Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znači, semafor ti daje pravo da prođeš. A saobraćajna pravila u tom slučaju određuju pravo prvenstva prolaza za sve kojima je u tom momentu semafor dao pravo da prođu.
Šta tu sad nije jasno?
Šta tu sad nije jasno?
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E to vec ne moze.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ima razlike, u starom je to direktnije receno, u novom treba malo razmsliti ali se dodje na isto.
Sa druge strane, u novom je direktnije objasnjena situacija ko ima prednost kad se sijeku putanje a radi semafor.
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#42604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dobro, ovo smo apsolvirali, hajmo opet malo raskrsnica Kranjčevićeva-Zvizdovićeva, desni skretač vs. lijevi skretač, nismo ima jedno 4 mjeseca. 
Dozer pojma nema.
Dozer pojma nema.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nevjerovatno.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- Logovan
- Posts: 102869
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#42608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moze vala.
Krecemo...
Zeleno se upalilo i tebi i njemu, vidis da i on skrece (upaljen zmigavac, polako mota desno), pa smotaj i ti, dvije su trake, on u svoju traku, ti u svoju traku, logicno.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8009
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jbt sad znam da se više nikad ne smijem spustiti niz Bjelave, ko zna ko ulazi na raskrsnicu. Radije ću okolo.

-
Dzontra_Volta
- Posts: 8009
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja u se međuvremenu predomislim, ugasim žmigavac i nastavim pravo prema bolnici i direkt spucam u tebe...
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Upravo tako.
Jer vaše putanje uopće nisu u koliziji, što naravno i član 48. propisuje.
5. Skretanje
Članak 48.
(1) Vozač vozila koje skreće udesno dužan je obaviti skretanje krećući se krajnjom prometnom trakom koja se proteže uz desn rub kolnika, osim ako prometnim znakom ili oznakom na kolniku nije drugačije određeno.
(2) Vozač vozila koje skreće ulijevo dužan je obaviti skretanje krećući se krajnjom lijevom prometnom trakom koja se proteže uz središnju liniju i uz zamišljeni ili obilježeni luk koji spaja dvije središnje linije bočnih kolnika, odnosno prometnom trakom koja se proteže uz lijevi rub ceste s jednosmjernim prometom, osim ako prometnim znakom na cesti nije drugačije određeno.
Naravno, ako je cesta u koju obojica skrećete samo sa jednom trakom u vašem smjeru, onda ovaj koji skreće desno ima pravo prvenstva prolaza. Logično.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Raskrsnica na Bjelavama je školski primjer kako pojedinci ili nemaju vozačku uopće (ono javlja se neki Jovo 12 godina i glumi vozača) ili je kupio vozačku i samo zna voziti (jedva) na maršutama, sve dalje od toga je atomska fizika.
Stvar je jednostavna i tako prosta, prilikom otvaranja semafora, samo možete ići u lijevo,a oni odozgo ne mogu lijevo, ali mogu pravo ili desno. I oni koji odozdo skreću obavezno ulijevo, dužni su da puste onoga koji ide pravo, ili koji skreće udesno. Takvo postupanje imate u svakoj raskrsnici, samo pojedince buni infrastruktura ceste koja se "slama ulijevo" pa misle da je to neki vid skretanja ili čega već.Tragično ko sve sjeda za volan. Izgleda ne ubija brzina,već elementarno neznanje osnovnih pravila saobraćaja u najjednostavnijim raskrsnicama.
Stvar je jednostavna i tako prosta, prilikom otvaranja semafora, samo možete ići u lijevo,a oni odozgo ne mogu lijevo, ali mogu pravo ili desno. I oni koji odozdo skreću obavezno ulijevo, dužni su da puste onoga koji ide pravo, ili koji skreće udesno. Takvo postupanje imate u svakoj raskrsnici, samo pojedince buni infrastruktura ceste koja se "slama ulijevo" pa misle da je to neki vid skretanja ili čega već.Tragično ko sve sjeda za volan. Izgleda ne ubija brzina,već elementarno neznanje osnovnih pravila saobraćaja u najjednostavnijim raskrsnicama.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Upravo tako, misli valjda da pravo znači da možeš provući pravu liniju od jedne trake do druge, ne smije se slomiti. Tom logikom onda ni na Čvili na glavnoj džadi ne ideš pravo poslije semaforavjeshalica wrote: ↑20/01/2023 15:07 Raskrsnica na Bjelavama je školski primjer kako pojedinci ili nemaju vozačku uopće (ono javlja se neki Jovo 12 godina i glumi vozača) ili je kupio vozačku i samo zna voziti (jedva) na maršutama, sve dalje od toga je atomska fizika.![]()
Stvar je jednostavna i tako prosta, prilikom otvaranja semafora, samo možete ići u lijevo,a oni odozgo ne mogu lijevo, ali mogu pravo ili desno. I oni koji odozdo skreću obavezno ulijevo, dužni su da puste onoga koji ide pravo, ili koji skreće udesno. Takvo postupanje imate u svakoj raskrsnici, samo pojedince buni infrastruktura ceste koja se "slama ulijevo" pa misle da je to neki vid skretanja ili čega već.Tragično ko sve sjeda za volan. Izgleda ne ubija brzina,već elementarno neznanje osnovnih pravila saobraćaja u najjednostavnijim raskrsnicama.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To da, ako hvata luk Fiestom k’o da vozi FAP 13 onda ga svakako treba pustiti, goni budalu.vjeshalica wrote: ↑20/01/2023 15:10Pod uslovom da desni koji skreće se isključivo svojom putanjom, što često nije slučaj jer glume zabacivanje ko da voze tandem autobus i prikolicu![]()
![]()
![]()
- Logovan
- Posts: 102869
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#42616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa gledaj. I ti i ja.Dzontra_Volta wrote: ↑20/01/2023 15:03 Ja u se međuvremenu predomislim, ugasim žmigavac i nastavim pravo prema bolnici i direkt spucam u tebe...
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#42617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ali onaj koji u kruznom toku vozi unutrasnjom be moze izaci na prvi izlaz mora napraviti krug pa tek onda da se perestroika u vanjsku
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako si se predomislio a prije toga doveo druge učesnike u saobraćaju do zablude u smislu nepravilnog i netačnog pokazivanja svojih namjera, nećeš tek tako valjda gas i pravo spucat u drugog, valjda ćeš s oprezom nastaviti i proći raskrsnicu. Jer si ti zajebo stvar 
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#42619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dzontra_Volta wrote: ↑20/01/2023 15:03Ja u se međuvremenu predomislim, ugasim žmigavac i nastavim pravo prema bolnici i direkt spucam u tebe...
Ne moraš ga ni ugasiti.
Last edited by NediM17 on 20/01/2023 15:15, edited 1 time in total.
- Logovan
- Posts: 102869
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#42620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sacekaj bolan, ne mozemo tako brzo teme mijenjati.mali_balon wrote: ↑20/01/2023 15:13 Ali onaj koji u kruznom toku vozi unutrasnjom be moze izaci na prvi izlaz mora napraviti krug pa tek onda da se perestroika u vanjsku
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije bitno kojom voziš, nego kojom ulaziš, naravno ako je više traka na ulazu u KT, i ako su označene na vrijeme za prestrojavanje.mali_balon wrote: ↑20/01/2023 15:13 Ali onaj koji u kruznom toku vozi unutrasnjom be moze izaci na prvi izlaz mora napraviti krug pa tek onda da se perestroika u vanjsku
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A ja imam kameru na kojoj se jasno vidi da si dao žmigavac za desno i nastavio pravo. Kakva je tu “sudska praksa”?NediM17 wrote: ↑20/01/2023 15:14Dzontra_Volta wrote: ↑20/01/2023 15:03
Ja u se međuvremenu predomislim, ugasim žmigavac i nastavim pravo prema bolnici i direkt spucam u tebe...
Ne moraš ga ni ugasiti.
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#42623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
aha ja mislio vi vec na kruznom....onda sacekat cu koju stranicuLogovan wrote: ↑20/01/2023 15:15Sacekaj bolan, ne mozemo tako brzo teme mijenjati.mali_balon wrote: ↑20/01/2023 15:13 Ali onaj koji u kruznom toku vozi unutrasnjom be moze izaci na prvi izlaz mora napraviti krug pa tek onda da se perestroika u vanjsku![]()
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#42624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja ulazim pravo I izlazim pravoEFD22 wrote: ↑20/01/2023 15:15Nije bitno kojom voziš, nego kojom ulaziš, naravno ako je više traka na ulazu u KT, i ako su označene na vrijeme za prestrojavanje.mali_balon wrote: ↑20/01/2023 15:13 Ali onaj koji u kruznom toku vozi unutrasnjom be moze izaci na prvi izlaz mora napraviti krug pa tek onda da se perestroika u vanjsku![]()
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
