To je to, a odozgo je trokut i ja mislim zabrana skretanja lijevo, i nema drugih znakova.SuperLjepilo wrote: ↑20/01/2023 11:13vjeshalica wrote: ↑20/01/2023 11:08
Ima li kakva slika na YT ili nesto preciznije da vidimo signalizaciju da moremo se bolje svadjati ? Hehe
Samo znak obaveznog smjera ima.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42501 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42502 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42503 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pri tome se ova situacija razlikuje od dzidzikovca zbog dopunskih tabli koje na dzdidzikovcu nema, tako da i kad ne radi semafor tamo onaj odozgo ima prednost dok ovdje kad ne radi ima ovaj sto skrece.vjeshalica wrote: ↑20/01/2023 11:15To je elementarno gradivo iz testovaEFD22 wrote: ↑20/01/2023 11:10 Ja stvarno ne znam šta nije jasno.
Na ovoj slici semafor radi, i pravilno je sljedeće: prolazi autobus, pa onda ti, a ovaj u crvenom Freelanderu čeka svoje zeleno.
Ne mogu naći, ali eto da ima ista ova slika a da semafor ne radi, onda bi prvo prošao ti, pa autobus pa crveni Freelander.
ZAVRŠENA PRIČA šta vam je šta razmišljate previše koji vrag.![]()
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42504 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je to.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42505 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Odozgo ((kad je semafor upaljen)) ide se pravo, oni imaju prvenstvo sto idu dole, a ovi odozdo koji skrecu obavezno ulijevo njih propustaju jer u tom krizanju se mora pustiti onaj koji zadrzava pravac kretanja. Shta nije jOsno?
- SuperLjepilo
- Posts: 36
- Joined: 25/10/2022 14:20
#42506 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Ne dajte se zbuniti znakovima iznad semafora
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42507 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ine bezveze stavljen trokut KAD semafor NE RADI jer je ulica ogradjena objektima i nema nikakvu preglednost u odnosu na ovu donju...zamisli iz ulice letis ko stoka dole haha pa raznesen bi bio u radijusu od 100m
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42508 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
vjeshalica wrote: ↑20/01/2023 11:20 Odozgo ((kad je semafor upaljen)) ide se pravo, oni imaju prvenstvo sto idu dole, a ovi odozdo koji skrecu obavezno ulijevo njih propustaju jer u tom krizanju se mora pustiti onaj koji zadrzava pravac kretanja. Shta nije jOsno?
To je to, sve jasno
Samo napomena da je isto i kad semafor ne radi, samo moraju propustiti ove iz cekaluse i ovi odozgo i odozdo.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42509 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Takoe,kad semafor ne radi ovi sto mu dolaze u desnu stranu se moraju pustiti(ovi odozdo sto idu)
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#42510 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je sad genijalno ovo novo tumacenje da su ovo sad DVIJE raskrsnice... Da iz Dzidzikovca ulazis prvo u Cekalusu, pa tek poslije se ukrstava sa ulicom Bjelave

- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#42512 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I onda se zalite kako su novi vozaci losi, kako su platili (podmitili) testove 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#42514 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ni razmisljanje ti nije mnogo bolje od voznje
Koliko dugo vozis?
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42515 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisam rekao da lose vozim, samo brzo, sreca pa znam sa drotovima, mogli su mi jos koji put uzeti.
Mislim da ima nekih 17-18 godina, nije mi tu vozacka pa ne mogu provjeriti za koliko tacno ova istice.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#42516 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42517 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#42518 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ali nikad niko još od ovih što su u krivu i što druge nazivaju neznalicama nije došao da se pospe pepelom.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42519 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hajd to, nego će za pola godine isti ljudi povesti istu raspravu.
Čuj onaj traži sudsku praksu. Kakva praksa sve decidno, precizno i izričito navedeno u ZoBS-u.
Čuj onaj traži sudsku praksu. Kakva praksa sve decidno, precizno i izričito navedeno u ZoBS-u.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#42520 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bila ova rasprava već dva puta na ovoj temi ili zobs. O istoj ovoj raskrsnici.
Nisam se htio ukljucivati jer ljudi smaraju tvrdoglavim neznanjem.
Citaju zakon, a ne razumiju sta citaju.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#42521 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Čuj sudsku praksu hahahahahahahahah

- Logovan
- Posts: 102857
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#42522 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I sta je odlucio forumski puk ko ima prednost? 
- Hiran
- Posts: 446
- Joined: 19/03/2010 22:06
#42523 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kada vozim odozgo onda prednost imam ja , a kada vozim odozdo onda prednost opet imam ja.

- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#42524 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Logika jeste ista, ali ne i stvarno stanje. Pa, prije par godina su se desavale one situacije na relaciji Jablanica-Mostar, gdje su 2 civilna auta, 1 BMW i ne znam sta je bilo drugo, presretali i blokirali auta uz pomoc blinkera na jendom od njih, i otimali. Cini mi se da su ljudima oteli 2 ili 3 auta tako. Onda murija uvela vise patrola, i nisu se vise pojalvjivali.
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#42525 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zakon kaže:EFD22 wrote: ↑20/01/2023 11:10 Ja stvarno ne znam šta nije jasno.
Na ovoj slici semafor radi, i pravilno je sljedeće: prolazi autobus, pa onda ti, a ovaj u crvenom Freelanderu čeka svoje zeleno.
Ne mogu naći, ali eto da ima ista ova slika a da semafor ne radi, onda bi prvo prošao ti, pa autobus pa crveni Freelander.
ZAVRŠENA PRIČA šta vam je šta razmišljate previše koji vrag.
"Međusobno prvenstvo/prednost prolaza učesnika/sudionika u saobraćaju/prometu, koji na raskršću/raskrižju svjetlosnim saobraćajnim/prometnim znakovima istovremeno/istodobno dobivaju pravo prolaza, reguliše/regulira se saobraćajnim/prometnim pravilima."
Znači, zeleno obojici, traži se pravilo. Koje pravilo?
"Vozač vozila koje na raskrsnici/raskrižju skreće ulijevo dužan je propustiti vozilo koje, dolazeći iz suprotnog smjera, na raskrsnici/raskrižju zadržava pravac svog kretanja ili skreće udesno, osim ako postavljenim saobraćajnim/prometnim znakom nije drugačije određeno."
Je li ovo "osim ako postavljenim saobraćajnim/prometnim znakom nije drugačije određeno" sastavni dio pravila kojeg se treba pridržavati ako semafor istovremeno daje dozvolu za prolazak ili nije? Ako jeste, onda ovaj što skreće ide prvi jer pravilo kaže da propušta ako nema znaka a znaka ima, ako nije zašto tačno nije?




