SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#63601 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

:run:
ibizza wrote: 15/01/2023 10:28
Erice39 wrote: 15/01/2023 10:20

Ovaj desni je Izo Tahirović ubica Mirze Raščića. Nije valjda da je već na slobodi. :run:
Jebem te drzavo.
Ima godina haman da je na slobodi.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#63602 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tindbe »

Pa samo ubistvo se nedavno desilo, kako već na slobodi
Ja sam znao da nam je sistem za kurac, al' opet me uspije iznenadit
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#63603 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

tindbe wrote: 15/01/2023 10:37 Pa samo ubistvo se nedavno desilo, kako već na slobodi
Ja sam znao da nam je sistem za kurac, al' opet me uspije iznenadit
Začas prođe 20 godina...
:gunjastajl:
Ko zna, možda je čoek izašao za vikend?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63604 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meridiyan »

tindbe wrote: 15/01/2023 10:37 Pa samo ubistvo se nedavno desilo, kako već na slobodi
Ja sam znao da nam je sistem za kurac, al' opet me uspije iznenadit
Izo je osudjen na 17 godina i 6 mjeseci zatvora a prosle godine je imao jednomjesecni dopust.
Jedino da je opet bio na dopustu,
Izo je desno a koji lik je lijevo? Taj je bocnuo gradjanina Beograda.
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo pronašli su i lišili slobode četiri lica.


E. B. rođen 2003.g. nastanjen na području općine Novi grad Sarajevo,
A. T. rođen 1996.g. nastanjen na području općine Ilidža,
H. D. rođen 1995.g. nastanjen na području općine Ilidža i
E. H. rođen 2000.g. nastanjen na području općine Vogošća.
Last edited by meridiyan on 15/01/2023 10:53, edited 2 times in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#63605 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Erice39 wrote: 15/01/2023 10:20
meridiyan wrote: 15/01/2023 10:00 Navodno tip koji je dva puta ubo nozem u zadnjicu i to preko jakne, jednog od roditelja.
Ne radi se o ozbiljnijoj povredi.

Ovaj desni je Izo Tahirović ubica Mirze Raščića. Nije valjda da je već na slobodi. :run:
To su stare slike, lik je dobio 17 godina, ali i mjesec dopusta o cemu su novine pisale. Vjerovatno se na dopustu slikava sa ovima sto vole njegov lik i djelo. Nesretnici. Prije se bjezalo da te neko ne vidi blizu ovih makar slucajno i makar nista nemao sa njima, a sada su atrakcija. Umobolni narkosi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#63606 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

tindbe wrote: 15/01/2023 10:37 Pa samo ubistvo se nedavno desilo, kako već na slobodi
Ja sam znao da nam je sistem za kurac, al' opet me uspije iznenadit
Nedavno? 2015
Erice39
Posts: 167
Joined: 24/09/2018 01:35

#63607 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Erice39 »

meridiyan wrote: 15/01/2023 10:46
tindbe wrote: 15/01/2023 10:37 Pa samo ubistvo se nedavno desilo, kako već na slobodi
Ja sam znao da nam je sistem za kurac, al' opet me uspije iznenadit
Izo je osudjen na 17 godina i 6 mjeseci zatvora a prosle godine je imao jednomjesecni dopust.
Jedino da je opet bio na dopustu,
Izo je desno a koji lik je lijevo? Taj je bocnuo gradjanina Beograda.
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo pronašli su i lišili slobode četiri lica.


E. B. rođen 2003.g. nastanjen na području općine Novi grad Sarajevo,
A. T. rođen 1996.g. nastanjen na području općine Ilidža,
H. D. rođen 1995.g. nastanjen na području općine Ilidža i
E. H. rođen 2000.g. nastanjen na području općine Vogošća.
Aldin Tahirović vjerovatno su rođaci.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63608 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Bloo wrote: 15/01/2023 10:18
PM72 wrote: 15/01/2023 09:57 Ja nisam čuo ni za jedan slučaj da je srbin "proteran" iz Sarajeva
U toku rata ili poslije rata? :D
Ne postoji naređenje,pismena ili usmena naredba da se iko u ratuprotjera sa teritorije pod kontrolom Armije BiH.
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#63609 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by geoxx »

Napadnu ljude na pravdi Boga i onda im zatucana masa klice i podrzava pod izlikom one “kome ba da se mi prilagodjavamo”.

Realno su neke stvari bile nezamislive prije samo pet godina. Sada sve dominantnija postaje drustvena svijest gdje je zdravorazumska kritika ovakvih slucajeva znak slabosti ili je to odraz one famozne bosnjacki naivnosti, a ne’do Bog opet biti naivan.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#63610 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kakotakonikako »

PM72 wrote: 15/01/2023 10:11 Rezime svega...roditelj zboden u guzicu a koliko je ozbiljna povreda da je nakon ukazane pomoći vraćen u hotel.
Dodik,Dačić i ostali velikosrbi iz svih medijskih oruđa osuli su paljbu o ugroženosti srba,o medžahedinima i talibanima u Sarajevu,samo još fale barikade u Lukavici i da se Vučić oglasi i apeluje na mir,suživot
:thumbup:

Ne fali ni njihovih sljedbenika ovdje na ovom Forumu. Kazu ( aludirajuci na Bosnjake ) da su djeca napadnuta ( nigdje veze sa istinom) da se skandiralo " Ubi Srbina " ( alidirajuci na Bosnjake ) a skandirala djeca iz Splita, da su se busile gume po Sarajevu ( aludirajuci na Bosnjake ) a gume busio dusevni bolesnik ( kome su roditelje srpske i hrvatske nacionalnosti ) . I to kazu zadnjih 30 gpdina, laz, laz, laz, .....
A onda se pored toga sljama, nadju i pojedinci koji iz mrznje i politickog sukoba za vlast i fotelje, navode vodu na svoj mlin, napadajuci protivnika, nanoseci stetu ( pored ranije nabrojanog sljama ) Drzavi Bosni i Hercegovini. Fuj.....

:bih: :bih:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#63611 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tramvajtrojka »

kakotakonikako wrote: 15/01/2023 11:40
PM72 wrote: 15/01/2023 10:11 Rezime svega...roditelj zboden u guzicu a koliko je ozbiljna povreda da je nakon ukazane pomoći vraćen u hotel.
Dodik,Dačić i ostali velikosrbi iz svih medijskih oruđa osuli su paljbu o ugroženosti srba,o medžahedinima i talibanima u Sarajevu,samo još fale barikade u Lukavici i da se Vučić oglasi i apeluje na mir,suživot
:thumbup:

Ne fali ni njihovih sljedbenika ovdje na ovom Forumu. Kazu ( aludirajuci na Bosnjake ) da su djeca napadnuta ( nigdje veze sa istinom) da se skandiralo " Ubi Srbina " ( alidirajuci na Bosnjake ) a skandirala djeca iz Splita, da su se busile gume po Sarajevu ( aludirajuci na Bosnjake ) a gume busio dusevni bolesnik ( kome su roditelje srpske i hrvatske nacionalnosti ) . I to kazu zadnjih 30 gpdina, laz, laz, laz, .....
A onda se pored toga sljama, nadju i pojedinci koji iz mrznje i politickog sukoba za vlast i fotelje, navode vodu na svoj mlin, napadajuci protivnika, nanoseci stetu ( pored ranije nabrojanog sljama ) Drzavi Bosni i Hercegovini. Fuj.....

:bih: :bih:
kakve crne lazi i nekakva isprazna opravdanja za cakijanje roditelja na djecijem fudbalskom turniru, svasta ste spremni opravdati pod toboznjim patriotizmom i satro brigom za Bosnu :oops: i to sve od strane jednih te istih zabrinutih patriota :cry:

jel shvacas kolika je ovo ljaga na grad i drzavu da se zbode roditelj na djecijem turniru
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#63612 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _Reds_ »

Sada možete prestati dramiti.. Sukoba ultrasa ovakvih ima na sedmičnoj osnovi širom Evrope.

Ako ne neko roditelj, ne znaci da nije ultras tamo neki.. Sukob nije bio pred djecom niti na utakmici.

Uglavom ova prica se moze zavrsiti.

Gore od ovoga je bušenje guma normalnim ljudima.

Ovo koji su donijeli taj trasns su svjesni toga koliko je to rizicno, i nisu cista posla.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63613 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Tačno.Meni je gore bušenje guma ljudima koji su došli u goste.Šta kaže ovaj iz Beograda- odbranili smo zastavu :-) ko da je bio na kosovskom boju...eto o čemu oni razmišljaju umjesto da kaže-dobro je,živi smo i zdravi s on kako je odbranio zastavu...
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#63614 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kakotakonikako »

tramvajtrojka wrote: 15/01/2023 11:46
kakotakonikako wrote: 15/01/2023 11:40
:thumbup:

Ne fali ni njihovih sljedbenika ovdje na ovom Forumu. Kazu ( aludirajuci na Bosnjake ) da su djeca napadnuta ( nigdje veze sa istinom) da se skandiralo " Ubi Srbina " ( alidirajuci na Bosnjake ) a skandirala djeca iz Splita, da su se busile gume po Sarajevu ( aludirajuci na Bosnjake ) a gume busio dusevni bolesnik ( kome su roditelje srpske i hrvatske nacionalnosti ) . I to kazu zadnjih 30 gpdina, laz, laz, laz, .....
A onda se pored toga sljama, nadju i pojedinci koji iz mrznje i politickog sukoba za vlast i fotelje, navode vodu na svoj mlin, napadajuci protivnika, nanoseci stetu ( pored ranije nabrojanog sljama ) Drzavi Bosni i Hercegovini. Fuj.....

:bih: :bih:
kakve crne lazi i nekakva isprazna opravdanja za cakijanje roditelja na djecijem fudbalskom turniru, svasta ste spremni opravdati pod toboznjim patriotizmom i satro brigom za Bosnu :oops: i to sve od strane jednih te istih zabrinutih patriota :cry:

jel shvacas kolika je ovo ljaga na grad i drzavu da se zbode roditelj na djecijem turniru
Ne govori ti meni o patriotizmu i brizi za Drzavu Bosnu i Hercegovinu :thumbup: Zna se gdje se i kako se to pokazuje.

A tri stvari koje sam iznio nisi ni pokusao demantirati, nego si to proglasio kao laz :lol: :lol: :lol:

Roditelj nije zboden na djecijem turniru, nego na parkingu ispred hotela u borbi navijaca huligana sa obje strane, sto je ZA SVAKU OSUDU.

A trideset godina ( iz iste kuhinje ) se baca ljaga na grad i Drzavu Bosnu i Hercegovinu :bih: . Zar je to nesto novo ?????
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#63615 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by asurbanipal »

geoxx wrote: 15/01/2023 11:38 Napadnu ljude na pravdi Boga i onda im zatucana masa klice i podrzava pod izlikom one “kome ba da se mi prilagodjavamo”.

Realno su neke stvari bile nezamislive prije samo pet godina. Sada sve dominantnija postaje drustvena svijest gdje je zdravorazumska kritika ovakvih slucajeva znak slabosti ili je to odraz one famozne bosnjacki naivnosti, a ne’do Bog opet biti naivan.

Osmica i ekipa tj. služba iza ovog stoje 1000 posto.

Vraćaju uslugu Dodiku za paradu.

Ono pišanje po džamiji u Bijeljini je od kuće tura...
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#63616 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by il dottore »

_Reds_ wrote: 15/01/2023 11:48 Sada možete prestati dramiti.. Sukoba ultrasa ovakvih ima na sedmičnoj osnovi širom Evrope.

Ako ne neko roditelj, ne znaci da nije ultras tamo neki.. Sukob nije bio pred djecom niti na utakmici.

Uglavom ova prica se moze zavrsiti.

Gore od ovoga je bušenje guma normalnim ljudima.

Ovo koji su donijeli taj trasns su svjesni toga koliko je to rizicno, i nisu cista posla.
:thumbup:

I sam sam poletio da osudim kontajuci dosli neki roditelji regularni
Kad ono naki ultrasi, furke odbranili transove... napravice mit kako su se od muslimana odbranili u teheranu
Goni u pm
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#63617 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by geoxx »

Huligani su niza rasa, najveci sljam drustva. Poznajem ih par, tip ljudi za koje je steta sto uopste trose kisik. Ne radi nista, spava do podne, onda krisom iz maminog novcanika uzima petaka za kladionice. I tako svaki dan.

Ovi su recimo napravili uzasnu reklamu za svoj grad, a sve kako bi uzeli trans, stavili kakve maske na glavu, okrenuli trans naopako i uslikali se. Kako je to cool, ono to bi nekog trebalo impresionirati.
A ono uzeli trans od roditelja sa pivskim stomakom koji se zadise nakon dva metra hoda. Sto je najgore nisu ni to. Toliko su jadni.
User avatar
liyf
Posts: 3748
Joined: 08/06/2021 22:55

#63618 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liyf »

Erice39 wrote: 15/01/2023 10:20
meridiyan wrote: 15/01/2023 10:00 Navodno tip koji je dva puta ubo nozem u zadnjicu i to preko jakne, jednog od roditelja.
Ne radi se o ozbiljnijoj povredi.

Ovaj desni je Izo Tahirović ubica Mirze Raščića. Nije valjda da je već na slobodi. :run:
2021. Su ga na mjesec dana pustili na slobodu, a dobio je 17 godina i 5 mjeseci
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#63619 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by costacurta »

Hajd sve ali 400 ekipa na turniru :shock:
Zar je to moguće?!
Hajd i to,
Sine kad preračunaš to je 10oro djece po ekipi 4000 + po jedan roditelj to je oko 8000 učesnika. Pitanje za nadležne inspwkcije, samo od ovog turnira TZKS ima oko 8000 noćenja (MINIMALNO), ako izbijemo sve druge goste je li ovo evidentirano? Jesu li plaćene takse, gosti prijavljeni, noćenja itd?
Kaže Benjamina 11000 gostiju (evidentiranih) za NG, pa samo na Ilidži imaš toliko. Za jednu noć. Koje pare odoše u havu
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#63620 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Grean »

PM72 wrote: 15/01/2023 11:54 Tačno.Meni je gore bušenje guma ljudima koji su došli u goste.Šta kaže ovaj iz Beograda- odbranili smo zastavu :-) ko da je bio na kosovskom boju...eto o čemu oni razmišljaju umjesto da kaže-dobro je,živi smo i zdravi s on kako je odbranio zastavu...
Tako je.

Izbusiti gume ljudima koji su dosli u grad je da se provesele kao turisti je bruka za grad.

Ovo sa odbranom transparenta samo zato sto su u pitanju navijaci iz Srbije koji su ga ponijeli na djeciji turnir je PR halabuka na koju smo nasjeli.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#63621 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

costacurta wrote: 15/01/2023 12:15 Hajd sve ali 400 ekipa na turniru :shock:
Zar je to moguće?!
Hajd i to,
Sine kad preračunaš to je 10oro djece po ekipi 4000 + po jedan roditelj to je oko 8000 učesnika. Pitanje za nadležne inspwkcije, samo od ovog turnira TZKS ima oko 8000 noćenja (MINIMALNO), ako izbijemo sve druge goste je li ovo evidentirano? Jesu li plaćene takse, gosti prijavljeni, noćenja itd?
Kaže Benjamina 11000 gostiju (evidentiranih) za NG, pa samo na Ilidži imaš toliko. Za jednu noć. Koje pare odoše u havu
Pa Benjamina nije nadlezna za nocenja na Ilidzi. :D

Placa se taksa za nocenje u hotelima. Nema potrebe to ne placati kad je to mizeran iznos u odnosu na cijenu nocenja u hotelima na Ilidzi.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#63622 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _Reds_ »

geoxx wrote: 15/01/2023 12:07 Huligani su niza rasa, najveci sljam drustva. Poznajem ih par, tip ljudi za koje je steta sto uopste trose kisik. Ne radi nista, spava do podne, onda krisom iz maminog novcanika uzima petaka za kladionice. I tako svaki dan.

Ovi su recimo napravili uzasnu reklamu za svoj grad, a sve kako bi uzeli trans, stavili kakve maske na glavu, okrenuli trans naopako i uslikali se. Kako je to cool, ono to bi nekog trebalo impresionirati.
A ono uzeli trans od roditelja sa pivskim stomakom koji se zadise nakon dva metra hoda. Sto je najgore nisu ni to. Toliko su jadni.
Ti i tramvajdzija ste majstori spinovanja ovdje. On i jeste neki anmo on, a za tebe nisam siguran..

Prvo napad nije bio na turniru, nije bio ni hotelu, nego su po nekim ultras pravilima izasli ispred.. Iz njihovih izjava je jasno o kakvim se tipovima radi, a i po konstituciji i frizurama.

Zelite ovdje da neki manji ultras sukob dignete na nivo nacionalne mrzenje. Daj bolan popustite.. Ovo se desava svadbe sedmice u Evropi, samo to tamo medijima nije toliko interesenatno.

Napadnuti nisu nekakvi tamo gosti, nego ocigledno clanovi navijacke grupe, isto bi se desilo u BG, ds je neko donio neki trans nekog naseg kluba.
User avatar
Logovan
Posts: 102820
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63623 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

splinter wrote: 15/01/2023 10:29 Ima godina haman da je na slobodi.
A jebo te život dragi :run:
izvrsni direktor
Posts: 14752
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#63624 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by izvrsni direktor »

_Reds_ wrote: 15/01/2023 12:19

Prvo napad nije bio na turniru, nije bio ni hotelu, nego su po nekim ultras pravilima izasli ispred..
Eh onda je sve uredu, postovali su neka ultras pravila. Dobro je, zamisli da su postovali drzavna ili ljudska pravila te time prekrsili ultras pravila, eh to bi vec bilo za osudu...
User avatar
leki hz
Posts: 768
Joined: 09/09/2011 21:08

#63625 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by leki hz »

_Reds_ wrote: 15/01/2023 11:48 Sada možete prestati dramiti.. Sukoba ultrasa ovakvih ima na sedmičnoj osnovi širom Evrope.

Ako ne neko roditelj, ne znaci da nije ultras tamo neki.. Sukob nije bio pred djecom niti na utakmici.

Uglavom ova prica se moze zavrsiti.

Gore od ovoga je bušenje guma normalnim ljudima.

Ovo koji su donijeli taj trasns su svjesni toga koliko je to rizicno, i nisu cista posla.
:thumbup:
Upravo tako. Meni se čini da je ovo sve smišljeno. Na dječiji turnir donijeti trans i plus pustiti u eter priču kako su djeca pjevala ubij srbina. Tek kasnije napišu kako su to ipak djeca iz Splita pjevala. Šta će ti trans na dječijem turniru?
Post Reply