Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15901 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dizajn eksterijera ovoga mercedesa mi je baš moćan i dobar. Unutra tu i tamo, ništa specijalno dizajnerski.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#15902 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni izgleda sumljivo
Glasam za neki diftung glave ili potrosnju ulja
Glasam za neki diftung glave ili potrosnju ulja
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#15903 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#15904 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.autodata1.com/en/car/renaul ... 160-hp-edc
Ovaj iz putničkih verzija je 7.6 l (euro 5 i euro 6)
FPT 2.0 Multijet 4.2 - 4.8 litara
Ovaj iz putničkih verzija je 7.6 l (euro 5 i euro 6)
FPT 2.0 Multijet 4.2 - 4.8 litara
Last edited by ElRe on 29/01/2023 09:47, edited 1 time in total.
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15905 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad' sam Dalmi zvao, i pitao da li se može cijena još malo korigovati, kaže dođite pa ćemo učiniti što možemo- ali kao ako nisam spreman platiti istaknutu cijenu, da džaba ne dolazim. A rekoh broj šasije za Carvertical? Veli dođite, sve ćemo na licu mjesta provjeriti. I tri puta spomenu kako oni prodaju 20x vozila dnevno. Zaboli me bolan za to, niste mi blizu, zato hoću konkretnu informaciju preko telefona
Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?
Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/
Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam neke majstore koji bi mogli doći da samnom pogledaju
Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?
Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/
Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam neke majstore koji bi mogli doći da samnom pogledaju
Last edited by Idemedosumom on 29/01/2023 10:21, edited 1 time in total.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15906 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ništa ja više ne bi vjerovao ovome Jupi iz Vogošće nego bilo kom hercegovcu. Još kada mi onako ofirno ostavi ili sam nalijepi CH naljepnicu.
Jbg, provozaš se do Hercegovine, ako ništa imaš šta obići sa porodicom.
Jbg, provozaš se do Hercegovine, ako ništa imaš šta obići sa porodicom.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15907 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj nissan je brat blizanac sa kadjarom. Meni su oba dobra,..e sad je pitanje, realno, koji je u boljem stanju?!Idemedosumom wrote: ↑29/01/2023 09:45 Kad' sam Dalmi zvao, i pitao sam da li se može cijena još malo korigovati, kaže dođite pa ćemo učiniti što možemo- ali kao ako nisam spreman platiti istaknutu cijenu, da džaba ne dolazim. A rekoh broj šasije za Carvertical? Veli dođite, sve ćemo na licu mjesta provjeriti. I tri puta spomenu kako oni prodaju 20x vozila dnevno. Zaboli me bolan za to, niste mi blizu, zato hoću konkretnu informaciju preko telefona![]()
Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?
Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/
Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam nekih majstora koji bi mogli doći da samnom pogledaju![]()
-
MarkoIvkovic
- Posts: 732
- Joined: 19/01/2021 20:29
#15908 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu 
- canvra888
- Posts: 9173
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15909 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Fakat mi nije jasno šta je fazon sa oklijevanjem da dadnu VIN. To je bukvalno minimum minimuma koji mogu uraditi.
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
- canvra888
- Posts: 9173
- Joined: 09/07/2021 15:03
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#15912 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
100000 presao sa njim,za mene je top motor za naše uslove. Ja vozim manuelni mjenjač. Isti polo,1.6 tdi,godinu stariji, non stop problemi,ide lošije,češći intervali servisa itd .. jedino je skupMarkoIvkovic wrote: ↑29/01/2023 14:05 interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu![]()
-
MarkoIvkovic
- Posts: 732
- Joined: 19/01/2021 20:29
#15913 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E hvala puno na odgovoru, svakako sada istrazujem i ucim oko toga jer ni sam ne znam sta bi za prvo auto uzeo, trenutno vozim od starog 2005 godiste Scenica pa ne znam ni sam vise sta da gledamKiki_Musampa wrote: ↑29/01/2023 14:33100000 presao sa njim,za mene je top motor za naše uslove. Ja vozim manuelni mjenjač. Isti polo,1.6 tdi,godinu stariji, non stop problemi,ide lošije,češći intervali servisa itd .. jedino je skupMarkoIvkovic wrote: ↑29/01/2023 14:05 interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu![]()
![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15914 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Možeš da gledaš i aktuelni Clio isto turbo benzinac. Dobar autić.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#15915 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako trenutno vozis Scenica, trebat ce ti vremena da se naviknes na manje auto velicine Pola.
-
MarkoIvkovic
- Posts: 732
- Joined: 19/01/2021 20:29
#15916 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
probao sam par puta od prijatelja peugeot 208 i golf 6, velicinom mi odgovara, naravno trebalo bi mi vremena da naviknem na prostor oko auta ali mislim da sam dovoljno mlad da to savladam vrlo brzo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15917 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako se lako navikneš na prostor u autu, tj. manjak prostora, još lakše ćeš se navići na prostor oko auta. 
- sime_cipol
- Posts: 23405
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#15918 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Clio sa plinom, a prije Pola bih uzeo i Fabiu.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#15919 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Idemedosumom wrote: ↑29/01/2023 09:45 Kad' sam Dalmi zvao, i pitao da li se može cijena još malo korigovati, kaže dođite pa ćemo učiniti što možemo- ali kao ako nisam spreman platiti istaknutu cijenu, da džaba ne dolazim. A rekoh broj šasije za Carvertical? Veli dođite, sve ćemo na licu mjesta provjeriti. I tri puta spomenu kako oni prodaju 20x vozila dnevno. Zaboli me bolan za to, niste mi blizu, zato hoću konkretnu informaciju preko telefona![]()
Čitao sam da je Kadjar u prvoj godini s 1.6 dci imao problema s dihtungom glave motora, koji se u sklopu garancije otklanjao. Valjda bi na CV izvještaju trebalo pisati nešto o tome, ako je rađeno u ovlaštenom?
Ima i ovaj Nissan, po mnogome komparabilan s onim Kadjarom (osim što je više prešao, ružnije boje i nama generalno manje atraktivan od francuskog brata)
https://www.olx.ba/artikal/50653656/nis ... kw-2015-g/
Jedina prednost što je u SA, dakle bliže, i što tamo znam neke majstore koji bi mogli doći da samnom pogledaju![]()
Samo kilometri tj jesi vracani isl, jel vozilo taxiralo,bilo na renti isl i jel bilo stete.
Neces dobiti info sta je radjeno u ovlastenom servisu, opozive isl.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15920 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Top motor uparen sa DSGom. Ide nevjerovatno dobro da nikad ne bi pomislio da je 1.0 ispod haube.MarkoIvkovic wrote: ↑29/01/2023 14:05 interesuje me vase misljenje o novom Polu, interesuje me kakav je inace 1.0 TSI motor, gledao sam sa DSG mjenjacem da uzmem, jos uvijek sam u fazi istrazivanja tek bi se sljedece godine upustio u kupovinu![]()
Ja imam samo rijeci hvale za taj motor.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#15921 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako uzmes manuelca, vjeruj mi da ces se našaltati brzina
Inace, motor ide onoliko koliko konja pise
Nevjerovatno za reci, ali jako pristojno i u rangu 1.6TDI
Inace, motor ide onoliko koliko konja pise
Nevjerovatno za reci, ali jako pristojno i u rangu 1.6TDI
-
MarkoIvkovic
- Posts: 732
- Joined: 19/01/2021 20:29
#15922 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zbog toga i pitam jer je 1.0 a znam da cu na manuelcu stalno saltat, vise u nizu nego u visu 
-
abfahrt
- Posts: 88
- Joined: 29/01/2022 20:49
#15923 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da li neko zna koliko su sada dadžbine za uvoz auta iz Njemačke? Neko mi od raje reče kao da je nešto poskupilo. Mislio sam uvesti nešto do 6.000 eura.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#15925 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na cijenu od npr 6.000 eura, racunaj jos 35-40 posto troskova.
Registrovano auto na be ha tablama ce te doci 18-19 hiljada KM.
