Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#45026 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja jednom gurao ono crijevo za dezinfekciju klime, i nekako sam zakacio spuzvicu neku, i gotovo zatvorila izlaz ventilacije na strani vozača, i slabije mi puhalo, bas osjetno dok nisam skontao da je ona u pitanju. Eto,..mozda moze biti i neka glupost 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45027 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo ti guraj 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#45029 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probaj ovaj reset sto ti je preporucio @Throttlepesimist wrote: ↑29/01/2023 19:09 Zna li neko zasto mi iz ventilacije puhaljki puse vruce iz lijeve takodje iz dvije sredisnje sve ok tj vruce a i iz desne suvozaceve mlako nije bas skroz hladno.Cak i kad povecam temp na 29 na desnoj strani nista se ne mjenja.U pitanju je golf 7 tdi 2013 god
Tek sam kupio ovo auto pa.mozda ima neka caka pa.ako neko ima iskustva sta moze biti pomagajte
Moguce i da je klapna zastopala.
Druga mogucnost sto se desavalo kod Golfa 7 je zastopan mali hladnjak koji se nalazi iza centralne konzole. Kod Golfa 7, u posudi za antifriz se nalazi silikatna kesica ( posto fabricki je tad isao antifriz G13 ) koja cesto puca, bolje reci precesto puca, nakon cega silikatni prah ode u rashladni sistem i zacepi mali hladnjak. Tad se treba ocistiti rashladni sistem od tog silikatnog praha sto traje dugo, pokusa se isprati mali hladnjak, ali obicno ga treba zamijeniti. Provjeri posudu od antifriza. Ako nema ove kesice ili ako je pukla, ako ima tragova rasutog silikata u tecnosti i posebno ako se boja antifriza promijenila u smedju, onda i ovo moze biti.
https://youtu.be/zAL0KK0MahM
P.s nemoj je pokusavati vaditi!!!
Last edited by artur morgan on 29/01/2023 21:29, edited 1 time in total.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#45031 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zrak neki šišti, kao da auto podrigne i onda krene sve normala 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45032 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kažu da soda pomaže, meni je draža Coca Cola iskreno. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45033 Re: Pitamo Mehanicare ?
controloc 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#45034 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad je sa Subarua presao na M4????artur morgan wrote: ↑28/01/2023 23:01Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popraviobitanga_sa_otesa wrote: ↑28/01/2023 22:48
e ako je on reko ,onda je to to ,nema se sta vise dodat ni oduzet![]()
![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#45035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa cls amg-a je presao na M4, nek puknu dušmanilavic wrote: ↑30/01/2023 10:16Kad je sa Subarua presao na M4????artur morgan wrote: ↑28/01/2023 23:01
Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popravio![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45037 Re: Pitamo Mehanicare ?
klik lajk šer subskrajm donejt pliz
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#45040 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prolazi mu ubleha kod ove generacije...bitno je samo dobro maglu prodat.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- pesimist
- Posts: 193
- Joined: 20/03/2013 12:58
#45042 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel ok kad je auto u leru i pritiscem kvacilo pustam obrtaji idu sa 800 do 1000 sve kako npr otpustam na vrhu kvacilo obrtaji skoce protisnem do kraja obrtaji padnu sve u rssponu od 800 do 1000
Last edited by pesimist on 30/01/2023 16:53, edited 1 time in total.
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45046 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isto je i na Astri K. Valjda da pomogne vozacima da ne sjebu zamajce dok je garancije, za ove sto polaze bez gasa.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#45047 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prodaj ti tog golfa dok nije kasno
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#45048 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odmah da ti ja prodam jednog.
Nista mu ne skače gore/dole niti drnda.
Uz to jos ima krila,može i da poleti


Nista mu ne skače gore/dole niti drnda.
Uz to jos ima krila,može i da poleti

- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45049 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je na skoro svim autima a tome ima skoro pa 15 godina
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu

