Zavisi i gdje su proizvedene, ako su made in poland ili tako nesto, totalno drukcija guma od ovih made in france/germany. Isto vazi i za druge proizvodjace. Goodyear iz poljske je za q.Naslovnica wrote: ↑29/01/2023 07:16 Dok sam prijašnjih zima 90% kilometara imao na relaciji Sarajevo - Zenica, nisam razmišljao o Savi.
Kako sam sadašnjim poslom vezan za okolna brda i padinske dijelove grada, Mićko 6 se, u trećoj sezoni, pokazao kao karina na poledici, bljuzgi i snijegu. Totalno nesiguran ovih dana. Nevjerojatno je gdje sve zanosi i šlajdra.
Jedva čekam kraj zime da ih skinem i stavim na OLX.
Šara apsolutno pristojna, vožene samo zimi (meščini 1 i po sezona po autoputu), ne znam koliko kilometara zimska guma može izdržati da bude prihvatljiva, ali iduće zime, ako budem ma ovom poslu, na moje auto akbgda ide Sava Eskimo S3+.
Sa ovim Michelinom se ne usuđujem rahat otići na Bjelašnicu, a i kada odem vozim "ko po jajima".
Konto da nije do pritiska guma - nije, uradio špuru kod Aldina, sve se češkam po glavi, zar je moguće ovoliki pad karakteristika za ovako kratko vrijeme/kilometražu...
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23251 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23252 Re: Dolazi zima - zimske gume
Čovječe, koliko potpuno različitih iskustava sa istim gumama.
Izgleda da je najbolje kupiti Tigar i Savu, tu bar sve znaš. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23253 Re: Dolazi zima - zimske gume
ne isplati nam se nabavljat, za dato vozilo nemamoartur morgan wrote: ↑28/01/2023 22:48Imas gume, sad uradi upgrade kocnica brembo xtraEvolution_IV wrote: ↑28/01/2023 22:13![]()
cesto, izleti lokalac, izleti cuko, preticu na punoj, u krivini itd...![]()
ici ce textar disk, trw plocice
- mirota
- Posts: 4677
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23254 Re: Dolazi zima - zimske gume
a sta reci za tigar, ja kupio Riken, kazu Tigar malo bolji...citroen xm wrote: ↑29/01/2023 10:30 Čovječe, koliko potpuno različitih iskustava sa istim gumama.Izgleda da je najbolje kupiti Tigar i Savu, tu bar sve znaš.
![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23255 Re: Dolazi zima - zimske gume
Riken i Tigar su ti jedno te isto. Ista šara, ista smjesa, izlaze iz iste fabrike u Pirotu. Nose različito ime zbog nekih tržišta. A šta reći za Tigar? Pa ja sam imao i nemam nekih posebno loših iskustava, ali vidio sam i da postoje bolje gume u svim uslovima. Međutim ono što ću uvijek tvrditi jeste da je za većinu problema isključivo kriv vozač.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#23256 Re: Dolazi zima - zimske gume
citroen xm wrote: ↑29/01/2023 12:24 Riken i Tigar su ti jedno te isto. Ista šara, ista smjesa, izlaze iz iste fabrike u Pirotu. Nose različito ime zbog nekih tržišta. A šta reći za Tigar? Pa ja sam imao i nemam nekih posebno loših iskustava, ali vidio sam i da postoje bolje gume u svim uslovima. Međutim ono što ću uvijek tvrditi jeste da je za većinu problema isključivo kriv vozač.
- mirota
- Posts: 4677
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23257 Re: Dolazi zima - zimske gume
platio 2 riken 330 km, a iste premium su 580...ne mala razlika, a mijenjam na 3 godcitroen xm wrote: ↑29/01/2023 12:24 Riken i Tigar su ti jedno te isto. Ista šara, ista smjesa, izlaze iz iste fabrike u Pirotu. Nose različito ime zbog nekih tržišta. A šta reći za Tigar? Pa ja sam imao i nemam nekih posebno loših iskustava, ali vidio sam i da postoje bolje gume u svim uslovima. Međutim ono što ću uvijek tvrditi jeste da je za većinu problema isključivo kriv vozač.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23258 Re: Dolazi zima - zimske gume
To je neka poprilično velika dimenzija?
Ma 2 godine će sigurno biti dobre ako budeš koristio samo zimi. Za dalje ne znam.
Ma 2 godine će sigurno biti dobre ako budeš koristio samo zimi. Za dalje ne znam.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23259 Re: Dolazi zima - zimske gume
Razlike u gumama proizvedene u Germany i Poland, su na nivou razlike nutelle, proizvedene u Germany i Poland 
- mirota
- Posts: 4677
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23260 Re: Dolazi zima - zimske gume
235 55 17citroen xm wrote: ↑29/01/2023 14:47 To je neka poprilično velika dimenzija?
Ma 2 godine će sigurno biti dobre ako budeš koristio samo zimi. Za dalje ne znam.
- rahmetli dedo
- Posts: 413
- Joined: 04/12/2017 18:51
- Location: Vlakovo M-28
#23261 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iz poljske ne valja ni jedan proizvod počevši od qrčeve alu folije
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23262 Re: Dolazi zima - zimske gume
E vidiš ti đavola kako on nema mira. Taman pomisliš da ne može gore od Tigra, a on ti pošalje premijum gumu iz Poljske. Ništa ti drugo ne preostaje već da stičeš prijateljstva kako bi te imao ko iz kanala izvlačiti.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23263 Re: Dolazi zima - zimske gume
skf prebacuje proizvodnju u poljsku...rahmetli dedo wrote: ↑30/01/2023 15:27 Iz poljske ne valja ni jedan proizvod počevši od qrčeve alu folije
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#23264 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imas ATE u Vitezu, rade i dostavu.Evolution_IV wrote: ↑29/01/2023 10:47ne isplati nam se nabavljat, za dato vozilo nemamo, imal za golfa pizda vam materna
ici ce textar disk, trw plocice
Imas kombinaciju Power disc i standard plocice ili standard disk i "ceramic" plocice....vidi sta ti odgovara!
Last edited by lavic on 31/01/2023 15:03, edited 1 time in total.
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23265 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovaj umenemi Mićko Alpin 6 je Made in Spain.konektovan wrote: ↑29/01/2023 15:42 Razlike u gumama proizvedene u Germany i Poland, su na nivou razlike nutelle, proizvedene u Germany i Poland![]()
Špansko auto, španske gume, i ja kontam zašto imam problema...
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23266 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa on nije naviko na zimu i studen. On je navikao na toplije krajeve. Eto sta mu je.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23267 Re: Dolazi zima - zimske gume
Valjalo bi obletiti par puta oko njega sa kastanjetama uz prigodan ples, radi urokaNaslovnica wrote: ↑31/01/2023 11:00Ovaj umenemi Mićko Alpin 6 je Made in Spain.konektovan wrote: ↑29/01/2023 15:42 Razlike u gumama proizvedene u Germany i Poland, su na nivou razlike nutelle, proizvedene u Germany i Poland![]()
![]()
Špansko auto, španske gume, i ja kontam zašto imam problema...
![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23268 Re: Dolazi zima - zimske gume
Valja li Sava Eskimo S3+ za snijega i leda, 205 55 16?
Izjeba me danas Alpin 6, jedva dođoh kući, ko po jOjima.
Da nisam bio na špuri fakat bih još pomislio da nešto nije udure sa avtom.
Nemam rapa za sve 4 nove, a pogotovu za "premiume"...
Izjeba me danas Alpin 6, jedva dođoh kući, ko po jOjima.
Da nisam bio na špuri fakat bih još pomislio da nešto nije udure sa avtom.
Nemam rapa za sve 4 nove, a pogotovu za "premiume"...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23269 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za snijega valja, za leda nemam pojma. U stvari koja valja za ljeda? 
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23270 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sexerica je za leda.citroen xm wrote: ↑31/01/2023 20:01 Za snijega valja, za leda nemam pojma. U stvari koja valja za ljeda?![]()
Danas na gradilištu utaban snijeg, ko i jeste led, ko i nije, pade 2-3cm friškog, krenem nekako, haman na štangasu, malo gasa, gubi grip, jedan piklić iz četvrtog puta sam se uspeo. Sutra ga moram ostaviti negdje na ravnom, prije piklića.
Vozim četvrt vijeka, nikada nisam imao ovakvih problema sa gumama u zimskim uslovima, treća sezona. Kažu Mićko najduže drži karakteristike. Ovaj je nakon, da ne lažem, 30 i kusur k za Q.
- bonovoxjasen
- Posts: 182
- Joined: 03/01/2023 19:22
- Location: Stavanger, Norway
#23271 Re: Dolazi zima - zimske gume
zato 4x4 i mozes na Mars
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23272 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nemam para za 4x4 rođo
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23273 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje ti je Duster?
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23274 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23275 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jebaji ga, ne znam šta bih ti rekao, tj. da li bi na istom mjestu sa nekom drugom gumom bolje prošao.Naslovnica wrote: ↑31/01/2023 20:13
Sexerica je za leda.
Danas na gradilištu utaban snijeg, ko i jeste led, ko i nije, pade 2-3cm friškog, krenem nekako, haman na štangasu, malo gasa, gubi grip, jedan piklić iz četvrtog puta sam se uspeo. Sutra ga moram ostaviti negdje na ravnom, prije piklića.
Vozim četvrt vijeka, nikada nisam imao ovakvih problema sa gumama u zimskim uslovima, treća sezona. Kažu Mićko najduže drži karakteristike. Ovaj je nakon, da ne lažem, 30 i kusur k za Q.
Ako ti šta znači, ja sam kupio BF Goodrich o kojim sam se ovde raspitivao. 3 KM skuplja od Save, znači ista cijena, a na testovima je prilično bolja i nahvališe mi je svi koje sam pitao. Pa vidjećemo...
