INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10301 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Prestao sam i banane kupovati
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
#10302 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
kakva su predviđana za iznos iflacije u državi ?
- madesa
- Posts: 5568
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10303 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ledo pomfrit 1kg 6,25

-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#10304 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne bih da te razocaram ali ja sam ih vidjela po 270 grTrappist wrote: ↑15/01/2023 16:39dječak sa šibicama wrote: ↑15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 gramapojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
![]()
ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10305 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kako glupa opservacija._Reds_ wrote: ↑15/01/2023 23:11Ima li još za tebe onaj ruski bratski Mere u najdrazem ti dijelu grada ?teskeredzic_22 wrote: ↑15/01/2023 22:37
Mlijeko Domaće blago 2,8 % - 2,45 KM.
Ima neko Gradačačko 2,0% - 2,00 KM
Korektne cijene , premalen objekat.
Ko treba u OBI , pet minuta mu je vožnje...
Imbecilna zapravo.
Ne vidim zašto bi Rusi bili braća ?
Od 1944 smo raskrstili s njima a od 1948 za sva vremena.
Ne vidim zašto bi pozicija Merea bila najdraži dio tog grada ?
I ne vidim zašto bi iko više išao u Mere osim ako ga ne zanimaju "proizvodi" od početka jednaki FIS-ovim i Bingovim kineskim plastičnim sranjima od kojih čovjek najlakše oboli.
U svakom slučaju javi nam ima li šta novo u Mere , i koji ti je najdraži dio grada da se ne zajebemo ubuduće
Mislim valjda je i tvoja domovina na svakom pedlju ove već 31 godinu suverene zemlje , zar ne ?
Last edited by teskeredzic_22 on 16/01/2023 09:38, edited 2 times in total.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10306 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
4 KM , jučer , Dolac Malta.dječak sa šibicama wrote: ↑16/01/2023 00:58
cijena banana u Dojclandu
kod nas 3.5 marke
imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
4 KM.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#10307 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
opet je krenulo,.. sapun nivea lemongrass sa 1,75 na 2,25,.. a prije dvije godine bio 1,20 KM.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#10308 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Obzirom da poznaješ sve kafane, restorane i ostale lokacije u istočnom dijelu grada, ti si nam džoker za to.teskeredzic_22 wrote: ↑16/01/2023 09:32Kako glupa opservacija.![]()
Imbecilna zapravo.![]()
Ne vidim zašto bi Rusi bili braća ?
Od 1944 smo raskrstili s njima a od 1948 za sva vremena.
Ne vidim zašto bi pozicija Merea bila najdraži dio tog grada ?
I ne vidim zašto bi iko više išao u Mere osim ako ga ne zanimaju "proizvodi" od početka jednaki FIS-ovim i Bingovim kineskim plastičnim sranjima od kojih čovjek najlakše oboli.
U svakom slučaju javi nam ima li šta novo u Mere , i koji ti je najdraži dio grada da se ne zajebemo ubuduće
Mislim valjda je i tvoja domovina na svakom pedlju ove već 31 godinu suverene zemlje , zar ne ?
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10309 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Naravno , za kafanu sam uvijek raspoložen._Reds_ wrote: ↑16/01/2023 10:13Obzirom da poznaješ sve kafane, restorane i ostale lokacije u istočnom dijelu grada, ti si nam džoker za to.teskeredzic_22 wrote: ↑16/01/2023 09:32
Kako glupa opservacija.![]()
Imbecilna zapravo.![]()
Ne vidim zašto bi Rusi bili braća ?
Od 1944 smo raskrstili s njima a od 1948 za sva vremena.
Ne vidim zašto bi pozicija Merea bila najdraži dio tog grada ?
I ne vidim zašto bi iko više išao u Mere osim ako ga ne zanimaju "proizvodi" od početka jednaki FIS-ovim i Bingovim kineskim plastičnim sranjima od kojih čovjek najlakše oboli.
U svakom slučaju javi nam ima li šta novo u Mere , i koji ti je najdraži dio grada da se ne zajebemo ubuduće
Mislim valjda je i tvoja domovina na svakom pedlju ove već 31 godinu suverene zemlje , zar ne ?
Javi se slobodno
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10310 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Imaju da ne kažem šta, ..dječak sa šibicama wrote: ↑16/01/2023 00:58
cijena banana u Dojclandu
kod nas 3.5 marke
imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10311 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Poskupilo rastjerivanje majmuna po plantažama banana.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#10312 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma njihovo je da love u mutnom a naše je da ih "kažnjavamo". Dok mogu imati tu cijenu znaci da se i prodaju, mislim konkretno na banane. Ne kupujem ništa što ne moram a čemu mi se cijena ne svidja. Oni sto moram tražim jeftiniju varijantu a oni nek dižu.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10313 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Skupa luksuzna Crvena Jabuka u centru Sarajeva njihova robna marka mlijeka 2,8% kosta 2,15 KM
"Jeftini" Bingo Otoka njihova robna marka mlijeka 2,0% kosta 2,25 KM
Toliko o "kralju dobrih cijena" mrs Bingo!!!
Gauda u Mercratoru 13,95 KM na akciji a u Bingu 15,95 KM na akciji jos jednom mrs Bingo...nema mene vise u Bingu radije u Robot po jeftino a Crvena Jabuka po profinjeno
"Jeftini" Bingo Otoka njihova robna marka mlijeka 2,0% kosta 2,25 KM
Toliko o "kralju dobrih cijena" mrs Bingo!!!
Gauda u Mercratoru 13,95 KM na akciji a u Bingu 15,95 KM na akciji jos jednom mrs Bingo...nema mene vise u Bingu radije u Robot po jeftino a Crvena Jabuka po profinjeno
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10314 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U subotu na Otoci 4.dječak sa šibicama wrote: ↑16/01/2023 00:58
cijena banana u Dojclandu
kod nas 3.5 marke
imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10315 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Robot jeste jeftiniji.Nokian808 wrote: ↑16/01/2023 18:55 Skupa luksuzna Crvena Jabuka u centru Sarajeva njihova robna marka mlijeka 2,8% kosta 2,15 KM
"Jeftini" Bingo Otoka njihova robna marka mlijeka 2,0% kosta 2,25 KM
Toliko o "kralju dobrih cijena" mrs Bingo!!!
Gauda u Mercratoru 13,95 KM na akciji a u Bingu 15,95 KM na akciji jos jednom mrs Bingo...nema mene vise u Bingu radije u Robot po jeftino a Crvena Jabuka po profinjeno
Ali je ko Penny , radnika unutra da nešto upitaš ni za lijeka.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10316 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
K plus jaja svaka nova tura, veca nova cijena. Ona jaja 6/1 bila su 2.15 pa 2.40 a sad su 2.55
veceras kupim u Robotu 2.15. Skoljka u robotu 9 i nesto, u Konzumu skoro 11. Ja volim to pakovanje "pola tuceta" ili 6 jer ne volim da stoje.
Ali puter je fascinantan, nema ga ispod 6 km i to na akcijama.
veceras kupim u Robotu 2.15. Skoljka u robotu 9 i nesto, u Konzumu skoro 11. Ja volim to pakovanje "pola tuceta" ili 6 jer ne volim da stoje.
Ali puter je fascinantan, nema ga ispod 6 km i to na akcijama.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#10317 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U TK kanotnu Bingo je uz Konzum najskuplji market.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10318 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mene najvise nervira sto su nekad bili nesto povoljniji pa ljudi navikli da idu tu i njihova ona kralj dobrih cijena. Samo im vidis ogromne profite na kraju godine i jasno je da im je poslovna politika maximalne marze a ne dobre cijene.
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#10319 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Valja povratiti novac od onog PR poteza sa isplatom pomoci radnicima. Jbg. mogo je kostalo.
-
tap3ah75
- Posts: 7602
- Joined: 07/09/2009 14:14
#10320 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Izašao novi katalog Binga.
Ja uzmem katalog pa prelistam i zabilježim sebi šta ću kupiti.
Ništa, ali baš ništa nisam zabilježio .... ne pamtim kad mi se to desilo.
GUD kikiriki (80 grama) 1.45 KM - NA AKCIJI - SNIŽEN ...
Ja uzmem katalog pa prelistam i zabilježim sebi šta ću kupiti.
Ništa, ali baš ništa nisam zabilježio .... ne pamtim kad mi se to desilo.
GUD kikiriki (80 grama) 1.45 KM - NA AKCIJI - SNIŽEN ...
- Truba
- Posts: 93834
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10321 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
npr ja sam se totalno odvikao od snikersa
ima u hosetu baklava u aldisu milka oreo crvena 1.5
slicno je i sa mogy sjemenkama suncokreta
jednostavno odbijam kupovati
ima u hosetu baklava u aldisu milka oreo crvena 1.5
slicno je i sa mogy sjemenkama suncokreta
jednostavno odbijam kupovati
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#10322 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
wrote: ↑17/01/2023 11:41 Mene najvise nervira sto su nekad bili nesto povoljniji pa ljudi navikli da idu tu i njihova ona kralj dobrih cijena. Samo im vidis ogromne profite na kraju godine i jasno je da im je poslovna politika maximalne marze a ne dobre cijene.
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10323 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Treba se samo zavlačiti u ove manje mahalske markete,..može se naći dosta jeftinijih stvari i u njima. U Sarajevu, takodjer Heco pijaca je dobra opcija,...
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10324 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Neki dan trcao 10km, kad sam zavrsio kontam kako bi sad legao snickers da me vrati iz mrtvila al nemadoh srca dati dvije i nesta.
Namaz'o pekmeza
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
