Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42501 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

SuperLjepilo wrote: 20/01/2023 11:13
vjeshalica wrote: 20/01/2023 11:08

Ima li kakva slika na YT ili nesto preciznije da vidimo signalizaciju da moremo se bolje svadjati ? Hehe
Image

Samo znak obaveznog smjera ima.
To je to, a odozgo je trokut i ja mislim zabrana skretanja lijevo, i nema drugih znakova.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#42502 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

SuperLjepilo wrote: 20/01/2023 11:13
Image

Samo znak obaveznog smjera ima.
Ovako izgleda sve jelde

Image

Image

@Ateista
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42503 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 20/01/2023 11:15
EFD22 wrote: 20/01/2023 11:10 Ja stvarno ne znam šta nije jasno.

Image

Na ovoj slici semafor radi, i pravilno je sljedeće: prolazi autobus, pa onda ti, a ovaj u crvenom Freelanderu čeka svoje zeleno.

Ne mogu naći, ali eto da ima ista ova slika a da semafor ne radi, onda bi prvo prošao ti, pa autobus pa crveni Freelander.

ZAVRŠENA PRIČA šta vam je šta razmišljate previše koji vrag.
To je elementarno gradivo iz testova :thumbup:
Pri tome se ova situacija razlikuje od dzidzikovca zbog dopunskih tabli koje na dzdidzikovcu nema, tako da i kad ne radi semafor tamo onaj odozgo ima prednost dok ovdje kad ne radi ima ovaj sto skrece.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42504 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 20/01/2023 11:16
SuperLjepilo wrote: 20/01/2023 11:13
Image

Samo znak obaveznog smjera ima.
Ovako izgleda sve jelde

Image

Image

@Ateista
To je to. :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#42505 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Odozgo ((kad je semafor upaljen)) ide se pravo, oni imaju prvenstvo sto idu dole, a ovi odozdo koji skrecu obavezno ulijevo njih propustaju jer u tom krizanju se mora pustiti onaj koji zadrzava pravac kretanja. Shta nije jOsno?
User avatar
SuperLjepilo
Posts: 36
Joined: 25/10/2022 14:20

#42506 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SuperLjepilo »

Image

Ne dajte se zbuniti znakovima iznad semafora :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#42507 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ine bezveze stavljen trokut KAD semafor NE RADI jer je ulica ogradjena objektima i nema nikakvu preglednost u odnosu na ovu donju...zamisli iz ulice letis ko stoka dole haha pa raznesen bi bio u radijusu od 100m
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42508 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 20/01/2023 11:20 Odozgo ((kad je semafor upaljen)) ide se pravo, oni imaju prvenstvo sto idu dole, a ovi odozdo koji skrecu obavezno ulijevo njih propustaju jer u tom krizanju se mora pustiti onaj koji zadrzava pravac kretanja. Shta nije jOsno?
:thumbup:
To je to, sve jasno
Samo napomena da je isto i kad semafor ne radi, samo moraju propustiti ove iz cekaluse i ovi odozgo i odozdo.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#42509 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Takoe,kad semafor ne radi ovi sto mu dolaze u desnu stranu se moraju pustiti(ovi odozdo sto idu)
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#42510 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

Meni je sad genijalno ovo novo tumacenje da su ovo sad DVIJE raskrsnice... Da iz Dzidzikovca ulazis prvo u Cekalusu, pa tek poslije se ukrstava sa ulicom Bjelave :-D :izet: :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#42511 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

SCH
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#42512 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

I onda se zalite kako su novi vozaci losi, kako su platili (podmitili) testove :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42513 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

xamp wrote: 20/01/2023 11:43 Meni je sad genijalno ovo novo tumacenje da su ovo sad DVIJE raskrsnice... Da iz Dzidzikovca ulazis prvo u Cekalusu, pa tek poslije se ukrstava sa ulicom Bjelave :-D :izet: :run:
Da je tako morali bi postaviti i znakove u skladu sa tim, tako da definitivno nisu dvije raskrsnice.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#42514 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

Ateista wrote: 20/01/2023 09:50
EasyMan wrote: 20/01/2023 09:44 Al ono raspravlja o zakonima u saobracaju, a svako malo mu oduzimaju vozacku :lol:
To sto ne postujem propise ne znaci da ih ne znam. :D
I nije svako malo, ovo mi je tek treci put u zivotu, kako vozim to je odlicno. :D
Ni razmisljanje ti nije mnogo bolje od voznje :lol:

Koliko dugo vozis?
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42515 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 20/01/2023 12:33
Ateista wrote: 20/01/2023 09:50

To sto ne postujem propise ne znaci da ih ne znam. :D
I nije svako malo, ovo mi je tek treci put u zivotu, kako vozim to je odlicno. :D
Ni razmisljanje ti nije mnogo bolje od voznje :lol:

Koliko dugo vozis?
Nisam rekao da lose vozim, samo brzo, sreca pa znam sa drotovima, mogli su mi jos koji put uzeti. :D

Mislim da ima nekih 17-18 godina, nije mi tu vozacka pa ne mogu provjeriti za koliko tacno ova istice. :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#42516 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

Ateista wrote: 20/01/2023 12:40
EasyMan wrote: 20/01/2023 12:33

Ni razmisljanje ti nije mnogo bolje od voznje :lol:

Koliko dugo vozis?
Nisam rekao da lose vozim, samo brzo, sreca pa znam sa drotovima, mogli su mi jos koji put uzeti. :D

Mislim da ima nekih 17-18 godina, nije mi tu vozacka pa ne mogu provjeriti za koliko tacno ova istice. :D
Dobar si, ja sam imao osjecaj da imas dvadesetak godina :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42517 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 20/01/2023 12:45
Ateista wrote: 20/01/2023 12:40
Nisam rekao da lose vozim, samo brzo, sreca pa znam sa drotovima, mogli su mi jos koji put uzeti. :D

Mislim da ima nekih 17-18 godina, nije mi tu vozacka pa ne mogu provjeriti za koliko tacno ova istice. :D
Dobar si, ja sam imao osjecaj da imas dvadesetak godina :D
Tu je negdje, blizu si.








U eurima. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#42518 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

SuperLjepilo wrote: 20/01/2023 11:21 Image

Ne dajte se zbuniti znakovima iznad semafora :mrgreen:
Ali nikad niko još od ovih što su u krivu i što druge nazivaju neznalicama nije došao da se pospe pepelom.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#42519 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Hajd to, nego će za pola godine isti ljudi povesti istu raspravu.

Čuj onaj traži sudsku praksu. Kakva praksa sve decidno, precizno i izričito navedeno u ZoBS-u.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#42520 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 20/01/2023 12:54 Hajd to, nego će za pola godine isti ljudi povesti istu raspravu.

Čuj onaj traži sudsku praksu. Kakva praksa sve decidno, precizno i izričito navedeno u ZoBS-u.
Bila ova rasprava već dva puta na ovoj temi ili zobs. O istoj ovoj raskrsnici.
Nisam se htio ukljucivati jer ljudi smaraju tvrdoglavim neznanjem.
Citaju zakon, a ne razumiju sta citaju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#42521 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Čuj sudsku praksu hahahahahahahahah :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102857
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42522 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

I sta je odlucio forumski puk ko ima prednost? :mrgreen:
User avatar
Hiran
Posts: 446
Joined: 19/03/2010 22:06

#42523 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Hiran »

Kada vozim odozgo onda prednost imam ja , a kada vozim odozdo onda prednost opet imam ja.
:gunjastajl:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42524 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

nemezis wrote: 19/01/2023 18:01
Dozer wrote: 19/01/2023 10:58...
Ti se tu uvijek mozes vaditi na to da svako na svoj civilni auto moze postaviti takvu svjetlosnu signalizaciju, pa tako i auto-mafija u cilju otimacine tvog vozila, i da im zato nisi stao, i to bi ti bilo 100% prihvaceno na sudu.
...
Ovo 100% neće proći na sudu. Tom logikom ti bi mogao reći i da nisi stao jer svako može ofarbati auto u policijsko. Malo karikiram ali logika je ista.
Logika jeste ista, ali ne i stvarno stanje. Pa, prije par godina su se desavale one situacije na relaciji Jablanica-Mostar, gdje su 2 civilna auta, 1 BMW i ne znam sta je bilo drugo, presretali i blokirali auta uz pomoc blinkera na jendom od njih, i otimali. Cini mi se da su ljudima oteli 2 ili 3 auta tako. Onda murija uvela vise patrola, i nisu se vise pojalvjivali.
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#42525 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

EFD22 wrote: 20/01/2023 11:10 Ja stvarno ne znam šta nije jasno.

Image

Na ovoj slici semafor radi, i pravilno je sljedeće: prolazi autobus, pa onda ti, a ovaj u crvenom Freelanderu čeka svoje zeleno.

Ne mogu naći, ali eto da ima ista ova slika a da semafor ne radi, onda bi prvo prošao ti, pa autobus pa crveni Freelander.

ZAVRŠENA PRIČA šta vam je šta razmišljate previše koji vrag.
Zakon kaže:
"Međusobno prvenstvo/prednost prolaza učesnika/sudionika u saobraćaju/prometu, koji na raskršću/raskrižju svjetlosnim saobraćajnim/prometnim znakovima istovremeno/istodobno dobivaju pravo prolaza, reguliše/regulira se saobraćajnim/prometnim pravilima."

Znači, zeleno obojici, traži se pravilo. Koje pravilo?
"Vozač vozila koje na raskrsnici/raskrižju skreće ulijevo dužan je propustiti vozilo koje, dolazeći iz suprotnog smjera, na raskrsnici/raskrižju zadržava pravac svog kretanja ili skreće udesno, osim ako postavljenim saobraćajnim/prometnim znakom nije drugačije određeno."

Je li ovo "osim ako postavljenim saobraćajnim/prometnim znakom nije drugačije određeno" sastavni dio pravila kojeg se treba pridržavati ako semafor istovremeno daje dozvolu za prolazak ili nije? Ako jeste, onda ovaj što skreće ide prvi jer pravilo kaže da propušta ako nema znaka a znaka ima, ako nije zašto tačno nije?
Post Reply