
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44976 Re: Pitamo Mehanicare ?
nesto mi zuji kad koĆim


- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#44977 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oko mene bošovi su poprilicno skupi i ne sijecam se da sam imao i jedan, ali vartu sto sam imao dosao uz auto 6-7 godina vrh bila Ne znam sta je s varte ne vidjam ih skoro nikako vise..
sad imam neki americki duracell bejagi prave i akumulatore… Ali karina nakon dvije godine jedva okrece a preko je 700 CCA
Dobre te kocnice zbog debljine lakse se hlade plus iz tih rupica kad pirneeee zrak
sad imam neki americki duracell bejagi prave i akumulatore… Ali karina nakon dvije godine jedva okrece a preko je 700 CCA
Dobre te kocnice zbog debljine lakse se hlade plus iz tih rupica kad pirneeee zrak
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44978 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskreno ne razumijem se u akumulatore, samo nek ne pravi probleme.
Ali koliko sam vidio cijene su u 10-30 KM.
Vecina su 24 mj garancija, al ako ode niko nece dati zamjenski akumulator i sl. Tako da je to sve pusiona
Mislio sam fiamm kupiti ali...
Ali koliko sam vidio cijene su u 10-30 KM.
Vecina su 24 mj garancija, al ako ode niko nece dati zamjenski akumulator i sl. Tako da je to sve pusiona
Mislio sam fiamm kupiti ali...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44979 Re: Pitamo Mehanicare ?
AShondas je davao 3 na EXIDE 
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44980 Re: Pitamo Mehanicare ?
vidio sam da je i VP maximus isto 3 godine, Akom ruski, Exide ali premium...
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44981 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fiamm 6 punih godina,..još uvijek dobro vrti
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44982 Re: Pitamo Mehanicare ?
gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44983 Re: Pitamo Mehanicare ?
Stickere i vinjete lako skineš sa dm maramicama za naočale. Malo pritisneš na početku. Ja to godinama tako radim.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 18:35 gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
https://www.dm-drogeriemarkt.ba/visioma ... 71507.html
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44984 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto ce ti plasticni, slobodno pravim. Neces izgrebat staklo ako je ostar ugao.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 18:35 gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44985 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam nedavno kupio jedan Bosch AGM 70 Ah 350 KM. Fabricki cijena cak 590 KM. Tako da cijene su zara za AGM 70 Ah.
Fabricka Varta na tom autu izdrzala 9 godina i mogla je jos ali lampica pocela upozoravati. Punio ga par puta ali oslabio kapacitet.
Mogao sam sa kupovinom Exide aku proci jeftinije nekih 70 KM, zeznuo sam se trebao sam njega kupiti. Nisu mi bili poznati tad a vidim sad da su dobri, pa cak i prva ugradnja u nekim autima.
Na vecini auta koliko mi je poznato, koji imaju start stop sistem, kod negativnog pola od aku na kablu i elektronici od auta koja ide na negativni pol ima modul za regulaciju punjenje akumulatora. Kod VW se zove BEM battery control unit kod BMW-a IBS inteligent battery sensor...i taj modul regulise punjenje zavisno od starosti akumutarora. Prilagodjava punjenje na nacin mladji akumulator niza struja punjenja, stariji akumulator visa struja punjenja. Zbog toga je bitno pri zamjeni prijaviti novi akumulator dijagnostikom preko koda ili na drugi nacin zavisno od auta do auta. Ta registracija novog akumulatora ili kako neki zovu pogresno kodiranje ( aku se ne moze kodirati, vec registrirat u ECU ) utice da oni duze traju.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44986 Re: Pitamo Mehanicare ?
kabal1337 wrote: ↑28/01/2023 18:46Sto ce ti plasticni, slobodno pravim. Neces izgrebat staklo ako je ostar ugao.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 18:35 gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44987 Re: Pitamo Mehanicare ?
EFD22 wrote: ↑28/01/2023 18:39Stickere i vinjete lako skineš sa dm maramicama za naočale. Malo pritisneš na početku. Ja to godinama tako radim.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 18:35 gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
https://www.dm-drogeriemarkt.ba/visioma ... 71507.html
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44988 Re: Pitamo Mehanicare ?
Srecom kod mene nema tog start stop-a.
Nisam znao da se varta tako dobro pokazala. Mislim da bi najkvalitetnije bio da je made in Japan.
Nisam znao da se varta tako dobro pokazala. Mislim da bi najkvalitetnije bio da je made in Japan.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44989 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hebote sve znaš o autima, motorima, mjenjačima,..agh, zhtgr oznake, šžmk vttteeec...a pitaš kako skinuti stiker?!Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 18:35 gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44990 Re: Pitamo Mehanicare ?
jbg jarane, svaki put ostanem 2h dok skinem ono ljepilokonektovan wrote: ↑28/01/2023 22:06Hebote sve znaš o autima, motorima, mjenjačima,..agh, zhtgr oznake, šžmk vttteeec...a pitaš kako skinuti stiker?!Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 18:35 gdje ima plasticni zilet kupit, da mi je lakse skinut govno od stikera?
![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44991 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa jebote koliko puta sam objasnio kako se skida stiker za 15 sec i opet neke rasprave...
stvarno ne znam dal se zajebavate il ste ozbiljni....
stvarno ne znam dal se zajebavate il ste ozbiljni....
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44992 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa DM brilenpuctušerima to traje ravno 2 min.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 22:07jbg jarane, svaki put ostanem 2h dok skinem ono ljepilokonektovan wrote: ↑28/01/2023 22:06
Hebote sve znaš o autima, motorima, mjenjačima,..agh, zhtgr oznake, šžmk vttteeec...a pitaš kako skinuti stiker?!
![]()
![]()
![]()
![]()
Potrošim dva kom.
U kutijici za 2.70 KM dođe 52 kom.
A dobre su i za sunčane naočale, a i dioptrijske ko ih koristi.
Dobre su i kad su ti masne ruke od janjetine a nemaš ništa drugo blizu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44993 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44994 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možeš li još je'nom za raju ponoviti,...?bitanga_sa_otesa wrote: ↑28/01/2023 22:08 pa jebote koliko puta sam objasnio kako se skida stiker za 15 sec i opet neke rasprave...
stvarno ne znam dal se zajebavate il ste ozbiljni....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#44996 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je Serif za stikere preporucio Abro crveni
Kaze dobar za hemice, pa valjda je i za stikere 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44997 Re: Pitamo Mehanicare ?
to treba ukinut, tablice ispadaju samo ukras i sredstvo za slikanje kamerama...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44999 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popraviobitanga_sa_otesa wrote: ↑28/01/2023 22:48e ako je on reko ,onda je to to ,nema se sta vise dodat ni oduzet![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45000 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne pratim debile i ćunere ,zao mi jeartur morgan wrote: ↑28/01/2023 23:01
Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popravio![]()



