Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

RagibUzoriti wrote: 19/01/2023 15:48
drug_profi wrote: 19/01/2023 15:35 Poenta je da bar ja ne znam za netacan podatak koji je izlistan na CV. Moze biti samo nepotpun ili nedostajuci.
Ili se ne razumijemo ili ne zelimo da se razumijemo.

Ako je vozilo bilo krseno,i popravljano mimo ovlastenog servisa, kako da CV zna o tome?
Ako je vozilo bilo krseno i dolazi iz zemlje gdje CV nema pristup,kako CV da zna historiju vozila i samim time moze da proda uslugu nekome ?
Ako je nesto nepotpuno ili nedostajuce, to automatski znaci da nije validno ili pouzdano,zar ne?

Kod nas raja se hvata CV i misli da je to AMIN na ono sto dobiju kao izvjestaj
E to je poenta.

Da ovlasteni servis ce uvjek dati bolji nalaz/misljenje nego CV
Recimo figurativno da ti se svidio auto koji je udaljen od tebe 150-200 km, meni bi logično bilo dati 20-30 maraka da provjerim auto prije nego što se uputim na taj put, makar da vidim da li se kilometraža potencijalno poklapa i kakva je situacija sa udesima. Pregled u ovlaštenom se svakako podrazumijeva.
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Meni je najsmješnija stvar, kako pojedina raja kod nas konta, da u inostranstvu nema varalica?! :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#15603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

konektovan wrote: 19/01/2023 16:33 Meni je najsmješnija stvar, kako pojedina raja kod nas konta, da u inostranstvu nema varalica?! :lol:
Gori su majke mi.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#15604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Ima i udarenih auta vani da se prodaju :-D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Haris.ba wrote: 19/01/2023 15:57
RagibUzoriti wrote: 19/01/2023 15:48 Ako je vozilo bilo krseno,i popravljano mimo ovlastenog servisa, kako da CV zna o tome?
To i nije svrha CV, svrha su regularni popravci

Svrha pregleda prilikom kupovine jeste otkrivanje potencijalnih nedostataka ili manjkavosti.
A CV nije pouzdan put da se saznaju takve stvari.

Zato kazem da je CV bacanje novca.

Zelis pregled,odvuci vozilo u ovlasteni servis i neka ga tamo tabire.
I debljinu laka,i dijagnostiku komponenata,historiju servisa itd itd
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#15606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by axe22 »

Bobi wrote: 19/01/2023 16:23
axe22 wrote: 19/01/2023 16:19 Kod mene vozilo nije udarano
Jesi kupio nov i koji je model?
Nisam novo.
Alfa 159, i na dosta 159 drugi istu stvar sam primjetio, da pobjegne na jednoj strani.

Jaran ima Megana RS , nema ni 100k na satu isto hauba malo bjezi.
Nedavno sam gledao Stelvia i Tonale, fabricki bjezi malo.
Vw arteon, jaran uzeo novog i s vremenom se pojavilo, audi q5 ista stvar.
(pogotov kod ovih modela gdje se mora skidati far da se zamjeni sijalica)


Velika hauba a olaksana do maksimuma, zacas pobjegne.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Isto tako sam vidio mnogo auta koja imaju štope iz dva dijela od kojih je jedan dio na gepeku, da skoro nikad nisu u liniji, obično bježi dio štope milimetar u odnosu na susjedni. To se prije s klasičnim sijalicama nije primjećivalo, sad sa ovim LED i OLED linijama se primjeti.

A nemoguce da su svi udareni.

Kod Audija pogotovo.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

zao mi sto ne uslikah nov ceski prEMIJum sa zamagljenim led fulllllmaxfuleva matrix farovima..... kojima je magla dodatna oprema sa unutrasnje strane... al ja sam samo zavidna sirotiLJa :(
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

A pa to je vođeno hlađenje, kako nisi čuo za to? :lol:

Za štetu mi i nije iznenađenje, a šta sam tek Mečki vidio sa multibeam matrix ful led mega giga vodenim H20 magla farovima :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

To je taj premiJum

Image

Image

Image

Image
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#15611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by axe22 »

skrbavi-admin wrote: 19/01/2023 17:19 zao mi sto ne uslikah nov ceski prEMIJum sa zamagljenim led fulllllmaxfuleva matrix farovima..... kojima je magla dodatna oprema sa unutrasnje strane... al ja sam samo zavidna sirotiLJa :(
To je postala normalna stvar na vecini noviji vozila, kod nas prolazi ali u Njemackoj neces nikad procit TUF.

Nedavno mi bas jarana s Insigniom zamjenio oba prednja fara ovdje u Tuzli zbog zamagljenja, ne moze proci TUF a vozilo 2017 godiste.
Otresli ga u Grand Auto, pokusavao je popravku ali ne pomaze.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#15612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

Kako mislite car vertical neće naplatiti ako nema podataka o autu?
Evo ja ukucao svoj auto koji je nov kupljen prije 15 mjeseci.
Jedan servis urađen prošle godine i to je to.
Izbacuje see full vehicle report 12 dollara.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

xoklix wrote: 19/01/2023 17:42 Kako mislite car vertical neće naplatiti ako nema podataka o autu?
Evo ja ukucao svoj auto koji je nov kupljen prije 15 mjeseci.
Jedan servis urađen prošle godine i to je to.
Izbacuje see full vehicle report 12 dollara.
Jesi li platio već?

To je automatska poruka koju izbaci za svako auto. Tek kad platiš izvještaj i tek nakon što zapravo i provjeri VIN u bazi, tek onda imaš pravo na povrat ako nema informacija, a ta 'preliminarna' pretraga je šuplja.
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 19/01/2023 17:24 To je taj premiJum

Image

Image

Image

Image
Ti je dozvoljena količina kondenza,..tako piše u uputstvu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne znadoh to. Hvala :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Prvo sunce i nestane.. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

smetljarnik, makar da su jeftini nego ko svetog petra kajgana skupi, svaki drugi je takav, da dodam i da im je led far karina u odnosu na audi i bmw, ubija i zasljepluje vozace iz kontra smjera...

:thumbup:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

xoklix wrote: 19/01/2023 17:42 Kako mislite car vertical neće naplatiti ako nema podataka o autu?
Evo ja ukucao svoj auto koji je nov kupljen prije 15 mjeseci.
Jedan servis urađen prošle godine i to je to.
Izbacuje see full vehicle report 12 dollara.
Platis 12 dolara i izbaci ti full report u kojem pise NEMA PODATAKA.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#15619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

EFD22 wrote: 19/01/2023 17:24 To je taj premiJum

Image

Image

Image

Image
Samo njemacke perjanice.
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#15620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

sjatili se na forum zaposlenici iz auto kuca.

tri auta sam dosad pogledao na verticalu i jedan otisao pogledat. Sve je uredno bilo. Jedan frend je detaljno pogledao auto i onda provjerio na CarV.
Uzeo je audia a4. Kako mu je rekao o autu, tako je bilo i na carverticalu i sve moguce provjere napravio.
Last edited by ticmaaa on 19/01/2023 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 19/01/2023 17:24 To je taj premiJum

Image

Image

Image

Image
jer magla je zastitni znak kontroverznih imucnih ljudi, bebo polako, bebo izginucemo i to....magla je njihov pojam zivota....
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Čiji si ti zaposlenik, da nisi iz CV? :lol:
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#15623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

konektovan wrote: 19/01/2023 18:42 Čiji si ti zaposlenik, da nisi iz CV? :lol:
mozda
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#15624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

drug_profi wrote: 19/01/2023 10:42
ticmaaa wrote: 19/01/2023 09:16 razgovor sa auto kucom euro centar

Image
I to ga je izgleda u stub složio krakom.
Zadnja km u ovlastenom je

234546 km 2021-07-27
ReymondReddington
Posts: 1609
Joined: 07/01/2018 22:25

#15625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ReymondReddington »

Kupujes auto koje kosta hiljade maraka i zao ti dati 15eur da provjeris da li je auto eventualno imalo neki udes, ili mu je kilometraza vracena.

CV vam nece uvijek vratiti pare. Zavisi od sadrzaja izvjestaja. Meni konkretno kod njih smeta sto ne prikazu sta imaju od podataka prije kupovine. Recimo nekog mozda zanima da li imaju informaciju o kilometrazi ali dok ne kupis ouvjestaj neces znati da li imaju taj podataka ili ne.
Post Reply