Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#26026 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Pa to je ta moć lokalne zajednice. Ljudi hoće da im neko tu cestu napravi i poklopile im se karte. Ništa sporno po meni. Korist njima, a možda i mi svi nekad iskoristimo postojanje tog puta ako nam se zalomi. Putevi nisu nikad višak.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2966
Joined: 14/12/2005 21:21

#26027 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by jednonogi_Jack »

Pristupna cesta sa M17 i most bi mogli biti gotovi do kraja godine. Dio autoceste od petlje prema Buni neće sigurno biti gotovi za tri godine. Znači najmanje 2 godine će ovo biti pristup AC.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#26028 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

ja cu se nadati da ce Fadilova vlada otici i da ce se graditi kao u vrijeme prije njega. Sto bi moglo da nam do 2026. godine da cijelu preostalu trasu u izgradnji.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#26029 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

spree wrote: 21/01/2023 20:55Hvala za odgovor. Uglavnom mrka kapa, a toliko price o ogromnom broju gradilišta vec par godina :(
Pa za standard koji je vladao od 2014. do 2019. godine, ovo je veliki broj gradilista, samo sto su to friska gradilista, nece dosta toga biti gotovo.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#26030 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

mistek wrote: 22/01/2023 02:16
__Phoenix__ wrote: 21/01/2023 21:58 Rjesenje je vrlo jednostavno, krupnije dionice od 5km i vise i naplata penala. A autoput moze praviti svako, nije bitno
Ma nema sad šta krupnije ili nekrupnije dionice, sad je sve jasno do kraja, pitanje je bukvalno sposobnosti i koliko će se zapeti za izgradnju. Dionice su takve kakve jesu, nisu vala ni sitne.

@So What!, zar ne misliš da će u tom roku do 2026. nešto biti riješeno i na jugu? Pri tome mislim na ove Mostar Jug-Kvanj i Kvanj-Buna? Kvanj-Buna je predviđeno 24 mjeseca, pa valjda će je početi u ovoj godini. Ili eto, naredne, opet da završe 2026. :D Mostar Jug-Bradina čisto sumnjam da će i do 2030. išta biti operativno :D

I ima li išta da se dešava u RS za njihov dio VC? Ne shvatam fakat da nisu iskoristili da to barem malo aktiviraju, kad mogu okrenuti na priču BL-Beograd. Ispade da na svemu rade, od Prijedora do Rače, samo na tom tu dijelu ne.

Recimo da bi bilo dobro da 2026. imamo Bradina-Žepče Jug, Medakovo-Bosanska Gradiška, Mostar jug-Bijača, te da su u nekoj fazi Žepče jug-Medakovo i sve ovo na relaciji Prijedor-Rača. Ne djeluje mi nerealno, a da ne očekujem previše eto :D Još kad bi na to uklopili da barem počnu krčiti na relaciji Počitelj-Stolac, nastave ovo lašvanskom dolinom, ih :D
Do 2026. godine vjerovatno otkoce ta gradilista, ali nema sanse da se naprave, sve da sutra masine izadju, ima tu tunel Kvanj, na tunelima vazda posla ima, a taj tender jebu HDZ i SDA kao malo koji do sada.

Sto se tice RS-a, EU mora dati novac i natjerati ih, a ostatku drzave je svakako bitnija veza prema Zapadnoj Evropi, koja ide Doboj - Banja Luka - Gradiska, dok ce autoput od Doboja do Odzaka biti sekundarnog znacaja.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#26031 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by fortaleza »

So What! wrote: 23/01/2023 12:55
spree wrote: 21/01/2023 20:55Hvala za odgovor. Uglavnom mrka kapa, a toliko price o ogromnom broju gradilišta vec par godina :(
Pa za standard koji je vladao od 2014. do 2019. godine, ovo je veliki broj gradilista, samo sto su to friska gradilista, nece dosta toga biti gotovo.
De zovi ljude tamo da pošalju kogod na gradilište. :D
Volim Bosnu
Posts: 74
Joined: 05/06/2022 14:46

#26032 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Volim Bosnu »

Spominje se da bi se mogla raditi neka brza cesta Sarajevo- Tuzla....naravno da je nemoguce to da bude,ali da li je moguće izgraditi trecu traku na nekoliko dionica na toj relaciji- Vogošća-Semizovac-Olovo-Kladanj- Stupari- Đurđevik- Šiški Brod. Šta se tu moze uraditi u mandatu od 4 godine, a da bude realno i da se konačno povezu dva najveca grada u Federaciji koja su trebala biti povezana prvi nakon rata
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#26033 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Volim Bosnu wrote: 25/01/2023 23:35 Spominje se da bi se mogla raditi neka brza cesta Sarajevo- Tuzla....naravno da je nemoguce to da bude,ali da li je moguće izgraditi trecu traku na nekoliko dionica na toj relaciji- Vogošća-Semizovac-Olovo-Kladanj- Stupari- Đurđevik- Šiški Brod. Šta se tu moze uraditi u mandatu od 4 godine, a da bude realno i da se konačno povezu dva najveca grada u Federaciji koja su trebala biti povezana prvi nakon rata
Stavili su tablu da ce penjanje na Nisice raditi.


Image
I valjda su poceli "nesta" na novoj trasi od Sickog prema Zivinicima do Djurdjevika.

Image
Last edited by Haris.ba on 25/01/2023 23:56, edited 2 times in total.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#26034 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by __Phoenix__ »

Ma tu treba tunel od srednjeg ka olovu raditi.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#26035 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Nadjoh ugovor za kupovinu ACC Taga.
Sta se od podataka sa ugovora pise u onoj mobilnoj Haplikaciji pod korisnicko ime, a sta pod lozinku?
Nekad davno sam se registrovao na portalu ali ni naopako da se sjetim korisnickih podataka.
Zahvaljujem.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#26036 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by moon_walker_90 »

Korisnicko ime je ID, a lozinka je pisala na ugovoru. Ako si zaboravio lozinku, kontaktiraj njihovu podrsku da ti resetuju lozinku.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#26037 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Na ugovoru ima Medium PID broj TAG-a, Bar kod TAG-a i Klijent ID, nikakve posebne lozinke nema na ugovoru.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#26038 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by moon_walker_90 »

To oko taga nije, pokusaj taj klijent ID, a koliko se sjecam taj ID je i password ako se nikada nije mijenjao, pokusaj sa tim klijent id i username i pass pa ako ne prodje,kontaktiraj njihovu podrsku
Bobi
Forum administrator
Posts: 38011
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26039 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Bobi »

080 02 03 06 – Besplatni info telefon

ID je username a password ti je ID i dodaj 123 :D... 9 znamenki
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#26040 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by moon_walker_90 »

Bobi wrote: 28/01/2023 14:27 080 02 03 06 – Besplatni info telefon

ID je username a password ti je ID i dodaj 123 :D... 9 znamenki
Kod mene sam ID ima 9 znamenki i koliko se sjecam da sam unio id i za username i za password, al ne garantujem 100%, najlakse nazvati podrsku
Bobi
Forum administrator
Posts: 38011
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26041 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Bobi »

Kod mene 6, ako je mijenjao pass jebiga :D. Ma nek zove.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#26042 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Nijedna koNbinacija ne prolazi, valja mi podršku zvati, probao i sa Klijent ID i sa Medium PID brojem TAG-a.
U svakom slučaju "visoko vi fala" obojici.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38011
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26043 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Bobi »

ID se kuca mediumpid ti je vezano za vozilo(tag) i ima 9 cifri.Evo gledam drugi tag ima 10 cifri taj medium pid
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#26044 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Riješeno, username Klijent ID, password Klijent ID123.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38011
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26045 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Bobi »

NediM17 wrote: 28/01/2023 14:55 Riješeno, username Klijent ID, password Klijent ID123.
Jebem te ja, sta sam ja napisao hahahaha
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#26046 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Bobi wrote: 28/01/2023 14:56
NediM17 wrote: 28/01/2023 14:55 Riješeno, username Klijent ID, password Klijent ID123.
Jebem te ja, sta sam ja napisao hahahaha
E jbg, ja skont'o od 1do 9 da se doda na Klijent ID. :lol:
Kod mene Klijent ID ima osam znamenki.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#26047 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by moon_walker_90 »

Ticket moved to closed :mrgreen:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#26048 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by anex »

Bobi wrote: 28/01/2023 14:56
NediM17 wrote: 28/01/2023 14:55 Riješeno, username Klijent ID, password Klijent ID123.
Jebem te ja, sta sam ja napisao hahahaha
Ne 'suj...
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#26049 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 28/01/2023 14:47 Nijedna koNbinacija ne prolazi, valja mi podršku zvati, probao i sa Klijent ID i sa Medium PID brojem TAG-a.
U svakom slučaju "visoko vi fala" obojici.
Ako ti je ugovor od prije korone ne mozes sa njim u aplikaciju. Trebas anex ugovora napraviti i tu ce ti biti sve napisano.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#26050 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Ugovor iz 2017., zvao podršku, resetovali, sve radi, portal, Haplikacija.
Username Klijent ID, password Klijent ID123. :thumbup:
Post Reply