Obrati pažnju na čošak haubeartur morgan wrote: ↑19/01/2023 13:15Prilikom zamjene sijalice se uglavnom vadi far kod Audi vozila, osim ako mehaničar ima šlifa pa može provući ruku i bez gledanja zamjeniti sijalicu. Prilikom vraćanja fara može se desiti da se ne postavi najpreciznije i da se dobije ovo. Vrlo vjerovatno da je ovo u pitanju. Dio fara gdje je žmigavac je trebao ići malo niže i otišao je malo dublje, a na drugoj strani je otišao isto preduboku unutra. Neprecizno vraćen i tako stegnut. Prilikom stezanja imaju dijelovi gdje se može štelovati pozicija. Na svakom faru ima godina proizvodnje, koja se treba poklopiti sa godinom proizvodnje auta.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15576 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
ticmaaa
- Posts: 90
- Joined: 07/04/2011 21:14
#15577 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne zelim imat posla sa mafijom
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#15578 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tako je i nestala tema sa onim autokućama

- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15579 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Crpi između ostalog i od ovlaštenih servisa, tj. prodaju im podatke vjerovatno. Zašto bi osiguravajuće kuće imale informacije o svakom servisu (mimo tehničkog) koji se desio na autu?RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 12:05 Ne znam odakle crpi informacije taj CarVertical ali znam 1000% da u nekim zemljama osiguravajuca drustva po zakonu ne smiju davati trecim osobama bilo kakve informacije/desavanja oko vozila
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15580 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bravo. To nam daje jos jedan dokaz da CarVertical nije pouzdan.canvra888 wrote: ↑19/01/2023 14:19Crpi između ostalog i od ovlaštenih servisa, tj. prodaju im podatke vjerovatno. Zašto bi osiguravajuće kuće imale informacije o svakom servisu (mimo tehničkog) koji se desio na autu?RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 12:05 Ne znam odakle crpi informacije taj CarVertical ali znam 1000% da u nekim zemljama osiguravajuca drustva po zakonu ne smiju davati trecim osobama bilo kakve informacije/desavanja oko vozila
Sta ako je neko popravljao vozilo mimo ovlastenog servisa?
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15581 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ništa, vrate ti novac ukoliko nema dovoljno validnih informacija na izvještaju.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 14:23Bravo. To nam daje jos jedan dokaz da CarVertical nije pouzdan.
Sta ako je neko popravljao vozilo mimo ovlastenog servisa?
Niko nije ni rekao da je CarVertical garant za ispravno vozilo, zapravo garant za polovnjaka i ne postoji, čak ni uz pregled u ovlaštenom. CV je samo pomagalo koje može, a i ne mora pomoći.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15582 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije pouzdan u smislu, ako je na CarVerticalu sve ok, opet treba otvoriti 4x ociju i licno pregledati vozilo prije kupovine.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 14:23 Bravo. To nam daje jos jedan dokaz da CarVertical nije pouzdan.
Sta ako je neko popravljao vozilo mimo ovlastenog servisa?
A ne ako na CarVerticalu stoji da je slupano, ili se podaci o boji/opremi/kilometrazi ne poklapaju, treba to ignorisati i vjerovati prodavcu na rijec
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15583 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Carvertical nema dovoljno podataka, kao uzme lovu a ono nema nista o trazenom autu, medjutim ako ima nesto da je kao slupano bilo to je istina
.Znaci da su nepouzdani a ne natačni,ako je nesto napisano za doticno vozilo onda i je, ako nije ne znaci da nije
.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15584 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Druže, tražiš Audi kojih ima stotine na OLX-u i pri tom nisu povoljni, i ti se zadržavaš na ovome. Za taj novac i sa tolikim izborom nema uopšte potrebe da se zadržavaš na primjerku koji ti je sumnjiv.
Još na sve to, trgovac koga bije baš loš glas.
Još na sve to, trgovac koga bije baš loš glas.
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#15585 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ali, taj mu se svidio.citroen xm wrote: ↑19/01/2023 14:42 Druže, tražiš Audi kojih ima stotine na OLX-u i pri tom nisu povoljni, i ti se zadržavaš na ovome. Za taj novac i sa tolikim izborom nema uopšte potrebe da se zadržavaš na primjerku koji ti je sumnjiv.
Još na sve to, trgovac koga bije baš loš glas.
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15586 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upravo tako. Ja nisam cuo jos da je na CV ispao lazan podatak. Samo da je ponegdje nepotpun. Upravo iz razloga sto nije sve evidentirano. Ali ono sto jeste - to je bilo.Idemedosumom wrote: ↑19/01/2023 14:27Nije pouzdan u smislu, ako je na CarVerticalu sve ok, opet treba otvoriti 4x ociju i licno pregledati vozilo prije kupovine.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 14:23 Bravo. To nam daje jos jedan dokaz da CarVertical nije pouzdan.
Sta ako je neko popravljao vozilo mimo ovlastenog servisa?
A ne ako na CarVerticalu stoji da je slupano, ili se podaci o boji/opremi/kilometrazi ne poklapaju, treba to ignorisati i vjerovati prodavcu na rijec![]()
- reboot
- Posts: 702
- Joined: 08/05/2018 18:03
#15587 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad sam kupovao auto, po broju šasije provjerio na CV i poklopilo se sve. Bilo je paranja standardnih, ogrebotina i sve uslikano. Većina je riješena al na jednom mjestu nije i ima na slici, ali mi nije bilo bitno to nego da je ostalo ispravno.
Uglavnom, bio jedan kvar, ali ništa skupo, još garancija pokrila i besplatno riješeno.
Uglavnom, bio jedan kvar, ali ništa skupo, još garancija pokrila i besplatno riješeno.
-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
#15588 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Cinjenica da ce ti CarVertical rado uzeti pare ako na stranici napises broj sasije auta kupljenog i vozenog u Njemackoj (u kojoj takvi podaci ne smiju biti javni) je dovoljno da znas da nisu 100% pouzdani, a bar donekle i prevaranti. Da su posteni rekli bi da mogu provjeravati VIN samo u nekim drzavama.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15590 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To su marketinski trikovi. Pare ti nece propasti ako informacije nema. Kamara shopova rade na isti nacin.
Poenta je da bar ja ne znam za netacan podatak koji je izlistan na CV. Moze biti samo nepotpun ili nedostajuci.
Poenta je da bar ja ne znam za netacan podatak koji je izlistan na CV. Moze biti samo nepotpun ili nedostajuci.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#15591 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sad jos ispade i nelegalno
Nelegalno samo ovima sto valjaju krseve
Nelegalno samo ovima sto valjaju krseve
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15592 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ili se ne razumijemo ili ne zelimo da se razumijemo.drug_profi wrote: ↑19/01/2023 15:35 Poenta je da bar ja ne znam za netacan podatak koji je izlistan na CV. Moze biti samo nepotpun ili nedostajuci.
Ako je vozilo bilo krseno,i popravljano mimo ovlastenog servisa, kako da CV zna o tome?
Ako je vozilo bilo krseno i dolazi iz zemlje gdje CV nema pristup,kako CV da zna historiju vozila i samim time moze da proda uslugu nekome ?
Ako je nesto nepotpuno ili nedostajuce, to automatski znaci da nije validno ili pouzdano,zar ne?
Kod nas raja se hvata CV i misli da je to AMIN na ono sto dobiju kao izvjestaj
E to je poenta.
Da ovlasteni servis ce uvjek dati bolji nalaz/misljenje nego CV
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15593 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je prvi vlasnik iz inostranstva muljao nesto, tesko moze CV otkriti.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 15:48Ili se ne razumijemo ili ne zelimo da se razumijemo.drug_profi wrote: ↑19/01/2023 15:35 Poenta je da bar ja ne znam za netacan podatak koji je izlistan na CV. Moze biti samo nepotpun ili nedostajuci.
Ako je vozilo bilo krseno,i popravljano mimo ovlastenog servisa, kako da CV zna o tome?
Ako je vozilo bilo krseno i dolazi iz zemlje gdje CV nema pristup,kako CV da zna historiju vozila i samim time moze da proda uslugu nekome ?
Ako je nesto nepotpuno ili nedostajuce, to automatski znaci da nije validno ili pouzdano,zar ne?
Kod nas raja se hvata CV i misli da je to AMIN na ono sto dobiju kao izvjestaj
E to je poenta.
Da ovlasteni servis ce uvjek dati bolji nalaz/misljenje nego CV
Ali ako je nesto uvoznik naknadno petljao, eh na to bi CV mozda mogao ukazati.
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#15594 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne, jer na CV nema laznih informacija.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 15:48 Ako je nesto nepotpuno ili nedostajuce, to automatski znaci da nije validno ili pouzdano,zar ne?
I zato su validni i pouzdani.
To i nije svrha CV, svrha su regularni popravci.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 15:48 Ako je vozilo bilo krseno,i popravljano mimo ovlastenog servisa, kako da CV zna o tome?
Pa ne prodaje. Ako nema podataka, ne naplati uslugu.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 15:48 Ako je vozilo bilo krseno i dolazi iz zemlje gdje CV nema pristup,kako CV da zna historiju vozila i samim time moze da proda uslugu nekome ?
Pa neznanje se placa. Ko misli da je CV dovoljan, misli na svoju stetu.RagibUzoriti wrote: ↑19/01/2023 15:48 Kod nas raja se hvata CV i misli da je to AMIN na ono sto dobiju kao izvjestaj
E to je poenta.
To je samo alat da se saznaju neke informacije. Ne sve.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#15595 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa na car vertical su valjd ai podaci iz osiguranja? Znaci ako je auto bilo u udesu na CV ce bit izvjestaj. Odakle su one slike sto gledate, iz ovlastenih? 
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15596 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kod mene je rodjak kupio prije dvije godine golf 7 kod njih, dao clio mk2 koji je bio za otpad, i niko drugi ga nije htio uzeti u razmatranje za bilo koju opciju, a oni ga računali milju.
Nakon par mjeseci imao neki problem na sedmici, na mjenjaču, oni mu regularno to popravili o svom trošku.
Tako da, nije sve tako ni crno...
Nakon par mjeseci imao neki problem na sedmici, na mjenjaču, oni mu regularno to popravili o svom trošku.
Tako da, nije sve tako ni crno...
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#15598 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Cosak haube zna pobjeci ovako bez nekog razloga, u vecini slucajeva zna se desiti pri zatvaranju haube da se malo jace lupi i da ovako viri ili s vremenom se odvrnu (pomjere) gumene zastite ispod haube ako imaju.Bobi wrote: ↑19/01/2023 13:38Obrati pažnju na čošak haubeartur morgan wrote: ↑19/01/2023 13:15
Prilikom zamjene sijalice se uglavnom vadi far kod Audi vozila, osim ako mehaničar ima šlifa pa može provući ruku i bez gledanja zamjeniti sijalicu. Prilikom vraćanja fara može se desiti da se ne postavi najpreciznije i da se dobije ovo. Vrlo vjerovatno da je ovo u pitanju. Dio fara gdje je žmigavac je trebao ići malo niže i otišao je malo dublje, a na drugoj strani je otišao isto preduboku unutra. Neprecizno vraćen i tako stegnut. Prilikom stezanja imaju dijelovi gdje se može štelovati pozicija. Na svakom faru ima godina proizvodnje, koja se treba poklopiti sa godinom proizvodnje auta.
.
Kod mene vozilo nije udarano, kad bi ti slikao kako zna hauba na jednoj strani izaci rekao bi da je imalo totalku.
(na dosta i drugi automobila tog modela isto pobjegne s vremenom).
Ako pogledas, dosta zna i novi vozila biti s ovakvim zazorom sto bi rekli, automobila koja nisu napustila ni salon.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15599 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Audi Q3 da se hauba iskrivi od malo jačeg zatvaranje iste
, nema šansi, nije Trabant
.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
