Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja jednom gurao ono crijevo za dezinfekciju klime, i nekako sam zakacio spuzvicu neku, i gotovo zatvorila izlaz ventilacije na strani vozača, i slabije mi puhalo, bas osjetno dok nisam skontao da je ona u pitanju. Eto,..mozda moze biti i neka glupost :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

samo ti guraj :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#45028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#45029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

pesimist wrote: 29/01/2023 19:09 Zna li neko zasto mi iz ventilacije puhaljki puse vruce iz lijeve takodje iz dvije sredisnje sve ok tj vruce a i iz desne suvozaceve mlako nije bas skroz hladno.Cak i kad povecam temp na 29 na desnoj strani nista se ne mjenja.U pitanju je golf 7 tdi 2013 god
Tek sam kupio ovo auto pa.mozda ima neka caka pa.ako neko ima iskustva sta moze biti pomagajte
Probaj ovaj reset sto ti je preporucio @Throttle
Moguce i da je klapna zastopala.

Druga mogucnost sto se desavalo kod Golfa 7 je zastopan mali hladnjak koji se nalazi iza centralne konzole. Kod Golfa 7, u posudi za antifriz se nalazi silikatna kesica ( posto fabricki je tad isao antifriz G13 ) koja cesto puca, bolje reci precesto puca, nakon cega silikatni prah ode u rashladni sistem i zacepi mali hladnjak. Tad se treba ocistiti rashladni sistem od tog silikatnog praha sto traje dugo, pokusa se isprati mali hladnjak, ali obicno ga treba zamijeniti. Provjeri posudu od antifriza. Ako nema ove kesice ili ako je pukla, ako ima tragova rasutog silikata u tecnosti i posebno ako se boja antifriza promijenila u smedju, onda i ovo moze biti.

https://youtu.be/zAL0KK0MahM
P.s nemoj je pokusavati vaditi!!!
Last edited by artur morgan on 29/01/2023 21:29, edited 1 time in total.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#45030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Naslovnica wrote: 29/01/2023 21:11 Image
:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Zrak neki šišti, kao da auto podrigne i onda krene sve normala :-?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kažu da soda pomaže, meni je draža Coca Cola iskreno. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

controloc :)
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

artur morgan wrote: 28/01/2023 23:01
bitanga_sa_otesa wrote: 28/01/2023 22:48

e ako je on reko ,onda je to to ,nema se sta vise dodat ni oduzet :-D
Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popravio :D
Kad je sa Subarua presao na M4????
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

lavic wrote: 30/01/2023 10:16
artur morgan wrote: 28/01/2023 23:01

Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popravio :D
Kad je sa Subarua presao na M4????
Sa cls amg-a je presao na M4, nek puknu dušmani :D :oops:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Leon16v wrote: 30/01/2023 10:20
lavic wrote: 30/01/2023 10:16

Kad je sa Subarua presao na M4????
Sa cls amg-a je presao na M4, nek puknu dušmani :D :oops:
Ma ubi gigant....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

klik lajk šer subskrajm donejt pliz
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

GT-R INCOMING
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2023 11:18 klik lajk šer subskrajm donejt pliz
Prolazi mu ubleha kod ove generacije...bitno je samo dobro maglu prodat.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

lavic wrote: 30/01/2023 15:11

Prolazi mu ubleha kod ove generacije...bitno je samo dobro maglu prodat.
Desetine hiljada retarda prate malo manjeg retarda i zele bit poput njega ,a njemu dobro ko bubregu u loju :lol:
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#45042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pesimist »

Jel ok kad je auto u leru i pritiscem kvacilo pustam obrtaji idu sa 800 do 1000 sve kako npr otpustam na vrhu kvacilo obrtaji skoce protisnem do kraja obrtaji padnu sve u rssponu od 800 do 1000
Last edited by pesimist on 30/01/2023 16:53, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

pesimist wrote: 30/01/2023 16:49 Jel ok kad je auto u leru i pritiscem kvacilo pustam obrtaji idu sa 800 do 1000 sve kako pritiscem tako skoce pa se vrate ?
Jeste kod novijih auta. Nisi napisao koje je auto u pitanju.
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#45044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pesimist »

Golf 7
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

pesimist wrote: 30/01/2023 16:53Golf 7
Kod mog rodjaka je 7 ica, i isto se dešava. Meni iritantno do bola, al' to im je tako naštimano, valjda u fabrici skontali da golfove kupuju vozacki duduci.. :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Isto je i na Astri K. Valjda da pomogne vozacima da ne sjebu zamajce dok je garancije, za ove sto polaze bez gasa.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Prodaj ti tog golfa dok nije kasno
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Odmah da ti ja prodam jednog.
Nista mu ne skače gore/dole niti drnda.

Uz to jos ima krila,može i da poleti

Image



🤣
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#45049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Tako je na skoro svim autima a tome ima skoro pa 15 godina
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 29/01/2023 23:01 Kažu da soda pomaže, meni je draža Coca Cola iskreno. :mrgreen:
:lol:
Post Reply