OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2951 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Rizikuj pa provjeri :D
Prije da je budala neka...nema botova na olxu...uvijek je neko iza profila e sada sa kojom je namjerom napravio profil,to je drugo.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#2952 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Truba wrote: 13/01/2023 23:00 Image

Jel ovo bot
Nije se vise logiralo
Registrira se posalje ovu poruku i visenikad online
Das mu broj ali napravis logicnu gresku na nekoj od cifri, ako ti se javi i kaze da je pogresan broj, kazes mu da si pogrijesio u jednoj toj cifri i das mu ispravan.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2953 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Optimus09 »

Kupio nesto skoro,oglas i dalje aktivan,samo druga slika,drugi artikal i drugi opis.Zao mu pregleda izgleda :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2954 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Optimus09 wrote: 13/01/2023 23:11 Kupio nesto skoro,oglas i dalje aktivan,samo druga slika,drugi artikal i drugi opis.Zao mu pregleda izgleda :mrgreen:
Nije nego nemaju vise slobodnih mjesta za aktivne artikle,pa samo edituje oglas,postavi nove slike i pici dalje :D
Takvih oglasa ima koliko hoces...nece da placaju PRo profil ili radnju a iz podruma objavili svaki ekser koji su nasli :D
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2955 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

dostavlja li BH posta i Poste srpske subotom, ako je juce poslano preko olx dostave ? hvala
User avatar
liyf
Posts: 3743
Joined: 08/06/2021 22:55

#2956 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by liyf »

mirota wrote: 14/01/2023 09:30 dostavlja li BH posta i Poste srpske subotom, ako je juce poslano preko olx dostave ? hvala
subotu da nedjelju ne ali ako se npr. pošalje u četvrtak ili petak dostaviće tek u ponedjeljak.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2957 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

hvala, ali sad sam se sjetio da je neradni dan u RS, tako da ponedeljak bude :thumbup:
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2958 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

mirota wrote: 14/01/2023 09:49 hvala, ali sad sam se sjetio da je neradni dan u RS, tako da ponedeljak bude :thumbup:
Ako je subota neradni,onda se vjerovatno prenosi na prvi radni 🤣
Onda utorak.
Sto se tice isporuke paketa,ako se paket posalje u toku dana negdje do 13h,velika je sansa da ce vec sutradan biti u posti dospjeca a dalje zavisi od postara,hoce li je odmah i isporuciti ili naredni dan.
Ako se salje poslije 13h,onda tek kroz 2 dana najbrze
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#2959 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Zašto mi nekad ovaj obični poštar dostavi paket, a nekad brza pošta?
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2960 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

nlt wrote: 14/01/2023 18:21 Zašto mi nekad ovaj obični poštar dostavi paket, a nekad brza pošta?
i meni isto
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2961 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Meni obicne paketice sa ebaya i aliexpressa dostavi obicni postar.
A sve ostale koji idu preko brze poste,dostavljaju mi iskljucivo postari brze poste.

Moze biti kod vas da se podijele izmedju sebe i kada idu u istom smjeru,pokupe jos neke pakete.
Moguce da nije u svakoj poslovnici identican nacin rada .
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2962 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _Reds_ »

Ako šta šaljem, šaljem oko 5-6 popodne, i u 90% slučajeva bude naredni dan isporučeno, čak i ovo kad se pošalje u petak, bude većinom u subotu ako je veće mjesto, za neka sela zna biti tek u ponedeljak.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2963 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

jesu dosadni ovi s pitanjima
je li artikal dostupan
i nikad kontakta više

smaraju
ukinuli su čar poruka :D
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2964 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

_Reds_ wrote: 16/01/2023 08:05 Ako šta šaljem, šaljem oko 5-6 popodne, i u 90% slučajeva bude naredni dan isporučeno, čak i ovo kad se pošalje u petak, bude većinom u subotu ako je veće mjesto, za neka sela zna biti tek u ponedeljak.
Zato sto si u Sarajevu a tu je regionalni prijemni centar posiljki i posiljke se isporucuju za odrediste navecer oko 22-23 h.

Posalji posiljku iz Visokog u 17h navecer( ne mozes jer rade do 16 h 😁) pa mi reci je li stigla sutradan .
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2965 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

preteko sam kurira
kliknuo lik u 14.00
ja u 18.22 iz drugog pokušaja predao na poštu

(iz prvog me nije mogao naći a ja nisam znao gdje je broj za nalog)
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2966 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

koja im je fora kad nekom posaljes preko poruka mail adresu da je ne prikazuje, pa moras sa razmakom pisati
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2967 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by klixoris »

Je li ovo OLX poceo naplacivati objavu oglasa za prodaju automobila ?
Nestao mi oglas za prodaju auta, kad nadjem ga u “neaktivnim”. Za reaktivaciju mi trazi 50 kredita, odnosno 5 KM
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2968 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

klixoris wrote: 18/01/2023 17:24 Je li ovo OLX poceo naplacivati objavu oglasa za prodaju automobila ?
Nestao mi oglas za prodaju auta, kad nadjem ga u “neaktivnim”. Za reaktivaciju mi trazi 50 kredita, odnosno 5 KM
Naravno.
Kasnis jedno 7-8 mjeseci,mozda i vise kako su poceli naplacivati.
Ocito si imao olx kredita za prvu objavu oglasa pa nisi ni skuzio da si i prvi puta platio 50 kredita.

Nego da uzmem mastuluk,stize novi olx...haman potpuni redizajn stranice.

Image
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#2969 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by teskeredzic_22 »

@Truba

Otvorio u ime firme profil na OLX-u davno.
Baš aktivni postali prije dvije godine otprilike.

Dva puta sam pokušao aktivirati lokaciju , oba puta mi skinuli kredite i ništa , nikakav mail , poziv , kod nisam dobio.

Šta da radim(o) ?

Hvala.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2970 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Obrati se korisničkoj podršci.
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2971 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by klixoris »

zippoo87 wrote: 18/01/2023 17:39
klixoris wrote: 18/01/2023 17:24 Je li ovo OLX poceo naplacivati objavu oglasa za prodaju automobila ?
Nestao mi oglas za prodaju auta, kad nadjem ga u “neaktivnim”. Za reaktivaciju mi trazi 50 kredita, odnosno 5 KM
Naravno.
Kasnis jedno 7-8 mjeseci,mozda i vise kako su poceli naplacivati.
Ocito si imao olx kredita za prvu objavu oglasa pa nisi ni skuzio da si i prvi puta platio 50 kredita.

Nego da uzmem mastuluk,stize novi olx...haman potpuni redizajn stranice.

Image
Ma nisam nista prodavao, a moguce da su mi onda skinuli kredita kod prve objave.
A objavljivao sam i neke druge oglase, nije auto nego neke sitnice i tu mi nista nisu naplatili pa me ovo sa autom bas iznenadilo…
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2972 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

klixoris wrote: 18/01/2023 18:00
zippoo87 wrote: 18/01/2023 17:39

Naravno.
Kasnis jedno 7-8 mjeseci,mozda i vise kako su poceli naplacivati.
Ocito si imao olx kredita za prvu objavu oglasa pa nisi ni skuzio da si i prvi puta platio 50 kredita.

Nego da uzmem mastuluk,stize novi olx...haman potpuni redizajn stranice.

Image
Ma nisam nista prodavao, a moguce da su mi onda skinuli kredita kod prve objave.
A objavljivao sam i neke druge oglase, nije auto nego neke sitnice i tu mi nista nisu naplatili pa me ovo sa autom bas iznenadilo…
Auta i nekretnine se sada naplacuju i imaju vrijeme trajanja...kada istekne,platis opet i tako sve dok si voljan placati :D
Mozes utvrditi za sta si sve potrosio kredite tako sto odes "moj olx" i tu kliknes na "olx kredit" i crvenim slovima su ti oni koje si potrosio a zeleni koje si zaradio ili dopunio.Tako mozes utvrditi jesu li ti naplatili kada si objavio prvi put a jesu sigurno,jer ne bi me cudilo da sada sa ovom novom platformom jos nesto pocnu naplacivati.Mene bi to otjeralo sa olxa,gdje profil imam od 2010. godine.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#2973 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by PlusSA »

Ma mogu oni naplacivati sto sta, osjeti se odlazak raje vani nema vise ni pitanja najniza i moze li zamjena :lol:
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2974 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

PlusSA wrote: 18/01/2023 18:17 Ma mogu oni naplacivati sto sta, osjeti se odlazak raje vani nema vise ni pitanja najniza i moze li zamjena :lol:
Nema...drasticno je smanjen broj oglasa na olxu u svim kategorijama.
U ovim kategorijama koje ja pratim...smanjenje je 100% i vise ako gledamo broj aktivnih oglasa u odnosu na prije 2 godine.
U koroni je bila najveca ludnica...valjda svi bili tu i bilo raji dosadno pa oglasavali sve i svasta :D
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2975 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by klixoris »

PlusSA wrote: 18/01/2023 18:17 Ma mogu oni naplacivati sto sta, osjeti se odlazak raje vani nema vise ni pitanja najniza i moze li zamjena :lol:
Treba ih pitati kod sljedece objave oglasa moze li umjesto OLX kredita zamjena za nesto sa profila :D

Salu na stranu, malo su pretjerali sa cijenom. 50 kredita (5 KM) za 30 dana je previse
OK ako objavljuje neka firma, ali za fizicka lica je ipak malo previse
Post Reply