Meni na prethodnom autu tepih progledao i prije 100k km... Može to itekakoskrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 ja ne znam kako je moguce probit 5x5cm auto tepih osim srafcigerom i to s mukom al sigurno treba malo vise od 180 000 km......
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15476 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15477 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vjerovao ili ne, ja progulio petom original prostirku za nekih 40K km.skrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 . ja ne znam kako je moguce probit 5x5cm auto tepih osim srafcigerom i to s mukom al sigurno treba malo vise od 180 000 km......
i to ispod desne pete. Valjda rad gas, kocnica, vrti petu u svim smjerovima.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83498
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15478 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
skrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15479 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pricaj koliko hos, ne dam pare za nov auto iz fabrikeskrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....
Uglavnom moram otvoriti desetere ociju kao i kod privatne prodaje. Samo sto kod autokuce nema voziti auto do servisa
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15480 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve je to loto...Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 16:16Pricaj koliko hos, ne dam pare za nov auto iz fabrikeskrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....![]()
Uglavnom moram otvoriti desetere ociju kao i kod privatne prodaje. Samo sto kod autokuce nema voziti auto do servisa![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7121
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15481 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
poznajem svercu jednog kojeg je lik natego kvalitetno prodavsi mu auto s roknutim blokom motora....ovaj se nafato niskom cijenom, konto se ugradit konu stoju
uglavnom kvalitetno nategnuće 
- skrbavi-admin
- Posts: 7121
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15482 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
eh druze pa i firma gleda da zavrne na materijalu.....kvaliteti.... bosnjo napravi sjediste za 500 600 moralesa.... a svabo digo cijenu golfu na 70000 maraka.... i onda ti kao pjebentov radnik gledas kako se Ljirim Bitići voza u golfu od 100000 marakesa sa preventovim sjedistima od par stoja koja su u doplati bila par hiljada.... zapadnjacki cinizam je nenadjebiv......Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 16:16Pricaj koliko hos, ne dam pare za nov auto iz fabrikeskrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....![]()
Uglavnom moram otvoriti desetere ociju kao i kod privatne prodaje. Samo sto kod autokuce nema voziti auto do servisa![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7121
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15483 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sta si radio jebo te - igro klikera pa ti trebala rošadrug_profi wrote: ↑16/01/2023 16:01Vjerovao ili ne, ja progulio petom original prostirku za nekih 40K km.skrbavi-admin wrote: ↑16/01/2023 15:45 . ja ne znam kako je moguce probit 5x5cm auto tepih osim srafcigerom i to s mukom al sigurno treba malo vise od 180 000 km......
i to ispod desne pete. Valjda rad gas, kocnica, vrti petu u svim smjerovima.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#15484 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zavisi i od obuce. A i od opelovog kvaliteta
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#15485 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Samo pazi, u Sportageu dobiješ 564 litra koji možda nisu odmah vidljivi. One pregrade ispod se vade i dobiješ 140-ak litara. Korisno ako ti treba za mora ili nešto više. Imao sam taj Sportage 6 godina i svake godine se za more vadilo sve ispod i dobiješ super prostor. Ono gore sasvim dovoljno za svakodnevne aktivnosti, bar meni.Idemedosumom wrote: ↑15/01/2023 19:51 Danas sam gledao jednog Kadjara, 2018. ali zato skoro pa golaĆ. Rekoh da steknem osjećaj kakav je, pošto su svi primjerci s boljom opremom podaleko.
Nisam mnogo očekivao, kontam biće slično Meganu 4, koji mi je sav nekako bljak.
No iznenadismo se i ja i hanuma. Stekao sam dojam da se radi o izuzetno elegantnom, da ne kažem nježnom vozilu.
Gepek mi je izgledao primjetno veći nego u Sportage.
Sjedišta su izuzetno udobna, kao fotelje pored onih panjeva u Sportage.
Motor je 1.5 dCi, i djeluje mi kao nedovoljno jak za ovakvo vozilo. Ne znam da li bi onaj 1.6 dCi bio značajno bolji? Hebeni downsizing![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15486 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakvi smetljari mogu biti kupci,pa to je da se najezis.
Ja mogu da shvatim ,nije lako zaraditi lovu. Ali neko cjepidlacenje kad pocne,najradije bih ga otjerao u pm.
Stavis cijenu,ono zove nudi 2500 KMova manje,lafo da to odmah zavrsimo.
Kasnije dolazi,pokusava da nadje neke mikroskopske ogrebotine.
Na kraju kad vidi da neces da mu spustis cijenu i da je provaljen,kaze odoh da pitam tatu pa cu doci sa njim da pogledam.
A klipan od 30 godina ,brada stajl i komad crijeva od šiše viri iz dzepa.
Ogadi ti se i prodaja i kamara idiota koja ni sama ne zna sta bi...
Ja mogu da shvatim ,nije lako zaraditi lovu. Ali neko cjepidlacenje kad pocne,najradije bih ga otjerao u pm.
Stavis cijenu,ono zove nudi 2500 KMova manje,lafo da to odmah zavrsimo.
Kasnije dolazi,pokusava da nadje neke mikroskopske ogrebotine.
Na kraju kad vidi da neces da mu spustis cijenu i da je provaljen,kaze odoh da pitam tatu pa cu doci sa njim da pogledam.
A klipan od 30 godina ,brada stajl i komad crijeva od šiše viri iz dzepa.
Ogadi ti se i prodaja i kamara idiota koja ni sama ne zna sta bi...
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15487 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hvala za info. Ovaj vlasnik mi je samo pokazao da je on od sebe ubacio rezervni točak i dizalicu ispod vidljivog gepeka. Ne znam da li je to moglo popuniti taj dodatni volumen?kenomax wrote: ↑16/01/2023 18:54 Samo pazi, u Sportageu dobiješ 564 litra koji možda nisu odmah vidljivi. One pregrade ispod se vade i dobiješ 140-ak litara. Korisno ako ti treba za mora ili nešto više. Imao sam taj Sportage 6 godina i svake godine se za more vadilo sve ispod i dobiješ super prostor. Ono gore sasvim dovoljno za svakodnevne aktivnosti, bar meni.
De mi reci kako su se tebi sjedišta činila u te Kie?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#15488 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je tako kod nas uglavnomRagibUzoriti wrote: ↑16/01/2023 19:15 Kakvi smetljari mogu biti kupci,pa to je da se najezis.
Ja mogu da shvatim ,nije lako zaraditi lovu. Ali neko cjepidlacenje kad pocne,najradije bih ga otjerao u pm.
Stavis cijenu,ono zove nudi 2500 KMova manje,lafo da to odmah zavrsimo.
Kasnije dolazi,pokusava da nadje neke mikroskopske ogrebotine.
Na kraju kad vidi da neces da mu spustis cijenu i da je provaljen,kaze odoh da pitam tatu pa cu doci sa njim da pogledam.
A klipan od 30 godina ,brada stajl i komad crijeva od šiše viri iz dzepa.
Ogadi ti se i prodaja i kamara idiota koja ni sama ne zna sta bi...
Nekad imas srece, pa nema toga
Ali uglavnom se prvo takvi javljaju dok se ne pojavi normalan kupac
Ima teskih ljudi, na njih ne treba puno vremena gubiti jer obicno nema nista na kraju
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#15489 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je on stavio vjerovatno je odvadilo malo prostora. Znam da ima udubljenje u koje može stati neki rezervni točak omanjih dimenzija. A inače, sjedišta skroz udobna na dužim putovanjima. Možda imaš efekat da su tvrda u početku jer su kožna pa se ne "udube" toliko kao platnena kad sjedneš, ali skroz ok. Nakon Škode Octavije, Sportage mi je bio duplo komforniji i udobniji.Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 19:57Hvala za info. Ovaj vlasnik mi je samo pokazao da je on od sebe ubacio rezervni točak i dizalicu ispod vidljivog gepeka. Ne znam da li je to moglo popuniti taj dodatni volumen?kenomax wrote: ↑16/01/2023 18:54 Samo pazi, u Sportageu dobiješ 564 litra koji možda nisu odmah vidljivi. One pregrade ispod se vade i dobiješ 140-ak litara. Korisno ako ti treba za mora ili nešto više. Imao sam taj Sportage 6 godina i svake godine se za more vadilo sve ispod i dobiješ super prostor. Ono gore sasvim dovoljno za svakodnevne aktivnosti, bar meni.
De mi reci kako su se tebi sjedišta činila u te Kie?
- xoklix
- Posts: 3392
- Joined: 16/01/2018 16:07
#15490 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Veće autokuće uzimaju u flotama auta od leasinga i rent a car agencija. Mačak u vreći.Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 13:43 Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?
Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
Ove male auto kuće i trgovci na crno uglavnom uzimaju krševe i ovdje ih šminkaju.
Ja sam 3x uvozio auto u vlastitom aranžmanu iz Njemačke.
Nikad ni sa jednim nisam imao problema.
S tim da se bavim međunarodnim transportom pa pošaljem vozača da pregleda auto i eventualno ostavi kaparu.
Tu uštedim trošak odlaska gore.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15491 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onda je nešto manji rizik kupiti od velike autokuće nego li sitnih švercera?xoklix wrote: ↑16/01/2023 20:16 Veće autokuće uzimaju u flotama auta od leasinga i rent a car agencija. Mačak u vreći.
Ove male auto kuće i trgovci na crno uglavnom uzimaju krševe i ovdje ih šminkaju.
Ja sam 3x uvozio auto u vlastitom aranžmanu iz Njemačke.
Nikad ni sa jednim nisam imao problema.
S tim da se bavim međunarodnim transportom pa pošaljem vozača da pregleda auto i eventualno ostavi kaparu.
Tu uštedim trošak odlaska gore.
Ja sam pitao jednog što uvozi auta iz DE da mi vidi kolike bi bile dadžbine za uvoz konkretno Mazde CX5 s boljim paketom opreme. Veli nekih 6kkm. Puno brate mili, veli imaš li ikog da na povlasticu uvezeš. Rekoh nemam, a i da imam, petljancija je to.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15492 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Svi uzimaju krseve, samo ti uzimas top modele i to 3 puta za redomxoklix wrote: ↑16/01/2023 20:16 Veće autokuće uzimaju u flotama auta od leasinga i rent a car agencija. Mačak u vreći.
Ove male auto kuće i trgovci na crno uglavnom uzimaju krševe i ovdje ih šminkaju.
Ja sam 3x uvozio auto u vlastitom aranžmanu iz Njemačke.
Nikad ni sa jednim nisam imao problema.
S tim da se bavim međunarodnim transportom pa pošaljem vozača da pregleda auto i eventualno ostavi kaparu.
Tu uštedim trošak odlaska gore.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15493 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nego kako kod raje kotira Mazda 3 , 2015+ ,benzin motor 120ks, optimum ( koza,bose,18ke felge itd) u odnosu na Golfa 7 isto godiste?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#15494 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako budes isao dole gledat auto, mislim da je prije Dalmija, Zoom auto, dugo vremena i oni rade, a poslije Dalmija je Kramar. Tako da imas tri auto kuce u sat vremena voznje, koji rade na isti nacin, uvoze auta koja su bila na lizingu. Sto se tice auta, onako ima i dobrih i losih.Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 20:26Onda je nešto manji rizik kupiti od velike autokuće nego li sitnih švercera?xoklix wrote: ↑16/01/2023 20:16 Veće autokuće uzimaju u flotama auta od leasinga i rent a car agencija. Mačak u vreći.
Ove male auto kuće i trgovci na crno uglavnom uzimaju krševe i ovdje ih šminkaju.
Ja sam 3x uvozio auto u vlastitom aranžmanu iz Njemačke.
Nikad ni sa jednim nisam imao problema.
S tim da se bavim međunarodnim transportom pa pošaljem vozača da pregleda auto i eventualno ostavi kaparu.
Tu uštedim trošak odlaska gore.
- B6Redhell
- Posts: 7818
- Joined: 25/12/2010 04:56
#15495 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
RagibUzoriti wrote: ↑16/01/2023 20:31 Nego kako kod raje kotira Mazda 3 , 2015+ ,benzin motor 120ks, optimum ( koza,bose,18ke felge itd) u odnosu na Golfa 7 isto godiste?
Hahhaah dješ’ to pitati…. Na ovom forumu.
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#15496 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Je li ovo realno?
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/
Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/
Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
Last edited by kenomax on 16/01/2023 21:12, edited 1 time in total.
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#15497 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa vidiš da je kia sada quattro, normalno da će biti skuplja
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#15499 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vidis da je prije sat bila 32.000 KM.
Do sutra ce izaci na 35.
Do sutra ce izaci na 35.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15500 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Koristi auto i usput neka se vrti po olxu. Možda naleti kakav naivackenomax wrote: ↑16/01/2023 20:56 Je li ovo realno?![]()
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/
Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
