da je postupak pokrenut ali da su oni trazili puno viseod toga i da je zato do ovoga doslo.DaysleepeR wrote: ↑01/02/2023 15:47
timeline
reakcija na fb je došla jer klub nije uradio ništa, uradili su nakon i to je evidentno, moguće da ne bi ništa uradili da nije bilo fb
sve je timeline i uzrok - posljedica
ja znam da bih ja išao do te mjere da zatvorim klub da se mom djetetu desilo tako nešto
ovdje se zanemaruje odgovornost, i povjerenje koje jedan roditelj daje jednom pravnom licu kada svoje dijete negdje upiše i masno to plati
odgovornost, i to ogromna za sigurnost svakog djeteta, i ovo što se desilo je nedopustivo
Slazem se sa tim za odgovornost, opet ako je tacno saopstenje kluba onda su oni uradili ono sto treba i uvijek moze doci do incidenta i u skoli, vrticu, produzenom, bitno je reagovati na to, ako je bilo ovako kakosu napisali onda sa njihove strane nije nista sporno. Drugo je to sto mi sad citamo dvije strane price, pitanje je sta je prava istina.
da traže zatvaranje kluba ja ne bih vidio problem kako rekoh
ovo se ne smije desiti, upišeš dijete na skijanje, i neko ti ga prebije
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64166 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Idi bacaj pjenuqlface wrote: ↑01/02/2023 15:53Ovo djeluje kao nešto za čim bi se opsjednuto zakačila osoba sa Karen frizurom i dva prezimena. Da nisi možda žensko?vjeshalica wrote: ↑01/02/2023 15:51
Ko je ucinitelj nasilja? Neko dijete od 9 godina. Nemas zakonskog osnova da ga krivicno gonis jer za to ne odgovara. Mozes ga samo iskljuciti iz kluba kao neku vrstu sankcije za besprizorno ponasanje i tu sva prica zavrsava. Procitaj zakon prije nego krenes lupetati na silu, o tudjoj kosi i dva prezimena prvenstveno.
Hajde sada bacaj pjenu sa kloniranog racuna.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64167 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa pogledaj sustinu njegove schnoviforumas wrote: ↑01/02/2023 15:55 Haj frizura (?) na stranu, ali sto je problem da zena ima dva prezimena, meni to nije jasno![]()

- qlface
- Posts: 305
- Joined: 04/04/2013 09:38
#64168 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Iskopaj i nešto što sam napisao sa 6 godina, možda se može uzeti kao validno i sada za potrebe tvog iracionalnog siktanja. Možda vjerujem u Djeda Mraza i dalje.vjeshalica wrote: ↑01/02/2023 16:00Pa pogledaj sustinu njegove schnoviforumas wrote: ↑01/02/2023 15:55 Haj frizura (?) na stranu, ali sto je problem da zena ima dva prezimena, meni to nije jasno![]()
![]()
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#64169 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa mora se priznati da ti se stavovi nisu nesto znatno promijenili od 2014e 
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#64170 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Druze, cujes li ti sebe? Pa majku mu, ne mozes zakljucke o nekome donositi na osnovu frizure i broja prezimena 
- qlface
- Posts: 305
- Joined: 04/04/2013 09:38
#64171 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nigdje nisam u ovom slučaju naveo da je u pitanju bilo šta jer je žena u pitanju, samo sam usput spomenuo fizičku sličnost sa akterom drame koju sam već vidio. Isto bih uradio da je u pitanju lik sa stereotipnim izgledom, ali bih opet nastavio da govorim o njegovoj priči i akcijama. Ne razumijem zašto odbijate da preispitujete sve uglove kod ovako ozbiljnih optužbi, i činite sve da diskreditujete mene umjesto mojih argumenata. Mislim da je ovo razlog zašto nisam ni bio aktivan na forumu, naivno sam se nadao da su se barem vaši sudovi promijenili od 2014. godine.Sid the sloth wrote: ↑01/02/2023 16:08 Pa mora se priznati da ti se stavovi nisu nesto znatno promijenili od 2014e![]()
- qlface
- Posts: 305
- Joined: 04/04/2013 09:38
#64172 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Evo i tebi da napišem jer očigledno ne želiš da razumno razgovaraš. Njen izgled je spomenut usput, i nije uopšte bio osnova za moje poente. Njena priča i nejasne akcije su bile te koje su činile većinu mojih pasusa. Nevjerovatno da moram ljudima pojašnjavati nešto što je očigledno.noviforumas wrote: ↑01/02/2023 16:12 Druze, cujes li ti sebe? Pa majku mu, ne mozes zakljucke o nekome donositi na osnovu frizure i broja prezimena![]()
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#64173 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Tek je 8,5 godina prošlo, ne ide to tako brzo.Sid the sloth wrote: ↑01/02/2023 16:08 Pa mora se priznati da ti se stavovi nisu nesto znatno promijenili od 2014e![]()
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
#64174 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- zatrazi se izvinjenjeAteista wrote: ↑01/02/2023 15:53To ne mozemo sa sigurnoscu znati, klub tvrdi da je postupak pokrenut ali da su oni trazili puno viseod toga i da je zato do ovoga doslo.DaysleepeR wrote: ↑01/02/2023 15:47
timeline
reakcija na fb je došla jer klub nije uradio ništa, uradili su nakon i to je evidentno, moguće da ne bi ništa uradili da nije bilo fb
sve je timeline i uzrok - posljedica
ja znam da bih ja išao do te mjere da zatvorim klub da se mom djetetu desilo tako nešto
ovdje se zanemaruje odgovornost, i povjerenje koje jedan roditelj daje jednom pravnom licu kada svoje dijete negdje upiše i masno to plati
odgovornost, i to ogromna za sigurnost svakog djeteta, i ovo što se desilo je nedopustivo
Slazem se sa tim za odgovornost, opet ako je tacno saopstenje kluba onda su oni uradili ono sto treba i uvijek moze doci do incidenta i u skoli, vrticu, produzenom, bitno je reagovati na to, ako je bilo ovako kakosu napisali onda sa njihove strane nije nista sporno. Drugo je to sto mi sad citamo dvije strane price, pitanje je sta je prava istina.
- odredjene sankcije djetetu
- mozda i premjestanje u drugu grupu, ako ih ima vise
Da se ne lazemo, ovo je slucaj samo zato sto je curica u pitanju.
Da su se dvojica djecaka pokoskala, manje-vise nikog ne bi bilo briga.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64175 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Prava sustina je da ga doticna ili model zene kao ova iz clanka iritira zbog njegove hude proslosti i to stavlja u prvi plan svog izlaganja. Vjerovatno je zaboravio da napise da bi je trebao neko falusom vaspitat da prestane da se preserava zajedno sa kcerkom i da doticna zapravo laze i falusom treba biti kaznjena jer njemu ne odgovaraju izrecene stvari,a pored toga ulje na vatru su 2 prezimena i frizura...Zene sa pomenute 2 stvari njemu su velika prijetnja iz neobjasnjivih okolnosti. Bizarno. Dokle bi svijet stigao da sutra neko kaze Romi nisu pretrpili pogrom u drugom ratu i oni su svi neobrazovani,lazu i smrde? Samo zato jer smo nekad vidjeli da Romi smrde i lazu... I tako slicno...da ne pravim detaljno poredjenje jer neko nece razumjeti....Laplace wrote: ↑01/02/2023 16:54Tek je 8,5 godina prošlo, ne ide to tako brzo.Sid the sloth wrote: ↑01/02/2023 16:08 Pa mora se priznati da ti se stavovi nisu nesto znatno promijenili od 2014e![]()
