Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50251 Re: Automobilizam - All about
Pagani jest filigranski urađen u detaljima. Ali je kitsch, previše detalja je previše.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50252 Re: Automobilizam - All about
@bitanga_sa_otesa

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#50253 Re: Automobilizam - All about
ufff posla me na spavanje 
- Romeo 80
- Posts: 4629
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#50255 Re: Automobilizam - All about





Meni jedan ovakav ako moze, pa da rahat umrem
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Romeo 80
- Posts: 4629
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#50257 Re: Automobilizam - All about
@bitanga_sa_otesa
Zaradio bi sevapa!
Zaradio bi sevapa!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50259 Re: Automobilizam - All about
Hjoj 
Zar nisu oni bilo 389, odakle 326?
Zar nisu oni bilo 389, odakle 326?
- Romeo 80
- Posts: 4629
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#50260 Re: Automobilizam - All about
Fala rodjo, Allah te nagradio!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50262 Re: Automobilizam - All about
Aha, moguće. Imao je Pontiac i 326, i pouzdaniji su od prvog 389. Vjerovatno zato.
Kako god, respekt. Ovo je auto za chill. Vrhunsko.
Kako god, respekt. Ovo je auto za chill. Vrhunsko.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#50265 Re: Automobilizam - All about
4100ccm 168KS. Kakva je to baraka pod haubom 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50266 Re: Automobilizam - All about
sranje, lijepi lotus

- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50267 Re: Automobilizam - All about
Zato 300 zdravih Nm
Nema turbo rupe, nema nikakvih gluposti.
To je američki stari recept. There is no replacement for engine displacement.
7.1 V8, crossplane, Hemi, cijelih 285 konja. Al’ to su oni konji koji ne posustaju.
Šta znam, ima neki gušt i u tome. Nije sve ni u peak performansu. Niti su ova neka auta bila za toga.
Iskren da budem, da mi gorivo košta koliko tamo košta, i ja bih radije 200 konja iz 4-5 litara, nego iz litra i po.
Nema turbo rupe, nema nikakvih gluposti.
To je američki stari recept. There is no replacement for engine displacement.
7.1 V8, crossplane, Hemi, cijelih 285 konja. Al’ to su oni konji koji ne posustaju.
Šta znam, ima neki gušt i u tome. Nije sve ni u peak performansu. Niti su ova neka auta bila za toga.
Iskren da budem, da mi gorivo košta koliko tamo košta, i ja bih radije 200 konja iz 4-5 litara, nego iz litra i po.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50269 Re: Automobilizam - All about
Potejto potato
Mislim da je original bez engine/cubic, samo ide displacement.
Mislim da je original bez engine/cubic, samo ide displacement.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#50271 Re: Automobilizam - All about
3.0 24v iz Omege A 3000 npr ima 204KS i 270Nm, nesto kontam da je brzi a litar manjeEFD22 wrote: ↑21/01/2023 21:43 Zato 300 zdravih Nm
Nema turbo rupe, nema nikakvih gluposti.
To je američki stari recept. There is no replacement for engine displacement.
7.1 V8, crossplane, Hemi, cijelih 285 konja. Al’ to su oni konji koji ne posustaju.
Šta znam, ima neki gušt i u tome. Nije sve ni u peak performansu. Niti su ova neka auta bila za toga.
Iskren da budem, da mi gorivo košta koliko tamo košta, i ja bih radije 200 konja iz 4-5 litara, nego iz litra i po.
Ovo gore je baraka za moj pojam
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50272 Re: Automobilizam - All about
cisto sumnjam da cartlon 3.6tt ima puno turbo rupe, a ne da je brzi nego je sigurno duplo brziEFD22 wrote: ↑21/01/2023 21:43 Zato 300 zdravih Nm
Nema turbo rupe, nema nikakvih gluposti.
To je američki stari recept. There is no replacement for engine displacement.
7.1 V8, crossplane, Hemi, cijelih 285 konja. Al’ to su oni konji koji ne posustaju.
Šta znam, ima neki gušt i u tome. Nije sve ni u peak performansu. Niti su ova neka auta bila za toga.
Iskren da budem, da mi gorivo košta koliko tamo košta, i ja bih radije 200 konja iz 4-5 litara, nego iz litra i po.
meni su na americkim autima oni kompresori zakon, kad pocne zvizdat, a kais na njemu ko moja 4 zupcasta zajedno
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50273 Re: Automobilizam - All about
Eh, superchargeri su posebna priča.Evolution_IV wrote: ↑21/01/2023 21:58cisto sumnjam da cartlon 3.6tt ima puno turbo rupe, a ne da je brzi nego je sigurno duplo brziEFD22 wrote: ↑21/01/2023 21:43 Zato 300 zdravih Nm
Nema turbo rupe, nema nikakvih gluposti.
To je američki stari recept. There is no replacement for engine displacement.
7.1 V8, crossplane, Hemi, cijelih 285 konja. Al’ to su oni konji koji ne posustaju.
Šta znam, ima neki gušt i u tome. Nije sve ni u peak performansu. Niti su ova neka auta bila za toga.
Iskren da budem, da mi gorivo košta koliko tamo košta, i ja bih radije 200 konja iz 4-5 litara, nego iz litra i po.
meni su na americkim autima oni kompresori zakon, kad pocne zvizdat, a kais na njemu ko moja 4 zupcasta zajedno![]()
Na jedan 429 ide supercharger koji sâm ima kubika više nego motor u mom Mondeu
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57

