INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10301 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Prestao sam i banane kupovati
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#10302 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by luxferre »

kakva su predviđana za iznos iflacije u državi ?
User avatar
madesa
Posts: 5568
Joined: 26/07/2013 02:37

#10303 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by madesa »

ledo pomfrit 1kg 6,25 :lol: :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#10304 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by komsinica_s_drugog »

Trappist wrote: 15/01/2023 16:39
dječak sa šibicama wrote: 15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 grama :lol: pojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
:lol:

ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
Ne bih da te razocaram ali ja sam ih vidjela po 270 gr :D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10305 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

_Reds_ wrote: 15/01/2023 23:11
teskeredzic_22 wrote: 15/01/2023 22:37

Mlijeko Domaće blago 2,8 % - 2,45 KM.
Ima neko Gradačačko 2,0% - 2,00 KM

Korektne cijene , premalen objekat.

Ko treba u OBI , pet minuta mu je vožnje...
Ima li još za tebe onaj ruski bratski Mere u najdrazem ti dijelu grada ?
Kako glupa opservacija. :facepalm:
Imbecilna zapravo. :mrgreen:

Ne vidim zašto bi Rusi bili braća ?
Od 1944 smo raskrstili s njima a od 1948 za sva vremena.

Ne vidim zašto bi pozicija Merea bila najdraži dio tog grada ?
I ne vidim zašto bi iko više išao u Mere osim ako ga ne zanimaju "proizvodi" od početka jednaki FIS-ovim i Bingovim kineskim plastičnim sranjima od kojih čovjek najlakše oboli.


U svakom slučaju javi nam ima li šta novo u Mere , i koji ti je najdraži dio grada da se ne zajebemo ubuduće :mrgreen:
Mislim valjda je i tvoja domovina na svakom pedlju ove već 31 godinu suverene zemlje , zar ne ?
Last edited by teskeredzic_22 on 16/01/2023 09:38, edited 2 times in total.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10306 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

dječak sa šibicama wrote: 16/01/2023 00:58 Image

cijena banana u Dojclandu

kod nas 3.5 marke

imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
4 KM , jučer , Dolac Malta.
4 KM.
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#10307 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ci-Nick »

opet je krenulo,.. sapun nivea lemongrass sa 1,75 na 2,25,.. a prije dvije godine bio 1,20 KM.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10308 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _Reds_ »

teskeredzic_22 wrote: 16/01/2023 09:32
_Reds_ wrote: 15/01/2023 23:11
Ima li još za tebe onaj ruski bratski Mere u najdrazem ti dijelu grada ?
Kako glupa opservacija. :facepalm:
Imbecilna zapravo. :mrgreen:

Ne vidim zašto bi Rusi bili braća ?
Od 1944 smo raskrstili s njima a od 1948 za sva vremena.

Ne vidim zašto bi pozicija Merea bila najdraži dio tog grada ?
I ne vidim zašto bi iko više išao u Mere osim ako ga ne zanimaju "proizvodi" od početka jednaki FIS-ovim i Bingovim kineskim plastičnim sranjima od kojih čovjek najlakše oboli.


U svakom slučaju javi nam ima li šta novo u Mere , i koji ti je najdraži dio grada da se ne zajebemo ubuduće :mrgreen:
Mislim valjda je i tvoja domovina na svakom pedlju ove već 31 godinu suverene zemlje , zar ne ?
Obzirom da poznaješ sve kafane, restorane i ostale lokacije u istočnom dijelu grada, ti si nam džoker za to.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10309 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

_Reds_ wrote: 16/01/2023 10:13
teskeredzic_22 wrote: 16/01/2023 09:32

Kako glupa opservacija. :facepalm:
Imbecilna zapravo. :mrgreen:

Ne vidim zašto bi Rusi bili braća ?
Od 1944 smo raskrstili s njima a od 1948 za sva vremena.

Ne vidim zašto bi pozicija Merea bila najdraži dio tog grada ?
I ne vidim zašto bi iko više išao u Mere osim ako ga ne zanimaju "proizvodi" od početka jednaki FIS-ovim i Bingovim kineskim plastičnim sranjima od kojih čovjek najlakše oboli.


U svakom slučaju javi nam ima li šta novo u Mere , i koji ti je najdraži dio grada da se ne zajebemo ubuduće :mrgreen:
Mislim valjda je i tvoja domovina na svakom pedlju ove već 31 godinu suverene zemlje , zar ne ?
Obzirom da poznaješ sve kafane, restorane i ostale lokacije u istočnom dijelu grada, ti si nam džoker za to.
Naravno , za kafanu sam uvijek raspoložen.
Javi se slobodno :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10310 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote: 16/01/2023 00:58 Image

cijena banana u Dojclandu

kod nas 3.5 marke

imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
Imaju da ne kažem šta, .. :-)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10311 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Poskupilo rastjerivanje majmuna po plantažama banana.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#10312 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Warashii »

Ma njihovo je da love u mutnom a naše je da ih "kažnjavamo". Dok mogu imati tu cijenu znaci da se i prodaju, mislim konkretno na banane. Ne kupujem ništa što ne moram a čemu mi se cijena ne svidja. Oni sto moram tražim jeftiniju varijantu a oni nek dižu.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10313 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Skupa luksuzna Crvena Jabuka u centru Sarajeva njihova robna marka mlijeka 2,8% kosta 2,15 KM
"Jeftini" Bingo Otoka njihova robna marka mlijeka 2,0% kosta 2,25 KM

Toliko o "kralju dobrih cijena" mrs Bingo!!!
Gauda u Mercratoru 13,95 KM na akciji a u Bingu 15,95 KM na akciji jos jednom mrs Bingo...nema mene vise u Bingu radije u Robot po jeftino a Crvena Jabuka po profinjeno
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#10314 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote: 16/01/2023 00:58 Image

cijena banana u Dojclandu

kod nas 3.5 marke

imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
U subotu na Otoci 4.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10315 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

Nokian808 wrote: 16/01/2023 18:55 Skupa luksuzna Crvena Jabuka u centru Sarajeva njihova robna marka mlijeka 2,8% kosta 2,15 KM
"Jeftini" Bingo Otoka njihova robna marka mlijeka 2,0% kosta 2,25 KM

Toliko o "kralju dobrih cijena" mrs Bingo!!!
Gauda u Mercratoru 13,95 KM na akciji a u Bingu 15,95 KM na akciji jos jednom mrs Bingo...nema mene vise u Bingu radije u Robot po jeftino a Crvena Jabuka po profinjeno
Robot jeste jeftiniji.
Ali je ko Penny , radnika unutra da nešto upitaš ni za lijeka.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51243
Joined: 29/06/2011 23:39

#10316 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

K plus jaja svaka nova tura, veca nova cijena. Ona jaja 6/1 bila su 2.15 pa 2.40 a sad su 2.55

veceras kupim u Robotu 2.15. Skoljka u robotu 9 i nesto, u Konzumu skoro 11. Ja volim to pakovanje "pola tuceta" ili 6 jer ne volim da stoje.

Ali puter je fascinantan, nema ga ispod 6 km i to na akcijama.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#10317 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

U TK kanotnu Bingo je uz Konzum najskuplji market.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10318 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Mene najvise nervira sto su nekad bili nesto povoljniji pa ljudi navikli da idu tu i njihova ona kralj dobrih cijena. Samo im vidis ogromne profite na kraju godine i jasno je da im je poslovna politika maximalne marze a ne dobre cijene.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#10319 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

Valja povratiti novac od onog PR poteza sa isplatom pomoci radnicima. Jbg. mogo je kostalo.
tap3ah75
Posts: 7602
Joined: 07/09/2009 14:14

#10320 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Izašao novi katalog Binga.
Ja uzmem katalog pa prelistam i zabilježim sebi šta ću kupiti.

Ništa, ali baš ništa nisam zabilježio .... ne pamtim kad mi se to desilo.

GUD kikiriki (80 grama) 1.45 KM - NA AKCIJI - SNIŽEN ... :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93834
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10321 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

npr ja sam se totalno odvikao od snikersa
ima u hosetu baklava u aldisu milka oreo crvena 1.5

slicno je i sa mogy sjemenkama suncokreta

jednostavno odbijam kupovati
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10322 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by moonca »

wrote: 17/01/2023 11:41 Mene najvise nervira sto su nekad bili nesto povoljniji pa ljudi navikli da idu tu i njihova ona kralj dobrih cijena. Samo im vidis ogromne profite na kraju godine i jasno je da im je poslovna politika maximalne marze a ne dobre cijene.
:-) i na forumu je bila tema. kupujmo domache . bojkot Konzumu... :wink: nisu navikli. htjeli su.. . nastavite :zoka:
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10323 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Treba se samo zavlačiti u ove manje mahalske markete,..može se naći dosta jeftinijih stvari i u njima. U Sarajevu, takodjer Heco pijaca je dobra opcija,...
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10324 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Truba wrote: 17/01/2023 17:34 npr ja sam se totalno odvikao od snikersa
ima u hosetu baklava u aldisu milka oreo crvena 1.5

slicno je i sa mogy sjemenkama suncokreta

jednostavno odbijam kupovati
Neki dan trcao 10km, kad sam zavrsio kontam kako bi sad legao snickers da me vrati iz mrtvila al nemadoh srca dati dvije i nesta.
Namaz'o pekmeza
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#10325 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

nepass1 wrote: 17/01/2023 18:44
Truba wrote: 17/01/2023 17:34 npr ja sam se totalno odvikao od snikersa
ima u hosetu baklava u aldisu milka oreo crvena 1.5

slicno je i sa mogy sjemenkama suncokreta

jednostavno odbijam kupovati
Neki dan trcao 10km, kad sam zavrsio kontam kako bi sad legao snickers da me vrati iz mrtvila al nemadoh srca dati dvije i nesta.
Namaz'o pekmeza
dobar je pekmez...
Post Reply