OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#2976 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Gdje previse.
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#2977 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Cafe Camargue »

klixoris wrote: 18/01/2023 19:17
PlusSA wrote: 18/01/2023 18:17 Ma mogu oni naplacivati sto sta, osjeti se odlazak raje vani nema vise ni pitanja najniza i moze li zamjena :lol:
Treba ih pitati kod sljedece objave oglasa moze li umjesto OLX kredita zamjena za nesto sa profila :D

Salu na stranu, malo su pretjerali sa cijenom. 50 kredita (5 KM) za 30 dana je previse
OK ako objavljuje neka firma, ali za fizicka lica je ipak malo previse
Prodajes auto od par hiljada ili desetina hiljada, a puno ti 5 KM... :-)
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#2978 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

klixoris wrote: 18/01/2023 19:17 Salu na stranu, malo su pretjerali sa cijenom. 50 kredita (5 KM) za 30 dana je previse
Sa moje strane, gdje je bilo 0KM, a sada je 5KM za mjesec dana, jeste puno da je i marka. Ono sto mi nije puno, jeste da ne postavlja svaki seljak auto na piku samo da "vidi za koliko ga moze prodati". Ovako kada neko postavi auto, znam da se zaista prodaje, nema budala da prodaju dzabe.

Samo da ostane na petaku, da ne ide gore. U Hrvatskoj na njuskalu, mjesec dana je 35KM :D
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2979 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

mjesec dana 5 km previse ??? o Boze...za garibe je skupo da je pola km, pa ne prodaje vrijednost od 20 km pa da je 5 km skupo
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2980 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ma da...ta cijena od 5 KM mjesec je donekle i OK...em nema smeca vise i oglasa koji i nisu pravi oglasi.
Ali ne bi me cudilo da sada dignu cijenu a da je ovih 5 KM bio probni balon.

Mada konkurencija itekako treba u ovoj bransi...monopol nikada nije dobar a trenutno OLX ima monopol i koriste to.
A moguce da kako se smanjio broj gradjana i olx oglasa,da im je opala dobit od oglasavanja i sada gledaju da sve direktno naplacuju kao ovo sa autima i nekretninama pa da se tu namire,direktno preko ledja korisnika.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2981 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 17:45 @Truba

Otvorio u ime firme profil na OLX-u davno.
Baš aktivni postali prije dvije godine otprilike.

Dva puta sam pokušao aktivirati lokaciju , oba puta mi skinuli kredite i ništa , nikakav mail , poziv , kod nisam dobio.

Šta da radim(o) ?

Hvala.
Pojma nemam...mozda ti ba uredjaju kompu ili mobu ne radi davanje lokacije
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2982 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by klixoris »

Eh sto ne mogu ove “pravljenje fukarom” price zato sto napises da ti nesto nije ok…
Na oglasniku kakav je OLX, 5 maraka mjesecno je kretenluk. Neka prvo pociste portal i sva smeca, naprave da radi kako treba pa onda naplacuju.
Za ovo sto sada nude, 5 maraka je ok ali samo kod prve objave oglasa, a ne svakih 30 dana…
Moze i mjesecno ali onda neka puste veci broj slika na oglasu i stave auto obnovu by default
I slazem se sa zippoo87, smece treba pocistiti ali i dobro bi im dosla konkurencija.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#2983 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Rothmans »

Sve zivo treba naplacivat
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2984 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Prvo, postoji konkurencija. To što svi želite koristiti baš OLX nije manjak konkurencije, nego vrijednost koju percipirate u istom.

Drugo, tu vrijednost treba i platiti. Svaki mjesec OLX spoji hiljade prodavača i kupaca automobila, ali je glupost platiti? Ma hajde. Pa ako je glupost, onda prodaji auto tako što ćeš po banderama lijepiti oglas. Da znate koliko bandwidtha njima treba i koliko isti plaćaju, da raja može drljati po web stranici i pitati gluposti, pali biste na dupe. Moraju se i oni od nečega finansirati. Ili biste možda preferirali kao ebay, da slože % od prodajne cijene? Pa fino prodaš auto za 10k, a OLX ti naplati 300 KM.

Treće, time što naplaćuju upravo "čiste smeće". Ako ti je puno platiti 5 KM svaki mjesec, znači da si svakako stavio nerealnu cijenu i planiraš prodavati godinama. Izvoli staviti konkurentnu cijenu. Ako ti je puno 5 KM i za jedan mjesec, znači da ti prodaješ smeće, a OLX ga time čisti.
Last edited by n+1 on 18/01/2023 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2985 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by skafiskafsnjak »

Pa nemojte platiti i nemojte koristiti olx i to je to
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2986 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Prodaja auta se preselila na instagram...bruka prodavaca i grupa tamo ima a pocelo se tamo prebacivati od kako je olx poceo naplacivati oglase.
Takodjer se prodaju i po FB grupama...tu idem prodaja malo teze ali opet bude zainteresovanih i medju budalama i starijim svijetom tamo.
Uvijek ce ljudi traziti nesto drugo,kada ovo prvo prestane biti konkurentno.

Trenutno na olxu u kategoriji automobili imas 85% oglasa od autokuca i svercera i nekih 15% od obicnih ljudi a nije bas da niko ne prodaje vozila.
Jednostavno nece ljudi da placaju...sada ne ulazim u to je li 5 KM mjesecno puno ili ne...kod nas je ovdje takav taj sadaka mentalitet i svi hoce dzabalamu .

Ako olx pocne naplacivati i ostale usluge,samo ce izgubiti musterije i posjecenost portalu a to sigurno nece moci nadomjestiti naplacivanjem prodaje,jer ce sve manje klijenata imati a onda ce i olx radnje poceti da bjeze sa olxa,jer nece imati kome prodavati.Jedno vuce drugo dok ne potone.

Obicno sam optimistican i jedva cekam kada neko najavi neke promjene ali mislim da ce olx ovim novim najavama unistiti platformu a nadam se da grijesim jer i sam tamo najvise prodajem.
Ako useru...za 300-400 KM napravim web stranicu i laganica...svakako znam baratati sa backendom i uredjivati stranice i editovati...samo bi platio izradu stranice i hosting 10-20 KM mjesecno ili koliko vec ide.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2987 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Optimus09 »

Meni su na fejsu prejaki,slikaju 700 ,800 KM i kazu kupujem auto :lol:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2988 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Sad sam im gledao finansijske izvještaje. Otkad su počeli naplaćivati, prihodi porasli za 33%. A manje smeća na platformi. Znači, jedino što se oni pitaju jeste: što nismo prije?

A ko misli da su konverzacije sa OLX seljoberima pakao, tek treba da proba kupoprodaju preko društvenih mreža.
Naslovnica
Posts: 35432
Joined: 20/03/2013 15:38

#2989 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Naslovnica »

ABCSHOP - kontaktirao ih preko OLX vezano za artikal, da li imaju na stanju. Poruka pročitana, nema odgovora.
Piše kontakt na Viber, pošaljem poruku, pročitali, ni riječi.
Baš dno.
Šta bi se desilo da naručim artikal preko OLX dostave, a ako ga oni nemaju na stanju?
Na web stranici piše da nemaju, ali na OLX uredno oglašavaju.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2990 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Naslovnica wrote: 18/01/2023 23:15 ABCSHOP - kontaktirao ih preko OLX vezano za artikal, da li imaju na stanju. Poruka pročitana, nema odgovora.
Piše kontakt na Viber, pošaljem poruku, pročitali, ni riječi.
Baš dno.
Šta bi se desilo da naručim artikal preko OLX dostave, a ako ga oni nemaju na stanju?
Na web stranici piše da nemaju, ali na OLX uredno oglašavaju.
Pa ništa, ne bi prihvatili narudžbu, i to je to.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2991 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Da nista ne ucine
Narudzba se sama ponisti nakon 2 dana mislim
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2992 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 18/01/2023 23:14 Sad sam im gledao finansijske izvještaje. Otkad su počeli naplaćivati, prihodi porasli za 33%. A manje smeća na platformi. Znači, jedino što se oni pitaju jeste: što nismo prije?

A ko misli da su konverzacije sa OLX seljoberima pakao, tek treba da proba kupoprodaju preko društvenih mreža.
Bolje da mi ovo nisi rekao :D
Onda 100% ce uvesti neko dodatno placanje i za ostale oglase ili neki vid "jeftine" pretplate gdje ces imati vise 2-3 slike i neku drugu glupost da postavis.Takodjer ce sigurno poskupiti i oglasavanje,iako su ga vec poskupili prije par mjeseci.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2993 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Optimus09 »

I treba,kad se sjetim sta sam para potrosio na kredit na dernek.ba :roll:
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2994 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Samo da ne uvedu postotak na prodaju
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2995 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Optimus09 wrote: 18/01/2023 23:31 I treba,kad se sjetim sta sam para potrosio na kredit na dernek.ba :roll:
Jesi barem sta imao koristi :mrgreen:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2996 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Optimus09 »

Truba wrote: 18/01/2023 23:32
Optimus09 wrote: 18/01/2023 23:31 I treba,kad se sjetim sta sam para potrosio na kredit na dernek.ba :roll:
Jesi barem sta imao koristi :mrgreen:
Nista jbg,mnogi se ozenise tako.
Ja ni curu ne nadjoh.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2997 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Jes vala dobro si
Jbg ne moze na silu
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2998 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 18/01/2023 23:30
n+1 wrote: 18/01/2023 23:14 Sad sam im gledao finansijske izvještaje. Otkad su počeli naplaćivati, prihodi porasli za 33%. A manje smeća na platformi. Znači, jedino što se oni pitaju jeste: što nismo prije?

A ko misli da su konverzacije sa OLX seljoberima pakao, tek treba da proba kupoprodaju preko društvenih mreža.
Bolje da mi ovo nisi rekao :D
Onda 100% ce uvesti neko dodatno placanje i za ostale oglase ili neki vid "jeftine" pretplate gdje ces imati vise 2-3 slike i neku drugu glupost da postavis.Takodjer ce sigurno poskupiti i oglasavanje,iako su ga vec poskupili prije par mjeseci.
Pa i ne moraju. Ubijaju keš već. Ali trebali bi uvesti plaćanje u svakoj iole vrijednoj kategoriji da eliminiraju seljobere.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#2999 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nivla »

ma samo verifikaciju telefona i da se svima prikaze broj a ne ono da nemas nikakav kontakt pa ti se ovaj javi ili ne javi, isto i za adresu pa da se ne desi da isti lik prodaje isti proizvod sa pet razlicitih profila u pet razlicitih opstina
sto se naplate objave artikla tice, nemam nista protiv ali prvo nek eliminisu ove olx shopove sto od 200-300 artikala imaju 1 ili nijedan na stanju
sad je isticanje artikla glupost jer platis izdvajanje i onda imas jos 20, 30, 50 artikala u istoj kategoriji
meni jednom za artikal koji sam poslao kupcu i dogovorio obrisali isti jer me drugi kontaktirao i ja mu rekao da je prodato i cekam da dodje kupcu
prijavljivao isto tako ove sto imaju a nemaju nista i nikad nikakve sankcije za prodavace
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3000 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 18/01/2023 23:36
zippoo87 wrote: 18/01/2023 23:30

Bolje da mi ovo nisi rekao :D
Onda 100% ce uvesti neko dodatno placanje i za ostale oglase ili neki vid "jeftine" pretplate gdje ces imati vise 2-3 slike i neku drugu glupost da postavis.Takodjer ce sigurno poskupiti i oglasavanje,iako su ga vec poskupili prije par mjeseci.
Pa i ne moraju. Ubijaju keš već. Ali trebali bi uvesti plaćanje u svakoj iole vrijednoj kategoriji da eliminiraju seljobere.
Pa sta ce ostati ?
Radnje i 1% ostalih...biti ce samo jos teze nesto kupiti nego li je sada.Na gubitku su svi koji zele nesto kupiti a nemaju lokalno.
Znamo da ni radnje nemaju 90% oglasene robe...ako mene pitas,ja bi prvo to zabranio,da ne mozes oglasavati nesto sto nemas na stanju a radnjama se to tolerise jer placaju mjesecnu clanarinu.Jebes i takav vid "poslovanja"...olx pravi pijacu a ne "seljoberi".
TI seljobera mozes prepoznati po nacinu pisanja oglasa i preskociti a radnju,sve fol novo,sve na stanju a nemaju nista.
Post Reply