Dešavanja u Srbiji

User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#59726 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

alijagoro wrote: 17/01/2023 14:56
SmokingMan wrote: 17/01/2023 14:52 Dobar ovaj kišobran, a kiše iz nebesa nigjde. :D
Zanimljivo kako pobjeze iz kadra.
Sve je samo ne kišobran, a pogotovo nešto od studijske opreme. :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#59727 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RtrnOfSalisbury »

... gusle morebidne :skoljka:
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#59728 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

Rusija kad popusi ovaj rat a vec ga pusi dobro, Vucic ce reci da je Srbija prva drzava europe a vjerovatno i svijeta koja je jasno osudila i prva uvela sankcije za razliku od licemjernog zapada.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#59729 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Haris.ba »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 15:15 Rusija kad popusi ovaj rat a vec ga pusi dobro, Vucic ce reci da je Srbija prva drzava europe a vjerovatno i svijeta koja je jasno osudila i prva uvela sankcije za razliku od licemjernog zapada.
Ti ko da nisi cuo da je Srbija 1999.pobjedila Nato?

Tako, ni Rusija ne moze izgubiti.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#59730 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

mishic wrote: 17/01/2023 13:23 Pritisci, ucjene, ultimatumi..., politika koju MZ decenijama toleriše.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je sinoć da je uslov Srba sa Kosova da se formira Zajednica srpskih opština, pa će tek potom da se vrate u institucije.
Pa kako ce Kosovski Parlament izglasat zso,a nema srpskih poslanika u istom :lol:

Za srbiju je zso samo kupovina vremena,oni cekaju rasplet rata u Ukrajini...

srbija zna da zso po americkim zamislima nije brlog u BIH i takav zso im ne treba..
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#59731 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Haris.ba »

zavrzlama wrote: 17/01/2023 15:31

Pa kako ce Kosovski Parlament izglasat zso,a mema srpskih poslanika u istom :lol:

Za srbiju je zso samo kupovina vremena,oni cekaju rasplet rata u Ukrajini...

srbija zna da zso po americkim zamislima nije brlog u BIH i takav zso im ne treba..
Pa ne glasa se u parlamentu Kosova ko kod nas po nacionalnosti. Ako ima vecina, izglasa zso i raspise izbore za taj zso.

Vucic je otvoreno rekao da misli da zso treba da ima izvrsne ovlasti, Albanci to ne zele ni da cuju.

Albanci zatezu do kraja. Nista ne zele da im daju da ovi ne bi nesta jos trazili. Mene ne bi cudilo da raspisu konkurse i popune pozicije Srbima koji su voljni raditi, a ovi sto su napustili - dali otkaze, zavrse kod Vucica na budzetu.
Last edited by Haris.ba on 17/01/2023 15:37, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#59732 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

zavrzlama wrote: 17/01/2023 15:31 Za srbiju je zso samo kupovina vremena,oni cekaju rasplet rata u Ukrajini...
Na sta aludiras ovdje, da cekaju ili misle da ce Rusija da pobjedi pa da onda zajedno denatifikuju region i ostatak Europe ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#59733 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Haris.ba »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 15:37
zavrzlama wrote: 17/01/2023 15:31 Za srbiju je zso samo kupovina vremena,oni cekaju rasplet rata u Ukrajini...
Na sta aludiras ovdje, da cekaju ili misle da ce Rusija da pobjedi pa da onda zajedno denatifikuju region i ostatak Europe ?
Mislim da se nadaju da se biti neka nova Jalta, da se Rusija za stolom sa Amerima raspakovati karte i da ce oni tu hajrovati. Misle da ne moze gore nego sto je sada.

Ono, ako Rusi dobiju Dombas i gubi se Kosovo, barem da uspiju entitet RS Srbija da dobiju i sjever Kosova.
Last edited by Haris.ba on 17/01/2023 15:40, edited 2 times in total.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#59734 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by noviforumas »

Nemaju oni sta cekati, sad je savrsen momenat za trgovanje. Nikad im Ameri nece ovako gladiti muda kao sto im sad glade. Toga su i oni svjesni, zato im se zuri.
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#59735 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

A sta ce oni dati u toj trgovini ?

Da im se da RS, i na Kosovu jos jedna RS, pa kao da Zagreb ne bi momentalno trazio 98% Federacije BiH, a srbi i hrvati zajedno svi jednu veliku masnovnu grobnicu za bosnjake i ne srbe, ne hrvate u BiH.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#59736 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by noviforumas »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 15:47 A sta ce oni dati u toj trgovini ?

Da im se da RS, i na Kosovu jos jedna RS, pa kao da Zagreb ne bi momentalno trazio 98% Federacije BiH, a srbi i hrvati zajedno svi jednu veliku masnovnu grobnicu za bosnjake i ne srbe, ne hrvate u BiH.
Dat ce "garant mira" i svrstavanje na stranu zapada.

Ne racunaju ni Srbi na prekrajanje granica, vec na kontrolu nad drzavama u drzavama. CG su vec poklopili, sad treba RS i ZSO. Otuda pritisak Amerikanaca na Kurtija, spekulacije o imovini u RS, Dodikovo insistiranje na aerodromu i Buk Bijela, gasovodu, i tako dalje. Zagreb vec kontrolise FBiH preko HDZ-a bez kojeg se ne moze nista, nemaju oni sta traziti, mogu samo dodatno popravljati svoj polozaj -- kao na primjer dodatnim izmjenama izbornog, sto i traze.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#59737 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 15:37
zavrzlama wrote: 17/01/2023 15:31 Za srbiju je zso samo kupovina vremena,oni cekaju rasplet rata u Ukrajini...
Na sta aludiras ovdje, da cekaju ili misle da ce Rusija da pobjedi pa da onda zajedno denatifikuju region i ostatak Europe ?
Pa prati srbijanske medije.

Vucic je ljude iz sopstvene stranke podijelio u dva tima...jedan tim je skroz proruski a drugi proamericki...

Ako rusi izgube rat,ovi proruski mediji i politicari ce usutit,i okrenut pricu,a ako rusi dobiju rat,onda ce tipove ala Sormaz,obradovic i sl. sklonit iz javnog zivota...

Sta je razlika u pobjedi rusa ili poraza istih....

Ako rusi pobijede srbija ce izbjeci gradjanski rat.....ako rusi izgube to je katastrofa po srbiju,jer je srbija vecinska velikosrpska i nece moci prihvatiti,da srbija bude bez Kosova,rs i cg......i tad krece sukob u samoj srbiji,gdje vekikosrbi uz pomoc vec ubacenih ruskih operativaca, krecu na srbe koji staju uz pobjednicki zapad...


To zna amerika,pa pokusava da srpske soviniste umiri tako,sto im krah rusa i njihovih emocijalnih veza sa istim,pokusava da namiri sa " Otvoreni Balkan"u prevodu velika srbija sa svojim republikama BIH,CG I Kosovom.


To je to.
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#59738 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

Ide se iz krajnosti u krajnost, Srbija koja je generator problema u BiH, CG, na Kosovou ali i sire, da se njima udovolji na stetu ovih svih ostalih, umjesto da se samo problem rijesava.
mishic
Posts: 8408
Joined: 28/04/2011 16:29

#59739 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Uzajmi - vrati, kupi - plati!

Rusija bi trebala prekinuti sve napore na regrutiranju Srba da se bore uz njenu paravojnu skupinu Wagner u Ukrajini, poručio je srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić.

Zaboravio Vučko ruske odrede koji su ginuli po BiH.
Došao red na vračanje duga. Treba imati i srpska groblja po Rusiji ko što postoje ruska po RS.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59740 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by GandalfSivi »

Nenadjeblivo :D

zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#59741 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 16:09 Ide se iz krajnosti u krajnost, Srbija koja je generator problema u BiH, CG, na Kosovou ali i sire, da se njima udovolji na stetu ovih svih ostalih, umjesto da se samo problem rijesava.
Razlog jednostavan....samo je srbija sposobna u roku 24 sata izazvat rat bilo gdje na balkanu..nazaost to velike sile vise respektuju,nego narode poput bosnjaka koji nakon genocida i najstravicnijih zlocina prema njima 30 godina poslije nemaju ni 0,000000001% osvete prema zlocincima..

MEDJUTIM......srbija ce izgubit opet.....samo je pitanje koliku cemo mi svi ostali(bih,cg kosovo) platit cijenu...

Imali smo 30 godina da se konsolidujemo,kako smo se konsolidovali tako cemo i proci,iako cemo opet biti pobjednici...
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#59742 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

zavrzlama wrote: 17/01/2023 16:19
DonieBrasco wrote: 17/01/2023 16:09 Ide se iz krajnosti u krajnost, Srbija koja je generator problema u BiH, CG, na Kosovou ali i sire, da se njima udovolji na stetu ovih svih ostalih, umjesto da se samo problem rijesava.
Razlog jednostavan....samo je srbija sposobna u roku 24 sata izazvat rat bilo gdje na balkanu..nazaost to velike sile vise respektuju,nego narode poput bosnjaka koji nakon genocida i najstravicnijih zlocina prema njima 30 godina poslije nemaju ni 0,000000001% osvete prema zlocincima..

MEDJUTIM......srbija ce izgubit opet.....samo je pitanje koliku cemo mi svi ostali(bih,cg kosovo) platit cijenu...

Imali smo 30 godina da se konsolidujemo,kako smo se konsolidovali tako cemo i proci,iako cemo opet biti pobjednici...
Nevjerovatne stvari i nelogicnosti u tim igrama i odlucivanjima velikih, realno metak ne trebaju da ispale prema Srbiji, za 48h ih sankcijama mogu usjmjeriti na bilo koji put dalje od rusa i ideja devedesetih. Ali valjda je lakse uz potoke krvi, mrtvih, i unistavanje tri drzave i vise naroda da udovlje srbima.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#59743 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 16:42
zavrzlama wrote: 17/01/2023 16:19

Razlog jednostavan....samo je srbija sposobna u roku 24 sata izazvat rat bilo gdje na balkanu..nazaost to velike sile vise respektuju,nego narode poput bosnjaka koji nakon genocida i najstravicnijih zlocina prema njima 30 godina poslije nemaju ni 0,000000001% osvete prema zlocincima..

MEDJUTIM......srbija ce izgubit opet.....samo je pitanje koliku cemo mi svi ostali(bih,cg kosovo) platit cijenu...

Imali smo 30 godina da se konsolidujemo,kako smo se konsolidovali tako cemo i proci,iako cemo opet biti pobjednici...
Nevjerovatne stvari i nelogicnosti u tim igrama i odlucivanjima velikih, realno metak ne trebaju da ispale prema Srbiji, za 48h ih sankcijama mogu usjmjeriti na bilo koji put dalje od rusa i ideja devedesetih. Ali valjda je lakse uz potoke krvi, mrtvih, i unistavanje tri drzave i vise naroda da udovlje srbima.
Ne mogu ih usmjeriti....200 godina traje satanizacija srpskog naroda od vrtica do starackog doma pa i kad umru koriste ih u velikosrpske ciljeve...crkva,intelektualna elita i politicari 200 godina grade stanje svijesti citavog naroda...

Srbija i srpski narod idu putem bez povratka......
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#59744 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

Zasto Amerika podilazi srbiji...


Ne postoji dzaba izreka"kurva evropa" ta evropa je zadnjih
20 tak godina radi para i jeftinih energenata dovela Nato pred raspad,izbacila USA iz ekonomske trke i dozvolila rusima da kupe vlade balkanskih drzava i vodece evropske lidere(makron ,merkel)


Kad su rusi krenuli da naplate svoje jeftine energente,tako sto su napali Ukrajinu,tad se budi amer i krece u bitku sa rusima....posto je evropa nesiguran americki saveznik,ameri kao stap po prstima evropi koriste KOGA,pa najboljeg psa gonica "srbiju" srbija je americka babaroga da kontrolisu evropu,jer HR,madzarska,srbija i albanija mogu itekako zadeverat evropu..

Tu ulogu srbija je jedva docekala i imamo ovo sto imamo..

Ameri koriste srbiju da plase evropu velikim ratom,cime je primoravaju da budu protiv rusa,srbija tu vidi svoj interes,a mi ostali samo mozemo cekat rasplet i ako smo pametni spremat se sto bolje za dan kad ce srbija ponovo izigrat zapad,pa ce biti opet ono @picijevo..
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#59745 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dulekrele »

alijagoro wrote: 17/01/2023 14:45
meridiyan wrote: 17/01/2023 11:15
Gdje je karanana da napise da je dobra milfaca :D
Ovo nije Vukan. Vukan je mit :D
Hrmpallier
Posts: 679
Joined: 16/05/2013 22:26

#59746 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Hrmpallier »

Nakon incidenta u Ilidži, malo sam pogledao text o tome na sajtu RTS-a. Sa rijetkim izuzetcima, mržnja prema Bošnjacima (a i prema Albancima, pa i Hrvatima) koja tamo vri, je - vulkanska.

Zlotvori iz devedesetih su najveći dio svog života proveli u uslovima kada otvorena mržnja nije bila društveno prihvatljiva. Mnogi su bili u JNA, išli na more, susretali druge narode bivše YU, i uopšte, ako su bili nacionalisti, susprezali su se otvorenog iskazivanja mržnje.

Uz ovakvu neograničenu i neobuzdanu mržnju relativno velikog dijela stanovništva Srbie, bojim se da bi u novom nasrtaju na BiH, zlotvori iz prošlog rata, kojekakvi lukići, krnjojelci, tadići, adolfi i sva ta bulumenta, bili - humanitarni radnici.

Vidimo da se Srbija naoružava do zuba, ali nikako da dokučimo zašto. Vidimo i da je bošnjačka strana onemogućena, al' opet nikako da dokučimo zašto. Jedina svijetla tačka je naoružavanje u TK, i nada da će i ostali kantoni slijediti, mada je to daleko od vojske, ali ipak je nešto.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#59747 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

Samo cekam da vucic smijeni vulina....
Hrmpallier
Posts: 679
Joined: 16/05/2013 22:26

#59748 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Hrmpallier »

zavrzlama wrote: 18/01/2023 16:14 Samo cekam da vucic smijeni vulina....
:D
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#59749 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LSD »

DonieBrasco wrote: 17/01/2023 16:42

Nevjerovatne stvari i nelogicnosti u tim igrama i odlucivanjima velikih, realno metak ne trebaju da ispale prema Srbiji, za 48h ih sankcijama mogu usjmjeriti na bilo koji put dalje od rusa i ideja devedesetih. Ali valjda je lakse uz potoke krvi, mrtvih, i unistavanje tri drzave i vise naroda da udovlje srbima.
Ne postoji sila koja može usmjeriti i normalizovati srbe.
NATO može imati najmodernije oružje 5 generacije, sa kojim može prijetiti - ali sve te rakete su nemoćne protiv gusala, protiv gunja, šubare, kokarde i viševjekovnog guslanja o raznim mitovima....rakete su po efektivnom učinku daleko inferiornije u odnosu na gusale, budi siguran....gusle šejpiraju i formiraju kolektivnu svijest srba vec vijekovima, one prave mitomanski narativ i nema te sile koja to može pobjediti.
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#59750 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

LSD wrote: 18/01/2023 19:07
DonieBrasco wrote: 17/01/2023 16:42

Nevjerovatne stvari i nelogicnosti u tim igrama i odlucivanjima velikih, realno metak ne trebaju da ispale prema Srbiji, za 48h ih sankcijama mogu usjmjeriti na bilo koji put dalje od rusa i ideja devedesetih. Ali valjda je lakse uz potoke krvi, mrtvih, i unistavanje tri drzave i vise naroda da udovlje srbima.
Ne postoji sila koja može usmjeriti i normalizovati srbe.
NATO može imati najmodernije oružje 5 generacije, sa kojim može prijetiti - ali sve te rakete su nemoćne protiv gusala, protiv gunja, šubare, kokarde i viševjekovnog guslanja o raznim mitovima....rakete su po efektivnom učinku daleko inferiornije u odnosu na gusale, budi siguran....gusle šejpiraju i formiraju kolektivnu svijest srba vec vijekovima, one prave mitomanski narativ i nema te sile koja to može pobjediti.
Moze preko noci bez metka da hoce zapadni centri.
Post Reply