Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15901 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Dizajn eksterijera ovoga mercedesa mi je baš moćan i dobar. Unutra tu i tamo, ništa specijalno dizajnerski.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15902 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Meni izgleda sumljivo
Glasam za neki diftung glave ili potrosnju ulja :mrgreen:
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#15903 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

ElRe wrote: 29/01/2023 08:07
beco wrote: 28/01/2023 22:22

2.0 dci je za taj auto mjera

Na Meganu 3 ima to jedno brisanje, desna ručica prema gore jedbkm i odradi.
2.0 dCi - 7.6 litara ulja :D
(Superb 2.0 TDI - 4.7l ulja)

Sada se ugrađuje u Traffic i Koleos.
Za Megana, Qashqai a vjerujem i Kadjara 1.6 dCi je sasvim Ok.
MB OM651 7l ulja

2.0 dci zavisno od verzije od 6 do 8 ulja :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#15904 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

https://www.autodata1.com/en/car/renaul ... 160-hp-edc

Ovaj iz putničkih verzija je 7.6 l (euro 5 i euro 6)

FPT 2.0 Multijet 4.2 - 4.8 litara
Last edited by ElRe on 29/01/2023 09:47, edited 1 time in total.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15905 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Kad' sam Dalmi zvao, i pitao da li se može cijena još malo korigovati, kaže dođite pa ćemo učiniti što možemo- ali kao ako nisam spreman platiti istaknutu cijenu, da džaba ne dolazim. A rekoh broj šasije za Carvertical? Veli dođite, sve ćemo na licu mjesta provjeriti. I tri puta spomenu kako oni prodaju 20x vozila dnevno. Zaboli me bolan za to, niste mi blizu, zato hoću konkretnu informaciju preko telefona :skoljka:

Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?

Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/

Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam neke majstore koji bi mogli doći da samnom pogledaju :-D
Last edited by Idemedosumom on 29/01/2023 10:21, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15906 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ništa ja više ne bi vjerovao ovome Jupi iz Vogošće nego bilo kom hercegovcu. Još kada mi onako ofirno ostavi ili sam nalijepi CH naljepnicu.

Jbg, provozaš se do Hercegovine, ako ništa imaš šta obići sa porodicom.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15907 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Idemedosumom wrote: 29/01/2023 09:45 Kad' sam Dalmi zvao, i pitao sam da li se može cijena još malo korigovati, kaže dođite pa ćemo učiniti što možemo- ali kao ako nisam spreman platiti istaknutu cijenu, da džaba ne dolazim. A rekoh broj šasije za Carvertical? Veli dođite, sve ćemo na licu mjesta provjeriti. I tri puta spomenu kako oni prodaju 20x vozila dnevno. Zaboli me bolan za to, niste mi blizu, zato hoću konkretnu informaciju preko telefona :skoljka:

Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?

Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/

Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam nekih majstora koji bi mogli doći da samnom pogledaju :-D
Ovaj nissan je brat blizanac sa kadjarom. Meni su oba dobra,..e sad je pitanje, realno, koji je u boljem stanju?!
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#15908 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MarkoIvkovic »

interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu :-D
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#15909 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Fakat mi nije jasno šta je fazon sa oklijevanjem da dadnu VIN. To je bukvalno minimum minimuma koji mogu uraditi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#15910 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

canvra888 wrote: 29/01/2023 14:12 Fakat mi nije jasno šta je fazon sa oklijevanjem da dadnu VIN. To je bukvalno minimum minimuma koji mogu uraditi.
Mozda strahuju od CarVerticala.
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#15911 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kabal1337 wrote: 29/01/2023 14:25
canvra888 wrote: 29/01/2023 14:12 Fakat mi nije jasno šta je fazon sa oklijevanjem da dadnu VIN. To je bukvalno minimum minimuma koji mogu uraditi.
Mozda strahuju od CarVerticala.
Jedino logično objašnjenje. Uslikat i poslat VIN je 20ak sekundi posla...
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#15912 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Kiki_Musampa »

MarkoIvkovic wrote: 29/01/2023 14:05 interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu :-D
100000 presao sa njim,za mene je top motor za naše uslove. Ja vozim manuelni mjenjač. Isti polo,1.6 tdi,godinu stariji, non stop problemi,ide lošije,češći intervali servisa itd .. jedino je skup :mrgreen:
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#15913 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MarkoIvkovic »

Kiki_Musampa wrote: 29/01/2023 14:33
MarkoIvkovic wrote: 29/01/2023 14:05 interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu :-D
100000 presao sa njim,za mene je top motor za naše uslove. Ja vozim manuelni mjenjač. Isti polo,1.6 tdi,godinu stariji, non stop problemi,ide lošije,češći intervali servisa itd .. jedino je skup :mrgreen:
E hvala puno na odgovoru, svakako sada istrazujem i ucim oko toga jer ni sam ne znam sta bi za prvo auto uzeo, trenutno vozim od starog 2005 godiste Scenica pa ne znam ni sam vise sta da gledam :-)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15914 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Možeš da gledaš i aktuelni Clio isto turbo benzinac. Dobar autić.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15915 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Ako trenutno vozis Scenica, trebat ce ti vremena da se naviknes na manje auto velicine Pola.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#15916 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MarkoIvkovic »

Optimist wrote: 29/01/2023 14:58 Ako trenutno vozis Scenica, trebat ce ti vremena da se naviknes na manje auto velicine Pola.
probao sam par puta od prijatelja peugeot 208 i golf 6, velicinom mi odgovara, naravno trebalo bi mi vremena da naviknem na prostor oko auta ali mislim da sam dovoljno mlad da to savladam vrlo brzo :-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15917 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ako se lako navikneš na prostor u autu, tj. manjak prostora, još lakše ćeš se navići na prostor oko auta. :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15918 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Clio sa plinom, a prije Pola bih uzeo i Fabiu.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#15919 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Idemedosumom wrote: 29/01/2023 09:45 Kad' sam Dalmi zvao, i pitao da li se može cijena još malo korigovati, kaže dođite pa ćemo učiniti što možemo- ali kao ako nisam spreman platiti istaknutu cijenu, da džaba ne dolazim. A rekoh broj šasije za Carvertical? Veli dođite, sve ćemo na licu mjesta provjeriti. I tri puta spomenu kako oni prodaju 20x vozila dnevno. Zaboli me bolan za to, niste mi blizu, zato hoću konkretnu informaciju preko telefona :skoljka:

Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?

Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/

Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam neke majstore koji bi mogli doći da samnom pogledaju :-D

Samo kilometri tj jesi vracani isl, jel vozilo taxiralo,bilo na renti isl i jel bilo stete.

Neces dobiti info sta je radjeno u ovlastenom servisu, opozive isl.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15920 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

MarkoIvkovic wrote: 29/01/2023 14:05 interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu :-D
Top motor uparen sa DSGom. Ide nevjerovatno dobro da nikad ne bi pomislio da je 1.0 ispod haube.
Ja imam samo rijeci hvale za taj motor.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15921 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ako uzmes manuelca, vjeruj mi da ces se našaltati brzina :mrgreen:

Inace, motor ide onoliko koliko konja pise
Nevjerovatno za reci, ali jako pristojno i u rangu 1.6TDI
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#15922 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MarkoIvkovic »

Zbog toga i pitam jer je 1.0 a znam da cu na manuelcu stalno saltat, vise u nizu nego u visu :)
abfahrt
Posts: 88
Joined: 29/01/2022 20:49

#15923 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by abfahrt »

Da li neko zna koliko su sada dadžbine za uvoz auta iz Njemačke? Neko mi od raje reče kao da je nešto poskupilo. Mislio sam uvesti nešto do 6.000 eura.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#15924 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by SONY_91 »

abfahrt wrote: 29/01/2023 21:44 Da li neko zna koliko su sada dadžbine za uvoz auta iz Njemačke? Neko mi od raje reče kao da je nešto poskupilo. Mislio sam uvesti nešto do 6.000 eura.
Carina 15% i PDV 17%, homologacija i plus špediterski troškovi.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15925 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

abfahrt wrote: 29/01/2023 21:44 Da li neko zna koliko su sada dadžbine za uvoz auta iz Njemačke? Neko mi od raje reče kao da je nešto poskupilo. Mislio sam uvesti nešto do 6.000 eura.
Na cijenu od npr 6.000 eura, racunaj jos 35-40 posto troskova.
Registrovano auto na be ha tablama ce te doci 18-19 hiljada KM.
Post Reply