SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63576 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Joj, raspleta situacije. Došli gradonačelnica i ekipa da obiđu napadnute roditelje, a ovi im rekli da se ne brinu, da su odbranili zastavu i nalupali protivničku grupu. 
- bersK
- Posts: 2558
- Joined: 11/09/2014 21:30
#63577 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovaj turnir vec sigurno 15-20 godina organizuje Almir Prguda, nekad direktor ŠF Šampion Junior.
Ovi turniri su se igrali u Penijevom balonu nekad, a da nije ovog ne bih znao da je para veća pa se prešlo u Hills.
Igrao sam dva ta turnira. Bude hiljadu roditelja, ekipe iz citave exYu, cak je jedne godine dosla ekipa iz Italije.
Uzrasti uglavnom do 15 godina. Šta se sve od te 2008. izmjenilo ni sam ne mogu upratit.
Ovi turniri su se igrali u Penijevom balonu nekad, a da nije ovog ne bih znao da je para veća pa se prešlo u Hills.
Igrao sam dva ta turnira. Bude hiljadu roditelja, ekipe iz citave exYu, cak je jedne godine dosla ekipa iz Italije.
Uzrasti uglavnom do 15 godina. Šta se sve od te 2008. izmjenilo ni sam ne mogu upratit.
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63578 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Super su ovo događaji i da ih je bogdo što više, ali to sve mora biti kvalitetno organizacijski obezbjeđeno od zaštitatra, do bar jednog vozila interventne na lokaciji.
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
- liyf
- Posts: 3750
- Joined: 08/06/2021 22:55
#63580 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
grupu su ugasili neki drugi četnici, ali realno koga boli briga da li su ugašeni ako je neki turnir u Hotelu Hills. Nije neko ofrlje sigurno mislio da će biti udarni trans grupe koja je ugašena.
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#63581 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U sarajevskom naselju Ilidža, gdje se održava regionalni dečji turnir u fudbalu Šampion junior kup, jučer je došlo do napada na goste iz Beograda u hotelu Hils u kojem su smješteni.
Napadnuti su roditelji dječaka iz FK Zvezdara. Jedan od predstavnika kluba čiji su inicijali M.M. za N1 je ispričao detalje ovog događaja.
Predstavnik FK Zvezdara: Incidenti nisu povezani
Ono što želim da naglasim da su dva incidenta koja su se dogodila, onaj gdje se skandira “Ubij Srbina i ovaj koji se nama dogodio apsolutno nepovezana.
Prvi incident se dogodio na utakmici drugog tima. “Ubij Srbina” skandirala su djeca iz Splita. Moram da naglasim kako je trener te ekipe odmah reagovao i sam je bio zaprepašten time što čuje.
Onaj koji se desio nama, dakle nema veze sa tom utakmicom. Drugi incident se desio kasnije. Na svakoj utakmici mi iznosimo našu zastavu. Na njoj piše Zvezdara i na njoj je cvijet. Nema nikakvih obilježja, provokatorskih elemenata. Mada mi nije jasno kako zastava da bude provokatorska”, priča M.M.
On zatim iznosi zanimljivu činjenicu o samom turniru u kojoj bi se mogao i pronaći razlog nemilih scena i napada huligana.
Na ovom turniru u Sarajevu gdje ima 400 ekipa, dobro ste me čuli, 400 ekipa iz Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske i BiH nema nijedna jedina ekipa iz Sarajeva. Ovaj turnir je jedna čista komercijala. Putujemo po turnirima po cijeloj Evropi i ovako lošu organizaciju nisam vidio. Ovakav vid jefitnog marketinga. To možda dolazi i sa te strane. Neko je možda želio da naudi organizatorima i da kaže eto ti sad kad ne želiš ekipe iz Sarajeva. To uopšte ne mora da bude ni u čijoj režiji, dovoljono da se skupi 15 huligančića - priča sagovornik.
O samom incidentu govori:
Htjeli su da nam otmu zastavu. Nisu uspjeli. Isprovocirali su roditelje da izađu napolje i onda su počeli da iskaču ljudi sa maskama, bakljama i noževima. Imali su obilježja Sarajeva.
To ne može da bude slučajno. Noževi, baklje, maske. Dakle oni su namjerno i organizovano tu došli. E sad u kojoj mjeri ne znamo. Da li su htjeli da to baš budu Srbi, to ne želim da potenciram, ali neko je znao da smo Srbi.”
M.M. se još jednom osvrće i na organizatore turnira.
Možete li zamisliti da u hotelu gdje boravi toliki broj ljudi nije bilo policijskog obezbjeđenja, 400 ekipa tu boravi - kaže M.M.
Na utakmicama nema policijskog obezbjeđenja. Dozvoljeno je da roditelji piju i ulaze sa alkoholom na dječije utakmice. Možete li to zamisliti. Dovoljna je jedna iskra da se desi incident, a policije nema.
Turnir nema za cilj promociju sporta, sportskog ponašanja. Ciljevi su čisto komercijalni” dodaje on.
Za kraj, M.M. se zahvaljuje mnogim ljudima koji su ga pozvali i dali podršku.
Zvali su ljudi iz Sarajeva, iz Novog Pazara. Iz drugih dijelova BiH i Srbije. Mi nismo došli ovdje da ratujemo. Zajedno tim huliganima trebamo začepiti usta.
Hvala mnogim ljudima koji su nas podržali, naročito rukovodstvu ŠK Bambinosi iz Sarajeva. Ljubav i sport treba da pobijede”, zaključio je sagovornik.
Jedan roditelj zadobio je prilikom sukovba sa huliganima povrede nožem.
Srećom, kako je potvrđeno iz Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, riječ je o lakšim tjelesnim povredama.
Povrijeđena osoba je, prema riječima dežurnog operativnog, otpuštena nakon ukazane ljekarske pomoći u Centru urgentne medicine (CUM) u Sarajevu.
Sinoć je objavljeno da je više osoba privedeno zbog ovog napada, a najmanje jedna je i uhapšena.
Napadnuti su roditelji dječaka iz FK Zvezdara. Jedan od predstavnika kluba čiji su inicijali M.M. za N1 je ispričao detalje ovog događaja.
Predstavnik FK Zvezdara: Incidenti nisu povezani
Ono što želim da naglasim da su dva incidenta koja su se dogodila, onaj gdje se skandira “Ubij Srbina i ovaj koji se nama dogodio apsolutno nepovezana.
Prvi incident se dogodio na utakmici drugog tima. “Ubij Srbina” skandirala su djeca iz Splita. Moram da naglasim kako je trener te ekipe odmah reagovao i sam je bio zaprepašten time što čuje.
Onaj koji se desio nama, dakle nema veze sa tom utakmicom. Drugi incident se desio kasnije. Na svakoj utakmici mi iznosimo našu zastavu. Na njoj piše Zvezdara i na njoj je cvijet. Nema nikakvih obilježja, provokatorskih elemenata. Mada mi nije jasno kako zastava da bude provokatorska”, priča M.M.
On zatim iznosi zanimljivu činjenicu o samom turniru u kojoj bi se mogao i pronaći razlog nemilih scena i napada huligana.
Na ovom turniru u Sarajevu gdje ima 400 ekipa, dobro ste me čuli, 400 ekipa iz Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske i BiH nema nijedna jedina ekipa iz Sarajeva. Ovaj turnir je jedna čista komercijala. Putujemo po turnirima po cijeloj Evropi i ovako lošu organizaciju nisam vidio. Ovakav vid jefitnog marketinga. To možda dolazi i sa te strane. Neko je možda želio da naudi organizatorima i da kaže eto ti sad kad ne želiš ekipe iz Sarajeva. To uopšte ne mora da bude ni u čijoj režiji, dovoljono da se skupi 15 huligančića - priča sagovornik.
O samom incidentu govori:
Htjeli su da nam otmu zastavu. Nisu uspjeli. Isprovocirali su roditelje da izađu napolje i onda su počeli da iskaču ljudi sa maskama, bakljama i noževima. Imali su obilježja Sarajeva.
To ne može da bude slučajno. Noževi, baklje, maske. Dakle oni su namjerno i organizovano tu došli. E sad u kojoj mjeri ne znamo. Da li su htjeli da to baš budu Srbi, to ne želim da potenciram, ali neko je znao da smo Srbi.”
M.M. se još jednom osvrće i na organizatore turnira.
Možete li zamisliti da u hotelu gdje boravi toliki broj ljudi nije bilo policijskog obezbjeđenja, 400 ekipa tu boravi - kaže M.M.
Na utakmicama nema policijskog obezbjeđenja. Dozvoljeno je da roditelji piju i ulaze sa alkoholom na dječije utakmice. Možete li to zamisliti. Dovoljna je jedna iskra da se desi incident, a policije nema.
Turnir nema za cilj promociju sporta, sportskog ponašanja. Ciljevi su čisto komercijalni” dodaje on.
Za kraj, M.M. se zahvaljuje mnogim ljudima koji su ga pozvali i dali podršku.
Zvali su ljudi iz Sarajeva, iz Novog Pazara. Iz drugih dijelova BiH i Srbije. Mi nismo došli ovdje da ratujemo. Zajedno tim huliganima trebamo začepiti usta.
Hvala mnogim ljudima koji su nas podržali, naročito rukovodstvu ŠK Bambinosi iz Sarajeva. Ljubav i sport treba da pobijede”, zaključio je sagovornik.
Jedan roditelj zadobio je prilikom sukovba sa huliganima povrede nožem.
Srećom, kako je potvrđeno iz Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, riječ je o lakšim tjelesnim povredama.
Povrijeđena osoba je, prema riječima dežurnog operativnog, otpuštena nakon ukazane ljekarske pomoći u Centru urgentne medicine (CUM) u Sarajevu.
Sinoć je objavljeno da je više osoba privedeno zbog ovog napada, a najmanje jedna je i uhapšena.
- liyf
- Posts: 3750
- Joined: 08/06/2021 22:55
#63582 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kakotakonikako wrote: ↑15/01/2023 09:11 U sarajevskom naselju Ilidža, gdje se održava regionalni dečji turnir u fudbalu Šampion junior kup, jučer je došlo do napada na goste iz Beograda u hotelu Hils u kojem su smješteni.
Napadnuti su roditelji dječaka iz FK Zvezdara. Jedan od predstavnika kluba čiji su inicijali M.M. za N1 je ispričao detalje ovog događaja.
Predstavnik FK Zvezdara: Incidenti nisu povezani
Ono što želim da naglasim da su dva incidenta koja su se dogodila, onaj gdje se skandira “Ubij Srbina i ovaj koji se nama dogodio apsolutno nepovezana.
Prvi incident se dogodio na utakmici drugog tima. “Ubij Srbina” skandirala su djeca iz Splita. Moram da naglasim kako je trener te ekipe odmah reagovao i sam je bio zaprepašten time što čuje.
Onaj koji se desio nama, dakle nema veze sa tom utakmicom. Drugi incident se desio kasnije. Na svakoj utakmici mi iznosimo našu zastavu. Na njoj piše Zvezdara i na njoj je cvijet. Nema nikakvih obilježja, provokatorskih elemenata. Mada mi nije jasno kako zastava da bude provokatorska”, priča M.M.
On zatim iznosi zanimljivu činjenicu o samom turniru u kojoj bi se mogao i pronaći razlog nemilih scena i napada huligana.
Na ovom turniru u Sarajevu gdje ima 400 ekipa, dobro ste me čuli, 400 ekipa iz Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske i BiH nema nijedna jedina ekipa iz Sarajeva. Ovaj turnir je jedna čista komercijala. Putujemo po turnirima po cijeloj Evropi i ovako lošu organizaciju nisam vidio. Ovakav vid jefitnog marketinga. To možda dolazi i sa te strane. Neko je možda želio da naudi organizatorima i da kaže eto ti sad kad ne želiš ekipe iz Sarajeva. To uopšte ne mora da bude ni u čijoj režiji, dovoljono da se skupi 15 huligančića - priča sagovornik.
O samom incidentu govori:
Htjeli su da nam otmu zastavu. Nisu uspjeli. Isprovocirali su roditelje da izađu napolje i onda su počeli da iskaču ljudi sa maskama, bakljama i noževima. Imali su obilježja Sarajeva.
To ne može da bude slučajno. Noževi, baklje, maske. Dakle oni su namjerno i organizovano tu došli. E sad u kojoj mjeri ne znamo. Da li su htjeli da to baš budu Srbi, to ne želim da potenciram, ali neko je znao da smo Srbi.”
M.M. se još jednom osvrće i na organizatore turnira.
Možete li zamisliti da u hotelu gdje boravi toliki broj ljudi nije bilo policijskog obezbjeđenja, 400 ekipa tu boravi - kaže M.M.
Na utakmicama nema policijskog obezbjeđenja. Dozvoljeno je da roditelji piju i ulaze sa alkoholom na dječije utakmice. Možete li to zamisliti. Dovoljna je jedna iskra da se desi incident, a policije nema.
Turnir nema za cilj promociju sporta, sportskog ponašanja. Ciljevi su čisto komercijalni” dodaje on.
Za kraj, M.M. se zahvaljuje mnogim ljudima koji su ga pozvali i dali podršku.
Zvali su ljudi iz Sarajeva, iz Novog Pazara. Iz drugih dijelova BiH i Srbije. Mi nismo došli ovdje da ratujemo. Zajedno tim huliganima trebamo začepiti usta.
Hvala mnogim ljudima koji su nas podržali, naročito rukovodstvu ŠK Bambinosi iz Sarajeva. Ljubav i sport treba da pobijede”, zaključio je sagovornik.
Jedan roditelj zadobio je prilikom sukovba sa huliganima povrede nožem.
Srećom, kako je potvrđeno iz Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, riječ je o lakšim tjelesnim povredama.
Povrijeđena osoba je, prema riječima dežurnog operativnog, otpuštena nakon ukazane ljekarske pomoći u Centru urgentne medicine (CUM) u Sarajevu.
Sinoć je objavljeno da je više osoba privedeno zbog ovog napada, a najmanje jedna je i uhapšena.
Navijačka grupa Bulke Zvezdara 1991 postoji u njihovom svijetu. Idu na utakmice, navijaju i pale baklje. Dovoljno je da takva grupa dođe u BiH, sa par skandiranja(bilo kakvih) oni su sebi napravili veliki problem. Žao mi je roditelja koji su, i ako su bili u centru svega toga. Ne možeš u Sarajevo doći sa transom grupe iz Srpske lige i misliti da ćeš proći bez belaja.
- Porodice Foht
- Posts: 3718
- Joined: 14/01/2019 04:56
#63583 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Cuj 400 ekipa!!!
Ako je istina da su svi van BiH, gdje spava 2500 ljudi?
Ocigledno su odvojeni incidenti i treba biti oprezan u ocjenama.
Ocigledno su odvojeni incidenti i treba biti oprezan u ocjenama.
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#63584 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa je li na kraju pao taj trans oko kojeg je cijela frka nastala?
- SmokingMan
- Posts: 22587
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#63586 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ima se gdje spavati, sijaset cheap hostela, na svakom koraku, dosta ljudi iznajmljuju sobe, stanove, neki sigurno borave i u IS.u i u blizini. Rasporedi se masa.Porodice Foht wrote: ↑15/01/2023 09:37 Cuj 400 ekipa!!!![]()
Ako je istina da su svi van BiH, gdje spava 2500 ljudi?
Ocigledno su odvojeni incidenti i treba biti oprezan u ocjenama.
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#63587 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sve će njih Saljo smjestiti, ne brini.SmokingMan wrote: ↑15/01/2023 09:55Ima se gdje spavati, sijaset cheap hostela, na svakom koraku, dosta ljudi iznajmljuju sobe, stanove, neki sigurno borave i u IS.u i u blizini. Rasporedi se masa.Porodice Foht wrote: ↑15/01/2023 09:37 Cuj 400 ekipa!!!![]()
Ako je istina da su svi van BiH, gdje spava 2500 ljudi?
Ocigledno su odvojeni incidenti i treba biti oprezan u ocjenama.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63588 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja nisam čuo ni za jedan slučaj da je srbin "proteran" iz Sarajeva a ovaj govnar advokat nek ide u vukojebinu iz koje je i šljego.
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#63589 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Navodno tip koji je dva puta ubo nozem u zadnjicu i to preko jakne, jednog od roditelja.
Ne radi se o ozbiljnijoj povredi.
Ne radi se o ozbiljnijoj povredi.
- SmokingMan
- Posts: 22587
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#63590 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Svako iskoristi priliku za samopromociju kroz narativ koji ciljana grupa želi da čuje, ili ga pokušavaju nametnuti kao istinu onima koji su skeptični u pogledu šta je istina ili ne. To je odlika socijalnog inženjeringa. 
- JohnnyS
- Posts: 17540
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#63591 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Najvažnije je da se ne hoda slobodno s transevima po gradu.
Koja patologija među nogometnim huliganima.
Koja patologija među nogometnim huliganima.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63592 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Rezime svega...roditelj zboden u guzicu a koliko je ozbiljna povreda da je nakon ukazane pomoći vraćen u hotel.
Dodik,Dačić i ostali velikosrbi iz svih medijskih oruđa osuli su paljbu o ugroženosti srba,o medžahedinima i talibanima u Sarajevu,samo još fale barikade u Lukavici i da se Vučić oglasi i apeluje na mir,suživot
Dodik,Dačić i ostali velikosrbi iz svih medijskih oruđa osuli su paljbu o ugroženosti srba,o medžahedinima i talibanima u Sarajevu,samo još fale barikade u Lukavici i da se Vučić oglasi i apeluje na mir,suživot
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#63593 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Jesi se izvinuo komšijama za nemile događaje? Počastio ih ćevapima? Napuhao gume?PM72 wrote: ↑15/01/2023 10:11 Rezime svega...roditelj zboden u guzicu a koliko je ozbiljna povreda da je nakon ukazane pomoći vraćen u hotel.
Dodik,Dačić i ostali velikosrbi iz svih medijskih oruđa osuli su paljbu o ugroženosti srba,o medžahedinima i talibanima u Sarajevu,samo još fale barikade u Lukavici i da se Vučić oglasi i apeluje na mir,suživot
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#63594 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
I haj sad reci da je to bezveze tamo neki navijacki incident.....a nasa traljava policija ce to samo zavesti I procesuirati dalje....a zamisli da pita momci jel vas neko plati, jer do sad je bilo masa svakavih turnira I takmicenja I bas danas na taj I tacno znate koga napasti....svima je u interesu destabilizacija sda stranci najvise....
a inace se za bilo kakve destabilizacije ili belaje koriste navijacke grupe I razna udruzenja I oni su uvijek pod budnim okom sluzbi....u normalnom svijetu
a inace se za bilo kakve destabilizacije ili belaje koriste navijacke grupe I razna udruzenja I oni su uvijek pod budnim okom sluzbi....u normalnom svijetu
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#63595 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#63596 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zašto je samo SDA stranci destabilizacija bitna?
Šta misliš je li moguće da je i Srbima destabilizacija bitna? Novi srpski svat, novi povod za barikade? U relativno kratkom roku imaš bušenje guma, sad ovi incidenti na fudbalskom turniru.
Jeste prespavali devedesete?
Šta misliš je li moguće da je i Srbima destabilizacija bitna? Novi srpski svat, novi povod za barikade? U relativno kratkom roku imaš bušenje guma, sad ovi incidenti na fudbalskom turniru.
Jeste prespavali devedesete?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
-
Erice39
- Posts: 167
- Joined: 24/09/2018 01:35
-
smijesni_ste
- Posts: 6322
- Joined: 09/10/2009 16:46
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
